Animezup - forum manga si anime
Porecle - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+--- Subiect: Porecle (/Thread-Porecle)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Porecle - chrissta - 23-05-2009

Porecle... Aici sunt in mediul meu 21.

Pai, in afara de toate derivatele de la Cristina, am mai fost poreclita si : Ratusca Mac- Mac, sau ,simplu, Mac -Mac [ deoarece vorbesc repede ] , Dodo [ citeam 'Fetita celei de-a sasea luni', iar un coleg mi-a luat cartea si a citit cu voce tare un paragraf in care aparea Dodo intr-o ipostaza deloc placuta si asa mi-a ramas numele] , copil zapacit [ de pe hi5] si multe altele, care mai de care mai neplacute...


RE: Porecle - Kazuki - 23-05-2009

Apai a fost prin martie cred,vorbeam cu un coleg despre difuzarea anime-ului
Naruto pe animax si asa mi-a zis o luna intreaga,Naruto.
Emolo - cei care sunt adeptii manelelor au derivat acel cuvant si uite ce a iesit.
Nemo - tot derivat al cuvantului emo.
Emolo,muzica clasica si de opera - deoarece m-a apucat odata sa-i zic unei maneliste ca ascult si muzica de opera,clasica pe langa rock,metal asa mi-a zis cateva saptamani intregi.
Emo - se intelege T^T.
Dede - asa imi spun unele colege si versoarele mele 15
Gainusa - stiu Deea,Tox,Hades,Denny si Black Pearl de porecla asta...ah si sa nu uit de Aly *hugs* hug


RE: Porecle - Flash - 23-05-2009

porecla mea e Tiramisu, care provine de la Pachirisu, eh cateodata ma deranjeaza, cateodata este amuzanta. DEsi imi place cum suna, mai ales ca are dreptate si le inchid gura: "Da stiu ca sunt foarte dulce", eh, nu mai spun nimic, ma rog mie imi place cateodata, cateodata nu.

Emoista - aceasta porecla mi-a fost data deoarece ei nu stiu ca eu nu sunt emo, ci imi place sa ma imbrac in negru, deoarece e culaorea mea preferata si binenteles ador rockul. Dar eu stiam ca emo ascvulta emocore, dar ma rog .__.

copilu' - asa mi se zice ( mama, persoanele mai mari ca mine )


RE: Porecle - Ryuu - 25-05-2009

Am alte doua porecle
una de la sora , alta de la hitman
cea de la surioara mea:"Leo"-imi zice asa ca eu ii zic miti24
hitman-"durule;dudurel" am uitat de ce imi zice asa dar pot sa zic ca imi place.Cand imi amintesc motivul pentru care ea imi zice asa , dau edit
pana atunci , totul este in ceata oO


RE: Porecle - Angel~Of~Dark - 10-06-2009

mdeah o noi porecl pentru mine
mâţa-by vecinu meu
arrabelle-porecla by sysu meu
annabelle-porecla la fel by sysu meu
nebunik-cas cam nebuna:d


RE: Porecle - Teh - 14-06-2009

Porecle, am capatat şi eu câteva de-alungul vietii mele, ce pot să zic... Hmm, să vedem câte ceva.
Nick-urile pe care le-am adoptat pe diferite forumuri sau site-uri, so multe persoane îmi spun aşa ...

Yume - A venit din... Nici eu nu mai ştiu de unde, dar într-o zi mi-a spus cineva că sunt foarte visatoare şi asta vine de la vis.. You know, am adoptat acest nick pe mai multe forumuri şi o multime de persoane au început să îmi spună aşa... Multă lume încă îmi spune aşa, chiar dacă mi-am schimbat nick-ul, m-au cunoscut sub acest nume şi aşa ' m-au pastrat '

Ninno - Initial venea de la Roninno, dar a fost mult prea lung aşa că l-am prescurtat în Ninno . Această ' poreclă ' o am de la o fată pe care am cunoscut-o ... acum un an, să zic eu. Mi-a spus că mi se potriveşte şi sincer chiar aşa mi se parea. Am pastrat şi acest nick şi pentru alte persoane.. Well , altii chiar îmi spun aşa, pentru mine e foarte OK pentru că mi-a placut, îmi place şi probabil îmi va placea şi în continuare.

