Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

you know

#1
Pun doar unul momentan, sa nu ziceti ca va dau mult de vorbit(scris).

Liam Payne
Cadoul pentru Silvia (Nya cum o stiti pe Zup).

Astept pareri/critici, whateva'. :]
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#2
Daca m-ai rugat asa frumos, o sa-mi las amprenta aici, desi oricum aveam de gand sa mai comentez pe la sectiunea asta.
Desi, sincera sa fiu, nu-mi place tipul ala de nici o culoare, nu ti-a iesit deloc rau portretul. Nu-mi place cum i-ai facut parul si nu stiu daca e din cauza hasurii sau fiindca pare neternimat in zona urechilor. Cum ti-am mai spus, ochii sunt prea apropiati. De regula, in cazul portretelor, intre cei doi ochi trebuie lasat spatiu cam pentru inca unul. La tine spatiul e cam mic si din aceasta cauza fata lui are un aspect cam latit.
Astept alte desene fiindca portretul asta nu e cea mai reusita lucrare a ta.
plus ca are o expresie asa tampa pe fata, nu stiu de ce. 21

Spor la desenat si multa imaginatie! hug
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#3
Citat:De regula, in cazul portretelor, intre cei doi ochi trebuie lasat spatiu cam pentru inca unul.
Strict. Aceste mici trucuri simple pentru o anatomie mai corecta.

Hei Aggiee. :3
Sunt deacord cu Ang.Nici mie nu imi place tipul. Si defapt niciunul din acea trupa "One Direction". Acum legat de portret. Incearca sa nu mai hasurezi NiCiOdAtA *am scris asa sa iasa in evidenta* asa parul. Intelegi ce vreau sa spun prin niciodata. Incearca sa urmezi stric linia parului pe care il vezi in poza respectiva. Si in zona sprancenelor ai grija. Sa tii cont de regula nelipsita cand vrei sa desenezi portrete: 1 ochi = departarea dintre cei 2. Buzele(in marea lor majoritate) = 1 ochi /1 ochi si ceva. Hasura imi pare una murdara. incearca sa exersezi una mai fina si mai multa atentie. :3. Fa in asa fel incat sa te departezi pe moment de portrete lipsite de expresivitate. Ca acesta. *nu am nimic cu baiatu' din poza dar nu exprima nimic*. Incearca sa desenezi portretele unor copii, unor oameni mai in varsta, si sa adaugi si putina culoare acolo unde crezi ca trebuie scos in evidenta.

Spor la desenat, si mai asteptam desene. Data viitoare pune si tu mai multe 71.

ps: era sa uit. Intereseaza-te de acele hartii cartonate de un bej. Sunt foarte bune pentru portrete mai ales ca accentueaza culoarea pielii. <3 Galerii de arta, internet. Etc? lol

*hugs*
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#4
Thanks gurls, you're awesome. :]

Freaky F.

Chibi

N-am mai trecut pe aici, I'm such a lazyass. Oricum, astept pareri. :3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#5
Heii daca nu a trecut nimeni inca..
Freaky F.
Uu e un personaj din "Curaj caine fricos"! L-am recunoscut imediat si clar ti-a iesit foarte bine personajul.Mereu au fost comice personajele din desenul acesta. Sincer nu imi place personajul, cat imi place cum ai desenat: Naughty. Ce sfat ti-as da.. Ar fi bine daca ai adauga mai multe lumini si incearca sa experimentezi mai multe tipuri de hasura. Fata e expresiva si frumos realizata.
Momentan din toate lucrarile tale, asta este lucrarea mea favorita!

Chibi
Sunt simpatice si tare micute. : o 3 Picioarele lor parca ar fi din guma, lol si par tare firave. Cel mai mult imi place prima. Sacoul/paltonul are si umbre si arata bine chibi-ul. La par daca te-ai mai stradui ar fi perfect.

Mai asptept lucrari frumoase Aggiie. hug Spor la lucru!
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#6
Hmm, ce avem noi aici?

Freaky F. este destul de bine realizat. Daca l-ai fi pus intr-un anume cadru/background probabil ar fi facut o impresie si mai buna. Cum a spus si Ann., trebuie sa mai lucrezi la lumini putin. Ar fi dragut daca ai desena mai multe in stilul respectiv, vad ca iti iese bine.

Chibi nu e chiar genul meu de desen bun de comentat, dar hai sa incerc: ma deranjeaza oarecum stilul, nu pot sa zic de ce (imi pare cam indepartat de cel anime/manga) si lipsa unui fundal (lenea asta...). In rest totul e bine, fetele sunt expresive si proportiile bune (desi puteau sa nu fie bune, sunt chibi la urma urmei 21 )

Spor la desenat, astept sa vad cum evoluezi.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#7
Va multumeesc @Ann. si @Syryus . <3 Ma bucur ca va place Freaky F, pretuiesc nespus desenul ala. 21

Little Natsu - because I love him sooo much.

pink haired.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#8
Freaky F. e genial. Il iubesc pe omul asta, un personaj ce inca imi da fiori.
Imi place cum ti-a iesit + stilul folosit. Chiar te caracterizeaza acest stil sau poate e din cauza ca ti-a reusit asa bine in acest desen.
Iubesc scrisul si hasura.
Pink haired ochii ti-au iesit in evidenta, iar genele sunt realizate ca la carte. Felicitari! In rest, culoarea e cam stearsa, ori e iesita din contur. Stiu cum e cu pictatul, dar de aceea trebuie sa avem grija cu el.
Nu imi place forma fetei si nici cum parul i-l incadreaza. Dar culoarea e... foarte... acceptabila.
Little Natsu e la fel de bine realizat ca si primul desen comentat de catre mine. Umbra, "anatomia" si coloritul ti-au iesit bine. Dar lucrul cel mai bun la acest desen sunt ochii.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#9
Multumesc yaoi maniac! <3 Here, take a cafea.

all grown up <3

design

little gothic

? :3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#10
Multam, e cu lapte cafeaua? Iubesc cafeaua cu lapte.

All grow-up (Natsu) - imi place hasura de la ochi si cum ti-au iesit zgarieturile. Arata chiar bine, dar nu imi plac culorile folosite pentru umbra de la baza gatului (e acolo un gri care mie mi se pare ca da spre verde).
Design (Sam, but not Sam Winchester 2) - imi place cum ti-a iesit rochia, dar mai ales acea chestiuta de la mana dreapta. Culoarea hainei e mult prea tipatoare, dar e bine ca Sam e roscata si i se potriveste. Nu imi place funda de la picior.
Little gothic (a.k.a. I love her eyes) - imi place foarte mult cum ti-a iesit acest desen (culorile, umbrele si hasura chiar sunt bine realizate). Nasul arata ciudat, iar buzele puteau sa fie mai bine accentuate.
Succes in continuare!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)