Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Your top 3/5/7/10 anime crushes

#31
Aolo..aolo..nu stiu in ce ordine sa-i pun..ca toti imi plac..buhuuu...

-Yagami Kazuma [ kaze no stigma]...pe langa faptul ca seiyu-ul lui e ono daisuke..8 ...ii ador personalitatea
-Kiryu Zero - Miyano Mamoru..8...plus a cool chara..8..
-Mochizuki jirou [ black blood brothers ] - vampirasul meu fav pe langa zero
-ulquiorra schiffer [ bleach ] - no comment..e clar de ce imi place tipul xD
-Cloud Strife [final fantasy 7 ]
-Vincent Valentine [ final fantasy 7 ]
-Nougami Neuro [majin tantei nougami neuro..oh how i love that sadistic bastard..xD]
-Lockon Stratos [ gundam 00 ]
-Setsuna F.Seiei [ gundam 00 ]
-Athrun Zala [ gundam seed/seed destiny ]
-Tsuruga Ren [ skip beat]...who wouldn't..?xD
-Takishima Kei [ Special A ]
-Yahiro [ Special A ]....si gata ca am depasit...O_o..si mai aveam..astia i-am curatat asa..in vreo 2 minute 24
ah..am uitat de sanada yukimura si date masamune [sengoku basara..] ehehehe]
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#32
behold...lista mea d shnitzelz elite!^_^

1. Hibari Kyoya (from Katekyo Hitman Reborn)->[center]fara sa exagerez...pot spune k este tot ce'mi doresc d la un tip...e absolut genial...nu este nimeni k el...e unic prin tot ceea ce reprezinta...ma uimeshte d fiecare data...prin orice gest, prin orice parte a personalitatzii....odata ce l'am vazut am shtiut k ma va marca profund....he's my love...got it!!!...shi fara sa fiu nebuna, pot sa spun k nu e nimeni in lumea asta care sa'l iubeasca mai mult k mine 8:X:X:X:X:X:X22 *pot sa vad camasha d fortza...uhu!!!*[/center]
[Imagine: iubireamea.jpg]

2. Zero (Vampire Knight)->[center]pai personaje ca Zero au scris pe spate "rape me now!!!"...practic cer asta prin orice mishcare care o fac....Zero means nose bleed, faint, rotiri laterale, manguste, spumeeee...tot tacamu X_X[/center]
[Imagine: zerooooo.jpg]

3. Gylgamesh (Fate/Stay Night)->[center]I love his cocky attitude...and I think he's the perfect one for Saber(sry Shirou lovers!>.<)....he's so *I'll drown u in my spit o_O"[/center]
[Imagine: rgtfj.jpg]

4. Gaara (Naruto)->[center]ok...Gaara e thrill *_*....m'a impresionat foarte mult povestea lui...shi l'am apreciat de fiecare data, indiferent de actziunile lui...plus ca am o dorintza ciudata...I just wish to lick his tattoo o_O *call me a pervert freak pls!*[/center]
[Imagine: Gaara.jpg]

5. Toushirou Hitsugaya (Bleach)->[center]Hitsugaya taichou!!!!!*fangirl scream*...he's so adorable...but shhh don't tell him I said that...'cuz he'll get mad 17...but he's adorable when he is mad, fights...laughs...sleeps...breaths...shaves...ooo...kay...scratch the last part T_T'[/center]
[Imagine: toushy.jpg]

6. Kazuma Mikura (Air Gear)->[center]he's so fluffyin' cute!!!...admir felul in care analizeaza sit...k ishi cun puncte forte shi slabe...ptr k lupta pana la capat...ptr k ii place sa straluceasca in felul lui, fara sa iasa in fatza(just like me!)...and 'cuz he's so damn sexxy![/center]
[Imagine: kazuuu.jpg]

7. Asch the Bloody (Tales of the Abyss)-> [center]in primu
rand...e bun de mori o_O...in al doilea rand...he hates replicas...shi ptr asta am mare respect...ptr k nici eu nu inghit pers care fura personalitatea altora >.< (if u are scared of showing at least half of who u really are...then...ia o barabula shi loveshte'te cu ea pana o transformi in pepene^_^)...shi ptr k e genial....dak ar fi in fatza mea...ash cadea la picioarele lui shi i'ash jura credintza eterna...asta dupa ce l'ash suna pe Dumnezeu sa faca sa apara un boschete langa noi shi sa spunem k... m'ash folosi f mult d boschetele ala^_^[/center]
[Imagine: asch1animeyi3.gif]

8. Tsubasa Andou (Gakuen Alice)->[center]'cuz he's a rebel...shi da impresia k e un mare golan...but deep down he cares for his friends and he's a really sweet and nice guy^_^...[/center]
[Imagine: AndouCool.jpg]