Ramo - Nu ştiu dacă se poate spune că este chiar o poreclă, în fine este prescurtarea numelui meu şi o gramadă de persoane îmi spun aşa, cel putin atunci când vor să mă roage ceva.. Cred că doar atunci îl folosesc :]] . Tata, de exemplu, îmi zice ' Ramona' sau ' Ramono ' dar când are ceva să mă roage îmi spune ' Ramo ', sau ' Rami' , după caz :]] Aşa şi alte persoane.. Deşi îmi spune cineva şi Ramo simplu mereu când mă vede şi sincer ador să mi se zică aşa.

Rami - La fel ca şi cel de mai sus, este o prescurtare a numelui meu, mai mult sau mai putin. Am o prietenă foarte bună care îmi zice doar aşa şi sincer mi se pare foarte draguţ. Nu ştiu cât de mult mi se potriveşte însă îmi place. Foştii mei colegi, referindu-mă aici la baieti, well majoritatea îmi spuneau aşa când eram în generală şi acum când mă întâlnesc cu ei îmi zic aşa , e foarte OK pentru că îmi place cu adevarat. Şi iar parintii mei îmi zic aşa când vor să mă roage ceva.

Teh - Actualul meu nick, mda, îmi zic altii şi aşa care m-au cunoscut sub acest nick, ce pot să zic?! Îmi place foarte tare şi aş dori să nu îl mai schimb vreodată, deşi la mine asta este ceva de genul ' misiune imposibilă ' pentru că nu sunt deloc stabilă. În fine... mi se pare mai neobişnuit şi de aia îmi place, nu gaseşti pe oriunde nick-ul Teh, nu ? :]] sau cel putin aşa sper. L-am folosit pentru prima oară ca numele unui personaj într-un fic yuri :] şi după mi-a placut prea tare aşa că l-am preluat. Vine de la ... infinitate, de la ' the ' şi de la tot ceea ce înseamnă eleganţă şi înaltime. Pentru că litera ' T ' mă duce cu gândul la înaltime, plus că este initiala numelui meu de familie. H-ul îl ador oricum în orice propozitie, şi ' e ' conferă stabilitate. Am aberat, oricum îmi place să mi se zică aşa.

Rambo - Forget about it :]] anyway aşa îmi zicea varul meu [ singurul meu var primar :]] ] yay şi era foarte ok când îmi zicea el, îmi placea dar după au început mai multe persoane să îmi zică aşa. Nu zic că este deranjant pentru că îmi place, este foarte OK . Îmi conturează personalitatea salbatică :]].

Ramonica - Opera profesoarei mele de engleză, aşa îmi zice. Vine evident de la Ramona şi cred că este singura care îmi zice aşa, când nu se mai trezeşte câte un alt coleg să îmi spună aşa. Sincer e chiar OK nu am nimic de protestat, îmi conturează personalitatea liniştită, am şi aşa ceva =]].

Miti - Miti e nume de pisică =]] ce naiba !!! Aşa îmi mai zic parintii mei, ştiti cu ideile lor geniale, dar devine deranjant când ai şaisprezece ani şi îţi zic aşa de faţă cu persoane care vin în vizită =]] presupun, eh e destul de OK nu am ce protesta, dar devine urât când îmi spune aşa fratele meu, aş prefera să îmi zică doar Ramo / Ramona, hi hi hi ... Nu ştiu de la ce a venit, bine ştiu.. Ok, hai să mă fac de râs până la capat, mi-au pus această poreclă pentru că, după parerea lor, când mi-au pus porecla, mă smiorcaiam ca o pisică :- "


RE: Porecle - aoixtenshi - 20-06-2009

Cam cate porecle am adunat yo de la ultimul meu post?
Poi:
Shuichi => De la colegamiu', in ultima zi de scoala fiind galagie in clasa si cearta si bataie, pe diriga neinteresand-o, yo sar sa il imbratisez pe colegamiu si fac "Yuki, Yuki, Yuki!!!!" [asa il strig yo pt felul in care arata 21] si el face "Taci bah Shuichi si nu ma mai fa gay!"

