Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You and me forever [+18]

#11
buna manu
eu ti-am comentat capitolul parca pe celalalt formu, daca nu scuze :d. deci daca am mai spus asta o data, ma voi repeta iar si iar pana o sa te plictisesti de mine :)) acest capitol e dragut foc. ce-i drept putin la sfarsitul lui te-ai cam grabit sa termini. stiu cum e:))
so putina critica ;) desi imi pierd timpul si imi obosesc manutele ca nu am ce sa critic in plus pe aici. descriera este si imi place, dar ce e drept, e drept ar mai merge sa mai adaugi. dialogul este bun asa cum e. naratiunea este pe aici, si ca prin minune, ea mi-a deschis usa, dupa ce am sunat doua ore consecutive in continu. cred ca ii era frica de mine, de aceea si-a facut prezenta :)). glumesc este foarte buna naratiunea, insa crede-ma si pe mine am facut insolatie si delirez putin ;)). de actiune eu m-am legat ;). mai ai cateva greseli de tastare, dar toti isi dau seama ce vrei tu sa spui acolo;))
deci bye bye pupici si spor la next
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#12
Am venit cu nextul si sper sa am comenturi.

Inapoi la baza

Au trecut trei luni decat am nascut-o pe Yune si viata mea s-a schimbat radical. Am devenit mai puternica, mai fioroasa, mai calma si cumpatata, pentru a apara acest micut pui de om, fara aparare. Am slabit mult, din cauza ca m-am antrenat cu Yuni si am invatat sa imi controlez elementul meu, Futon. Micuta imi ocupa tot timpul, fiindca trebuia sa ii dau sa suga piept si s-o schimb. Au trecut trei luni, parca ar fi fost ore si trebuia sa ma intorc la baza. Gata cu linistea frumoasa, intrerupta ocazitional de Yune, gata cu aerul uscat si racoros si gata cu... tot. Acum mergeam aplecata, cu copilasul meu, ascuns in pelerina, la caldurica, dormind. Era asa de scumpa cand dormea incat imi venea s-o mananc, dar cred ca dadeam in diabet. Ajung la usa bazei si o deschid, intrant la adapost de ploaia marunta de primavara. O data intrate in baza, ma indrept spre camera mea, dar o voce cunoscuta ma opreste din drum. Te rog sa fie chior si sa nu observe asemanarea dintre mine si Yune. De ce? Fiindca fetita avea ochii mei, caprui-auri, dar amplasati putin obligi. Avea buzele ca si ale mele, dar nu era o miorlaita ca si mumasa. Asta era bine. Macar la temperament s-a izbit pe Itachi, nu numai la sprancene si la par. Ma intorc si il vad pe handicapsatul de Pein cum privea uimit micuta unflatura din mantie, unde se afla pruncul.
- Aici este fiica abia nascuta a unei famili unde am stat. Acea familie a fost ucisa si eu am salvat-o pe micuta si o am s-o cresc, spun hotarata, privindu-l in ochii sai strani.
- Vorbesti cu Kakuzu ca mai are o gura in plus pentru bani, spuse liderul, facandu-mi scarba.
I-a auzi la el, parca ar vorbi de un porc. Stai asa daca Yune e porc, el este bou. Macar purcica din bratele mele pute mai frumos decat domnul sconcs din fata mea. Aprob cu un marait si ma indrept spre camera mea. Acum ghemotocul - asa o alintam ca era ca un ghemotoc, unul mare, dar era ca unul - meu mic incepu sa se miste, dandu-mi de inteles ca se trezise si...
- Uaaa! Uaaaaaa! UAAAAA! Incepu sa planga, fiindca nu ma devea langa ea.
Urlatele ei alerta toata baza, ca in cateva minute am fost inconjurata de colegi mei din organizatie, de fapt de cativa. Aceea erau Sasori, Deidara - papusica Barbie n-a murit? Ma mir - Itachi, Kisame, Zetsu - daca se atinge de fiica mea il ucid si il fac ingrasamant pentru vaci - si lunaticul de Tobi - de ce am senzatia ca asta nu v-a face multe muste pe aici? Brunetul imi dadu pelerina la o parte si mi-o smulse din brate. Ghemotocul meu, era invelit intr-o paturica groasa si avea putin fetisoara acoperita. Desfacu patura si ochii sai rosi dadura de fetita mea, care era imbracata intr-o pijama groasa tricotata din lana de capra de gheata, alba. Se incrunta la micuta si aceasta se opri din plans la vederea tatalui ei. Parca il stia cine este el, fara macar sa il fi vazut vreo data. Isi ridica manutele si incepu sa le strange in pumnisori ei spre tanar, parca spunandu-i: "tati vreau sa te joci cu mine".
Acesta se apleca spre ea si cum avea coada pe o parte o tenta foarte mult sa te faca calut. Yune il apuca de coada si incepu sa il traga de ea. Cred ca il durea destul de tare, fiindca micuta avea destula forta. M-am dus la micuta si abia am dezlipit-o de langa brunte si parul sau. Itachi draga, cand vrei sa te mai joci cu ghemotocul meu, prinde-ti parul in coc sau da-ti-l in spate pentru a nu te prinde de el. O iau in bratele mele si fetita incepu sa planga si sa se intinda spre pusti. Abia am reusit s-o potolesc, dar tot mai sughita infundat. Poate era obosita sau ii era foame. Trec pe langa dobitoci de colegi si intru in camera mea. Nu se schimbase mare lucru, cu exceptia unui lucru. Langa patul meu se afla un patut de copil mic si in el se afla un animalut de plus. Ce cauta asta aici? Ridic din umeri si o pun pe Yune pe pat si ea incepu sa isi plimbe ochii ei magici pe pereti. Aud un ciocanit si ingan un intra posomorat, ca imi cercetam vechile haine idioate. Toate mi se pareau prea de curve si nu de mame. Maine ar trebui sa imi iau haine noi.
- Ce dulce e! Aud vocea de fetita a lui Deidara care statea aplecat asupra fetitei. Cuci-cuci, spuse si incepu s-o gadile cu un deget pe burtica.
- De unde ai facut rost de ea? Intreba Kisame si vru sa se joace si el cu micuta dar Deidara o lua rapid in brate.
- Fa pasi fata-de-peste sfeclit, nu vezi ca speri fetita. Asa-i papusica lui Deidara? O intreba, dar eu am luat-o din bratele lui.
Deja prea mult s-au atasat de Yune si ma face geloasa. Kisame profita ca blondul la creier si in cap numai avea pe a mica in brate, il apuca de turul pantaloni si il scoase afara. Ce de presimt ca Barbie v-a fi pruna dimineata? Ma rog sa o mai lase in pace pe micuta. Ii multumesc lui Sasori pentru patut si acesta zambi si vru sa plece, dar l-am rugat sa stea cu cea mica pana ma duc la baie sa ma spal pe corp. Acesta aproba si apucase cu firele de chakra ursuletul si il aduse la fetita, care isi prinse piciorusele si incepu sa se lagane usor in fata si spate, gangurind dulce.
Am iesit din camera cu un halat in mana si m-am dus la dusuri. Aprind becurile si imi dau jos hainele pe care le-am cumparat din Satul Ghetii, dezvelindu-mi un corp de invidiat. Sani mari si moi, plini cu laptic pentru a mina, abdomen plat si fara slanina. Imi desfat parul din coc si acesta imi ajungea pana la omoplati. Intru la o cabina si dau drumul la apa fierbinte. Era bine ca m-am intors inapoi, dar este un mediu potrivit sa imi cresc fiica? Oare Itachi s-a prins ca este fiica lui sau ma crede o criminala? Simt cum sunt prins de mijloc si un sarut lenes pe unul dintre umeri mei. Ma intorc speriata si il vad pe brunet cum imi zambi usor si apoi ma saruta apasat pe buze. Ma bucuram de atingerea suava a buzelor sale tinere si fine. Chiar daca nu vroiam sa recunosc, le-am dus dorul. Limbile noastre se mangaiau una de cealalta, in timp ce mainile lui, ma mangaiau pe spate.
- Nu-i bine cea ce facem, ii spun rupand sarutul si punand palmele peste buzele lui.
- De ce? Ne iubim Konan. Ce nu-i bine in cea ce facem? Ma intreba ridicandu-mi barbia, pentru a-l privi in ochii negri.
Acum era mai inalt decat mine cu cativa centimetri. Crescuse mult in tot acest timp, cat nu l-am vazut. Nu i-am raspuns, doar am iesit de la dus si am luat pe mine halatul si am inceput sa imi usc parul.
- Crezi ca nu mi-am dat seama? Yune este fiica, am dreptate? Ma intreba si eu raman uimita, apoi oftez.
- Da Itachi este conceputa cu tine, dar Yune nu este fiica ta, este doar a mea, mai spun si ies din baie, ducandu-ma in camera mea.
Am hranit-o pe micuta si am adormit-o si am adormit si eu privind-o pe ea. Fata asta a adus soare pe strada mea intunecata, luminand-o zi de zi...