9. Sesshomaru (Inuyasha)->[center]damn...Lord Sesshoumaru e crima..e ceva d genu atrage dar shi respinge in acelashi timp *_*...shi mai ales...ptr el am tzinut'o p mama 20 d min in fatza ushii ptr k nu ma puteam dezlipi d tv...daca faceam doi pashi aveam impresia k va arunca cu biciul dupa mine o_O...transmitea ceva d genu "nu'tzi dezlipi ochii d p mine...saliveaza....leshina...da ochii tai sa fie atzintitzi asupra mea"...damn[/center]
[Imagine: sesshy.jpg]

10. Haine Rammsteiner (Dogs)->...mda shtiu k e vb d anime crushes...buuut...o sa apara anime'ul^_^...so...doar am anticipat...ptr k l'am placut pe Haine citind manga...dar shtiu sigur k o sa'l ador shi'n anime....Haine is awesome!!!!
[Imagine: haineee.jpg]

*special mention* Lelouch Lamperouge (Code Geass)->...d'abia aparuse primu episod din Code Geass shi eu navigam plictisita p net knd vad o poza cu el...ce'a urmat...panica...'cuz he's so damn hot...evident am vazut primu ep shi apoi mi'am mancat unghiile d nerabdare sa apara shi restu...Lelouch e nebunie punct. E absolut genial....he's so wjhlfkngvfngdfgnmgfngfngfgnd Doamneeeeeeee sdhslfkdslfsngf,nfn tare!!!!!...Lelouch e mai mult decat un shnitzel in haremu meu...lui Lelouch i'ash pupa shi urma pashilor 22 ...ptr simplu fapt k m'a impresionat pana la lacrimi...poate credetzi k'mi fileaza o lampa(...shi nu va contrazic), dar Lelouch e God o_O
[Imagine: Lelouch.jpg]


P.S:doresc sa mentzionez k inafara de locul 1 shi special mentionul, care sunt stabilite shi batute in cuie...adica nu le voi schimba niciodata....celelalte locuri nu sunt bine definite...gen sunt puse in ordinea in care mi'au venit in cap...aleshi dintre cei 'milioane' care m'au impresionat mai mult...plus k intr'un clasament bine stabilit d crushes...tre' sa adaug alte 'milioane' d manga guys...so se cam schimba situatzia^_^...buut...strict anime...cei 10 afishatzi mai sus...m'au impresionat cel mai mult..
[center][Imagine: SOTW2-House.png][/center]
[center]~only God doesn't believe in...God~[/center]


[center][Imagine: 1241698538_scrubs-party.gif][/center]
[center]Trolebuuuuuuuuuuuzzzzzzzzz[/center]


[center]Do you know a woman who hates herself enough to date me?[/center]

[center][Imagine: chibi_2605.gif]
Pompertziu Fulangesh, chibi-ul lui YamaMina
[/center]


#33
Ohohooooo, topul meu este absolut interminabil, dar voi incerca sa ma restrang 21

1.Izaya [Durarara!!]
Maiculita, este genial tipul.Imi place cum arata, cum se comporta, cum gandeste. Este sadic, nebun si foarte amuzant si tocmai de aceea m-a atras din prima clipa din care l-am vazut.Nu pare sa-i pese de ceilalti si pot sa zic ca e si putin copilaros.E adorabiiiiiil :X.Si ca tot suntem aici, urmeaza un personaj pe care, de asemenea, il iubesc, si care ii este cam asemanator:

2.Hibari [ Katekyo Hitman Reborn]
Ooo da . Numai din cauza lui m-am apucat de anime sincer.Si atunci cand apareau secvente cu el, eram in cullmea fericirii...in extaz =). Si la el, imi place tot personalitatea (si aspectul fizic, dar sa zicem ca nu e tocmai perfect din punctul asta de vedere).Este...minunaaat

3.Shizzy aka Shizuo [Durarara!]
Nu pot sa spun ca mi-aplacut din prima clipa cum a fost la Izaya.Dar pe parcurs am realizat cat de bun este 38 (desi nu suport personajele blonde, el face o mare exceptie ).Este puternic si mai ales, poarta acel costum de ospatar care trezeste in mine latura animalica!! (am un fetish cu asa ceva).Nici nu stiu cum ar scapa daca m-as intalni cu el pe strada 19

4.Kida [Durarara!]
Tot DRRR 21.De el chiar nu mi-a placut in mod special.Insa acum, a ajuns in top si nu stiu daca v-a mai cobori curand.Este copilaros, amuzant, ii plac ingrozitor de mult fetele si totusi mult prea curajos fata de cum este in realitate.De curand am aflat si niste chestii despre el care l-au facut sa creasca in ochii mei extrem de mult.Sa mai mentionez faptul ca este extrem de dragut?

