Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You're not so hot-Rithiell all boys boarding school -and i'm a girl

#1
Hmmm�you�re not so hot

Prologue-O amintire ce v-a continua sa traiasca

-Chiar trebuie sa plec?Mama a plecat si ea,dar eu nu vreau sa plec!se auzi glasul ragusit de atata plans al unei fetite de vreo 6 anisori.
-Nu vei pleca acum.Cand vei ajunge la varsta de 15 ani,atunci te vei putea duce pe pamant,sa inveti despre oameni si despre traditiile lor.Pe pamant oamenii comit multe rele,fura si insala.Tu sa nu fii ca ei,fii asa cum te-am crescut.Se auzi o voce groasa si poruncitoare de partea cealalta a camerei.
-Dar tati...De ce eu? Micutul ingeras nu mai apuca sa spuna nimic,deoarece vocea asupritoare a tatalui sau o oprii imediat.
-Vei face asa cum iti spune tatal tau.Mama ta a murit in acel razboi crunt,dar asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa mai asculti de mine si de ceilalti...
-Si tu,Mizuno?Esti de acord cu el?Ma lasi si tu balta?-spuse fetita care izbucni in plans
-Nu mai plange.Stii ca trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca peste 9 ani nu vei mai fii pe taramul nostru,pe taramul tatalui tau.
-Nu mai vreau sa va aud.Eu am plecat de aici. Spunand acestea,micuta pleca spre camera ei. Era de culoare mov deschis,in mijloc un pat rotund si mare,la fereastra,in stanga, o masuta si 2 scaune unde servea de obicei ceaiul cu cea mai buna prietena a ei,Seira,iar langa era un dulapior unde avea hainele.La dreapta avea biroul si cufarul alb,cu fel si fel de pietricele,pe care il avea amintire de la mama ei,alaturi se gasea un alt birou si o oglinda mica ,pe care avea lipite stelute mici si albastre.Tanara copila se tranti in pat si se gandea la viata pe care o va duce pe pamant peste 7 ani.Dar mai avea mult timp pana ce va pleca de acasa,locul unde a crescut.,,Oare cum va fi viata pe pamant?Ce voi face de atunci,cand va venii timpul sa plec?Voi reusii sa imi conving tatal impunator sa ma lase sa stau aici si sa nu mai plec?"Mii si mii de intrebarii ii navaleau mintea tinerei,iar din aceasta cauza durerea de cap venise.Se pare ca aceasta se cam conformase cu ideea de a pleca,dar nu in totalitate.Trebuia sa fie cuminte si sa isi convinga tatal sa renunte la aceea idee, fapt ce micutei nu ii convenea.Aceasta a adormit in zece minute,fiind prea obosita.

Peste 3 ore...
-Domnule,sa o trezesc pe fiica dumneavoastra?Este ora 6, ora cinei.Bucataresele au pregatit ceea ce ati ordonat,domnule.
-Foarte bine,atunci.Du-te si trezeste-o.Asta-seara vreau sa iau o cina linistita,nu mai vreau sa faca mofturi.
-Cum doriti domnule.Si acum,ma scuza-ti.
Menajera,urca scarile mari si se indrepta spre camera fetitei.era o femeie tanara,de 26 de ani,cu parul scurt si mov,ochii albastrii precum cerul.,,fetita asta aduce numai necazuri stapanului.Daca Eleanor a murit,acum nu mai rade,mereu sufera.Cineva trebuie sa ii aduca o mama,ii trebuie".Ajunse ii fata usii din camera fetitei.aceasta ciocane,dar nu ii raspunde nimeni .Se ingrijoreaza,asa ca intra,dupa ce a stat putin pe ganduri.
-Domnisoara Yuuki,este o...Domnisoara?
Fetita nu era in camera ei.
-Unde s-a mai dus acum?Intotdeauna face acelasi lucru.Ma pune sa o caut,desi stie ca eu stiu unde este.Poate ar trebuii sa iti cauti o alta ascunzatoare,aceea e de moda veche.-spuse menajera in timp ce radea....Dar nu mai apuca sa rada ca imediat se auzi un glas de fetita:
-Dar cine a spus ca ma ascund?Minato,de data asta am gasit altceva.Pa pa!-Si fetiza ii zambii larg ,dupa care o inchise pe Minato in camera ei.
-Cauti cheile?Degeabaaaa!Ti le-am luat cand ai luat pauza de masa.Esti prea usor de pacalit.
-Hei,domnisoara,da-mi drumul.Tatal tau se va supara daca va afla si de aceasta nazbatie.Zise menajera in speranta ca ii va inchide gura micutzei nazdravane si ca ii va deschide usa in cele din urma.
-Eu nu prea cred ca va afla.Acum te am la degetul mic.Ai uitat ca nu ai voie cu telefonul in casa?A? I-a spune?
-Telefon?Eu nu am niciun telefon.Zise Minato mirata de ce a spus Yuuki .
-Acum ai.Ti-am facut eu cadou.Raspunde Yuuki in timp ce radea invingatoare.
-Esti vicleana,domnisoara.Data viitoare am sa ma asigur ca nu va mai fii cum vrei tu.
-Acum ma duc in sufragerie.Parca este ora 6,nu?
-Da,domnisoara.Tatal tau m-a trimis dupa tine.Se va infuria iarasi,iar asta nu cred ca e de bine.Mai bine te-ai duce repede.
-Bine.Acum stai cuminte si sa nu scoti niciun sunet.Am plecat la masa.
-Dar...dar...daca stapanul are nevoie de mine?
-Oh,nu-ti fa griji.Sunt destule menajereStai aici pana vin eu.
-Da,stau.In fond,nici nu am unde sa plec.
Micuta pleca si o lasa singura pe menajera.Se grabea cu pasi marunti sa coboare scarile ce pentru ea ii pareau gigantice.Ajunse in sufragerie,unde se afla deja fratele ei si tatal ei:
-Vad ca pana la urma ai venit.Nu i-ai m-ai facut nicio farsa menajerei?-chicoti fratele ei,in timp ce ea e aseza la masa lunga din lemn uscat.Era o camera mare,cu o masa in mijloc ce avea in jurul ei niste scaunele tot din lemn uscat,pe pereti se gaseau diferite tablouri care mai de care mai frumoase,iar in stanga,langa usa,se gasea o biblioteca micuta,unde erau asezate mai multe rafturi cu carti prafuite si o fotografie a mamei ei,aceasta zambind. Pe tavan stea atarnat un candelabru foarte pretios,opera mamei ei.
-Oh,fratioare,gandeste-te,ca de aceea dumnezeu ti-a dat creier...sau tu iti folosesti numai Cerebelul?hihihi...
-Foarte amuzant.Adu-mi aminte sa imi notez si gluma aceasta in agenda.
Acela era fratele ei,in varsta de 8 ani.avea parul negru ca smoala,iar ochii negrii precum noaptea.Se juca mai mereu cu ea,nici el nu prea il suporta pe tatal lui dar stia ca nu trebuia sa il contrazica.
-Si fratioare,i-a zii...ti-a mai facut vreo fata,vreo confesiune,ceva? ai mai primit scrisori?A?A?-Intreaba Yuuki curioasa de felul sau.
-Ma stii pe mine.Normal ca da. Aproape in fiecare zi primesc cate una.
-Cate una?Adica cate o fata sau cate o confesiune?
-Hai te rog...
-Bine bine.Cum zici tu,ROMEO!
-Liniste am spus!Ce e aici?Circ?Vreau sa mananc in pace.Vorbii poruncitor tatal arogant al celor doi frati.
-Haide tati.Fii si tu mai vesel.
-Akito, vreau sa iti amintesc ca peste 7 ani,vei pleca impreuna cu Yuuki pe pamant,pentru a avea grija de ea,ne-am inteles?
-Da,tata.Raspunde Akito pe un ton mai jos. ,,Ce tata arogant.Nu se gandeste la persoanele din jur.Nu are sentimente.Un adevarat tiran.Ma intreb daca l-a durut sau daca a suferit macar pentru putin atunci cand mama ne-a parasit.Pacat de el.E mereu rece cu noi.Niciodata nu l-am vazut zambind. Atunci cand s-a insurat cu mama,era mai fericit decat este acum?Da...De parca acum este mai fericit.Ce tot ma gandesc eu?Cred ca nu o sa-l conving in viata mea sa renunte la decizia lui tampita.Oare ce se afla in mintea lui?Nimic?Da..cred si eu.."gandea brunetul in timp ce isi savura felul 3 si anume deliciosul desert.
-Eu am terminat aici.Ma duc sa fac o baie.Ma scuzati...
Yuuki se ridica de la masa, furioasa si se indrepta spre baie,dar nu inainte de a-si chema bona care o ingrijise de cand murise mama acesteia.Femeia,in varsta de 27 de ani,avea parul blond auriu,ochii albastrii si purta mereu verde.Cei drept ii placea verdele foarte mult.
-Ariela?Esti aici?Blondina o cauta in vechea camera a femeii.Vazand ca nu e,aceasta a plecat mai departe spre gradina pe care obisnuia sa o ingrijeasca mai mereu.Nu dadea la nimeni voie sa o ingrijeasca,doar fetitei,caci cele 2 au avut grija ca florilor sa nu le lipseasca apa,dar ea facea mai toata treaba.Uneori o mai ajuta si Yuuki la treaba.
-Ariela? Ariela?Esti aici?hello?blondina striga in timp ce o cauta cu ochii pe bona ei.la un moment dat,blondina o zarii pe bona stand pe o bancuta,tinand un trandafir rosu in mana si care statea cu ochii atintiti spre trandafiri,mintea parca zburand in alta parte.
-Hei Ariela..pamantul catre marte.Yuuki007 catre STRYCATs831.Ma receptionezi?
-Hahaha�micuto.Te-am auzit.
-Da..cred si eu.Spuse fetita pe un ton sarcastic
-Si,de ce ma cautai?Spunea aceasta uitandu-se la cerul albastru.
-O,da..imi poti pregatii baia acum sau sa pun pe altcineva?
-Oh,nu.Nu am nicio treaba. Vin in 5 minute.
-Da.Ok,dar tu ce faceai aici?Stiu ca de obicei te plimbi pe aici,dar nu te-am vazut pana acum stand pe bancuta asta.Si pe deasupra,pari trista...S-a intamplat ceva?
-Poi..ei bine eu,imi lipseste foarte mult�


Sper ca v-a placut creatia mea de moment.Mi-a batut imaginatia la fereastra si m-am gandit sa deschid geamul si sa o primesc inauntru.Astept criticile si sfaturile voastre.Hope you like it!

#2
Heila am trecut si eu pe aici si ca sa vezi sunt prima ce noroc
ce pot sa spun..ca ador fic-ul tau dialogul nu este sec,descrierea si naratiunea sunt la locul lor.
Ce ma deranjeaza este ca tu propozitiile le scri la inceput cu litera mica,spre ca de acum in colo la inceputul propozitiilor sa scri cu litera mare ca asa este firesc in rest totul este ok.
Ideea fic-ului este originala chiar imi place.Ma cam enerveaza tatal celor doi frati la culme imi vine sa-l.....tac numai zic nimic ma abtin.Iti zic sa pui repede next ca nu stiu ce fac:)) succes si spor la scris in continuare

Bye Bye :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#3
Vin si eu pe aici ^_^ Si sunt a 2-a! Pai...mi se pare chiar dragut. Primele fraze cu liniuta de dialog le-ai scris cu litera mare, dar apoi te-ai plictisit :))
Ai niste mici greseli, cum ar fi "micutzei"
In rest, totul e misti ^_^ ai descriere, dialogul e bun, si-mi place ca Yuuki e obraznica :D
Succes in continuare, astept nextu'
:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#4
Etto... ^^ am aterizat si eu aici ^^ Poi sa vedem ^^... Bun, idea fic-ului chiar m-a atras foarte mult ^^ si e originala >:D<... descrierea ^^" etto, ai avut dar se putea mult mai multa ^^" dialogul ^^ in unele parti este sec >.<"... semnele de punctuatie >.< le uiti si unele le pui aiurea >.< ai cam grabit actiunea >.< am vazut si cateva greseli de tastare >.< dupa punct propozitia / fraza se incepe mereu cu litera mare si tot asa si la linia de dialog >.<

Citat:(micutza [ limbaj de mess >.< ] nu mai apuca sa spuna ceva ca tatal ei o oprii [ fara al doilea " i " ])

Etto... si cam atat ^^ ti-am zis, idea fic-ului este chiar interesanta ^^ sa vedem next-ul >:D< so, Ja Ne ^^
I'm not insulting you. I'm describing you.

#5
Citat:Primul capitol.1-O amintire ce v-a continua sa traiasca

-Chiar trebuie sa plec?Mama a plecat si ea,dar eu nu vreau sa plec!se auzi glasul ragusit de atata plans al unei fetite de vreo 6 anisori.
-Nu vei pleca acum.Cand vei ajunge la varsta de 15 ani,atunci te vei putea duce pe pamant,sa inveti despre oameni si despre traditiile lor.Pe pamant oamenii comit multe rele,fura si insala.Tu sa nu fii ca ei,fii asa cum te-am crescut.Se auzi o voce groasa si poruncitoare de partea cealalta a camerei.
-Dar tati..(micutza nu mai apuca sa spuna ceva ca tatal ei o oprii)[ puteai incepe de la capat, fara a mai pune in paranteza... nu-ti spune opinia ta sau a celorlalti in fic..., desi aici nu a fost cazul, tine minte nu mai pune in paranteza:P]
-Vei face asa cum iti spune tatal tau.Mama ta a murit in acel razboi crunt,dar asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa mai asculti de mine si de ceilalti...
-Si tu,Mizuno?Esti de acord cu el?Ma lasi si tu balta?[/b]( fara liniuta)spuse fetita care izbucni in plans.
-Nu mai plange.Stii ca trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca peste 7 ani nu vei mai fii pe taramul nostru,pe taramul tatalui tau.
-Nu mai vreau sa va aud.Eu am plecat de aici.
( de la capat) Spunand acestea,micuta a plecat spre camera ei. Era de culoare mov deschis,in mijloc un pat rotund si mare,la fereastra,in stanga, o masuta si 2 scaune unde servea de obicei ceaiul cu cea mai buna prietena a ei,Seira,iar langa era un dulapior unde avea hainele. La dreapta avea biroul si cufarul alb,cu fel si fel de pietricele,pe care il avea amintire de la mama ei,alaturi se gasea un alt birou si o oglinda mica ,pe care avea lipite stelute mici si albastre.Tanara copila se tranti in pat si se gandea la viata pe care o va duce pe pamant peste 7 ani,( puteai pune virgula in loc de punct, caci nu se incepe niciodata o propozitie cu "dar") dar mai avea mult timp pana ce va pleca de acasa,locul unde a crescut...oare cum va fi viata pe pamant?ce voi face de atunci,cand va veni timpul sa plec?voi reusi sa imi conving tatal impunator sa ma lase sa stau aici si sa nu mai plec?"mii si mii de intrebarii ii navaleau mintea tinerei,iar din aceasta cauza durerea de cap venise.Se pare ca aceasta se cam conformase cu ideea de a pleca,dar nu in totalitate.Trebuia sa fie cuminte si sa isi convinga tatal sa renunte la aceea idee, ce micutei nu ii convenea.Aceasta a adormit in zece minute,fiind prea obosita.

