Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Your top 3/5/7/10 anime crushes

#51

#52
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#53
1.Sai , Kakashi si Itachi - Mda...sunt indecisa, dar sa recunoastem, toti trei arata ...cum arata, asa ca Smile -anime : Naruto .
2. L - tipul este absolut GENIAL, din toate punctele de vedere -anime : Death Note .
3. Akise - imi place mult atitudinea lui , de prima data cand l-am vazut pot spune ca mi-a atras atentia -anime : Mirai Nikki .
4. Sebastian - NU poti sa nu-l iubesti -anime : Kuroshitsuji .
5. Faust VIII - cred ca este unul dintre primele mele personaje preferate...imi place pentru ca are puterea de a invia si controla mortii + aspectul fizic O_o -anime : Shaman King .
6. Staz si Braz - trebuie sa-i vedeti , pentru a ma putea intelege ^^ -anime : Blood Lad .

Cam atat ....pentru acum , dar promit ca revin Smile .

#54
Well, se pare ca numai fete posteaza pe acest thread, baietii sunt cam timizi si rusinosi. Tsk, tsk.....so manly of us, no love for panties in our adolescence 2 (freaking closet pervs XD). Well, let's break the ice then, shall we? The power of example is the best.

Pentru mine crush e mult spus, deoarece cand ma gandesc la acest termen, imi imaginez postere pe pereti, vise cu ochii deschisi in ore, ceea nu a fost cazul meu, insa de fiecare data cand le urmaream in anime eram fascinat de frumusetea si personalitatea lor, din punctul meu de vedere, aparte. So here is my top 3:

1. Eclair din Kiddy Grade: Cum am mai spus si intr-un alt thread, acest personaj, in opinia mea, e perfectiunea feminina intruchipata (anime wise, of course). Lasand frumusetea la o parte, care este evidenta pentru toata lumea, imi placea energia si entuziasmul de care dadea dovada, cat si temperamentul ei vulcanic care facea ravagii la propriu oriunde si impotriva oricui era manifestat, which is always a sexy thing for a woman to have in my book (but not against me, of course XD). Plus ca era foarte sociabila, prietenoasa si copilaroasa, which is always cute.

2. Sailor Mars din Sailor Moon: Amandoi suntem sub semnul lui Marte, prin urmare a fost o potrivire logica 21. Imi placea foarte mult privirea ei agera si taioasa, cat si faptul ca era mai bataioasa de fel in compartament, ceea ce o facea plina de personalitate si caracter. Stiam ca ura baietii, but that didn't stop me from liking her.

3. Bulma din Dragon Ball: Personajul care a dat tonul fan service-ului si a facut celebre secventele de panty shot in anime-uri. Chiar nu stiu ce mi-a placut la acest personaj la vremea aceea ( I was 14 years old or something), deoarece acum fiind in procesul de a citi manga la aceasta serie o gasesc destul de enervanta, dar probabil in mintea mea de pustan o consideram frumoasa, ceea ce nu e neaparat o minciuna, insa acum ii gasesc personalitatea prea antipatica pentru ca aspectul fizic sa mai compenseze cu ceva. Probabil ca si secventele de fan service, care erau ceva nou pentru mine pe atunci, au contat in dezvoltarea acestei simpatii fata de ea.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#55
Wow, yeah, pe aici vad ca nu am trecut si din pacate/fericire le am cu astea.

1) Abarai Renji - Bleach
Yeah, de cand l-am vazut prima data. Nu stiu de unde sa incep dar hai sa vedem. Caracterul lui, personalitatea de baiat rau si cand colo, ce crezi, nu e mai tresarit decat Ichigo la capitolul asta. Probabil ca si ranjetul face parte din farmec si parul, in special culoarea. Also, those eyes. De obicei personajele cu ochii mici, adica normali *tinand cont ca aici vorbim de anime* nu exprima prea multe emotii dar cand vine vorba de acest personaj, treburile stau altfel.

2) Roronoa Zoro - One Piece
I mean, come on, he is a fucking bad-ass. Asa cum am mai spus, pe la inceputul seriei, in primele episoade, i-au tras astia niste urechi ce depaseau cota admisa dar in timp si-a revenit. Imi e greu sa nu rad cand imi amintesc. Ah si daca nu arata destul a bamf inainte de timeskip, i-au mai dat si a freaking scar on his eye. Dunno.

3) Portgas D. Ace - One Piece that is so hot =]]
Hmm, ma intristez automat cand ajung sa vorbesc despre acest personaj. Asa cum l-a descris un coleg, are o atitudine de smecheras si nu pot decat sa ii dau dreptate. Also, cute freckles xD. Determinare, realizeaza ca e timpul sa se schimbe si sa treaca peste trecutul sau pentru a avea grija de Luffy si pentru a fi un exemplu. Accea a fost o schimbare radicala. He is awesome xD.

