Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orfelinat-de Pasti

#1
Hy there! Sper ca am deschis bine topicul. Oricum ieri am fost la un orfelinat din Bucuresti. Am ramas surprinsa de caldura de acolo. M-au uimit copiii aia. Erau foarte politicosi. Unul m-a luat cu doamna ^^ am ramas ceva de genul O_o 21 eram aproape de varsta lui 21 cu 4 ani mai mare 21 Orisicum au fost atat de draguti. ma gandeam ca de Paste( prin aprilie nush exact cand pica) sa strangem jucarii haine dulciuri si sa mergem sa le ducem la un orfelinat. Nu e obligatoriu sa mergeti sau sa dati, acum faceti ce vreti. Orfelinatul il vom alege prin martie. Daca aveti sugestii le astept. Orice e binevenit. Chiar si o carte sau o jucarie mai veche atat timp cat sunt inca in stare buna. Ne-am gandit si la o strangere de fonduri, dar nu stiu cine s-ar baga pt ca nimeni nu mai afce nimic pe gratis in ziua de azi. In primul rand cand e vb de bani mie imi este sa nu zica cineva ca ii luam noi. Oricum poate merge cine doreste cu noi. Daca aveti idei si pentru strangeri de fonduri le astept. PM-urile mi le puteti tr mie sau ideile le puteti scrie aici.
Cei ce stau in alt oras pot trimite prin posta jucarii si alte lucruri. Le voi da adresa si nr meu de telefon.Oricum voi face poze la copii si la orfelinat.
Acum astept Sugestii. Tnx!
Kisu

#2
Deci sis...am vorbit cu mama si a zis ca o sa pastreze toate hainele, jucariile, cartile, caietele, culorile, cariocile si de tot ce mai e nevoie pentru copii ( tin sa precizez ca multe din aceste lucruri nici nu au fost imbracate sau atinse ) daa mai e ceva te anunt pe mess ^^ Ja ne! pupic
I'm not insulting you. I'm describing you.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)