Peste 3 ore...
-Domnule,sa o trezesc pe fiica dumneavoastra?Este ora 6, ora cinei.Bucataresele au pregatit ceea ce ati ordonat,domnule.
-Foarte bine,atunci.Dute si trezeste-o.Asta-seara vreau sa iau o cina linistita,nu mai vreau sa faca mofturi.
-Cum doriti domnule si acum,ma scuza-ti.( nu se incepe niciodata propozitia cu "si")
Menajera,urca scarile mari si se indrepta spre camera fetitei.Era o femeie tanara,de 26 de ani,cu parul scurt si mov,ochii albastrii precum cerul.
,,Fetita asta aduce numai necazuri stapanului.Daca Eleanor a murit,acum nu mai rade,mereu sufera.Cineva trebuie sa ii aduca o mama,ii trebuie".( presupun ca le-ai pus in ghilimele pentru ca erau gandurile ei, nu spunea cu voce tare, dar asta nu e un motiv sa scrii in continuare) Ajunse ii fata usii din camera fetitei.Aceasta ciocane,dar nu ii raspunde nimeni .Se ingrijoreaza,asa ca intra,dupa ce a stat putin pe ganduri.
-Domnisoara Yuuki,este o...Domnisoara?
Fetita nu era in camera ei.
-Unde s-a mai dus acum?Intotdeauna face acelasi lucru.Ma pune sa o caut,desi stie ca eu stiu unde este.Poate ar trebui sa iti cauti o alta ascunzatoare,aceea e de moda veche,spuse menajera in timp ce radea....dar nu mai apuca sa rada ca imediat se auzi un glas de fetita.
-Dar cine a spus ca ma ascund?Minato,de data asta am gasit altceva.Pa pa! si fetiza ii zambii larg ,dupa care o inchise pe Minato in camera ei.
-Cauti cheile?Degeaba(am inteles ca tipa, dar nu era nevoie sa faci exces de litera "a") !ti le-am luat cand ai luat pauza de masa.Esti prea usor de pacalit.
-Hei,domnisoara,da-mi drumul.Tatal tau se va supara daca va afla si de aceasta nazbatie,zise menajera in speranta ca ii va inchide gura micutzei nazdravane si ca ii va deschide usa in cele din urma.
-Eu nu prea cred ca va afla.Acum te am la degetul mare( definitia corecta parca era " te am la degetul "mic").Ai uitat ca nu ai voie cu telefonul in casa?A? i-a spune?
-Telefon?eu nu am nici-un telefon,zise Minato mirata de ce a spus Yuuki.
-Acum ai. Ti-am facut eu cadou,raspunde Yuuki in timp ce radea invingatoare.
-Esti vicleana,domnisoara.Data viitoare am sa ma asigur ca nu va mai fii cum vrei tu.
-Acum ma duc in sufragerie.Parca este ora 6,nu?
-Da,domnisoara.Tatal tau m-a trimis dupa tine.Se va infuria iarasi,iar asta nu cred ca e de bine.Mai bine te-ai duce repede.
-Bine.Acum stai cuminte si sa nu scoti niciun sunet.Am plecat la masa.
-Dar...dar...daca stapanul are nevoie de mine?
-Oh,nu-ti fa griji.Sunt destule menajereStai aici pana vin eu.
-Da,stau.In fond,nici nu am unde sa plec.
Micuta pleca si o lasa singura pe menajera.Se grabea cu pasi marunti sa coboare scarile ce pentru ea ii pareau gigantice.Ajunse in sufragerie,unde se afla deja fratele ei si tatal ei.
-Vad ca pana la urma ai venit.Nu i-ai m-ai facut nicio farsa menajerei?chicoti fratele ei,in timp ce ea e aseza la masa lunga din lemn uscat.Era o camera mare,cu o masa in mijloc ce avea in jurul ei niste scaunele tot din lemn uscat.Pe pereti se gaseau diferite tablouri care mai de care mai frumoase,iar in stanga,langa usa,se gasea o biblioteca micuta,unde erau asezate mai multe rafturi cu carti prafuite si o fotografie a mamei ei,aceasta zambind. Pe tavan statea atarnat un candelabru foarte pretios,opera mamei ei.
-Oh,fratioare,gandeste-te,ca de aceea Dumnezeu ti-a dat creier...sau tu iti folosesti numai cerebelul?hihihi...
-Foarte amuzant.Adu-mi aminte sa imi notez si gluma aceasta in agenda.
Acela era fratele ei,in varsta de 8 ani.Avea parul negru ca smoala,iar ochii negrii precum noaptea.Se juca mai mereu cu ea,nici el nu prea il suporta pe tatal lui dar stia ca nu trebuia sa il contrazica.
-Si fratioare,i-a zii...ti-a mai facut vreo fata,vreo confesiune,ceva? ai mai primit scrisori?A?A? intreaba Yuuki curioasa de felul sau.
-Ma stii pe mine.Normal ca da. Aproape in fiecare zi primesc cate una.
-Cate una?Adica cate o fata sau cate o confesiune?
-Hai te rog...
-Bine bine.Cum zici tu,Romeo!
-Liniste am spus!Ce e aici?Circ?Vreau sa mananc in pace,vorbii poruncitor tatal arogant al celor doi frati.
-Haide tati.Fii si tu mai vesel.
-Akito, vreau sa iti amintesc ca peste 7 ani,vei pleca impreuna cu Yuuki pe pamant,pentru a avea grija de ea,ne-am inteles?
-Da,tata,raspunde Akito pe un ton mai jos. "Ce tata arogant.Nu se gandeste la persoanele din jur.Nu are sentimente.Un adevarat tiran.Ma intreb daca l-a durut sau daca a suferit macar pentru putin atunci cand mama ne-a parasit.Pacat de el.E mereu rece cu noi.Niciodata nu l-am vazut zambind. atunci cand s-a insurat cu mama,era mai fericit decat este acum?Da...de parca acum este mai fericit.Ce tot ma gandesc eu?Cred ca nu o sa-l conving in viata mea sa renunte la decizia lui tampita.Oare ce se afla in mintea lui?Nimic?Da..cred si eu.."gandea brunetul in timp ce isi savura felul 3 si anume deliciosul desert.( la inceput ai spus ca soptea aceste cuvinte, acum te razgandesti si spui ca gandeste... ori una, ori alta)
-Eu am terminat aici.Ma duc sa fac o baie.Ma scuzati...
Yuuki se ridica de la masa, furioasa si se indrepta spre baie,dar nu inainte de a-si chema bona care o ingrijise de cand murise mama acesteia.Femeia,in varsta de 27 de ani,avea parul blond auriu,ochii albastrii si purta mereu verde.Cei drept ii placea verdele foarte mult.
-Ariela?esti aici?blondina o cauta in vechea camera a femeii.Vazand ca nu e,aceasta a plecat mai departe spre gradina pe care obisnuia sa o ingrijeasca mai mereu.Nu dadea la nimeni voie sa o ingrijeasca,doar mie,caci eu si cu ea am avut grija ca florilor sa nu le lipseasca apa,dar ea facea mai toata treaba.Uneori o mai ajutam si eu la treaba.
-Ariela? Ariela?Esti aici?Hello?blondina striga in timp ce o cauta cu ochii pe bona ei.La un moment dat,blondina o zarii pe bona stand pe o bancuta,tinand un trandafir rosu in mana si care statea cu ochii atintiti spre trandafirii,mintea parca zburand in alta parte.
-Hei Ariela..pamantul catre marte.Yuuki007 catre STRYCATs831.Ma receptionezi?( sec)
-Hahaha…micuto.Te-am auzit.
-Da..cred si eu, spuse fetita pe un ton sarcastic
-si( nu se incepe niciodata propozitia cu "si"),De ce ma cautai?spunea aceasta uitandu-se la cerul albastru.
-O,da..imi poti pregati baia acum sau sa pun pe altcineva?
-Oh,nu.Nu am nicio treaba. Vin in 5 minute.
-Da.Ok,dar tu ce faceai aici?Stiu ca de obicei te plimbi pe aici,dar nu te-am vazut pana acum stand pe bancuta asta.Si pe deasupra,pari trista.I-a spune.S-a intamplat ceva?
-Pai(foloseste mai bine "pai" in loc de "poi")..ei bine eu...imi lipseste foarte mult…
in sfrasit am terminat.. deci ai avut multe greseli de tastare, folosesti cuvinte ca "hi hi hi" , ca sa exprimi o stare, te sfatuiesc mai bine sa descrii acele chicote de ras...
ai prea mult dialog.. mai adauga mai multa descriere, si mai ales la sentimente...
fii mai atenta la tastare data viitoare.. si nu m-ai folosi " oh", "uh", sau alte deatea.. daca vrei sa spui un regret, o mahnire, o dezamagire, descrie..
:bye:





#6
Dupa o absenta indelungata,inspiratia pentru acest fic m-a impins spre pasul cel mare:postarea muhahahaha . Ierati-ma pentru eventualele greseli de tastare si astept critici.Sper sa va bucurati!

Capitolul 1- "Rithiell Saint all boys boarding school" -dar eu sunt o FATA!

-Yuuki- http://media.photobucket.com/image/anime...163501.jpg
- Akito http://media.photobucket.com/image/anime...oy_lil.jpg


