Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Your manga list

#1
I'm most likely interested in what people are reading nowadays. So, I though this forum might need this kind of thread too.
In principiu, cam ce ati reusit voi sa cititi pe parcursul anilor si cam ce gen predomina prin lista voastra de manga, pe ce va axati, cam ce ati dori sa cititi pe viitor etc.

Here goes my manga list. Nu e lunga si cu siguranta mi-ar placea sa imi pot dedica mai mult timp insa nu imi permit.

- seems like there is no manga in my list with a single 10. Strange.
- I also don't dropp any manga and I try to stay away from ongoings.
- genul predominant pe care l-am abordat pana acum este romance, urmat apoi de drama. However, based on my scores, mystery is probably my favorite genre so far, urmand din nou, drama si mai apoi supernatural si psychological. As zice si horror insa pare ca este undeva pe locul 10.
- based on my ratings again, the mangaka Sakurada Hina seems to be my favorite. Apoi urmeaza o creatoare de mahwa-uri, Lee Hyeon-Sook. Nu stiu cat de adevarat este acest lucru, dar in orice caz.
- cea mai frecventa nota pe care am dat-o este 7; 149 de manga-uri cu aceasta nota. And mean score is probably 6.9.
- aproape 3.000 de capitole citite *cries* si aproape 34 de zile petrecute citind.
- also, manga-urile care mi-au placut cel mai mult: Death Note (9), Mirai Nikki (8), Strobe Edge (-) though I start to have mixed feelings about the last one. *cifrele din paranteaza reprezinta notele pe care le-am dat fiecarei manga.
Cam atat, I guess.
" I see humans but no humanity "

#2
E un topic foarte bun! Ma bucur ca ai avut tu ideea aceasta.
Am si eu o lista cu manga-uri (prea iubita mea pasiune), doar ca am citit prea multe si mi-ar lua vreo 2 ore sa le adaug pe toate. 2 Cand reusesc sa bag cel putin 100 de manga-uri/one-shot-uri pe lista, o sa dau edit ca sa o las.

/edit (04.05.2013)
M-am uitat peste lista mea si... uau! Deja aveam 42 de manga-uri adaugate, asa ca aseara am stat si am mai adaugat pana la 83. Inca nu am parcurs tot ce am citit, normal. Oricum majoritatea sunt yaoi-uri sau oneshot-uri.
Poate o sa am si eu acelasi curaj precum @DreamsKeeper intr-o buna zi.
Mdeterminated

MAH LSIT NIGGA LOOK
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
My Manga List

Lista mea de manga-uri ii cam de 400. Citesc cam orice, cand spun 'orice' ma refer la h-manga, yaoi (wtf), romance, horror, guro...
Desigur yaoi citesc putin mai ales ca merg concomitent cu blogul si trebuie sa ofer si acel gen. Majoritatea anului acesta citesc psychological impreuna cu guro. Si de cateva luni hentai + romance, pentru ca ofera o realitate.

Mangau-rile le aleg in primul rand in functie de coperta. Daca coperta e frumoasa inseamna ca e buna. Desigur mai primesc cate o teapa, dar nu i problema. Apoi le le aleg dupa genuri, sau ma uit la rezumat.

Am uitat sa precizez ca manga-urile clasice sant mult mai superioare fata de cele noi. Si nu ma refer la grafica, ci la poveste.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)