5.Belphengor [Katekyo Hitman Reborn]
Era sa-l uit 22.Nici nu-mi imaginez cum as fi putut sa fac asta.Este un personaj negativ, este nebun si are un ras adorabil :X (ah da, si el face exceptie din categoria "Nu blonzi")

6.Lelouch [Code Geass]
Ce pot sa spun...m-a impresionat de la inceput pana la sfarsit.Si mai ales la sfarsit 22.Era sadic, rau, dar totusi avea o cuaza nobila.Cauza care l-a dus la acel final de c*c*.Si am plans pentru el...Deci isi merita locul aici.

7.L [ Death Note]
No comment

8.Badou [Dogs: bullets and carnage]
24) Personajul asta chiar m-a facut sa rad.Era atat de prostut si atat de dependent de tigarile lui, incat nu-i mai pasa ce se intampla in jurul sau.Iar la final a fost atat de cool *.*

9.Shin [NANA]
Mi-a placut, chiar mi-a placut de acest personaj.Cel mai mult din tot animeul cred.Daca ma intrebi acum ce anume, chiar n-as sti sa raspund.Dar atunci iti puteam face o lista imensa cu lucrurile pe care le ador la el (din care imi amintesc cercelul si bricheta).Si din cauza lui am plans...din cauza ca se schimbase si nu mai era cel pe care-l adoram eu, dar asta-i alta poveste

10.Ciel [Kuroshitsuji]
Sunt foarte tentata sa-l pun pe Sebastian, dar cred ca alegerea asta e mai buna.Pai imi place de Ciel din cauza faptului ca desi era atat de tanar, exercita o influenta surprinzatoare asupra tuturor celor din jur.Si cu toate astea, era neajutorat in situatii banale ceea ce il facea adorabil.Un personaj atat de antitetic, incat pe mine m-a surprins si fermecat.

Am ajuns la 10, dar asputea sa continui lista cu inca cel putin 20 de personaje si cred ca nici atunci n-as termina.Cu siguranta n-as termina 21
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#34
Sa vedeeeem

1. Nana Osaki [ Nana ] . Imi place cum canta, cum se imbraca si....cum arata <33333 . Ador personalitatea ei si inelul ala care il are [ metal inel protector se numeste ] .
2. Lelouch [ Code Geass ] . Imi plac planurile lui foarte....ingenioase si mintea lui brilianta. Personalitatea si aspecttul lui au fost bine conturate. Cel mai expresiv personaj din Code Geass, in my oppinion.
3. Risa [ Lovely Complex ] . Desi mi se parea ca plangea mult, personalitatea ei era foarte amuzanta si radeam tot timpul cand vizinam animeul .
4. Otani [ Lovely complex ] . Impreuna fac un duo de comedie perfect . Nu exista un moment in care sa nu rad . Imi place cum este conturat personajul lui Otani Mai ales ideea ca, in pofida faptului ca este scund, poate practica basketul.
5. Misa Amane [ Death Note ] . Imi place stilul ei inclinat spre punk, rock, goth .
6. Soi Fong [ Bleach ] . Ce sa spun inafara de "imi place" ?
7. Temari [ Naruto ] . Desi detest din tot sufletul animeul, Temari mi-a placut. Mi-au placut puterile ei, cum are prins parul si atitudinea ei.
8. Hitsugaya [ Bleach ] . Deciiiii... ador puterea lui! Ador gheata si asta-i un motiv pentru care imi place .
9. Hibari Kyoya [ Katekyo Hitman Reborn ] . Mi-a placut destul de mult animeul si Kyoya mi s-a parut unul dintre cele mai expresive personaje.
10. Zero [ VK ] . Nu stiu ce mi-a placut la el, dar stiu ca mi-a placut

#35
Pai sa vedem...

1. Sephiroth(Final Fantasy) - Il ador! Arata bine, imi place caracterul. Imaginati-va un inger cu parul lung si alb si ochii verzi.. Plus ca imi plac mai mereu personajele negative xD.
2. Dante(Devil May Cry) - In primul rand imi plac personajele masculine cu parul alb Smile. In al doilea rand, imi place cum se comporta: bad-ass! Imi place ca nu prea are chef de nimic, dar si atunci cand este in lupta, he's the man! De aspectul fizic ce sa mai zic. Inalt, par alb si ochi albastrii.. No comment!
3. Zero (Vampire Knight) - Faptul ca se lupta cu propria persoana, mi se pare minunat. In ciuda faptului ca si el e vampir, doreste sa ii omoare. Imi place faptul ca este un tip profund si a reusit sa isi tina sentimentele ascunse. De aspectul fizic ce sa zic.. Arata bine ^^
4. L (Death Note) - Tipul mai ciudat este mereu mai interesant. Imi place mult cum apuca obiectele si faptul ca la varsta lui mananaca numai dulciuri. Imi place si gandirea sa profunda si faptul ca este un mincinos ordinar. Si, da, mi-a picat cu tronc xD.
5. Pein/Nagato(Naruto) - Mi-a placut cum arata Pein/Yahiko. Nagato nu prea mi-a placut ca aspect fizic, insa povestea lui m-a uimit. Nu stiu de ce, au reusit ei cumva sa capteze atentia mea prin acea poveste. Poate si pentru ca imi placea caracterul lui si infatisarea lui yahiko.