Yuuki ‘s point of view
Caramel si ciocolata!Raiul pe pamant.Niciodata nu mi-as fi imaginat ca o camera ar arata asa de bine daca ar avea in ea numai delicatese ale patiseriei “Shrutzki”.Pura fericire s-a abatut pe taramul muritorilor,aceste prajituri fiind cele mai gustoase din intreaga capitala nipona.Ma intreba daca le voi putea manca pe toate pana la apus.Am destul timp,in fond,mai sunt doar sase ore.De unde sa incep,de unde sa incep…aha!Cu tiramisu,prajitura prajiturelelor! Sau sa incep cu un ecler gigantic?Nu stiu….Sunt atat de multe prajituri incat nu mai stiu pe care sa o mananc prima.Ce se aude asa?Cine indrazneste sa imi manance din prajituri?Ma duc repede sa vad cine este ,iar cand ajung la posibila infractiune , il vad pe Toxico mancandu-mi din prajitura cu capsuni.Nu prajitura aceea!Orice prajitura, numai aceea nu!Adica nicio prajitura! Mrrr!
-Toxico! Ce mama naibii cauti tu aici?E visul meu.Asta e a treia oara cand te vad in el.Nu poti si tu sa iti stapanesti poftele,macar o data?Ha?O singura data…
Toxico nici nu mai statu pe ganduri si se gandi sa imi faca o scurta menajerie cu aroma de capsuni pe toata fata.
-T.O.X.I.C.O.!Termina baiete ,hahaha!Toxico,stai baiete,gata!Am incercat sa tip la catelusul meu afurisit dar nimic nu a mers cum a trebuit se pare.
Ma trezesc din acel vis delicios si il vad din nou pe Toxico,dar de aceasta data in realitate,sarind intr-o parte si in alta pe mine, nedandu-mi pace.Cainele asta ma enerveaza la culme.Nici nu stiu de ce Akito la mai cumparat.Cred ca Toxico are ceva cu mine.O fi prins drag de mine te pomenesti.Nu-i de mirare.Akito a spus ca trebuie sa imi cunosc semenii mai bine,de vreme ce eu sunt un varcolac,imi pot lua aceasta forma cand vreau.Tatal meu si a lui Akito , se numeste Vermont si este Regele Taramului de Sus.Eu nu sunt adevarata lui fiica,ci sunt doar un experiment suta la suta reusit.Experimentul consta in fabricarea celulelor unice dintr-un inger, un demon,un vampir , un varcolac si un om,iar tatal meu impreuna cu doctorul Smitch au reusit acest lucru si iata-ma in persoana.Fiinta sau creatura pe jumatate om si jumatate : inger,demon,vampir,varcolac se afla acum pe pamant,asa cum tatal meu mi-a poruncit.Mi-a zis ca trebuie sa invat despre cultura si despre traditiile lor,desigur ca eu am invatat asta pe Taramul de Sus ,dar El a zis ca ar fii cel mai bine pentru mine sa invat din experientele proprii,asa cum mama mea,Eleanor,a invatat despre oameni,care acum este moarta,cauzele mortii adoratei mele mame este un razboi crunt dintre ingeri si demoni,in care ingerii au castigat,lasand in urma pierderi grave,printre care si persoanele dragi noua.
Este ora 9 de dimineata.Soarele cu dinti straluceste pe cerul senin, intr-o zi de septembrie,mai exact pe 1 septembrie.Pasarelele ciripesc la un kilometru de casa mea,dar eu pot sa le aud, asa cum pot face multe alte lucruri uimitoare.Nici mie nu imi vine sa cred ca exist,dar in fine…Razele soarelui patrund incetul cu incetul in camera mea alba,pana ce ajung pe fata mea,ceea ce ma face sa tresar.Camera mea nu e cine stie ce.Este vopsita in culoarea alb,un pat dublu de mijloc,doua noptiere albe pozitionate de o parte si de alta a patului meu alb.In fata patului,la exact 1metru si 40 centimetri se afla plazma cu diagonal de 48 de centimetri.Da,ati ghicit.Sunt bogata,dar asta nu ma intereseaza.Banii nu pot cumpara fericirea,nu-i asa?Un ciocanit la usa mea ma trezeste din gandurile mele.
-Yuuki,trezeste-te surioara.Micul de jun este gata.Hai repede jos! Se aude vocea unui baiat de vreo 17 ani de cealalta parte a usii mele duble de culoare alba, lacuita.
-Bine Akito,vin in cinci minute,sa nu incepi fara mine!
Ma ridic frumos din pat si ma intrept spre dulapul cu haine,de unde imi aleg o fusta aproape de genunchi de culoare alba cu imprimeuri in forma de fluturasi negrii si un top alb cu un fluturas mare de culoare neagra.Imi periez parul blond pana la solduri,iar cand termin cobor dreptele in graba,stomacul decide pentru mine.Il vad pe frumosul meu frate mai mare cu 2 ani decat mine,cum pune clatitele in farfuria mea si cum toarna in pahar,sucul de mere.
-Buna dimineata, fratioare! Imi salut eu fratele in timp ce ma asez la masa si incep sa iau cate o muscatura din clatitele delicioase cu gem de capsuni.Akito e un adevarat bucatar,in toata puterea cuvantului.
-Buna dimineata si tie,papusico! Imi raspune fratele meu.Mereu imi spune papusico,e numele meu de alint.Defapt,nimeni nu imi spune asa,decat el.
Ce o fii cu el in dimineata aceasta?Ceva il framanta si nu am de gand sa stau si sa nu fac nimic. Vreau sa aflu.Numai cand ma uit in ochii lui ii simt tristetea.Ce poate fi atat de important,incat sa fie trist?Intotdeauna e calm si linistit.Dar azi e diferit ochii lui nu imi inspira altceva decat ceea ce simt in momentul acesta.Mai bine il intreb :
-Fratioare,s-a intamplat ceva?Ce ai?Te framanta vreun lucru?Stii ca intotdeauna poti conta pe mine… Am spus eu.Asta denota ce surioara sunt.Una incredibil de ingrijorata pentru fratiorul ei cel sfant.Eh…nici chiar sfant.Dupa cateva minute de liniste mormantala,glasul lui Akito decide sa sparga in final tacerea ametitoare:
-Bine, o sa iti spun.Promite ca nu tipi.Okay? Spune fratele meu care se vede ca e ingrijorat.E clar ca nu voi tipa.Doar vreau sa aflu.Vreo prietena noua?O nota proasta?O soferita prin spitale?Ceva, ceva?Asta ma tine pe jar.Probabil ca asteapta sa- i promit ca nu voi tipa indifferent de ce va zice.Ok..daca asa vrei ,fratioare…
-Promit ca nu voi tipa.Acum zi-mi.Nu ma mai tine pe jar ca o sa fac ca trenu-n gara! Deci e clar ca trebuia sa ii promit,fiindca acum e mai relaxat un pic.Iau paharul si incep sa beau lichidul galben ce contine multe vitamine si ajuta la revigorarea corpului.In timp ce beau,Akito incepe sa vorbeasca:
-Pai stii, surioara draga,tata ne va trimite in Anglia la o scoala de elita speciala.Acum nu tipa te rog.
Ce sa tip?Primul lucru pe care l-am facut a fost sa il stropesc pe Akito cu tot sucul in fata.Ce caraghios arata!
-Acum te rog spune-mi ca e o gluma.Unde sunt aparatele de filmat?Si acum va aparea pe usa Nana si imi va spune “pacaleala”,nu?
Te rog Dumnezeul meu Sfant, protejeaza-ma de adevar.Spune-mi ca e o gluma.Daca nu e atunci asta inseamna ca tata chiar ne asteapta sa ne ducem in Anglia?Meeh…Nu prea cred …
-Mi- e teama ca e adevarat,Yuuki!Maine vom pleca spre aeroport ,iar de acolo vom lua avionul spre Anglia.Hai nu te supara,poate ca nu va fii asa de rau.
-Bine fratioare,daca tu zici.Dar am venit acum o luna aici si el ne trimite in Anglia acum?Asa vrea el sa cunosc oamenii si sa invat despre cultura si traditiile lor?Mutandu-ma de colo , colo?Halal tata mai avem…Nu imi vine sa cred.Era adevarat.Bun…asta e cea mai tare chestie frate.Si trebuie sa imi fac si bagajele pe deasupra.Asta e….
~A doua zi , ora 6 dimineata~
-Esti gata,soro?Striga Akito de jos.Tocmai mi-am facut baie la viteza maxima si el se asteapta sa fiu gata?Stai sa vezi ce gata o sa fiu peste 10 minute.Sunt intr-un prosop mov cu inimioare galbene si ma indrept spre dulap.Imi aleg o bluza alba cu o stea neagra pe mana dreapta si o pereche de blugi negrii strimti.Cred ca astea merg.Ma imbrac,imi ondulez repede parul, imi iau adidasii albi Nike si hanoracul alb tot Nike.Ajung jos si il vad pe fratele meu stand rezemat de peretele usii de la intrare ,uitandu-se la ceas si batand nervos din picior.Se uita la mine si pe buze ii apare un zambet siret.
-Da’ ai stat mult,nu gluma!Alta data o sa comand bilete de ora 10 !Hai repede ca mai avem doar o ora. Spune Akito cu sarcasm.
Akito ma ajuta cu cele 6 bagaje,desii nu era nevoie,puterea inumana dandu-mi voie sa ridic pana si un tir,daca e nevoie, si el are aceeasi putere. Apoi ne urcam in masina si Akito porneste masina,bagand cheile in contact si apasand pedala de acceleratie.
-Cum crezi ca va fii acolo?Intreb eu intr-un moment de plictiseala.Trebuie sa-ti spun ca mersul cu masina pentru mine e foarte plictisitor.Prefer sa zbor pe cerul senin cu pasarile la un loc.
-Nu stiu nici eu.Tot ce mi-a spus tata e ca scoala se numeste “Rithiell Saint Boarding School” si ca la aeroport ne va astepta o persoana cu numele nostru pe o pancarta.Sper ca va fii un loc frumos.Dar,surioara,promite-mi ca vei fii fericita acolo,da?
-Da,da,bine.Iti promit.Spun eu.Nu prea ma incred in vorbele lui.Se vede ca ascunde ceva.Oare ce?Hmmm…Nesiguranta preia controlul asupra mea.