Sunt focuri care ard in noapte
Sunt departari ce par aproape.
Sunt focuri care nu se sting.
Sunt inimi tari care inving...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#13
Salut! Am trecut si eu pe la ficul tau si vreau sa zic ca e super! Imi place mult felul cum descrii si cum decurge actiunea. Nu am observat greseli de tastare deci asta e un lucru bun^_^ Dialogul nu este in exces ci este chiar foarte bun. Ma bucur ca Kanon a ales sa pastreze fetita, ce draguuuut! O fetita a lui Itachi! Chiar mi-ar placea sa vad una! Sper sa vii repede cu capitolul urmator fiindca sunt foarte curioasa de cum vor decurge lucrurile! Ce bine ca Konan s-a schimbat, e mai puternica, asa ov reau^_^ Astept urmatorul capitol, iti urez Gambate si sper sa vii repede cu el.
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#14
Va multumesc pentru comenturi si acum nextul :D :D

Un moment aparte

Zdrog! Bum!
M-am trezit rapid din pat, cu un kunai in mana, pregatita de atac. Draci! Am uitat ca aici Hidan si Deidara ne trezesc in fiecare dimineata. Zombilici si Barbie rugati-va sa nu fi trezit pe ghemotocul, ca faceti un drum dus pana la Dracu. Deodata o aud pe Yune cum incepu sa scanceasca. Gata! Sunteti ca si morti! Ma ridic din pat si o iau pe cea mica in brate si incep sa o legan usor pentru a o face sa adoarma la loc, dar o data trezita nu am sanse. Mai aud o data zgomot si ies pe coridor. Vad ca nu eram singura care s-a trezit. Pe coridor iesira Itachi, Sasori, Deidara - wow nu el este devina - Kisame si Kakuzu. O dau pe a mica in bratele lui cuiva si ma duc in camera lui Hidan. Dau un picior si usa ateriza pe jos.
- Hidan, sa iti fut morti mati! De ce ai facut zgomot sa ne trezesti? Tip la el, fiind foarte nervoasa.
- Tu Konan ai mintea cat o furnica. Daca nu ii instiintez pe toti, Jashim-sama se v-a supara pe mine..., si il intrerup.
- Vai doamne si iti multumesc pentru bunatatea ta, dar... Tu zbori acum pe geam! Tip si ii dau un pumn de il trimit pe geam fara parasuta sau perna.
Dupa ce i-am facut cunostinta cu asfaltul - pacat ca Moartea nu il viziteaza ca il impachetez si ii pun si fundita rosie in cap - am iesit bombanind nervoasa din camera lui. Jur daca mai imi trezeste o data ghemotocul, il joc in picioare si apoi il fac tocana si il arunc la gunoi. Macar atunci hraneste caini si nu ne mai frige neuroni. Ma indrept spre camera mea si cand vreau sa deschid usa, Sasori ma prinse de mana si imi spuse sa mai astept putin. Isi apropie urechea de usa si eu i-am imitat gestul - ce face omul, face si maimuta - aud din camera ganguritul celei mici cand e vesela si mai un glas. Era glasul lui Itachi? Ce cauta el la micuta? Ce ar trebui sa fac? Stiu! Deschid usa si intru furioasa in camera, dar ce am vazut mi-a muiat inima. Brunetul statea trantit in pat, pe o parte si in mana avea ursuletul, miscand din el. Yune gangurea fericita si intindea manutele spre el. Tatal ei o pupa delicat pe frunte si o mangaie delicat pe capusorul ala negru, cu cornite de dracusor.
- Micuta mea printesa, jur sa te apar de tot ce este rau, mai ales ca sunt tatal tau. Chiar daca nu sti asta, te iubesc din suflet si te-am asteptat timp de opt luni lungi sa te intalnim fata in fata, ii sopti micutei si in glasul sau se simtea un tremur ciudat.
Parca ar plange de bucurie. Itachi sa planga? As vrea s-o vad si pe asta, cum plange. Inchid delicat usa si inaintez usor spre pat. Cand ma vazu, adolescentul o lua pe a mica in brate si ii ridica o manuta. Incepu s-o miste si ii spuse ca "uite-o pe mamica" si o pupa cu dragoste pe obrajori bucalati. Yune gangura fericita si se intindea spre mine, dar il prinse si pe tatal ei de coada si il tragea de ea. M-am asezat pe pat si abia i-am scos manuta din parul lui negru. Dupa ce am reusit - minune - m-am gandit sa o schimb, ca mirosea urat pe langa ea. Dupa ce am facut imposibilul si am schimbat-o, fara indicati, am imbracat-o cu o bluzita grosuta din lana albastra si o pereche de pantalonasi din stofa neagra. I-am pieptanat cu atentie si delicateze, zulufi intunecati si i-am prins in doua codite, foarte simpatice. Tot timpul, fetita a stat cuminte si si-a privit tatal, cum se joaca cu degetelele ei. Dupa ce am terminat cu aranjarea micului ingeras, Itachi o lua in brate si incepu sa o arunce in sus si in jos.
- Ai grija! E destul de greuta! Am strigat alarmata, ca ar putea sa o scape pe jos si atunci l-as fi scapat eu pe jos, dar de la etaj.
- Doamne, Konan, lasa-ma sa ma joc cu ea. Fara frica ca nu o dau pe jos pe printesa mea, spuse si o pupa delicat pe frunte.
Am inchis ochi, ca nu cumva sa se vada ca plangeam, fiindca ma intepeau ochii de la lacrimi. Am tras aer in piept, incercand sa ma calmez si sa arat ca numai sunt slaba precum eram. Simt cum sunt prinsa de nas si deschid ochii. Micuta mea era faptasul care m-a prins de nas si m-a tras de el. Ii zambesc si apoi il rog pe brunet, daca poate sa stea putin cu ea, cat timp ma duc sa cumpar cele necesare pentru ea si niste haine pentru mine. Acesta aproba fara sa mai stea pe ganduri si pleca cu micuta la el in camera. Am stat vreo cateva minute, privind usa pe care au iesit cei doi. Nu stiam de ce, dar ma simteam atat de bine sa o stiu cu tatal ei, incat ma facu sa regret ca am spus acele lucruri lui Itachi, inainte sa plec ca sa nasc. Dupa ce am varsat lacrimi amare, mi-am luat niste bani si am iesit pe usa, afara. Trec pe langa usa neagra a tatal fetitei mele si din interior se inaintau gangurielele micutei, chicotele infundate a baiatului care mi-a intrat in inima fara sa vreau si nu il mai pot scoate si a motanului, care miona de zori. Ce ii face Yune? Il trage de coada? Il omoara? Deschid usa cu un scartait infiorator, de imi dadea furnicaturi de frica pe sira spinari. Pe langa mine iesi Yambu, ca o sageata lansata din arc. Ce i-a facut a mica sarmanei creaturi negre?