4) Grimmjow Jaggerjack - Bleach
Same thing, love that grin and about everything else. Looking up, I guess I have a type, no kidding. Also, what is up with that hair. I mean, those colours, I want that. I will dye my hair like that. This summer. Before school starts. Aww yiss.

5) Yami Yugi - Yu-Gi-Oh!
Cand vorbesc de crush, el a fost primul meu crush, cam pe la cat, 9-10 ani? Seria e geniala dar nu vreau sa mint, 80% din motivul pentru care o urmaream era acest personaj. Will remember this guy for freakin ever.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#56
Ok, sa incerc si eu. XD Top-ul meu este urmatorul:
1. Kougami [Psycho-Pass].
2. Suzuya [Tokyo Ghoul].
3. Ciel [Kuroshitsuji].
[Imagine: tumblr_o6420obSoO1u05bjyo1_500.gif]

#57
Nu neaaparat in ordine,dar invers cronologic i guess

1. Uroko-sama - Nagi no Asukara ^^ (aaah, poor guy, he was cool though, enjoyed him more that i should've *the sig down there*)
2. Hak - Akatsuki no Yona: cheers for that guy!
3. Hikikata - Hakuouki. Eh, nu sunt foarte sigura in privinta lui, dar... First for the looks, si apoi pentru cat de dragut era in general si cu Chizuru (well, of course...). Imi placea mai mult cu parul lung. Spre sfarsit, si daca judec dupa film si nu dupa anime, incepuse sa-mi placa si Chikage, asta fiindca motivele lui incepusera sa prinda contur si din pacate... avea dreptate. Plus ca era un Oni de cuvant 71 si chiar finut, again, mai ales cu Chizuru
4. Lelouch - Code Geass; prin modul lui de a fi si a gandi. Inca nu ma pot abtine sa nu cred ca, intr-un mod miraculos, el si cu CC au scapat si sunt bine mersi, cel mult fara o mana *inlocuibila cu una bionica oricum, mecha universe ftw* sau fara ochiul stang sau ceva 21 *which would balance him out quite well actually
5. Sesshomaru si Inuyasha - deciding between the bros problem. Cand eram mai mica imi placea mai mult Sesshomaru, acum e egalitate, god knows why, dar relatia funny dintre el si Rin era cea mai kawaii chestie posibila intr-un univers unde demonii devorau oamenii in mare parte
6. Ikuto - Shugo Chara. He was juts sooo...^_^
7. Yoko Kurama - Yu Yu Hakusho. No words. How could one not possibly love him, si modul in care incerca sa-si balanseze latura umana si pe cea a demonului
8. Kyo Sohma - Fruits Basket. A fost favoritul meu din anime/manga : D
9. Minato - Naruto (sasuke mi-a placut mai mult probabil dar asta in trecut si cu intreruperi, mai ales cand o lua pe aratura cu razbunarea lui. Mi-a placut foarte mult the Team Taka Ark ). L-as trece in lista si pe Hashirama
(asa cum se comporta in manga dupa ce este reincarnat de Kabuto the Allmighty Dragon wannabe
. Pe de alta parte, sincer, chiar imi placea Naruto, dar il admiram mai mult, not exactlly crush
10. Toboe - Wolf's Rain. Probabil pentru ca era cel mai tanar si neapasat de griji/probleme din trecut
[Imagine: tumblr_n2r6g6d0RN1qdpo2no1_500.gif]

#58
Mnoh,sa vedem ce-o iesi de-aici.

1. Hao Asakura (Shaman King)
Cred ca a fost primea mea iubire, sa zic asa,in materie de anime,abia asteptam sa apara un episod nou in care era si el doar ca sa ma pot holba la frumusetea lui,chiar daca la sfarsit m-a dezamagit,eu tot il iubesc.

2. Faust VIII (Shaman King)
Eh,dupa Hao a aparut Faust care m-a impresionat teribil cu povestea lui trista despre pierderea Elizei. Ma cam speria la momentele lui Creepy,dar dupa ce am revazut seria dupa cativa ani,erau mai funny.

3. Sebastian (Kuroshitsuji)
Apai fara personajul meu preferat nu se putea.Sebastian,un majordom perfect pe care mi l-as dori,chiar si acum sa-l am langa mine si sa ma scape de oricine ma supara si ma enerveaza.

4. Usui Takumi ( Kaichou wa Maid-Sama!)
Un baiat cu parul blond care mi-a luat ?????sufletul?????,ca sa spunem asa cu un zambet superb si plin de veselie,chiar daca in sufletul lui el nu era atat de fericit.

5. Yuuki (Code Breaker)
Un roscat trebuie sa apara,nu? Yuuki din punctul meu de vedere este unul dintre cele mai perfecte personaje masculine pe care le-am vazut,este atat de pasionat de pisica aceea incat nu am cuvinte si cred ca de aceea il iubesc.

Nu le-am pus intr-o ordine anume si daca este o problema le pot schimba locurile.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)