Animezup - forum manga si anime
Porecle - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+--- Subiect: Porecle (/Thread-Porecle)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Porecle - ???? - 15-04-2009

Pai porecla mea e LaDiva ...
De ce ?
Pai o data mai de mult am facut un jok pe biletzele .. si fiecare scria ceva pe biletzel . ei .. cand a venit randul meu pe biletzel scria ca trebuie sa imit o diva .. am facut si fetele au inceput sa ma strige LADIVA .. aveam niste aere de diva .. si de atunci mi se spune LaDiva .



RE: Porecle - Lolli - 19-04-2009

Hehe,mai am si eu porecle71 :

~Lollen- asa imi spune BB, fiindca ea spune ca fiecare cuvant in germana se termina cu en._. Si eu vorbesc cam mult germana...65(nu-i nimic, eu ii spun Nyappen sau Usagen4)

~ Lollodia- asta are aceasi povestea ca si Zollodia. Cand mergem undeva, suntem un fel de "Elodia"

~Lama- fiindca eu de multe ori zic ca ma tau cu lama si ieri o colega mi-a zis asa pe mess>.< Plus ca incepe cu L:X


RE: Porecle - Zelia - 19-04-2009

Nice topic 4

DODO - pe ghiozdanul meu scria Dodo si o colega a crezut ca mi se potriveste x.x' Dar este folosita rar, nu imi place

ZUZU - pentru ca numele meu incepe cu Z 21 I like it ^^

SEY - CHAN - pentru prietenii mei din strainatate

VAMPIR - maica-mea

Si cea mai enervanta : Zeliuca sau Zelia-puiuc (opera lu' diriga si a unui coleg ).

Ce jenant =.=


RE: Porecle - I hate maths. - 20-04-2009

Pe la scoala mi se zice Dutzi sau Andy-chan
Varumeu imi zice:Matza, Baby cand ma vede ca ma uit la animeuri,mai nou imi zice vagaboanda,papusa barbie(I hate barbie)
Prietenii imi zic Zoey,Kesidi,Kesy,Pusycat,Dutzicat(si alte numa de matze)


RE: Porecle - Shizuka - 20-04-2009

eu nu prea am porecle.unii imi zic Alex sau Alexa(prescurtari de la numele meu), printre fanii anime sunt mai mult cunoscuta ca si Akihara/Aki.mai de mult eu impreuna cu niste prietene ne-am gandit la porecle care sa vine de la personajele anime care seamana cu noi la personalitate si asa am ajuns Sasuke-chan.


RE: Porecle - Bubbles - 25-04-2009

hmmm 39...porecle 21...poi porecla mea de mai multi ani care ii sh acum ii :Bombonel 21...mananc multe bomboane 21 sh un baiat mi'ai zis bombonel sh asa a ramas..a doua ii Iepuras 21...mi'o zis un prof :O...21...sh un coleg imi zice asa...roscata(din cauza ca am avut suvinte roscate)..imi zice un baiat 14...i'am spus ca nu imi place sh ca sa imi faca in ciuda imi zice asa 21...andrusk,de la nume...Selena sau Serena..asa imi zice o prietena sh eu ii zis Calipso...nu aveam ce face sh ne cautam nume/porecle 21..sh bruneta 21(culoarea parului 19 )...hmmm... 39..poi cam atat...cred 106...21...aaa,sh Lupe de la Lupita(Maite Perroni) din Rebelde,pentru ca seaman cu Maite :d



B'bye!!!bye


RE: Porecle - Ryuu - 29-04-2009

nu credean ca voi trece niciodata pe aici , dar ce sa ii faci daca colegul meu mi-a pus o poreclaTT^TT
Aceea este Sarpele15...sa va zic si de ce
pai cand ma enerveaza stau cam un minut fara sa-l bag in seama si apoi atac21...atacul meu fiind un pumn rapid in burta deoarece acolo il doare mai tare24
si pentru ca atac rapid (ca un sarpe) mi-a pus porecla sarpele
dar mie unul imi place


RE: Porecle - wasp - 30-04-2009

de-alundul varstei am avut mai multe porecle...prima am primit-o de la bunici si era iepuras/soricel deoarece rontaiam mereu cate cava...apoi pentru unchiul meu eram bombonica topic(habar nu am de ce..)... parintii mi-au zis pana pe la 10 ani tanculet deoarece nu eram foarte delicata si mereu vedeai ceva spart de mine4...acum in clasa a 7-a sunt tocilara clesei deoarece citesc foarte mult(nu e de mirare pt ca citesc de la 4 ani...nu glumesc)...cam atatea porecle am...sperSmile


RE: Porecle - cookie - 30-04-2009

porecle...am avut destule
prima a fost chitigoi asa ma striga tata cand aveam 3 ani
maimutica pentru ca ma cataram in copaci
pustoaica (fratele meu nu prea are inspiratie)
elenus , vine de la numele meu elena
doar de astea imi aduc aminte


RE: Porecle - aoixtenshi - 01-05-2009

Porecla noua de la sys a mea Ely am Anne care e prescurtarea cu dublu "n" a poreclei mele de "autor neinteles" si mai am si "Tanase" de la iuby meu care vorbea de unu' Tanase si eu intreb ca tot omu': "Cine-i Tanase? " iar el imi raspunde sarcastic, nesarat, rasuflat etc. "Tu" si cred ca o sa-mi ramana Tanase pana fac alta tampenie ca aia la care mi-am capatat de la colegii lu iuby meu: "Diaclitica" pentru ca titlul din proiectul meu nu avea diaclitica si a sters si un dud de coleg de-al meu litera normala deci a iesit o mare prostie si is recunoscatoare ca nu ma striga "Cretinism" , Cretina sau mai stiu eu cum.