Cand ma vazu a mica, se intinse spre mine, dar Itachi o tot tragea inapoi - erau pe podea, pe un covor vechi - la el, de picioruse, pana incepu fetita sa planga de ciuda ca nu putea ajunge la mine, mama ei. Vreau sa ma duc sa o iau in brate si s-o linistesc, dar...
- Ma descurc eu cu printesa noastra. Am avut grija si de prostovanul ala de frate al meu si aveam cinci ani. Am sa ma descurc, ma asigura, land-o in brate si incepu sa o legane usor.
Ghemotocul meu, incepu doar sa sughita, in timp ce statea cu fruntea lipita de gatul, tanarului si strangea in pumnul ei micut, bluza tatalui ei. Mi-am lasat capul in jos, pentru a-mi ascunde lacrimile de bucurie, care se ivira in ei. Simt cum ma imbratiseaza cineva si imi ridic capul, vazandu-i privirea ingrijorata a brunetului. I-am zambit stins si l-am pupat usor pe gat, apoi mi-am lasat capul pe umarul sau. L-am cuprins cu o mana de bazinul sau si am ridicat cealalta mana si am inceput sa imi mangai copilul pe capul acela intunecat. As fi stat asa, pentru totdeauna, ca o familie adevarata. Era un moment aparte, un moment magic, sacru... Dar dura un moment, ca cineva a trebuit sa il strice. Acel cineva a fost Deidara, care alerga saracul motan ca i-a furat salamul din farfurie. Ma indepartez rapid de Itachi si ies din camera si... BANG! Papusa Barbie se ciocni de mine si am picat amandoi pe jos. Ne-am lovit cap in cap, ca si berbeci.
- Scuza-ma Konan-sama, dar... Uchiha sa-mi iei salam nou! Tipa idiotul asta, de ma facu sa ii fut un pumn la mandrie.
Blondul isi acoperi cu mainile barbatia si pica in genunchi, dupa ce scoase un mic tipat de soprana.
- Dobitocule asculta-ma bine. Fetita e la Itachi si el v-a avea grija de ea. Se dea dracu sa aud ca te-ai razbunat pe Uchiha cu bombele tale idioate si nu ai lasat-o sa doarma, sa nu dai atunci ochi cu mine sau cand ii dai, sa vi cu costiugul si ponama pregatita, il amenint, apucandu-l de tricou si ridicandu-l putin.
Acesta dadu din cap si apoi pleca de acolo. Mi-am luat la revedere de la micuta, pupand-o delicat pe crestet - intre timp veni si baiatul, in usa pentru a vedea ce se intampla - si am plecat in oras. Am mers direct la magazinele pentru copii mici, cumparand de acolo, cateva jucari si hainute pentru fetite, apoi am mers la magazinele de haine pentru tinere. Am cumparat cateva cat de cat decente, dupa parerea mea. Dupa ce am mai cumaparat cate ceva pentru a mica, m-am intors acasa. Am intrat in sediu, in care era liniste si pace. Am ridicat o spranceana, gandindu-ma ca am gresit adresa, dar nu am avut eu norocul asta, ca am descoperit coasa lui Hidan, infipta in tavan. Cum ajunse acolo? Pot pune pariu pe dinti lui Kisame ca e opera lui Zetsu. Am inaintat timida pe coridoarele intunecate, ale sediului, cand doua maini puternice mi se incolacira pe talie. Offf, de ce nu ma poti lasa o data in pace, Pein!
- Konan, cat mi-ai lipsit, imi sopti in ureche si incepu sa ma pupe pe pielea gatului, facandu-mi scarba de felul in care ma atingea.
- Pein, sunt obosita. Am fost la cumparaturi si azi-noapte nu am putut odihni prea bine. Sti... fetita..., am incercat sa ma scot, pentru a nu ma culca cu el.
- Konan, trebuie sa scapi de copil. Organizatia nu e un loc potrivit pentru un bebelus sau e copilul tau...
- Tu esti idiot sau ce? Cu cine dracu as putea ramane insarcinata? Daca ai observat sau nu, fata nu seamana nici cu tine, nici cu mine - ce minciuna mare am spus aici, cum dracu sa nu semene cu mine, cand avea ochii mei copiati la exatictate - este o orfana. Daca o sa fie antrenata, v-a deveni o luptatoare de exceptie. Pein, alta data, sunt obosita, si plec.
Doamne, te rog sa ma uite de tot si sa isi gaseasca o noua jucarie sexuala. Am oftat usor si dupa ce am lasat cumparaturile in camera mea si le-am pus la locul lor, m-am dus in camera brunetul pentru a lua pe a mica. Ciocanesc foarte usor in usa, apoi o deschid. Imaginea care mi se intinse in fata ochilor, ma lasa fara cuvinte. In pat se afla Itachi la bustul gol, pe spate. Pe pieptul sau se afla Yune cum dormea dusa si in pumnul ei micut, se afla o parte din parul tatalui ei, dar nu smuls. Ce premiera. Mana brunetului se afla pe spatele ei, ca o aripa unei pasari, care isi protejeaza puiul. Motanul torcea fericit, pe patratelele lui. Imi sterg lacrimile cu manicile bluzei, apoi ma urc in pat cu multa grija, asezandu-ma langa Itachi. Cealalta mana a lui, ma lua de dupa umeri, iar capul meu se aseza pe umarul sau. Am pus degetele pe pumnul micut al fetitei. Am adormit foarte repede, intrand in lumea viselor...

Sunt focuri care ard in noapte
Sunt departari ce par aproape.
Sunt focuri care nu se sting.
Sunt inimi tari care inving...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#15
O mica familie

