Animezup - forum manga si anime
Porecle - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+--- Subiect: Porecle (/Thread-Porecle)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Porecle - Shilpa - 07-02-2009

Nu am avut chiar asa multe porecle si sa fiu sincera imi plac:
-pisi- pusa de un idiot nu conteaza
-piso-imi spun parintii pentru ca imiplace sa ma lint
-pinki -mi-a spus purple-kitten pentru ca imi place rozul
-pitica-un prieten care ma crede mica. o urasc.
Cam atata altele nu am avut deocamdata.


RE: Porecle - blue.hill_tS - 08-02-2009

O da..Poreclele mele..multe..Unele dragute alte mai putin.

- Beety: Cand eram mica imi placeau mult albinele!

-Teffe(tifi): Deoarece atunci cand un prieten/a bun ma enerva ii spuneam "Ma ai grija ce faci/ce spui ca te Tifilesc!"

- Sleepa: Deoarece am adormi la ora de franceza :zz:..hoh..nu spun ca nu a fost relaxant!:)):ha:

- Chilla: Pentru ca am o personalitate calma.(UNEORI!)

- Truna: Spune mereu 'Tru'.:crazy:

- Vespa: De atunci cand am fost intepata de o vespie!:yada:! De atunci nu imi mai plac albinele sau chestii dinastea! (si imi aduc aminte ca un coleg l'a intrebat pe altul:"Ma cum o alinti tu pe Vespa" - "Vesputa" :die: !!:))Hoh. foarte urat!:)) ) dupa o saptamana mi'am luat chiatara si mi s-a mai spus Vespa American Idol

- Doini?a neadormita:help:: Doini?a este celalalt nume al meu iar neadormita pentru ca deobicei ma culc la 2 jumate si ma trezesc la 12 dupa-amiaza si pentru ca facusem un fake la scoala(o sceneta la serbare) in care eu eram frumoasa adormita (a fost o comedie realizata de 5 copii din clasa, printre care si eu:)! ).
Si cam astea sunt cele pe care mi le amintesc!:)

[edit] exces de emoticons :] cu alte cuvinte, smilies dezactivati


RE: Porecle - Hitman - 08-02-2009

PORECLE?...am avut destule, acum sa vi le zic:

1) prima porecla a fost: pika-pika! :love: chiar imi placea porecla aia pentru ca eram cea mai mica din clasa, aveam 5 ani, iar ceilalti aveat 7 - 8 ani

2) a doua a fost: tatuliciu :mean: nu o suportam, fiind pusa de apropiati familiei deoarece eu seman mult cu tati

3) a treia a fost: cozonac :?: nici asta nu imi placea fiind pusa de un coleg, si vine de la numele meu cosmina dar nu stiu de unde a scos el ,,cozonac"

4) a patra a fost: co :bv: era in regula, si mi-a pus-o o colega cris :*

5) a cincea: drogata :sry: nu mi-a placut deloc, dar nu mai stiu cine mi-a pus-o dar nu se referea ca sunt eu drogata ci pentru ca intr-un timp eram mai ciudata :d

6) a sasea: inna :love: asta imi place mai ales de cine e pusa :love:

7) a saptea: ciocanitoarea udy :scary: [ bine cred ca asa se scrie] :nh: nu o suport :grr: dar bine ca am scapat de ea :hot:


RE: Porecle - nemo-chii - 26-02-2009

eii bine ..am vebit cu o noii proecle ale mele ..
Ei bine incepem
"emo doll"...-Colegii astia :crazy: i hate them
"IRIS" DE LA FORMATIE...ASCULTAM LA UN MOMENT DAT NUSH CE MELODIE DE LA iRIS SI MI-O PLACUT IAR UNUI BAIAT ...I-A VENIT SA MA STRIGE ASA ...eHH ..DRA IMI PLASHE


