Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Zbucium

#11
Nu nu nu nuuuu T_T .....lucrurile au luat o intorsatura neasteptata . La inceput imi placea de Neji , dar acum mi-am schimbat parerea .Singurul lucru bun la el este ca stie sa gateasca :). A devenit prea enervant ...
Sasuke a luat in sfarsit atitudine . Imi imaginam scena din sufragerie , cu Neji ,distrugand tot ce intalnea in cale, cu palmele sangerand si am inceput sa motai de placere :)) . Ador sa vad cum sufera.
Imi este mila de Sasuke . Nu inteleg cum poate Naruto sa-i faca asa ceva , dupa toate momentele prin care au trecut impreuna ? Si Naruto m-a terminat psihic , cum poate sa fie cu 2 barbati in acelasi timp O_o ? Sasuke, iti inteleg disperarea .
Off...nu stiu cum o sa se termine toata povestea si sper sa nu il omori nici pe Sasuke si nici pe Naruto ( sper ca intelegi ce am vrut sa spun ;)...Neji, ti-a venit randul ) .
Deja m-am atasat destul de mult de ficul tau si astept cu nerabdare capitolul urmator .

#12
Doamne, deci capitolul a fost asa de emotionant si de trist... Eu de obicei nu sunt asa de sensibila, dar cand am citit, pur si simplu mi-au dat lacrimile.

Mie imi place de Neji (sau imi placea). E dragut si arata bine, dar dupa ce s-a bagat intre Naruto si Sasuke tot ce pot sa-i spun este : Die, BITCH, die!!!

Nu pot sa cred cate sau schimbat. Saracul Sasuke, este ranit, distrus si are si mandria calcata in picioare. Daca as putea, l-as consola acum. Oh, f**k, iar imi dau lacrimile. Vreau ca toate sa revina la normal, vreau ca Sasuke sa fie din nou cu Naruto, vreau ca Neji sa moara in chinuri, vreau ca Sasuke sa nu mai sufere. Atatea dorinte, off!

Deci ma repet si de data asta, esti o scriitoare minunata si chiar imi place ficul tau, asa ca TE ROG sa nu faci un final trist.

Multumesc mult de anunt! Te-am pupat!:*

#13
Hei!
Stiu ca nu am postat de un car de ani, dar a inceput scoala si nu stiu voi,dar eu sunt ingropata in teme si teste,asa ca scuzati-mi absenta.Capitolul e foarte scurt,poate in weekend mai postez ceva,dar nu promit nimic.
Dedicat celor care vroiau sa scape de Neji :))