Mici scancete m-au trezit. Cand am deschis ochii, am vazut ca eram acoperita cu patura. Langa mine, infasurata in mantia neagra a organizatie, era Yune, care scancea. Ma ridic ca arsa sus si o iau in brate, ducand-o in camera mea. Cand ii desfac mantia, in fata ma lovi un damf de miros aparte de imi intoarse stomacul pe dos. Aolo, ghemotocul meu facu un mare pupu. O dezbrac de pijamaluta cu care era imbracata si dupa ce o curat de pupu, am imbracat-o intr-o rochita foarte frumoasa, galbena, cu dantela la gat si manicile erau trei-sfert. Pe rochita erau cusute cu ata alba, floricele. In picioruse i-am dat sosetute de aceeasi culoare ca si rochita. M-am pus turceste si pe Yune pe picioarele mele in fund. Am luat un pieptan cu dinti moi si am incepu sa ii pieptam minunati zulufi de abanos, care straluceau usor in lumina becului, creeind o aura intunecata in jurul capului ei. In timp ce o pieptanam, fredonam afona o melodie de leagan. I-am facut micutei, doua codite. Dupa ce am terminat si cu aranjarea micutei, m-am dus sa ma pregatesc si eu putin. M-am imbracat cu o pereche de pantaloni trei-sfert pe picior si o bluza cu fermoar in fata. Aud un ciocanit in usa si pe ea intra Pein. Oricine altcineva, dar nu el. Daca v-a incerca o scena in fata fiicei mele, eu il omor. Acesta se puse pe pat si o lua pe a mica in brate. Cum a fost luata de el in brate, incepu sa planga de alarma toata baza. Usa camerei mele fu daramata si pe ea intra Kisame cu sabia pregatita, Hidan cu coasa la indemana si Sasori cu o papusa pregatita pentru ucis.
- Doamne ce plangacioasa mai asta mica, spuse Pein si o arunca nepasator pe pat.
- Iesi afara! Tip la el pentru prima data. Tu! Sa nu te mai atingi de cate zile ai de Yune sau te bat pana te ucid! Nu imi pasa ca razi in sinea ta, dar eu am sa pun aceasta amenintare in aplicare! Tip si ii mai fut si o palma de i-am intors fata intr-o parte.
O iau pe brunetica si ies din camera. M-am saturat sa fiu folosita ca jucarie sexuala si sa-si bata toti joc de mine. Gata! De azi inainte, nimeni nu isi mai bate joc de mine sau de fiica. Am intrat in sufragerie si acolo era Zetsu in love cu o floare. M-am pus pe canapea si am lasat-o pe fetita sa se tarasca pe sofa, in timp ce eu m-am dus pana in bucatarie sa ii pregatesc de mancare. Intre timp in bucararie venira Sasori - care ma intreba daca sunt bine - Hidan care parea foarte fericit si Kisame, care se plangea ca trebuie sa plece intr-o misiune cu handicapsatul de Pein. Saracul de el, dar nu-l compatimesc. L-am auzit pe papusica Baribie, cum ii spunea lui Peste-sfeclit, ca Itachi-kun a iesit de dimineata in oras si cand sa-l urmareasca, a urmarit o clona, care se transforma in ciori rapid. Acest amanunt m-a pus pe ganduri. Unde s-a dus de fapt?
- Konan-san l-ai lasat pe Zetsu sa se apropie de Yune? Il aud cum ma intreaba lunaticul de Tobi.
Ma reped in sufragerie. Zetsu data i-am facut ceva micutei, te fac tocana de legume. Cand intru in living, il vad pe ciudatul grupul, cum statea in fata canapelei si vorbea cu a mica, care tot vroia sa se dea jos. Era destul de greu de crezut ca in trupul sau, exista doua personalitati si alea fiind canibale. Ma mir ca se intelegeau. Poate trebuiau sa se inteleaga, daca vroiau sa convietuiasca impreuna.
- Yune nu te du la mergine. Vei pica in cap, spuse prima voce, care era pe un ton calm.
- Si Konan-san ne v-a omori pe noi dupa aceea, daca patesti ceva, spuse a doua voce pe un ton grav.
Fetita se prinse de carapacea lor si acestia se lasara rapid in jos, ca nu cumva sa pice si sa-si rupa ceva - mama ce ii rupeam eu atunci. Cum se vazu jos, veni de-a buselea la mine si apoi se ridica in genunchi si manutele spre mine. O iau in brate si o pup pe frunte. Era desteapta ca si taicasu. Ma intreb daca tot asa de istet era, cand a fost bebe? Dupa ce ii multumesc lui Zetsu ca a avut grija de ea, ma intorc in bucatarie. Intre timp aparu si Itachi cu Kakuzu si simteam o usoara tensiune intre ei. De ce presimt ca azi, unul din camera asta v-a zbura pe geam, de ce nu doi? Ma asez cu Yune in brate la masa si vreau sa o invat sa manance putin piure de cartofi, dar nici in ruptul capului nu vroia sa manance. Doamne ce mofturoasa, dar stie la ce sa foloseasca piureul. Baga mana el si mi-l dadu pe bluza. Mersi mult ghemotoc. Deidara spuse ca are talent de artista, dar micuta ii arunca in par piure. Bravo ghemotoc. Acesta se enerva si vru sa arunce piure inapoi, dar din greseala - m-am ferit - il nimeri pe Itachi in fata. Au! Deidara mi-a facut placere sa te cunosc. Brunetul isi dadu mancarea jos de pe fata, lua farfuria Yunei si i-o turna papusi Barbie in san, apoi ii turna in par lapte fiert, atunci luat de pe foc. Blondul incepu sa tipe si isi baga parul sub jetul rece al robinetului. In bucatarie mirosea a par ars, iar eu cu fetita eram sub masa, fiindca deasupra ei, era Marele razboi Akatsuki. De ce spun asa? Fiindca au dat in mintea copiiilor si au inceput sa se bata cu mancare.
Simt niste buze cum imi dezmierda pielea gatului si ma intorc rapid. Cel care ma saruta era Itachi-kun. Acesta imi sopti sa merg in camera si sa ma pregatesc sa ies in oras cu el, Sasori si cu ghemotoc. Abia am reusit sa o scot pe a mica fara sa fie murdarita de mancare din bucatarie. M-am dus in camera mea si m-am imbracat intr-o rochie de un roz-pal, cu putin decolteu, lunga pana la genunchi si in picioare sandale cu toc. Imi pieptan parul si il las liber. I-au peste mine o pelerina de ploaie si pe micuta am bagat-o sub pelerina. Am iesit din camera si pe coridor ma astepta Itachi, cu Sasori, in pelerine de ploaie. Iesim afara in strada, si brunetul conducea micutul grup printre cladiri, spre o destinatie anume. In pelerina, Yune adormi instantaneu. Dupa vreo cincisprezece minute de alergat, am ajuns in fata unui studio de fotografiat. Intram in cladire si acolo, Sasori imi spuse, ca vom face un portret de familie cu Yune, inca bebelus. Am ramas uimita. Daca pune cineva - inafara de mine, Itachi-kun sau Sasori - mana pe poza, ne-am fript.
- O sa fie bine, ma linisti adolescentul, in timp ce ne aranjam sa fim fotografiati.
Yune se afla in bratele mele, cu capul pe umarul eu, si Itachi langa ea. Aratam ca o mica si adevarata familie.
- Stati nemiscati si zambiti, spuse fotograful si ne poza.
Aceasta poza v-a ramane pe veci, o amintire vie in anii negri...

Sunt focuri care ard in noapte
Sunt departari ce par aproape.
Sunt focuri care nu se sting.
Sunt inimi tari care inving...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#16
Am citit de mai mult timp ficul tau si m-am gandit sa-ti las in sfarsit un comentariu. Imi place ideea, e foarte originiala. Sincer, eu nu o vedeam pe Konan ca o tarfa, dar imi place cum si-a schimbat purtarea cand a devenit mama. Imi place ideea ca un copil poate schimba in bine pe cineva. Titlul putea insa sa fie ceva mai original si in romana. "You and me forever" ma face sa ma gandesc la ceva gen "Titanic", dar cred ca merge, daca te gandesti ca fetita ii leaga. Naratiunea e buna, nu mi se pare ca grabesti actiunea. Descrierea... aici se poate si mai bine. Am citit mai multe ficur de-ale tale si am vazut ca nu e genul tau sa bagi tone de expresii frumoase. Totusi, uneori parca ar trebui mai multa descriere a sentimetelor personajelor, parca lipseste asta. Dialogul nu e sec si e destul de bine constituit, n-am ce comenta in legatura cu el. Personajele au fiecare personalitatea lor si imi palce ca nu le-ai schimbat personalitatea prea mult fata de anime.
In concluzie e un fic bun, nu prea imi place cand folosesti injuraturi, dar inteleg ca face parte din atmosfera creata de fic. Imi place si iti doresc succes cu continuarea.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#17
Am venit cu nextul si sper sa va placa ^^

Barbie e chiala!!

