Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

.d e s e n e.

#11
Mul?umesc Ann ca ai trecut, apreciez. *hug*
Aduc ceva nou, un fel de tampenie traditionala - grafic facuta mai exact.
Ignorati cele doua persoane care sunt desenate sus pe foaie. XD

-->> 01

**In caz ca nu merge sa se deschida direct desenul, va sugerez sa il deschideti in alta pagina.

#12
Citat:Ignorati cele doua persoane care sunt desenate sus pe foaie. XD
Se afla intr-o pozitie intima, nu-i deranjam. 21

Now, mie una imi place ce ti-a iesit pana acum, ai pus umbrele bine, in special la suvita acea de par; mi-ar placea sa te straduiesti sa faci si restul parului la fel de bine ca acea portiune. :3 La ochi ai putea incerca sa colorezi/hasurezi intr-un mod mai realist, la fel ca la celelalte desene digitale ale tale, cu lumini si de toate, vor iesi in evidenta foarte frumos. Aw, si cred ca i-ai facut umerii cam prea la?i, imi aminteste oarecum de un barbat/baiat de la clavicula in jos.
In rest arata bine, astept rezultatul final. :]
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#13
Mul?umesc Aggie c? a trecut ?i mai ales c? mi-au oferit cateva sfaturi.
Desenul acela este neterminat si da, e un tip, nu e fata, asta in caz c? ai crezut c? e la genul feminin. : ))
----
In seara aceasta m-am apucat de un desen digital, din pacate e doar un WIP si o sa il termin fiindca este deja gata.
Enjoy! <3

---->> 02

#14
Imi place cum ti-a iesit.
Chiar ii admir pe cei ce lucreaza sau coloreaza digital (poate fiindca eu reusesc doar sa trasez doua lunii, indiferent cu ce).
Imi place coloritul si expresia faciala a barbatului (umbra de la buza e splendida, iar desenul de sub ochi e foarte bine realizat).
Prima data am crezut ca i-ai gresit anatomia, dar dupa ce am privit mai bine, am realizat ca mi s-a parut doar din cauza pozitiei trupului.
Felicitari! Tine-o tot asa.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#15
Foarte dragutze desenele noi, imi plac mult!
Mai ales cel traditional se vede cat este de muncit! Trebuie sa-ti laud hashura, este divina. Foarte ordonata si foarte mishto gradat contrastul dintre lumina si umbra <3 Can't wait to see it finished. Sanii ei insa par cam manly, par prea patratosi, dar se pot retusa ushor!

Si al doilea desen mi se pare foarte reusit, colorezi foarte soft si ingrijit, culorile sunt armonioase, insa ai cam exagerat cu umbrele. Din cauza asta bratul pare foarte osos, desi ca outline este foarte bine desenat. Trebuie sa-ti alegi o singura sursa de lumina. In rest I think it's perfect! Imi place enorm de mult cum lucrezi digital<3

Keep drawing! <3 I want to see moar XD

#16
Multumesc pentru sfaturi fetelor si tin sa mentionez si aici desenul acela traditional cu asa zisa fata, este baiat, este un baiat!!! 21 Dar daca voi vreti sa fie fata, sa fie. XD
Am terminat ultimul desen, din pacate umbrele nu le-am prea mai modificat asa de mult... --"
!!Va sugerez ca atunci cand deschideti desenul sa dati mare, caci asa nu are sa se mai vada blurat.

----->>03

#17
Iubesc culorile! Parul si aripili... mai ales acele aripi. Imi place foarte mult cum ai combinat portocaliul cu galben la pene, iar culorile de la par se imbina cu celalalte.
Imi plac detaliile de la ureche si irisul (umbrele de acolo, mai bine zis).
Te felicit pentru munca depusa! Chiar este un desen bine realizat.

I would marry him, seriously. But maybe next time you can make a background, too? I'm curious to see what you would choose for it.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#18
Danke, danke! *hug*

Ok, am reusit sa ma apuc sa fac un desen nou digital, din pacate tot o prostie, fara viata, cum mai spun. Insa chiar si asa imi exersez stilul de a colora...
Inca un Wip, deci o sa fie gata in curand.

--->>>#4

#19
Iubesc culoarea ochiilor! E foarte bine aleasa. Sunt chiar curioasa cum va arata terminat (cu tot cu par), insa ma deranjeaza acel portocaliu ca si umbra de la baza gatului.
Vad ca personajul tau are si coarne, ceea ce e o idee foarte buna, dar sper sa arate realistice (ar da bine in contrast). Cu alte cuvinte, astept sa iti vad desenul terminat.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#20
Yaoi Maniac iti multumesc pentru com si ma bucur ca iti place desenul.

Legat de cel din urma nu stiu cand il termin, insa sper ca voi apuca sa il continui...
Acum aduc ceva nou, dar e un desen in joaca. Am facut o pereche de ochi, nu e mare lucru. Tot digital.

Ochi?ori.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)