Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Zuza vs.Ang

#11
Hăhă, mi-am dat seama ale cui sunt lucrările . xD

Prima lucrare: Ah, drăguţă. Nu foarte bună, dar merge ^^. Foarte multe figuri de stil, bun. Doar că pe ici pe colo ai cam exagerat. Observ că nu prea se încadrează în temă. Adică nu prea văd acea dezamăgire or something like that, ci foarte multă iubire.
A doua lucrare: Spre deosebire de prima, s-a încadrat în temă. Da, a fost clişeică, dar a fost acea dezamăgire că să spun aşa. :] Ai avut unele greşeli de exprimare şi cum a spus şi Unia renunţă la spaţiul înainte şi după semnele de punctuaţie. Nu arată bine. .-.

En fin, comentul meu nu-i foarte lung, având în vedere şi starea pe care o am.
Aşa că votul meu merge către prima lucrare.
Felicitări ambelor concurente *hugs*

punct.

#12
Trec și eu pe aici fiindcă mi s-au părut interesante ambele lucrări. So, let's start:

Prima lucrare:
E bună, recunosc,nu prea te-ai încadrat așa de bine în temă, ai folosit diacritice și am observat doar vreo două greșeli de tastare. De asemenea ai un limbaj elevat ceea ce e foarte bine, chiar mi-a plăcut multitudinea de figuri de stil, doar că pe alocuri erau cam multe, părerea mea. Ceea ce m-a mai secat pe creier a fost aceea repetiție ''Daca ai ști că''. Oricum, în afară de aceste aspecte ce m-au cam deranjat, în rest a fost bine.

A doua lucrare:
Și aceasta îmi place, iar spre deosebire de prima tu te-ai încadrat mai bine în temă, ai avut și tu diacritice, dar ai uitat să le pui în titlu, și că tot veni vorba de titlu, îmi place, se potrivește cu tema și lucrarea în sine. Nu am observat decât tot la fel ca la prima lucrare vreo două- trei greșeli de tastare. Față de prima lucrare, tu ai avut un limbaj mai simplu, mai comun, dar mi-a plăcut și așa fiindcă ai reușit să descrii bine sentimentul de dezamăgire, chiar dacă ideea e cliseica, mi-a plăcut cum ai transpus-o.

So, după multă gândire, votul meu merge la a doua lucrare.
[Imagine: j5atg3.png]


#13
Prima lucrare
Eu nu am nimic cu marimea povestilor, este ok. Ai avut descriere buna, intr-adevar, ai descris sentimentele bine si asta inseamna un "bonus" , sa zic asa. Totusi, la final, mi s-a parut prea plictisitor acele Daca ai stii.... De ce? Pentru ca au fost repetate de prea multe ori, adica tu ai insirat metafore si alte figuri de stil in acele propozitii, ceea ce le-au facut sa para... 39 Simple cuvinte22 Puteai sa adaugi altceva pe langa acele figuri de stil. Btw, mi-a placut oricum. O sa ma fac ca n-am vazut finalul21
A doua lucrare
Off... Greu e sa aleg... 2 Si aceasta a fost destul de reusita, dar, pentru ca intotdeauna exista un dar, descrierea a fost prea banala, simpla, as putea spune. Adica, ai repetat multe cuvinte, si pe langa asta, si "ea", "el" - au fost scrise cursiv si repetate la nesfarsit. Asta nu mi-a placut. 22

Asa cum am mai spus, este dificil sa aleg, insa votul meu merge la prima lucrare. Felicitari amandurorahug

#14
Aleg prima lucrare.
Motivul fiind numaruul persoanei la care se face relatarea. Atunci cand relatezi de la prima persoana e mult mai greu decat cea de la a treia. Te-ai descurcat bine, desi sunt unele momente in care ai intrecut masura [ partea cu repetitiile]. Si, nu impopotona fragmentul dat, o fiind de vina preferinta mea catre simplitate 39.

A doua nu se incadreaza la tema. Persoana dezamagita nu se mai tine de obiectul "distrugator" ci se inchide in sine ca cum face broasca testoasa cand e speriata.

Sertek Hetyt ^^
[Imagine: aaaakip.jpg]

#15
Well, e 1 martie so, o să zic stop vot!

Prima lucrare şi anume Veninul despărţirii ucide sufletul era a lui Ang. şi a obţinut 8 voturi, astfel devenind câştigătoare.
A doua lucrare, Război in lumea dragostei era a Zuzei şi a obţinut 5 voturi.

În concluzie câştigătoarea duelului sunt eu. [Aggie are dreptate, e aiurea să vorbeşti la persoana a treia despre propria persoană 21]

Vă mulţumim mult pentru timpul acordat şi pentru voturi. Zuza chiar îmi pare rău că nu ai câştigat, ştiu că eşti foarte sensibilă şi meritai să câştigi pentru că mi-a plăcut mult lucrarea ta. Continuă să scrii şi poate cine ştie, când ne dă voie timpul o să mai facem un duel împreună.^^ Mi-ar face plăcere!hug

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#16
Duelul s-a incheiat. Topic inchis.
Felicitari participantilor.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zuza vs ჩօօო ჩօօო Otrava 11 4.539 14-12-2011, 08:46 PM
Ultimul răspuns: Ana


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)