Simt cum cineva sarea in patul meu si radea foarte placut. Zambesc si imi deschid ochii somnoroasa, intorcandu-ma sa vad cine sarea. Cum era de asteptat. Era Yune, fiica mea si a lui Itachi, acum in varsta de trei anisori si jumatate. Ghemotocul meu, avea acum aproape un metru. Parul negru ca abanosul, era tot incurcat, formand o aura intunecata in capsorul. Ochii caprui-aurii, ma priveau foarte voiosi. Purta un tricou alb cu maneca din dantela si o pereche de pantaloni albi, scurti. Cand ma vazu ca m-am trezit, veni la mine si eu mi-am desfacut bratele, primind-o sub patura, unde era cald si bine.
- Mami, doal eu, tu, papa, unchiul si Deidala suntem in baza, ma instiinta a mica, cand se cuibari in bratele mele.
Incep sa o gadil si Yune radea in hohote, aproape pisandu-se pe ea de ras. Dupa ce ma ruga sa nu o mai gadil, s-a intors cu fata spre mine si incep sa isi treaca degetutele. Le vad lipicioase si le iau in ale mele. Vreau sa o intreb ce a facut cu ele, dar usa se deschise si pe ea intra Itachi. Ii zambesc bucuroasa si acesta se descalta si intra in pat, langa noi doua, punand o mana pe soldul meu. A mica era intre noi doi si se puse pe spate, pentru a putea sa ne priveasca pe amandoi.
- Ce ai facut, piticot? O intreba deodata tatal ei, privind-o atent in ochi.
- Unchiul m-a invatat sa fac lipici cu zahar si apa si mami a spus ieli, ca lui Deidala i-ar sta bine chiel si eu am pus zahar cu apa azi-de-dimineata in palul sau, ne spuse a mica si in clipa urmatoare se auzi strigatul blondului, cum cobora din pod toti sfinti si morti.
Ii spun iubitului meu sa o duca pe a mica la baie si sa o spele pe maini, apoi eu ies rapid din camera, ducandu-ma la camera lui Deidara, unde se afla deja Sasori si se prapadea pe jos de ras. De ce? Ridic o spranceana si intru in camera papusi Barbie si incep sa rad si eu. Asta avea parul tot incarcit si solidificat, iar el cu o mana tremuranda isi taia coama de ponei. Doamne, sigur a inghetat Iadul pe undeva, de am apucat ziua in care Deidara sa isi taie parul singur, fara sa fie provocat sau taiat de altcineva. Bine ca idiotul nu stia ca trebuia sa se spele pe cap, dar cine a spus ca blondele si blonzi nu au creier defel, au avut dreptate. Baiatul mormaia si se plangea de minunatul sau par blond. Frate! Nu stiu de ce da atat de mult pe parul sau? Cred ca ar renunta la viata lui, decat la par, dar... Bravo Yune! L-ai facut pe Barbie cheala! Ar trebui sa o duc in oras sa sarbatoresc razbunarea... Il vad pe Hidan si Kakuzu cum au inceput sa se prapadeasca si ei pe jos de ras, din cauza lui Deidara, care incepu sa ii injure, de morti, raniti si familie. Il trag pe Sasori intr-o parte si il pup usor pe obraz, multumindu-i ca a invatat-o pe a mica cum sa faca clei din zahar si apa. Papusa imi spuse ca era si timpul ca blondul sa isi taie coama aia idioata, ce o numeste par. Am chicotit usor, indreptandu-ma inapoi spre camera mea, in timp ce Pein trecu pe langa mine, arucandu-mi priviri veninoase si furioase. Ii era ciuda ca nu m-a mai avut mai bine de doi ani si ceva, dar nu stia ca Itachi-kun, m-a avut tot timpul acesta. Scot limba dupa el, ca un copil mic, apoi, ii spun micutei ca ma duc sa cumpar ceva din oras si ea sa fie cuminte.
- Mami imi iei ceva din oras? Ma intreba Yune, sarind in pat.
- Ce vrei? O papusa frumoasa ca tine? O intreb, luand-o in brate si invartind-o o data cu mine.
- Un kunai! Tipa a mica lasandu-ma muta.
De unde auzi de kunai? Era prea mica pentru a invata sa lupte! Prea mica! Ii spun ca poate ii iau, dar sa se duca la tatal ei si sa stea cu el. Dupa ce o pup usor pe frunte, ies din cladire, indreptandu-ma spre piata. In acest timp Yune s-a dus in sala de antrenamente a organizatiei, gasindu-si tatal antrenandu-se cu Sasori. Se puse pe o bancuta si se uita plina de interes la lupta celor doi. Ramase socata, cand o papusa de a lui Sasori il injunghe pe tatal ei pe la spate.
- Tati! Tipa a mica si se repezi la brunet.
Cum il atinse, acesta se transforma in corbi, ce incepura sa zboare prin sala. Fetita privea incantata, iar cand tatal ei reveni la forma lui originala, alerga la el si incepu sa il sacaie sa o invete si pe ea, acel justu. Itachi incerca sa ii explice, ca trebuie sa ia totul de la zero ca sa reuseasca acel jutsu si Yune il convinse pana la urma, cu promisiunea "Nu ii spun lu' mama". Dupa vreo doua ore, m-am intors si eu din oras si am lasat cumparaturile in camera, incepand sa imi caut disperata ghemotocul. Am gasit-o cu tatal ei, cum facea tumbe peste cap si el ii dadea indicati si ii arata. Pareau atat de fericiti impreuna, incat cateva lacrimi, imi scaldara obraji rosi de la frigul de afara. Cand ma vazu, bruneta alerga la mine, sarindu-mi in brate, iar Itachi-kun veni langa mine, sarutandu-ma tandru si pofticios pe buze. Limba lui, intra cu multa experienta si pricepere in gura mea, invintandu-mi limba la joaca. Ii raspund la sarut, bagandu-mi o mana in parul sau de abanos, jucandu-ma cu el. Parul sau era atat de moale si matasos, incat parea satin si nu ca al meu aspru si tare. Noroc ca ghemotoc il mostenise aproape tot pe el si nu pe mine, cu exceptia sexului si a ochilor, in rest era o Uchiha 99,9 la suta. Vrea sa adanceasca sarutul, dar niste pasi, ne facu sa ne despartim. In sala isi facu aparitia Pein, urmat de idiotul si lunaticul de Tobi. Brunetul meu se dadu rapid in spate si se prefacu ca isi strange niste kunaie, in timp ce eu am pornit cu a mica spre camera.
Trec pe langa lider si acesta imi arunca o privire ucigatoare si fetei una perversa?! Ce dracului l-a apucat? Este doar o fetita! Jur, daca te atingi de ea, te casapesc in bataie, chit ca imi ridic toata organizatia in cap. Dupa ce am plecat din acel loc infect si idiot, am bagad-o pe Yune in pat, care adormi, fara sa ii mai citesc. Doamne, Itachi ce i-ai facut de este asa de linistita? Ridic din umeri si imi iau pe mine un halat, ducandu-ma la baie. Vad ca acolo nu eram singura, dar era iubitul meu spalandu-se. Imi dau jos halatul si ma duc tip-til in spatele lui, imbratisandu-l si muscandu-l usor de lobul urechi. Se intoarse speriat si se calma imediat ce ma vazu. Ma saruta pe buze, lipindu-ma de perete. Incep sa il mangai pe corp, in timp ce degetele sale imi incalzeau comoara. Il ultimul timp, aveam timp doar pentru sex, fiindca seful de sconcs, era cu ochii cat binoaclele dupa noi doi. Ma apuca de fese si ma ridica in sus, potrivindu-si barbatia, apoi ma patrunse lent, facandu-ma sa imi arcuiesc usor spatele. Ii inconjor talia si il tineam de dupa gat, in timp ce facea miscari de du-te-vino. Mandria lui, intra in mine, ma mangaia usor pe interior, apoi iesea afara pentru a repeta procesul. Imi musc buzele sa nu se auda in intregul sediu gemetele noastre de placere. Dupa vreo cincisprezece minute, simte ca ii vine si iese afara din mine, ejaculand pe perete. Ma lasa jos si ma saruta o data pe buze.
- Vezi ca Pein a pus ochii pe Yune, imi sopti la ureche, in timp ce ma stergeam si imi luam halatul pe mine.
Raman traznita de fulger. Ce?! Chiar a pus ochii pe fiica mea! Ce vrea de la ea? Daca o v-a viola, eu il voi lasa fara mandrie! Jur pe viata mea!