Neji P.O.V

Apartamentul era vraiste.Distrusem totul, pana la ultimafarfurie,zgariind peretii cu unghiile.Rupsesem cearceaful si cuverturile,imprastiind bucatile pe jos.Mi-am trecut mainile,pline de cioburi de sticla si var prin par, adancind si mai mult ranile.Oricat incercam nu puteam sa imi scot din minte imaginea celor doi imbratisati.Dupa atata tim, dupa tot ce am facut pentru el,inca ii mai purta fotografia lui in portofel in loc s-o poarte pe-a mea. Am simtit salteaua vibrand,iar telefonul incepu sa sune?????Naruto..?????.Stiam ca nu va uita de mine.Dar daca vroia sa imi spuna ca e pe drum?Nu aveam timp sa fac curat.Mi-am dat parul dupa urechi, ignorand usturimea cauzata de rani.
-Da?
-Hei,Neji.Uite ce e..Trebuie sa iti spun ceva.
-Ce bine ca m-ai sunat.Faceam un tort si am realizat ca nu stiu ce preferi:frisca cu capsuni sau ciocolata cu menta?
-Neji,eu...
-Daca nu te poti hotari e in regula.Pot sa le fac pe amandoua.In felul asta,cand o sa vii o sa..
-?????Da-mi telefonul.?????Cunosc vocea asta.Sasuke...Sasuke e langa Naruto?De ce?Ce se intampla?
-S-a terminat.Aseara a fost ultima data cand l-ai vazut pe Naruto.Tot ce a fost intre voi s-a terminat.
-Minti.
-Ma faci sa rad. Ce ai crezut?Ca o sa ma paraseasca pentru tine?Naruto ma iubeste doar pe mine.Tu ai fost doar o distractie pentru el cat timp am fost eu bolnav.Am avut cateva momente de slabiciune, dar acum sunt pregatit sa revin la fostul ?????eu????? dupa care Naruto tanjea atat de mult. Asa ca am sa mai repet o data,ca sa ma fac inteles:s-a terminat.Naruto te paraseste.Ai fost un amant bun,dar nu mai are nevoie de tine.O seara buna in continuare.
Imi inchise telefonul in nas.Naruto...ma parasea.M-a parasit. Nici macar nu mi-a spus-o el.Dar voiam sa ii gatesc tort de ciocolata cu menta. O sa deschid geamul,sa intre aer. E frig afara.Soseaua e pustie.Pare asa aproape.Asa aproape...?????De ce mi-am scos un picior in afara?Corpul nu ma mai asculta.Cred ca vreau sa ma arunc.Vreau sa mor?Probabil,acum ca nu il am pe Naruto.Ma intreb,Hinata,oare m-ai blestemat?O femeie a tipat.Cred ca m-a vazut cand m-am aruncat.Ce ciudat se simte.Nu mi-e frica.Doar frig.Lumina camerei se face tot mai mica...
Flashback
Ma lipise de perete,sarutandu-ma.Mi-am simtit genunghii moi, asa ca m-ai luat in brate si cu celalalta mana mi-ai mangaiat obrazulAveai palmele reci.Mi-ai zambit dulce,intrebandu-ma daca ma simt bine.Mi-am lasat bratele pe langa corp, savurandu-ti buzele.Sarutam asa prost, dar nu te-ai enervat niciodata.Imi dadeai parul dupa ureche,zambeai,ma trageai mai aproape si eu cadeam naiv in imbratisarea ta.Imi lasam capul pe pieptul tau si tu ma sarutai pe par,pe frunte,pe obraji. Si, intr-un final, pe jumatate adormit,ma imbracai,ca pe un copil mic, cu pijamalele.Si miroseai a menta.
End Flashback
...Poate de asta vroiam asa mult sa-ti fac un tort cu menta.Ce gust ar fi avut?Ce gust ai fi avut,Naruto?Te iubesc. Cimentul e asa rece.In acea secunda am simtit moartea luandu-ma.Mi-am simtit capul si oasele zdrobindu-se de sosea.Mi-am simtit tamplele zvacnind si singele curgandu-mi din urechi.Asteptam un fior,dar nu-mi puteam simti spatele.Ce straniu,nu puteam smti nimic.Dar inca nu am murit.Vad lumina de la apartament.Vad brutaria de unde cumparam paine.Dar nu aud nimic.Nu ma pot misca.Lumina..devine cetos.Cred ca mor.Naruto,te iubesc.


Autor P.O.V.
O femeie suna ingrozita la urgente,raportand o sinucidere.Intr-o jumatate de ora,o ambulanta veni langa cadavrul barbatului.Ora decesului 2:43.Parea impacat cu el insusi,ducand-usi regretele cu el in mormant.

#14
Am intarziat putin...rusine mie
In sfarsit capitol nou, imi place atat de mult :) .
Pfoai, a murit Neji...YEES!!
Am asteptat ceva timp, dar am primit ce voiam ^ ^ .
Nu sunt multe de zis, deoarece, dupa cum ai spus si tu, capitolul a fost mai scurt decat celelalte ( cred ca vrei sa ma omori :)) ), dar tot ce pot sa spun este ca : il iubesc !
De abia astept next-ul si sper ca nu-l voi vedea de abia in vacanta de iarna, dar te inteleg, stiu cum este sa nu ai timp de nimic din cauza scolii >_< .
In orice caz, vreau sa-ti mai spun o data : esti o scriitoare foarte talentata si sper sa nu abandonezi minunatia asta de fic .
Te-am pupat :) .

#15
Stai linstita Eappoketto, nu esti singura intarziata.
Revenind, sa stii ca nici eu nu prea am mai avut timp de ficuri si chestii de genul din cauza scolii, dar am mai intrat astazi sa vad cum mai stau lucrurile si am dat de ficul tau.
Desi a fost un capitol scurt, a fost super tare pentru ca ca a murit Neji. Mi se parea ca este in pus in toata povestea si nu imi placea pentru ca din cauza lui Naruto si Sasuke se certau.
Pai, asa cum ati spus si voi, este un capitol scurt si prea multe lucruri nu sunt de spus.
De abia astept next si sper sa ma anunti si pe mine cand o sa-l postezi.
Spor la idei si la scoala!

#16
Si aici apare cea mai intarziata! TT_TT Am vazut mesajul tau asta-seara si nu m-am putut opri din citit! Am zis ca ma culc si eu devreme, ca maine ma trezesc la 6, da'... :)) Oricum, geniala idee, superb pusa in practica, atatea finaluri neasteptate si totusi parca totul are sens... :D Astept cu nerabdare continuarea! ^_^
[/font][/size]
""When I say "I love", it doesn't mean anything, but when I add "you", it means everything..."
[/i]

[Imagine: SASUSAKU__puppy_love__by_annria2002.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)