~Flashback, ~
Akito’s point of view
Stau in camera mea si ascult muzica la Ipod.Deodata telefonul imi suna.Fiind plictisit,decid sa raspund a doua oara.Oare cine o fii?Iau telefonul de pe noptiera si raspund.Cand ma uit cine este,mi se tai respiratia. Este tata.Ce mai vrea?
-Alo?Tata?
-Buna fiule.Te-am sunat sa iti spun sa va faceti bagajele voi doi , pentru ca o sa plecati in Anglia , la Rithiell all boys boarding school.
-Scoala de baieti?Dar tata,nu stiu daca iti dai seama,dar Yuuki e o fata.F-a-t-a.Cum poti sa o trimiti acolo?In gloata aia de baieti?
-Linisteste-te fiule.Decanul este prietenul meu cel mai bun si mi-a asigurat doua locuri pentru voi doi si in plus, aceea este cea mai buna scoala de elita.Tu decizi daca e correct sau nu.Dar eu nu iti dau nicio sansa de negare.
-Bine,tata.O sa plecam dupa ziua de maine.La revedere.
Si eu acum ce o sa ii spun lui Yuuki?Probabil ma va prajii daca va afla ca va merge la o scoala de baieti.Dar daca nu ii spun?Da…e mai bine asa…
~End of flashback~
Yuuki’s point of view
Am ajuns la aeroport,unde ne-am lasat bagajele si ne-am dus sa ne luam biletele deja platite.Am trecut prin punctul de control si ne-am pregatit pentru plecarea noastra.Norocul nostru e ca tati a pregatit un avion numai cu oameni de afaceri ce aveau ca destinatie aceeasi zona ca noi,Anglia.Ma intreb cum o fii in Anglia.Ce limba vorbesc ei ?Banuiesc ca engleza,nu?In Fine.Pun niste intrebari prostesti care nici macar nu isi iau rostul.
Ne urcam in avion si acolo vad oameni imbracati la costum,care mai de care mai elegant.Banuiesc ca sunt oameni de afaceri dupa mutrele afisate.Ne gasim un loc si ne asezam,eu fiind la fereastra.Imi iau Ipod-ul si ascult muzica.Orele trec si noi nu mai ajungem.Akito a adormit cu capul pe umarul meu.Ohh!Ce dragut e cand doarme.Imi vine sa il mangaii pe par si sa ma joc cu firele mov de par ce atarna pe fata lui gingasa.Stiu , am o manie.De cate ori vad pe cineva cu parul moale si stralucitor trebuie sa pun mana prin capul lui.Nu rezist tentatiei.Par moale…haaa….
Incetul cu incetul pleoapele mi se inchid si eu ma afund in lumea minunata a viselor…Sper sa fie si un print calare pe un cal alb…
~peste 6 ore de zbor~
“Atentie pasageri,avionul va decola in cateva minute.Va rugam sa va puneti centurile de siguranta.Va multumim!”
-Hey,Yuuki!Trezeste-te.Am ajuns!Yuuki! –vorbeste Akito in urechea mea.
-Ce?Unde?Unde arde?Cine a murit?A,ce?Unde sunt?Am ajuns?Intreb eu ca disperata.
-Linisteste-te,am ajuns.Hai ridica-te sa mergem. Sa iesim din avionul asta.Daca mai stau un minur,vomit.Spune fratele meu usor,pentru ca nu cumva vreo stewardesa sa il auda.Muhahaha.Eu si fratele meu suntem echipa de dracusori.Numai de prostii de tinem.
Am coborat din avion si am inceput sa il cautam pe domnul cu pancarta.Ne-am uitat prin jur si deodata apare un om cu o pancarta in mana pe care scria “Yuuki si Akito Vermont”.Ne indreptam cu pasi grabiti spre barbatul care nu avea mai mult de 30 de ani.Era inalt si cu parul brunet,nimic interesant,poate doar ochii lui patrunzatori , de culoare albastru.Brrr..Un sentiment de agonie imi cutremura corpul.Omul acesta sufera,simt asta.S-a intamplat ceva cu el?Nu ma intereseaza pe mine,e viata lui,iar eu sunt doar o straina.
-Buna ziua, noi suntem cei pe care ii cautati.Spune fratele meu mai mare.
-Da,buna ziua.Cine e domnisoara?Merge la scoala de fete? Intreaba domnul misterios.
-Pentru informatia ta,ma duc unde se duce si el.Raspund eu tafnoasa, in acelasi timp aratand cu degetul spre fratele meu.
-Dar cum,domnisoara?Aceea este o scoala…Dar brunetul nu mai spuse nimic pentru ca fratele meu a intervenit.
-O scoala prestigioasa,unde se invata bine?Da,stim asta.Acum gata cu intrebarile si sa-i dam drumul.Spune fratiorul meu.
,,Ceva nu e in regula aici.Adica,de ce l-a taiat pe brunet ?’’-gandesc eu.
-Desigur,sa mergem.Urmati-ma.Spuse domnul altitudine.L-am botezat deja .
Am urmat pasii domnului altitudine si am ajuns la o limuzina neagra,foarte luxoasa.Scoala asta,unde mergem noi,o fii una nebuna.Poate este un castel sau mai stiu eu ce. Ne-am urcat in masina,iar pe urma au urmat doua ore de infern…si de condus.Cat trafic poate fii in Anglia?Nu stiu,dar stiu cu siguranta ca am sa vin pe aici si o sa golesc magazinele de haine.
Masina se opreste iar soferul ne spune ca am ajuns,iar noi ne dam jos din masina.Cand m-am uitat spre scoala ,am incremenit.Este un castel.Un castel afurisit de frumos.Este enorm!Asa ceva nu pot sa descriu,va imaginati?Cata splendoare.
-WOW!Asta e scoala unde o sa invatam?Il intreb pe Akito care era langa mine.
-Se pare ca da! –exclama fratiorul meu.
Sa arunc acum o privire prin curtea scolii.Privesc…observ…si privesc…si iar observ…o multime de baieti! Unde sunt fetele?O,nu!Nu imi spune.Este o scoala…
-Akito…?Nu imi spune ca tata ne-a trimis la o scoala de baietii in mijlocul unei padurii din mijlocul Angliei,nu?Visez! Oh,Domne,spune-mi ca nu-i adevarat!E un vis urat. trebuie sa ma trezesc.Am in fata mea o armata de baieti extremi de frumosi si aratosi si eu sunt singura fata?
Sa ma omoare cineva!!!...

To be continued!
Sper ca v-a placut!Lectura placuta! :)

#7
Capitolul 2 "Rithiell Saint all boys boarding school" -Acomodare “placuta “ ! …

Am venit cu capitolul 2 :D sper sa va placa ! O sa incep acum cu un anumit tip ,care ii va face o scurta descriere personajului principal .