Sunt focuri care ard in noapte
Sunt departari ce par aproape.
Sunt focuri care nu se sting.
Sunt inimi tari care inving...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#18
@ ZuZu e on ! Nu vezi? - Eu pun nextul cand imi vine inspiratia si asta ar putea veni si dupa trei luni sau trei ore si depinde la ce fic vine. Ca la unul poate vine si la celalalt nu.

Ai grija!

Eram in sufragerie si citeam un pergament, in timp ce Deidara tot il seca pe Sasori la cap, daca are o peruca blonda sa ii imprumute pentru a numai fi chel sau cum ii spunea Hidan, beculet.
- Am spus nu! Ce dracului nu intelegi, idiotule! Tipa pe el roscatul exasperat de prostia acuta a blondului sau mai nou a chelului.
- Dar Sasori-dama, va roooogggg! Incepu sa se miorlaie ca un copil mic.
Aproape m-a pufnit rasul, dar m-am stapanit. Saracul idiot, imi era mila pentru prostia din capul, dar cum dracului sa ii spun cine l-a lasat chel. "Sti Deidara, Yune ti-a bagat apa cu zahar in par si l-a uscat cu uscatorul de par. Sasori a invatat-o asa ceva, dar nu te lua de ea, ca te ucid". Daca ii spuneam acele cuvinte, cred ca chelul facea crima, deci mai bine sa nu spun nimic si sa tac malc. Aud niste pasi tropaind pe coridor si la mine veni brunetica mea, cu parul ce ii atingea usor umeri firavi. Vad ca purta sandale ninja negre in picioare si era imbracata toata in negru. La frunte avea bandana tatalui ei, legata, ca ii acoperea si sprancenele arcuite si aproape ii intra in ochi. Vreau sa o iau in brate, dar ma opresc cand vad ca avea un kunai real in manuta stanga si mi-l puse la gat. Ranji viclean si imi spuse ca sunt moarta. Ma incrunt si il strig pe Itachi. Ufff! Parca i-am spus sa numai o invete sa lupte, fiindca ea nu va fi niciodata o shinobi, mai ales o kunoichi fiindca nu voi permite asta. Ii spun lui Yune sa imi dea kunai-ul si ii iau bandana de pe frunte, spunandu-i sa numai umble pe la lucrurile altora si sa numai puna mana pe kunai-e si alte lucruri ninja.
- Ce s-a intamplat? Aud vocea lui Itachi cum intreba panicat, intrand in sufragerie.
Il vad cu un maiou pe trup negru, din plasa si o pereche de pantaloni. Era putin traspirat si atunci mi-a picat fisa. El imi antrena fiica sa fie un ninja?! Ma ridic de pe canapea si ma duc la tanar. Ii leg bandana la gura, strans si ii dau in brate kunai-ul si apoi o iau pe fetita in brate, care incepu sa se zbata. Vreau sa ii spun ceva brunetului, dar micuta ma musca. O scap si ea ateriza in picioare, ca o pisica.
- Eu l-am lugat sa ma antreneze! Te ulasc! Tipa pe mine si fugi din camera.
- Yune! Strig si eu si Itachi deodata.
Brunetul se repezi dupa ea, in timp ce eu am picat in genunchi si am inceput sa plang cu lacrimi amare. Daca o lasam pe micuta sa se antreneze in continuare, fara sa ii interzic eu, dar nuuu... Eu si gandirea mea idioata ca fiica mea sa nu stie sa se apere si sa nu devina un ninja. Are tot dreptul sa ma urasca, fiindca sunt o lasa... O lasa si nu un ninja de temut. Lovesc cu pumnul in podea, spargandu-mi pumnul, dar nu-mi pasa. Dadeam cu sete in podea, doar asa imi descarcam mai bine nervi. Simt cum sunt apucata de umeri si cand imi ridic privirea il vad pe Sasori, care imi spuse ca ar trebuie sa mergem sa o cautam pe pustoaica. Aprob din cap, ma ridic de pe jos si pornesc cu el pe coridor. Ajutati de Papusa Barbie si Zetsu, am purticat sa spun asa, tot sediul pana cand i-a venit minunata idee lui Deidara, ca fata a fugit afara si cu Uchiha dupa ea. Ce?! Yune singura intr-un oras asa de mare?! Nu am sa il iert pe Itachi, daca copilul nostru pateste ceva. Ies in frigul si ploaia marunta de afara. Ma uit in toate partile si vad nimic.
- Nu-ti fa griji Konan ca o s-o gasim, spuse vocea unu lui Zetsu.
- Ar trebui sa incepem cu locurile preferate de micuta, mai spuse a doua sa voce.
In timp ce eu enumeram toate locurile unde ar putea micuta sa mearga. Intre timp, Itachi o cauta ca un disperat pe fata. "Unde esti pustoaico? Unde esti... Multumesc mult Buddha", isi spuse in gand, cand o vazu pe Yune, cum statea pe un ponton si arunca nervoasa pietre in apa. Se apropie de fata si apoi se puse langa ea. Nici unul nu spuse absolut nimic, parca ar fi ceva normal sa stea amandoi in ploaie si sa nu vorbeasca unul cu celalalt. Fetita lua o petricica si o puse in mana tatalui, apoi il privi rugator. Acesta zambi, apoi ii spuse ca dupa ce ii face broscuta, merg amandoi inapoi. Bruneta aproba din cap, apoi privi cu tanarul incarca petricica cu chakra si apoi o arunca. Petricica facu cateva salturi pe apa, pana consuma chakra si pe urma se scufunda. S-au ridicat amandoi si au pornit inapoi. Eu eram de-a dreptul disperata. Ne aflam toti patru in sufragerie si ne gandeam, unde mama dracului ar mai putea sa mai mearga un copilas de trei-patru anisor, intr-un oras atat de mare. La magazinul de dango "Dango Sweet" nu era, la terenul de joaca nu era, la magazinul de jucarii nu era, la teatru nu era, in parc nu era.
Aproape imi pierdusem orice speranta, de a o mai gasi pe fetita. Aud usa de la intrare descrizandu-se, apoi inchizandu-se cu putere. Pun pariu ca e idiotul ala de Hidan. Daca se ia de mine, ii dau omorul, fara sa mai stau la discuti. Cand persoana intra in camera, imi venea sa il iau la palme pe Itachi. Acesta era ud, din cap pana in picioare si era acoperit cu o patura, incercand sa se apere de lacrimile cerului. Pregatesc pumnul si vocea pentru al face cu apa si otel, cand dadu la o parte, o bucata de patura si o dezveli pe... Yune!? O iau in brate si incep sa plang de fericire ca am gasit-o, ignorand ca hainele ei musteau de apa si ca o sa ma ude si pe mine. O trangeam protector la pieptul meu, in timp ce ii arucan tatalui ei priviri de recunostinta. Itachi imi spune ca ar trebui sa ii fac o baie fierbinte si apoi sa o bag in pat, dupa ce ii prepar un ceai cald, ca sa nu raceasca. Zetsu s-a oferit sa ii faca ceaiul, iar eu am luat-o pe micuta si am dus-o in baie. I-am facut un dus fierbine si dupa ce am sters-o bine de tot si i-am uscat parul, am imbract-o in pijama si am bagat-o in pat. Intre timp veni si Itachi pentru ai spune o poveste, in timp ce ea gusta din ceaiul fierbinte.
- E prea mica, ii soptesc brunetului, raspunzandu-i la intrebarea adresata mai devreme.
- Dar macar sa stie sa se apere. Konan, afara e o lume rea, prea rea pentru ca un copil de patru anisori sa iasa afara si sa mearga linistita pe strada. Konan nu suntem in Satul Frunzei pentru a fi sigur ca nu pateste nimic, suntem in Satul Ploii si aici criminalitatea e in floare, imi spuse tanarul, in timp ce se stergea pe cap.
- Iti dau voie sa o antrenezi, dar ai grija de ea, ca de ochii din cap. Daca o vad cu capul spart, eu te ciopartesc, spun serioasa si ies din camera lui.
Doamne in ce lume nebuna traim...

