Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Zuppy primeste voce!

#11
Eu aleg prima varianta(obby). Mi se pare cea mai potrivita pentru un 'animalut' gen Zuppy. Nici a doua nu e rea, dar prima e mai ok. Suna un pic a baietel mucos, dar merge21.
[nu cred ca e prea scurt postul.]
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#12
Nu stiu de ce face atata caz toata lumea... de obicei vocile pt personajele din categoria lui Zuppy sunt de fapt feminine cu o usoara guturalitate (ya know, pre-teen, changing voices while speaking, that kind of thing).

a very manly voiced Zuppy would look WRONG.

Dar niciuna din vocile de acolo nu ma face sa ma gandesc la Zuppy cand ascult... try again! ^^
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#13
Uhmm...imi place ideea de ai da o voce lui zuppy,e ceva original.Aleg cred ca prima varianta,daca ar fi doar putin mai..vesela sau copilaroasa in fine ar fi mai bine,oricum eu mi-am imaginat vocea lui zuppy ca fiind una de copil(ca in animeuri)

In fine,o sa gasiti voi ceva,good luck!4
[Imagine: 339u1p3.jpg]
Paul: CAAAARRRL I watched you fire a harpoon into the captains face
Carl: That sounds dangerous
Paul: You were head-butting children off the side of the ship
Carl: That must of been horrifying to watch
Paul: And then you started making out with the ice sculptures
Carl: Well THANK GOD that the children weren't on board to see it
xDD

[Imagine: 2431486ouw57e0825.gif]<----Lissie,The skittle sheep



#14
Eu foloseam AV Voice Changer când intram pe skype în conferinţe 21

Totuşi, încă aştept trecearea forumului în 5D b-)
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#15
In lipsa totala de idei, I chipmunked the voice.
br20g-13
g-15
And my personal fav: g-20
ARE YOU HAPPY NOW?

@ady: Atunci voi incerca si eu AV Voice changer sa vad ce face. Si oh da, vreau un site care atunci cand intind mana in ecran, sa umblu cu degetele printre threaduri. Si cand primeste cineva ban sa mi se zgaltaie scaunul. *eyes Flaw*

#16
Mie sincer chiar mi-a placut ultima voce(bre60g25) din ultima postare, chiar suna foarte tare si pentru zuppy cred ca ar fi interesanta.
Sau am eu o ceva cu vocile groase, xD
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#17
@Ich: LMFAO. Are you trying to troll? xDD

Am uitat sa mentionez: don't take those last samples seriously. Please.

#18
Sa fiu sincera... ideea cu vocea pentru Zuppy e originala si frumoasa.
Unele voci nu sunt asa de frumoase, altele sunt prea mascultine/groase iar altele ma duc cu gandul in alta parte nu la Zuppy.
Ultima e draguta, dar nu il vad pe Zuppy cu asa o voce.

Vad ca incercati sa ne faceti pe plac, incercand pe cat posibilul sa faceti o voce corespunzatoare.

Eu mereu mi l-am imaginat pe Zuppy cu o voce draguta/kawaii/cute poate si mai joasa si timida. (sper sa intelegeti ce vreau sa zic)

Sper sa va mai vina idei, si sa incercati sa luati in seama (nu ca nu ati fi facuta-o) toate sfaturile spuse.

Chiar ma bucur ca Zup are asa moderatori.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#19
Eu cred ca Zuppy este fata. De aceea, trebuie sa fie o voce feminina, nu pitigaiata, nici rr-ita . Trebuie o voce care sa te duca la ceva cald, linistitor...practic, o voce feminina combinata cu cateva influente venite din partea baietilor...Ni parerea mea XD
[Imagine: wqymg0.jpg]

#20
zuppy e baietel 33



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ask Guru Zuppy Flaw 31 19.101 14-03-2011, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)