RE: Porecle - Hitman - 27-02-2009

Offff...am mai trecut pe aici dar atunci nu aveam atatea porecle. Vi le zic dar sa nu citit pentru ca muriti de ras:
1-> kokonut (e de la numele meu, andy asta X-( )
2-> dilaila (nuuu mai vreau sa aud de ea, pusa de o colega, offf)
3-> buzik (e din cauza ca intr-o zi am cazut si mi-am spart buza si un coleg tampit mi-a zis buzik)
4-> coai (eh...e numele meu si al unui baiat, care prieteni mei presupun ca mie imi place de el 29 )
5-> cosminutza (eh asta imi place...:X)
6-> dinule (e numele meu dinu cosmina, parca si azi mai aud prin ore strigand ,,dinule!"...hmm nu ma enerveaza pentru ca asa imi zic si profesori)
7-> bubulina (nu comentez la aceasta)
105 hot (eh..radeau uni de mine ca cik sunt eu fierbinte 24)
9-> buf! (e din cauza ca am cazut de aproape 6 ori intr-o zi la scoala, dar era zapada sau polei nu mai stiu)
10-> ubi ubi yee (hmmm...un tampit)
Cam atat pe aceasta saptamana, daca buni mei prieteni mai au cate-o porecla, v-o arat.


RE: Porecle - Lolli - 27-02-2009

OOOO.....AICI e o lista infinita!! Colegi mei au o minte infecta plina de imaginatzie...nu prea placuta2121
Deci....voi scrie cele mai folosite:
1.Ceaoless(pt ca dimineata cand intru in cls asa ii salut>.<...si vezi doamne....eu sunt ceaoless!)
2.Booo(de halloween ii speriam mai pe toti....si eu am devenit Booo sau Lady Boo)
3.Lollipop(fiindca fara acadeaua mea NU rezist nici o zi>.<)
4.Vampire Queen(asta imi place....i love it....de unde vine? Tot de la Halloween....am fost vampir...si mai peste tot)
5.Anti-Gravitatie(odata am zburat una mare....dar ce bine ca nu am cazut cu moaca in pamant..si deatuncea...am invins gravitatia[yay])
6.Nespalata(nu ca nu ma spal niciodata...ba chiar..sunt maniaca la curatenie...dar iarna nici un baiat nu reuseste sa ma spele cu zapada:2121 dar nici fata!!)
DEOCAMDATA,astea sunt cele importante^_^


RE: Porecle - ryuichi_alexa - 01-03-2009

deci.... porecle...
familie: Ali
prietene bune: Ali, Alexa, Lexy, Lex (stiu ca in latina inseamna lege 10)
prieteni&colegi: Alexandra, Ali, Lascut
profesori: Lascut Alexandra, Andreea (da ma cheama si Andreea!!)
profu de mate: nefericito! ("da domn' profesor, sunt foarte fericita!") (da tot degeaba Smile )
dar cel mai des mi se spune RYUICHI!!!!! de ce? sunt ryuichi sakuma in varianta feminina cu ochii verzi! 21

si il am si pe koma al meu 10


RE: Porecle - Kali?! - 10-03-2009

O sa le pun in mai multe categorii.
Prietenii :
- Kizz => Kiss => Un vechi id de pe un site.
- Jeede => Jeleu de extraterestru.
- Ily => ILikeYou
- Chizz / Chizza / etc. => Kizz.

Colegi de scoala :
- Parcare Libera [ Dan imi zice asa uneori ]
- Deea [[ -_____-
- Deutza Smile 24

Mama :
- Andre / Andreutza / Coca -____- 24
Coca => Coca-Cola. Smile 24


RE: Porecle - Luzer - 12-03-2009

Porecle...sa vedem 39....

1.Lover8 (asa imi spune iubirea mea Angel)65

2.Na no daaaa (pt ca salut ca, Ryuichi/Gravitation)

3.Sony

4.Lex

THE END 4


RE: Porecle - kamy - 26-03-2009

poreclele mele:
1,kamy
2.Camutza
3.Masys
4.Camilla
5.Camillis
.....................