Sunt focuri care ard in noapte
Sunt departari ce par aproape.
Sunt focuri care nu se sting.
Sunt inimi tari care inving...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#19
E cam scurt si scuzati-m repetitile, dar cam pana de imaginatie momantan ^.^" si in plus e cadou de Mos Nicolaie ^.^

Primul jutsu...

- Bravo Yune, spuse Itachi, in timp ce eu stateam langa el si ma uitam in sus, la fiica mea, ce se afla pe tavan.
Fetita, acum de sapte anisori, batu vesela din palme, dar vad cum se dezlipi fara sa vrea de tavan. Am tipat ingrozita, dar brunetul, se misca repede si o prinse din aer, rostogolindu-se, cand atinse podeaua.
- E bine? Il intreb, alergand spre ei doi.
- Da, imi raspunse ghemotoc, sarind in bratele mele, vesela.
Am rasuflat usurata sa vad ca nu a patit nimic. Ii spun ca a fost de ajuns pentru ziua de azi cu jutsurile, iar ea casca obosita, spunandu-mi ca ii este somn. Zambesc si o iau pe mogandeata in brate si am pornit cu ea spre camere, in timp ce capusorul ei, cu parul de ii ajungea acum pana la omoplati, lasat liber, se odihnea pe umarul meu. Intru cu ea in camera si o pun pe pat, descaltand-o si invelind-o sa nu ii fie fric. O pup pe frunte si il pun langa fata ei, pe Komi, ursuletul de plus de la Sasori. Ies din camera, ducandu-ma in sufragerie. Acolo erau Deidara - i-a crescut la loc parul lui beculet si acum e din nou Barbie - care se certa cu Hidan si Zetsu, fiindca jucau poker, iar cei doi triseaza. Ii salut si ma asez intre Hidan si planta, incepand sa fac cartile, dandu-le de inteles ca vreau sa joc si eu poker cu ei. Eram destul de priceputa la acest joc, incat as putea spune ca stiam cand cineva ma trisa sau nu.
In timp ce eu jucam carti si Itachi se mai antrena, javra aia de Tobi se strecura la mine in camera si incuie usa. Se apropie cu pasi lenti de pat. Se urca deasupra micutei, care dormea pe spate, linistita.
- Daca toti sunt idioti, eu unul nu sunt. Am sa il fac pe Itachi sa sufere prin intermediul tau, tarfa mica ce esti, spuse Tobi si apoi o descoperi.
Se urca de asupra ei si cand vru sa o deschida la pantalonasi, Yune se trezi si ramase uimita sa il vada pe ametitul ala deasupra ei. Incepu sa se zbata, dar barbatul ii puse mana la gura. Fetita inchise ochii de frica, in timp ce pe la colturi curgeau lacrimi, care fusesera inlocuite de sange rosu si acru. Ce dracu se intampla? Se intreba alarmat barbatul, iar bruneta deschise brusc ochii. In loc sa ii aibe auzi, ii avea rosii, iar pupila era verticala cu doua lini in forma de "x" ce trecea prin ea. Tobi se dadu in spate de frica, dar niste flacari negre ii cuprinsera umarul, iar el sari din pat, spargand usa si iesit afara tipand ca din gura de sarpe. Alertati de strigatele lunaticului, ne-am dus cu toti pe coridor, ramand uimiti cum mascariciul grupului se zvarcolea sa stinga... Ametaratsu?! Era imposibil sa stingi ceva ce arde si focul insasi, numai daca esti posesorul unui sharingan foarte puternic. Vad cum flacarile au fost absorbite si am stiut imediat ca Itachi l-a salvat, apoi l-am vazut pe brunet cum intra rapid in camera mea.
- Cum s-a intamplat asta? Intreba Sasori, trezindu-ne pe toti din visare.
Chiar. Cum s-a intamplat asta? Deodata imi pica fisa. In organizatie sunt doi posesori de sharingan, Itachi si Yune. Unul dintre ei are un Sharingan matur, printre care si Mangekyou si celalalt si-a activat Sharingan acum doua zile si e unul primar...
- Konan! Aud vocea iubirasului meu, cum iese din camera mea, cu fiica noastra in brate cu o patura pe spate si plangea de mama focului.
Am mers cu el in camera lui si tanarul o puse pe fetita pe pat si o ruga sa isi activeze Sharingan-ul. Ma uit si eu atent si raman impietrita. Avea exact Sharingan-ul tatalui ei, apoi m-am bucurat ca nici un jutsu nu ii mai e ascuns priviri ei de vultur, dar brunetul mi-a distrus orice zambet de pe fata. Ea si-a activat in timpul somnului un Mangekyou atat de puternic, incat doar tatal lui Madara si Izuna l-a avut. Acel tip de Mangekyou aparut atat de rar in clanul Uchiha, incat s-a crezut ca s-a pierdut in timp. Numele sau era Youkai (fantoma) Mangekyou Sharingan si aveam un posesor in fata noastra.
- Konan, asculta-ma bine. La noapte, o iei pe Yune, cateva haine, mancare si fugi in Satul Oceanului. Acesta este un fel de mic port si nimeni nu va indrazni sau se va gandi sa va caute acolo...
- Itachi, nu, putem da vina pe fratele tau, spun eu intrerupandu-l cu lacrimi in ochii.
- Trandafiras asculta-ma cu atentie. Yune e prea valoroasa pentru Akatsuki ca Pein sa nu indrazneasca sa o corupa sau sa o ia sub controlul lui. In curand se va da seama cine sunt parinti ei. E prea periculos pentru amandoua sa ramaneti. Fa asta pentru mine, imi spuse si ma saruta fierbinte pe buze. Eu o sa va conduc pana la marginea orasului, de acolo o porniti spre Satul Oceanului.
- Tati, spuse Yune, venind la tatal ei si il imbratisa, incepand sa planga amar.
N-am mai rezistat si l-am imbratisat si eu pe brunet, incepand sa plang amar, in timp ce el ne consola pe amandoua. Doamne! De ce eu?...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#20
Mersi pentru comenturi si uitati nextul cadou de Revelion si La multi ani !