Random guy- point of view
Cobor din masina luandu-mi la revedere de la sofer,apoi ma indrept catre gasca mea de prieteni.Anul acesta va fii la fel ca si celelalte.Aceeasi profesorii severi,care nu ne lasa sa miscam la teste,aceeasi colegi,unii mai natarai,alti mai smecheri,cum ar fi printul Axel.Oh,nu pot sa il suport pe tipul asta,imi sta in cale.Ajungand acolo,prietenii mei ma saluta,la randul meu salutandu-i.In timp ce vorbeam diferite chestii,cum ar fii jocuri,masini,fete,unul dintre baieti mei a adus vorba:
-Frate,am auzit ca vine un elev nou anul acesta,in clasa a 9a.O fii un tocilar sau un smecher?Ne intreaba Max pe noi.Acum ca venii vorba,nu m-am gandit la asta.Tot ce stiu e ca este un elev bun la invatatura si cam atat.
- Hey,Mark,prietene,mai esti cu noi?Unde te gandesti?Probabil la baieti,nu?Spune Max,in timp ce ma lovea cu pumnul in umar sa revin cu picioarele pe pamant.Nu a ghicit nici pe departe la ce ma gandeam eu.
-Haideti mah baieti,v-am spus ca eram beat! De ce nu ma credeti ?Nu sunt pe invers,ce e asa de greu de inteles?Am raspuns eu.Faza e ca acum un an, cand eram la o petrecere cu amicii,ne-am imbatat cu totii si am inceput sa facem ca totii ,, dracii” si eu l-am sarutat pe Shizune,un baietel innocent,mai timid decat cainele meu.Si cam asta a fost toata prostia mea . Nici mie nu imi vine sa cred,dar probele arata adevarul.Da,mi-au facut o poza in timp ce il sarutam pe baiat.Ugh! O sa ma razbun pe ei.
-Bine,bine,frate!Linisteste-te!Nu am spus nimic prea rau,nu?spune unul dintre gemeni.Ahhh ce enervant e !Intr-o zi am sa il omor cand se asteapta mai putin.In timp ce povesteam si glumeam,o limuzina luxoasa si neagra opreste in fata scolii ,lasand in urma ei praful acumulat din cauza vitezei.Din limuzina coboara o domnisoara muritoare,care are in jur de 15 ani ,parul blond ca spicul de grau si lung pana la solduri, ochii mov, impreuna cu un baiat,cam de varsta acesteia,cu parul castaniu ,ca frunzele din anotimpul toamna,iar ochii de chihlimbar,foarte provocatori,muritor si el.Acestia coboara din masina,iar fata ii spune ceva tanarului de langa ea,al carui nume este un mister,la fel si al fetei.Trebuie sa recunosc ca nu am mai vazut niciodata o muritoare atat de frumoasa ca ea.Atunci,ea incerca sa scoata un cuvant,dar,cuprinsa de emotie,probabil furie,se uita mai apoi prin jurul ei,prin jurul scolii,si observa ceva . Apoi incepe sa se uite la fiecare baiat si se incrunta,zicandu-i ceva adolescentului de alaturi.Acesta pare buimacit,din cauza faptului ca blondina nu mai era in mintile ei,iar acesta incearca sa o linisteasca punandu-i mana pe umar si spunandu-i:
-Linisteste-te,sunt sigur ca vom gasii o solutie la problema asta.Spuse baiatul in timp ce isi retrase mana de pe umarul fetei.Ce s-a intamplat cu ea?Daca a venit sa isi i-a ramas bun de la ruda ei sau cine stie cine,trebuia sa fii plecat deja si nu sa faca o criza de nervi . Am observat cum incepe sa mearga cu pasii greoi si cu mainile ,acum pumni,pe langa ea,fata fiindu-i rosie si ochii plini de ura.Este suparata.Dar ce imi pasa mie?Se va cara de aici, intr-un moment sau altul.In gandul meu a ramas totusi imaginea tinerei ,cu parul blond,pana la solduri,adierea usoara a vantului ,ravasindu-i usor firele de par si ducandu-ile pe fata ei fina.Ce ma tot gandesc eu?La naiba!Nu pot sa imi scot imaginea ei din capul meu.Parca ar fii un inger coborat din ceruri.Nu te mai gandi la ea.Doar nu iti place de o fiinta muritoare,nu?Oh,nu mai conteaza,n-o mai vad din raza mea de actiune.Dar…De ce nu pot inceta a ma mai gandii la fata aceea?Are acel ceva care nu te lasa cu una cu doua.Ma intreb daca o voi mai revedea vreodata.Ii voi mai auzii vocea tandra?Gata,opreste-te.Mai bine ma bag in vorba cu ceilalti.
-Si ce parere aveti despre noul elev si despre fata aceea?Nu am putut sa ma abtin sa nu intreb si de blondina aceea.
-Pai..arata bine.Spune unul dintre gemeni.
-Vreau sa o mai vad o data.Nu stiu de ce,dar am sentimentul acesta ca o voi mai revedea.Spune celalalt geaman.
-Inseamna ca toti avem aceasi dorinta arzatoare de a o revedea pe blondina,nu?Intreaba Max.Poate ca asa si este…Nimeni nu stie ce se va intampla mai departe…