#36
Naruto-este preferatul meu deoarece are o vointa de fier,demna de admirat,nu e el cel mai intelept,dar are un farmec aparte care te atrage instantaneu (cel putin asa simt eu personal)
Ren(Nana)-imi place cum canta la chitara si este de-a dreptul fermecator:love:
Sasuke Uchiha-are si el farmecul lui,intr-un mod aparte ma atrage
Lucy(Elfen Lied)-criminala(la propriu):ha:
Kikyo(Inuyasha)-m-a fermecat din prima,nu stiu de ce,imi place aura misterioasa pe care o aborda


#37
1. Ciel Phantomhive -Puştiul a avut o influenţă destul de puternică asupra mea, şi m-a surprins faptul că la numai 12 a trecut prin aşa multe şi a dat dovadă de maturitate.
2. Arthur Kirkland-Tip blond, ochii verzi, un gentleman englez. Ce mai?
3. Hitsugaya Toushiro-Primul personaj de care m-am “îndrăgostit” cu adevărat. Ador personalitatea lui şi faptul că niciodată nu se lasă înfrânt de sentimentele pe care le are.
4. Edward Elric-E amuzant tipul şi a dat dovadă de dragoste faţă de fratele său când a mers până la capătul pământului pentru a-i recupera corpul.
5. Izaya Orihara- “My hobby is to stomp on cellphones.” Clearly, enough said.
Who cares if we will meetagain?

[Imagine: ao_no_exorcist_by_somini-d47i3rl.png]

It's obvious that we're not friends.

#38
1.Gaara [Naruto] - imi place cum arata, personalitatea lui si semnul acela de pe frunte <3
2.Zero [Vampire Knight] - e dragut si imi place felul lui de a fi
3.Ryuu [Special A] - him is so damn cute <333 si amandurora ne plac animalele + parul acela...ahhh
4.Tsukimori si Hihara [La Corda d'Oro] - imi plac ambii la fel de mult datorita felului in care canta la instrumentele, deoarece sunt in opizitie cand vine vorba despre personalitate adica Hihara e vesel si mereu in centrul atentiei pe cand Tsukimori e mai retras.
5.Hitsugaya [Bleach] - imi place cum arata xD
6.Lavi [ D.Gray-man] - imi place ca e optimist, plin de viata si cine ar rezista la parul acela roscat?
7.Jesse [Yu Gi Oh GX] - imi place felul lui de a fi si cum arata xD
8.Yuki [Yu Gi Oh GX] - la fel ca si la Jesse, imi place felul lui de a fi si cum arata
9.Shin [Nana] - imi place cum a evoluat de la tipu' cuminte la cel rau
10.Light [Death Note] - imi place cum arata, ca a vrut sa schimbe lumea desi nu sunt de acord cu metodele lui.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#39
1 L (Death Note) - briliant si cu figura aia de panda... Cum sa nu-mi placa?
1 Mello (Death Note) - e cool si iubim ciocolata, ne enerveaza Near. Pacat ca nu e real.
1 Hao (Shaman King) - se presupune ca e o lista de anime crushes, dar il prefer pe Hao din manga.
1 Deidara (Naruto) - I simply like him.
1 Envy (FMA: Brotherhood) - oricat ar fi de ciudat, e adorabil.
1 Ling/Greed (FMA: Brotherhood) - tipii astia se fac unul pe altul. Nici macar nu-i suportam cand erau separati.
1 Itachi (Naruto) - mai trebuie sa dau motive?
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

#40
1) Itachi Uchiha - dragutz, calm, puternic si in special, ochii lui sunt interesanti.Yeah ! the first one ! Este atat de ... cool !
2)Inuyasha- Nu stiu de ce, dar mi-a placut de tipul asta.Poate pentru ca arata ca o pisica.Sau era caine...?
3)Enma Ai (Jigoku Shoujo)- fata asta este Emo Queen.She's the best !
4)Sasuke Uchiha - Here comes the Emo king! how nice...
5)Zero(Vampire Knight) - mi s-a pus pata pe el
6) Yoh Asakura(Shaman king) - tipul ciudat care vorbeste mult si ...da,este ciudat.
7) L(Death Note) - misterios si total ciudat. My little zombie 21
Cam atat... sau mai trebuia sa continui...?
[Imagine: ItachiSig.jpg]









Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)