Urme pierdute in intuneric...

- O sa ne mai vedem tati? Intreba curajoasa Yune, in timp ce era carata in spate de Itachi si cu mine pe urmele lor.
Alergam ca niste stafii pe strazile usor pustii din Satul Ploii. Eu purtam o pelerina neagra rezistenta la ploaie si la frig, iar bruneta putra tot acelasi tip de pelerina. Sub pelerine se aflau doua rucsace - al fetei mai micut si usor - cu lucruri de baza pentru supravietuirea intr-un nou oras. Pentru a putea fugi mai repede, Itachi, o luase pe micuta in spate, pentru a nu ne face griji ca se rataceste de noi. Dupa un sfert de ora, am ajuns la bariera din jurul Satului. Brunetul o puse jos pe copila lui si a mea si i-a spus ca nu va sti cand o sa se mai vada. Ea aproba din cap si il imbratisa strans, multumindu-i pentru pergamentul care il dadu ei, pentru a invata noi jutsuri si a invata sa isi foloseasca corect Sharingan-ul ei mistic. Il sarut pe Itachi pe buze, apoi ii spun sa aibe grija de el.
- Am sa am grija de mine. Konan ai grija de Yune, fiindca ea ne-a schimbat vietiile la amandoi, imi spuse tanarul si eu am aprobat din cap. Ai grija de tine piticot si in caz ca vreun baiat se ia de tine si ce sa ii faci, ii spuse tanarul aranjandu-i fetitei mai bine pelerina.
- Sa le dau una intre picioare, incat sa se fereasca de la zece metri cum ma vad, ii raspunse ea, imbratisandu-l inca o data, apoi veni la mine.
O apuc de manuta si pornim in fuga - pas alergator pentru mine - spre padure, pierdandu-ne in pacla densa de dimineata ce aparea la marginea paduri tip-mlastina. In acea dimineata ne-am oprit doar cinci minute pentru ca Yune sa isi faca nevoile si sa bea niste apa. Am luat-o direct prin mlastina sa ni se piarda urmele, in caz ca iti trimiteau pe Zetsu sa ne caute pe drum. Dupa ce ne-am indepartat destul de mult de sat, am facut un mic popas in niste balari de mlastina, mari cat un taburet confortabil. Pustoaica manca niste tarte de orez, ce le-am gatit eu, inainte de plecare. Pe chipul ei se vedea moftul de a manca tartele reci, fiindca era obisnuita sa le manance proaspete. Deodata vad cu arunca tarta intr-o parte, veni la mine si ma trase dupa ea in papurisi, dar in afa fel, incat sa nu ne vedem din aer.
Vreau sa o intreb ce s-a intamplat, dar in clipa urmatoare aud vocea idioata a papusii Barbie, cum se certa de zori cu Sasori. Vocea lui se auzea din vazduh, semn ca zbura pe canari sai idioti. Am asteptat cam jumatate de ora ca ei sa plece inapoi in sat, pentru a-l instiinta pe Pein ca eu si fiica mea, am murit prin mlastina. Iesim din papura si pornim agale spre drum, prin desis, cu mine in frunte, facand loc prin tufisurile inainte si dese, urmata de Yune, care se tinea de pelerina mea, speriata, uitandu-se in toate partile, iar codita micuta o lovea usor peste urechi, cand intorcea in stang si in dreapta capul pentru a privi. Cand ajungem la drumul principal, pornim spre Nord, unde se afla Satul Oceanului.
- Daca pot sa imi canalizez chakra in picioare pot sa merg pe apa? Ma intreba bruneta, in timp ce traversam un pod, alaturi de alti calatori, ce au venit in acest sat-port, din Tara de Foc.
- Am sa te invat sa umbli pe apa, dar apa marii e o provocare. Daca reusesti sa mergi pe ea, atunci pe un lac te joci. Fiindca tu poti sa urci pana acum pereti, copaci, ziduri, fiindca sunt fixe, pe cand apa e mult mai dificil ca se misca mereu si tu trebuie mereu sa iti potrivesti chakra dupa ea, ii explic rabdatoare, cum ii explica Itachi.
- Dar tu te concentrezi, cand mergi pe apa? Ma intreba, cand am intrat in sat.
Nu i-am raspuns imediat, ci am purtat-o pe fetita pe strazile aglomerate din Shinsui, indreptandu-ma spre un om pe care il cunosteam destul de bine, fiindca Sasori facea afaceri cu el. Acesta cand ma vazu, imi dadu un sul de pergament si o cheie, apoi imi spuse ca am o casa aproape de port. Aprob din cap si pornesc mai departe. Casa - care era cam darapanata - era chiar in targul din fata portului. Deschid usa casei si dupa ce ne descaltam, incepem sa alergam din camera in camera - avea in jur de sapte camere: sufragerie, bucatarie, baie, o odaie in fata aratand ca a fost un magazin pe vremuri si trei camere de dormit - deschizand larg geamurile.
- Yune stai cuminte, joaca-te in gradina, alegeti camera, mami se duce sa cumpere niste lucruri pentru casa, ii spun fetitei, care aproba din cap si fugi pe scari in sus.
In timp ce eu, cumparam cateva lucruri pentru curatare, Yune isi alese camera cu vedere la strada, ce avea si balcon rotund. Incepu sa isi despacheteze putinele obiecte ce le-a luat cu ea, cand auzi un zgomot de oale daramate jos in bucatarie. Se ridica si fugi jos, intrand in bucatarie, prin coridorul de afara ce dadea in gradina plina de buruieni si cu iarba mare. Cand intra, vazu un pui de pisica foarte dulce, neagra.
Cand ma intorc acasa cu ceva de mancare si pentru curatene, ma duc in bucatarie, de unde se auzeau chicoteli. O vad pe Yune cum se juca cu un pui de pisica.
- Mami, putem sa pastram motanul? Ma intreba, venind cu micuta fiinta in brate, topaind de bucurie.
- Sigur, spun zambindu-i usor, punand deoparte lucrurile.
- Yey! Il va chema Dei (ziua), apropo mami, imi raspunzi la intrebare? Ma intreba privindu-mi atent.
- O sa-ti intre in reflex, ii raspund in timp ce urcam amandoua scara spre etaj, pentru a face curat in camere.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto]  Can you hold my hand I: Forever alone ^Ciresica^ 39 27.523 30-09-2012, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  A gift forever ... sakura_sasuke 3 3.125 03-12-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.977 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love forever alice99 7 4.220 24-07-2011, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I walk forever Mada Shine 3 3.139 23-07-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  We will still be friends forever despite difficulties •нąкü• 100 46.885 18-07-2011, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.541 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 5.604 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person
  KS- Samy si Lily- BSF (Best sisters forever) aoixtenshi 10 8.373 19-11-2008, 10:01 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)