BoBo-EMO=> Iroinile varatece ale surorii mele [cu asta nu potzi discuta normal dak nu e vorba de *caugh* "Seby al ei"]

Blue Muffin => Tot de la sor'mea pentru ca imi place cartea "Pink-Muffin@Berry Blue"

Ringo=> De la Corina-oneechan pentru ca ii place sa transforme Apple [numele meu] in varianta lui japoneza.

Kurofay=> De la sor'mea pentru ca yo ii zic ei Kuro-rin

Sora=> De la adyna_45 pentru ca imi place KS si pt ca i s-a parut prea dur sa imi zica Dora.

Sweetheart=> Cantecul cu sweetheart pe care il ascult ca o obsedata 24

Sensibilo=> De la OverTheRainbow... discutiile noastre.

ABC Leader=> 'Cuzz when I shine, B&C shine too.

L Apple=> I'm A in ABC like L in LMN


RE: Porecle - I hate maths. - 21-06-2009

Yap am si eu o gama larga de porecle^^"

Mousy=>de aici si nick-ul meu actual.Mi spune asa pentru ca am zis ca de ziua mea imi trebuie un soarece din ala adevarat cu coditza si nasuc.

Miss Barbie 2009=>La Revelion aveam in camera mea un calendar mare cu Barbie de 2009.Si se prezinta Varumeu la 12 noaptea acasa sa ne zica mie si celor care au venit la petrecere "La multi ani"Si vine el la mine in camera, vede posteru, si imi zice "Happy new year Miss Barbie 2009"De la Revelion tot asa imi zice cand isi aminteste.

Soarece=>porecla asta o am de la my dear Apple Sweetheart(app foarte dragutz noul nick)

Cenusareasa=>cea mai noua porecla a mea data de dragul, scumpul si adorabilul meu "frate mai mare" Dan.Acum 2 zile cand am dormit la el aveam o pijama cu Cenusareasa.Si pe la 2 noaptea vine el asa de la c***e sau de pe unde o fii fost si imi zice "hai Cenusareasa du-te la culcare"De atunci asa imi zice45


RE: Porecle - aoixtenshi - 04-08-2009

Porecle hmm...

Vivianne- porecle combinate de la doua prietene ale mele.

Marulet- De la Yulobo.... ii place sa ma strige asa 21

Merish- De la Ph3niX. E prescurtarea de la Merishor.

Agenta 00Mar- de la Ryu-san. Nu aveam noi ce face azi si ne-am facut mafioti-agenti-parteneri de crima

Applecious- Nush cum mi-a venit ideea si il folosesc ca nickname.


RE: Porecle - .mefistofelica.nihil. - 20-09-2009

Am o grămadă de porecle, şi dacă am mai postat pe aici, c'est la vie 65 . O să le înşir pe primele porecle... majoritatea care vin de la numele meu ( adică, pe cele care le-am mai zis, bănuiesc, într-un alt post bla bla).

Lulu, Luli, Lulubella, toate astea vin de la numele meu, dar am şi unele care sunt mai inventive - Lulubila, Lulubeniţă ( eu nu sunt o şurubelniţă ) şi altele.

Mai apoi vin...

Tuuffix, Tuuffie, TufiÅŸ, Trufanda, toate astea de la un nickname mai prostesc.

Apoi, una singură, folosită de Kiddo ( Misty ) : Aloha.

Cam astea sunt toate... dar e una, care e folosită rar : mefistofelică.