Yuuki’ s point of view
Trebuie sa gasesc nenorocitul ala de director.Cum poate ingaduii sa lase o fata la o scoala de baieti?Este absolut oribil!Nu pot sa cred ce mi-a facut mosul ala!Ugh !Ar fii bine sa isi pregateasca blestematul ala de testament odata!Nu o sa ii duc nici o floare la mormant!Sunt atat de nervoasa,ca as putea ucide pe oricine.Si de ce se uita toata lumea la mine ca la felui 14?Parca as fii o acadea.Il opresc pe unul dintre tipii foarte sexy,il iau de cravata si il intreb:
-Asculta,honey,in loc sa stai si sa salivezi ca o vaca in travaliu,mai bine mi-ai spune unde e nenorocitul ala de birou al directorului,ai inteles?Hai,ca nu am chef de glume.Am spus eu spre saracutul baiat sexy care abia daca mai putea tine in el.Oh.My.God.Sper ca nu a facut pe el acum,nu?Bietul baiat de-abia a reusit sa raspunda :
-E-e-e..In partea ace-acea d-d-e s-sud !Te rog nu ma omori!Oh..doamne…chiar ca l-am speriat.Daca acesta e baiat,eu sunt Pamela Anderson.Ii dau drumul la cravat si imi cer scuze baiatului pentru forma in care l-am abordat ,apoi pornesc spre biroul directorasului.Gasesc in cele din urma si usa cu inscriptia suprema “Biroul directorului” .Ciocan frumos la usa,o voce de barbat tanar spunandu-mi sa intru.Poftesc inauntru cu calm,apoi ma asez pe scaunul comod din fata biroului domnului di-dire...ctor…ce naiba?Asta e directorul?!Omg!Cred ce are vreo 21 de ani.Si este destul de frumos.Ce scoala e asta?De supermodele?In viata mea nu am mai vazut asemenea baieti frumosi.Ganduri rele *hush* *hush* plecati din capul meu…
-Buna ziua,domnule…director….cred ca aici s-a facut vreo …Dar nu mai apuc sa spun nimic ca frumuselul o i-a inainte.Nu stii ca e nepoliticos sa intrerupi o domnisoara cand aceasta vorbeste?:
-Greseala?Nu prea cred,domnisoara Vermont!Tatal dumneavoastra mi-a spus ca o sa veniti direct aici,printesa Yuuki.Stie?! Stie cine e tatal meu?Dupa fata mea tampa,imi dau seama ce va spune:
-Da,printesa.stiu totul,stati linistita,nu voi spune nimanui cine sunteti cu adevarat.Acum duceti-va si luati-va programul si cheile de la viitoarea dumneavoastra camera.A spus el cu un ton calm,de parca nimic nu s-ar fii intamplat.Si tot ce trebuie sa fac acum este sa iau nenorocitul de program si afurisitele de chei pentru camera mea.Hooo nitelus.Camera?Sper ca nu voi fii nevoita sa impart aceeasi camera cu niste modele .
-Errrr…domnule director, dumneavoastra insinuati ca o sa dorm singura nu? Am intrebat eu cu speranta de a spune da ‘ Hai zii ca da,mi-am pus toate sansele in asta’ am gandit eu.
-Imi pare sincer rau printesa Yuuki ,dar mi-e teama ca nu mai sunt camere ,asa ca va trebuii sa traiti in camera cu inca 3 baietii.Nu e nicio problema ,nu?
Nicio problema.Absolut nicio problema.Exceptand partea cu impartitul camerei cu 3 baieti ,nu am nici cea mai vaga problema.De ce eu?Iti jur ca imi urasc tatal.Si Akito unde va locuii?In ce dormitor?
-Ma scuza-ti ,dar fratele meu,e mai mare decat mine.Nu poate dormii in acelasi dormitor ca si mine?Sau difera varsta?
-Fratele dumneavoastra va dormii cu 2 etaje mai sus,asta inseamna la etajul 5 al cladirii,iar dumneavoastra,printesa,la etajul 3 ,pentru ca fratele dumneavoastra este cu 2 ani mai mare,nu?A raspuns acesta trimitandu-mi o intrebare inapoi.
-Da,se pare ca asa este.Acum ,daca ma scuzati,trebuie sa plec.Am o viata infernala de trait.
-O secunda domnisoara!Spune directorul in timp ce imi face cu mana insemnand sa vin inapoi in biroul dansului.Stiti ce sunt baietii acestia, nu?Trebuie sa te atentionez ca trebuie sa fii cu ochii in 4 daca vreunul dintre baieti incearca sa va faca ceva inapropiat,stiti dumneavoastra,nu?A spus directorul cu ochii de un roz ametitor de superb.Nu am intalnit niciodata ochi roz la cineva.O noua chestie pentru mine.Ce descoperire…
-Si…ce mai exact sunt tipii astia?Pe langa faptul ca se uitat mai devreme le mine ca la felul paisprezece,ce ar putea fi si mai rau?Am susotit eu aproape de director,astfel incat acesta sa auda.
-Acesti elevi nu sunt nici ei normali.Sunt ceva ca dumneavoastra.Sunt vampiri . A spus directorul aranjandu-si cravata cenusie.
Bun…nu am auzit eu bine sau directorul s-a tacanit rau de tot?Poate ca ii trebuie o consultatie la doctor.Sufera cumva de schizofrenie de stadiul 3?Vampiri a zis..hmmm…ma intreb oare…
-Vampiri spune- ti?Dar…cum?Cum e posibil asa ceva?Deci m-am panicat.Cred ca inima mea e gata sa iasa din piept.Sunt terifiata!Oare si directorul e vampir ? Nu-i de mirare ca arata asa de tanar cu parul negru , lung, vopsit in suvite rosii si fara niciun rid pe fata!Oh..doamne.E clar!E vampir ! Chiar atunci directorul spune:
-In caz ca va intrebati daca sunt vampir sau muritor,sunt un vampir,dar stati linistita,nu o sa patiti nimic.Nimeni din scoala asta nu stie ca sunteti printesa si printul Taramului de Sus.Doar eu.Acum puteti pleca.O zi buna si acomodare placuta .Si acestea fiind spuse de catre frumosul director, ies din biroul acestuia, cautand pe cineva care stie unde este receptia sau mai stiu eu ce.Chiar atunci cineva vine din spatele meu si eu ma intorc numai numai pentru a vedea o femeie cu un program in mana si o pereche de chei.Mi-a spus ca sunt cheile mele,de la camera mea,si programul de scoala ,plus activitatile extrascolare.Foarte distractiv.Observati-mi sarcasmul.Bleah…Femeia avea vreo 30-35 de ani,avea parul mov,tuns scurt cu o pereche de ochelari micuti cu rama rosie.Era imbracata intr-o fusta neagra,pana la genunchi ,o camasa albastra cu un ecuson pe care scria “secretara”,asta denota faptul ca era secretara directorului.Ii multumesc secretarei si imi i-au ramas bun de la aceasta.Ma indrept spre liftul gol din fata mea,cand deodata,un grup de baieti intra in el,iar cand ma vad pe mine,opresc usile liftului si imi fac cu ochiul.Va vine sa credeti?Mie nu.Ugh!Intru in lift,cu speranta de a nu omori pe cineva in momentul acesta.Unul dintre tipii extraordinari de frumosii se decide sa sparga tacerea:
-Si te duci in vizita la prietenul tau?Intreaba acesta.Ma intorc spre el si ii zambesc,apoi,cu un glas de inocenta ii spun limpede:
-Nu.Si am spus-o.Apoi alt tip vrea sa spuna ceva dar ii tai portia de vorbit spunand:
-Uite ce e,nu am chef de fundurile voastre in momentul asta,s-a inteles?Acum ma scuzati,trebuie sa plec.Am spus eu fara indiferenta.Chiar in momentul acela usile s-au deschis si din fericire pentru mine,am plecat de acolo, sperand sa nu ii mai vad niciodata.Nu sunt momentan cu ale baietilor,mai ales sa mai indragostesc de vreun vampir pe aici.Uh oh.In niciun caz.Asta nu se va intampla niciodata in afurisita mea de viata.
Ajung in dreptul usii,apoi descui usa si intru sa gasesc pe…nimeni.Se pare ca nici un baiat nu a venit pana acum.Bine pentru mine.Asa am si eu timp pentru un dus.Sau nu…Vad ca bagajele au venit deja,asa ca ma apuc sa inspectez locul.O bucatarie grandioasa,o baie cu Jacuzzi si dus, un living-room spatios in care se afla o sofa neagra comfortabila, alaturi 2 fotolii de aceasi culoare ca si sofa pozitionate de o parte si de alta a camerei.In mijloc se afla o masa de cafea ,de sticla, iar in fata sofei si a masutei se afla un televizor cu plasma.Camera asta e preferata mea pana acum.Ma indrept catre cele 2 usi ramase, iar cand intru observ ca intr-o camera sunt 2 paturi duble cu noptiere la fiecare pat ,cate un birou si un scaun negru cu rotile,un perete de geam,alaturi fiind un balcon.Observ ca un pat si un birou sunt luate,asa ca presupun ca celalalt este al meu , de vreme ce si celelalte paturi sunt si ele ocupate in urma inspectiei facute de mine.Imi despachetez lucrurile si le pun unde trebuie,laptop-ul fiind pe birou,desigur.Apoi decid sa imi fac o baie,dupa tot drumul acesta obositor.Imi aleg o pereche de jeans negri,stramti cu lanturi de o parte si de alta a soldurilor si un tricou alb cu umerii goi pe care scrie : ’’TAKE THAT YOU ASSHOLE”,le iau in mana si ma indrept spre baie,unde imi dau jos hainele si intru la dus,dar nu inainte de a inchide bine usa,doar nu sunt nebuna,stiind ca acei vampiri ar putea venii in orice moment.Dupa cele 25 de minute de baie,in sufragerie se aud zgomote.Unul dintre ei spune:
-Si..am auzit ca avem un coleg nou.O fii un vampir sau doar un muritor?Spune tipul.Ugh!Deja il urasc pe tipul asta.Si daca e un muritor ce?Dar bine ca eu nu sunt.Hi hi hi.Ma gandesc sa ma prefac ca nu stiu ce sunt ei cu adevarat,asa ca nici ei nu o sa stie cine sunt eu cu adevarat.
-Nu conteaza.Dar s-a oprit dusul.Mai sta mult tipul?Vreau sa il vad fata.Spune glasul altui tip.Iti spun de pe acum duda,ca vei avea parte de o mare surpriza cand vei afla ca sunt o fata.Sper sa nu se afle adevarul despre mine si fratele meu.Acum ori niciodata..am deschis usa si…

#8
Si.......nextul, de ce? te intreb de ce?
Tocmai acum cand totul devenise mai intreresant in acest capitol, te-ai oprit. Sunt curioasa de mama focului. Deci ai grija cand scri un capitol pentru ca ai avut cateva greseli de tastare, in rest dialogul si descrierea sunt ok, desi ar mai trebui sa adaugi descriere, in fine nu sunt eu buna de criticat. Deci astept urmatorul capitol.
:bye: astept nextul :bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#9
Am trecut si eu pe aici:D
deci sti ce faci acum?[-( ma ti in suspans:)) ...ce pot sa-ti spun decat ca iti ador ficul la nebunie:X ...am vazut catvea greseli de tastare dar cine nu le face nimeni nui perefect :3: ...deci cei de Yuuki acolo numai baieti doamne ce noroc are @-) ...sa pui niste poze cu Mark si gemenii @-)...ce sa-ti mai zic decat sa pui repede urmatorul capitol ca ma ti aici ca pe jar @-)

Bye Bye si spor la scris in continuare :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#10
Capitolul 3 Sa inceapa spectacolul…
Well am revenit cu capitolul 3 …sper sa va placa.Lectura placuta.Now on with the story:


Yuuki’s point of view
Sper sa nu se afle adevarul despre mine si fratele meu.Acum ori niciodata..am deschis usa si… Chiar atunci au intrat vreo 10 tipi aratosi ,iar eu am inchis putin usa,asta numai pentru a asculta ce vorbesc.Se pare ca unii dintre baieti,adica normal ca sunt baieti,doar e o scoala de baieti , s-au asezat pe canapeaua din living si au inceput sa vorbeasca ceva…hmmm…despre ce or vorbii?Si au venit si astia chiar atunci cand am vrut eu sa ies…Poate o sa ies acum..nu stiu…Imi trebuie rapid un plan…Stiu!O sa ies din baie,o sa ma duc spre living , o sa…o sa par o fetita inocenta si o sa par nedumerita ! Wow,Yuuki!Uneori ma uimesc pe mine insami.Sunt geniala,nu-i asa? Sa inceapa spectacolul:Am deschis usa usor,m-am indreptat cu pasi marunti spre camera si …aud o liniste mormantala ….asta inseamna ca m-au simtit…Vor sa vada fata “ noului lor coleg”? Ei bine…O sa vedeti ce va asteapta.Am intrat in living si deodata toate privirile sunt atintite asupra mea.Unii erau cu gura cascata…ei bine aproape toti,alti salivau …dezgustator…Ugh!Inainte cu planul…Unul dintre baieti reuseste (in cele din urma ) sa intrebe :
-Sfanta macaroana!Ce pana mea faci tu aici?Intreaba,sau mai exact tipa vampirul la mine,in timp ce ceilalti aveau privirile confuse.Oooh as vrea sa ii zic vreuna dar trebuie sa ma prefac ca sunt fetita inocenta si cuminte si toate alea…blah blah blah..
-E-eu…O sa .O sa invat aici.Am spus eu cu lacrimi in ochi.Wow!Ce actorie!Ar trebuii sa se de-a premii Oscar pentru Inocenta .Muhahahaha.
-Cum?!Dar nu se poate asa ceva!Este o scoala numai de baieti.Cum poti invata aici?Esti sigura ca nu ai gresit scoala?Intreaba un tip HOT care are parul mov, cu nuante de alb si ochii de un caprui mai deschis . Este superb…Mai ales ca poarta ochelari…Miau…Il vreau..Vreau sa ma joc cu parul lui….Trebuie sa ii ating parul acela odata si odata.Nu o sa scape de mine asa usor .Deah.Si acum sa revenim in forma inocentei si a naivitatii.Cu ochii mei de catelusi pierdut si fata mea cuminte,baietii salivesc deja...Sa vedem ,sa vedem…
-Eu -stiu..Stiu ca este o scoala de b-b-baieti.Dddar …decanul mmma lasat-t sa i-intru.A-a spus ca e bine ca ammm venit aici , p-pentru ca va fii o scoala co –ed.Sper ca nu voi fii o pacoste.Si-Si imi pare rau ca o sa va deranjez un an intreg.Imi pare rau. Am spus eu in timp ce ma straduiam sa ma inrosesc,cred ca am si reusit.M-am balbait pana la maximum.Ugh!O sa imi plateasca tipii astia.Ce o sa zica acum?Ca sunt o balbaita sau ceva anume.Bleah…Haide-ti credeti-ma odata.Nu vedeti cat ma straduiesc sa ma prefac aici?Ridic usor privirea, ma uit spre fetele lor si vad ca vampirii m-au crezut…Asa cred eu…Dupa fetele lor tampe …ma indoiesc ca ma cred in totalitate.Dar totusi..unii continua sa mai saliveze.Naspa!Ma uit repede la fetele baietilor si abia acum realizez ca sunt in camera cu 13 baieti , toti ai naibii de frumosi.Vreau sa ma joc cu parul lor….
-Si..cum va cheama?Am intrebat eu, incercand sa rosesc mai mult.Dupa fetele lor inmarmurate , cred ca au mirosit sangele meu gustos.Pai bine atunci…Sa ma atace!O sa ii dobor dintr-o miscare.Yey!Un tip blond cu ochii ca albastrul marilor ,a venit spre mine si s-a prezentat:
-Eu sunt Mashimoto Chris.Incantat de cunostinta.A spus el,apoi s-a dus inapoi.Au urmat alti tipi hot .
-Victor,incantat sa te cunosc.Victor nu imi inspira incredere deloc.E foarte aratos.Are toate cele 6 pachete de muschi ,parul este blond deschis ,cu ochii albastriu.A urmat altul la rand:
-Eu sunt Alex.Incantat sa te cunosc.Sper sa devenim prieteni.Oh my god . Ce tip super innocent .Ce dragut este.Are roz spre rosu si ochi verzi.Tipii astia sunt asa de frumosi incat nu ii pot descrie.Ma topesc dupa ei ca o lumanare.Cu o miscare, ma apropii pe de Alex si il strang in brate ,apoi ii dau drumul si il mangai pe par.Oh , ce dragalas e!
-Ce dragut esti.Kyaaa!Am spus eu ,in timp ce acesta se inrosise.Oh..ce dragalas e cand roseste.Apoi a venit un alt tip super mega extra frumos.Tipul asta e o frumusete rara.Daca ceilalti au fost frumosi, acesta este de un catralion de milion mai
frumos decat ceilalti 3 .Vine~Cred ca salivez .Brrr!My god.Ce tot spun?
-Sunt Axel.Spune acesta cu un glas rece ,oferindu-mi mana pentru a da salut cu el.Ma uit mai bine la fata lui si observ.Si observ…si observ ca….Maiculita!Vampirul asta este chiar printul vampirilor.Tata mi-a vorbit despre el.Mi-a spus ca in lumea vampirilor,el este cel mai puternic,si ca nimeni nu este mai puternic decat mine, de vreme ce nimeni nu stie cine sunt eu cu adevarat.Tata nu a spus niciodata de experimentul lui,iar eu,de cate ori m-am dus pe undeva , a trebuit sa merg in forma mea umana , pentru a nu ma descoperii cineva. Are parul mov ,iar ochii ii sunt ca frunzele copacilor cazute ,in anotimpul dinaintea iernii. Axel,printul vampirilor pleaca, iar din urma lui vine un baiat super trendy , sau poate era emo?Nu stiu , dar arata foarte bine.
-Eu sunt Joshua.Incantat sa te cunosc.Omg.Ce voce suava are.Ei bine, Joshua are parul negru mai deschis,care tinde spre un mov , iar ochii sunt caprui, fura inima oricui.Acesta s-a dus la loc, apoi a venit inca un tip , alaturi de alt tip, care erau amandoi gemeni.Doamne…iti spun ca gemenii astia sunt aratosi.Normal.Toti vampirii sunt.Adica hello?!Nu a-ti mai vazut un vampir care sa arate asa de bine?Eu da , dar numai in poze . Hi hi hi.Primul dintre gemeni s-a prezentat :
-Eu sunt Ethel .Ma bucur sa te cunosc.Apropo esti foarte frumoasa.Ti-a mai zis cineva asta?Wow.Tipul asta filtreaza prea mult.Dar totusi, incerc sa rosesc cat mai tare si sa incerc sa ii multumesc pana nu ii lovesc intre picioare.
-Oh,merci pentru compliment.Nici tu nu arati prea rau.Esti frumos.Am spus eu usor,in timp ce radeam .De data aceasta el s-a inrosit ca racul .Ethel are parul saten ,iar ochii sunt negrii , spre deosebire de fratele lui geaman care are parul spre un gri frumos si cu ochii tot negrii , as putea spune ca arata leit.Pe bune , baietii astia m-au dat peste cap.Am aflat ca pe fratele lui il cheama Eric, si este de asemenea cel mai bun prieten al lui.Am mai aflat numele a mai multor baieti :Haru , Riku , Hoshino , Lex , Denis si Jason ,toti la fel de frumosi ca si ceilalti,dar nimeni nu il intrece pe Axel . Dupa ce ne-am prezentat , a venit vremea ca eu sa le spun numele meu. Sper sa nu ma recunoasca nimeni.
-Si care este numele tau?Noi toti am spus , numai tu ai ramas.Spune Chris , tipul blond . Acum e acum . Que sera ,sera.
-Numele meu este Yuuki . Incantata de cunostinta.Am spus-o.Ma uit la fetele lor si raman surprins placuta cand vad ca nu e nimic socant in legatura cu numele meu. Asta in cazul in care stiu despre mine ,ca eu sunt printesa Taramului de Sus , iar tatal meu este chiar regele Vermont.Hopa…O secunda!Vermont?Ce sa fac?!Nu mi-am schimbat numele , iar numele Vermont este stiut de toata specia nemuritoare.Ce nume ar trebuii sa inventez acum? O sa ma gandesc mai incolo. Gandurile imi sunt intrerupte de Alex , care ma intreaba daca vreau sa imi arate imprejurimile, de vreme ce sunt o nou venita , ci nu un nou venit asa cum sperau ei . I-am spus ca mi-ar face placere , mangaindu-i din nou perisorul roz . Imi iau la revedere de la ceilalti baieti vampiri care se aflau in incapere si pornesc cu Alex prin campus . In timp ce mergeam , tot mai multi tipi sexi isi fac aparitia pe hol , iar mie imi vine ideea stralucita de a merge la fratele meu , care sta cu doua etaje mai sus . Acesta a fost de acord , apoi am luat liftul .Ne-am indreptat spre camera fratelui meu si am ciocanit la usa . Eu aveam camera cu numarul 666 (ce numar ) iar fratele meu avea camera cu numarul 831 . Usa s-a deschis , pentru al vede pe fratele meu , care era imbracat intr-o pereche de blugi negrii si cu un tricou , cu o banda/formatie pe el .
-Buna ,fratioare.Ma intrebam daca vrei sa vizitezi imprejurimile scolii cu mine si cu Alex . Am spus eu ,uitandu-ma la Akito.
-Alex , el este Akito , fratele meu . Akito , acesta este Alex , un coleg de camera.Amandoi au dat mana apoi ne-am indreptat afara , unde nu aveam idée de ce era sa se intample.Adevarul nu era grait …inca .
Sper ca v-a placut .Bye bye ! :D



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] "Good Boys Never Die" [+18] Kitsu 0 1.581 26-06-2011, 01:36 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Boys Over Flowers Denny 10 10.506 15-05-2009, 07:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Emma, Female, Currently Attending an All Boys School [plagiat] deathmemories 4 4.325 06-01-2009, 03:49 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)