Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

desene

#1
una din ,,capodoperele" mele .sper sa va placa.nu stiu daca este f reusita, dar mie imi place.

#2
Ei bine 39 La maini si la brate mai trebuie sa lucrezi ,ca in rest se pare ce te intelegeti cu anatomia . La fatza nasul e cam lung si gura cam jos ,ar trebui mai bine centrata .

Pe ce fel de hartie lucrezi?

#3
ms pt sfat :1: lucrez pe foaie A3. mai pun un desen.sper ca fata sa fie mai reusita.hartia: 180g/m sau 110g/m. m-am obisnuit sa desenez pe foi mari.

#4
inca un desen cu o tipa ,sa mi spuneti dak va place sau nu

#5
@.@ Cea cu fata imi place mult ,dar ar fi mers un alt contur pentru obraz.. Asa pare subnutrita ,dar probabil asa ai vrut tu sa arate.

Ultima e perfecta ,n-as schimba nimic (mai ales la aripi) .As adauga in schimb mai multe detalii la rochie ,pe la talie de exemplu ar fi mers o curea mai speciala... Dar e doar parerea mea (am un fix cu detaliile X_x ) , asa arata foarte frumoasa !

Vreau mai multe 4

#6
ms foarte mult pt aprecieri:11:.am sa mai pun desene si o sa incerc sa le fac cat mai reusite.

#7
mai pun un desen.singrul lucru e ca acuma a inceput scoala20 si nu stiu dak mai am timp sa desenez dar am sa incerc sa-mi fac timp.

#8
Sa vedem...daca tot nu sunt multe am sa incerc sa le comentez pe toate.
1) Ma dernjeaza ceva la fatza... . Gatul e lung si trebuia sa fie putin mai gros. La mana stanga cred ca ai fi putut face si degetele. Stiu ca e dificil...dar eu zic ca ar fi iesit mai bine.
2) Nu-mi place conturul fetzei, sprancenele si gatul e cam lung. In schimb au iesit foarte bine florile.
3) Corpul e inclinat, parca gata sa cada. Mainile sunt...tepene O_o .
4) Cred ca nu stricau inca cateva detalii la par, sau ai fi putut sa nu hasurezi in acelasi sens, ci dupa forma parului, sa fi facut si niste umbre.
5) Si ultima...aceasta chiar imi place. O idee buna. Umbrele le-ai faut bine. Imi place cum ai hasurat, dar gatul tot mi se pare lung >.<
cam atat Smile

#9
la ultima pe care am facut-o chiar si mie mi se pare acuma gatul destul de lung (si la primul desen de asemenea).ms pt sfaturi chiar te pricepi cand le dai.hai ca mai pun un desen.[/color]

#10
inca o pictura.nu este cine stie ce dar merge. :75:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)