Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yu Gi Oh] Yu-Gi-Oh! GX

#1
Yu-Gi Oh! Monstrii Duelului GX (Duel Monsters GX) Cunoscut si ca Yu-Gi-Oh GX, este un anime desprins din franciza originala Yu-Gi-Oh!, cu un nou protagonist, Judai Yuki (numit Jaden Yuki in versiunea din S.U.A), si o noua poveste, totusi, Yugi apare in primul episod, daruindu-i lui Judai o carte (Winged Kuriboh, sau Kuriboh Inaripat)."GX"-ul din titlu inseamna Generation Next (Generatia Urmatoare). Subiectul acestei serii se concentreaza asupra vietii intr-o scoala pentru tinerii duelisti, cunoscuta ca Duel Academy (Academia Duelului). De asemenea, produsa de NAS, a fost prima data difuzata la TV Tokyo pe data de 6 octombrie 2004. Seria isi incheie cele 180 de episoade, in Japonia, pe 26 martie 2008.
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]

#2
Me loves this anime ^^ Defapt imi plac toate seriile Yu-Gi-Oh! Duel monsters.Desigur, ma refer la cel original in japoneza nu dublajul cenzurat (am o problema cu dublajele astea so bear with me).
Ce mi-a placut? Povestea. So many good and exciting ideas. Si personajele: nice personalities.
Grafica si design-ul unor personaje mai putin, dar coloana sonora a fost minutata si foarte potrivita pt aceasta serie.
[Imagine: robin-1.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)