Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Meet my bloody King

#31
Buna,buna,buna. Am venit si eu pe aici. In primul rand, multumesc pentru next<3. Imi place mult de Adam. Acum ca si-a pus pirceurile demonul de Adriano nu mai are cum sa-l muste. Bietul, ce mod „frumos” si-a gasit si brunetul sa-l umileasca pe Adam, in fata colegilor sai. Acum toti din scoala isi bat joc inafara de Al si fata aceea. Ce pot sa spun imi place si de Al. E destul de inteligent si curajos pustiul daca l-a infruntat pe Adriano asa, insa el nu prea il cunoaste pe brunet. Adriano e un demon inascut si nu are pic de mila in el. Se gandeste doar la binele lui si poftele lui, ca sa nu mai zic ca profita de blond. Pai astept nextu(cat mai repede:-w). ~Ja ne!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#32
Capitolul XIII
Adriano P.o.V


Plodu' ma lasase singur cu "Domnu' Bagacios" , si da, de ce trebuia el sa se bage in tot, era cumva intruchipatea legii si nu stiu eu? Sincer, imi venea sa-l bat acolo, insa imi provocam mie belele, asa ca o iau in urma pustiului. Dar inainte ii transmit celui din fata mea ca Adam e deja luat, si daca vrea pe cineva ii sugerez un baiat, care, din intamplare, era Kei.
- Hm, daca tu crezi ca te voi crede, esti mai imbecil decat pari. Nu voi lasa pe nimeni sa-l umileasca in halul asta pe Piticot. Intelegi? Nimeni nu imi poate trata cel mai bun prie...Mda..m-am oprit din ascultat la "bun" si am plecat, lasandu-l cu ochii in soare, ca alftfel aveam presimtirea ca o sa-mi creasca barba. Ma indrept spre hotel, iar cum intru pe usa mare din sticla ma duc glont la lift. Era ocupat. Astept ca bou' sa se elibereze in loc sa ma duc la celalalt, care era la doi pasi de mine. Ce-i drept eram nervos rau, si vroiam sa-l bat pe bagaciosul ala si sa-l f*t pe Adam. Dar cum nu tot e cum vreau eu, ma multumesc cu a doua varianta. Intru in lift si apas pe "12" apoi ma duc glont spre camera, a care-i usa era deschisa. Cand intru il vad pe Adam pe masa din bucatarie scriindu-si temele ( mai degraba incercand, ca din cate vad nu ii iese nimic ) . Era cu spatele spre usa, neobservand cand intru. Ma apropii de el si imi pun mainile pe umerii lui, tresarind speriat si intorcandu-se la mine cu ochii cat cepele. Ma amuza figura lui, si imi apropii buzele de ale sale, intr-un sarut cam scurt ( cand zic scurt, ganditi-va ca o spun eu, asa va dati seama de lungimea lui ) cei drept pentru poftele mele din acel moment. Vad ca scrie la matematica, uitandu-ma la caietul lui.
- Hei, pustiu', cam cand estimezi tu ca-ti termini temele? Il intreb asezandu-ma pe scaunul de pe cealalta parte a mesei si scotandu-mi o tigare.
- In ritmul asa, pana la sapte nu termin. imi spune punandu-si capul in palme. Dar de ce?
- Neah, vroiam sa evit asta, dar acum tre' s-o fac. Da-mi culegerea, o foaie si-un pix. ii spun tragand din tigare, pe care o aprinsesem intre timp. Se uita la mine ciudat, isi rupe o foaie din caiet si mi-o inmaneaza, impreuna cu-n pix si intoarce culegerea spre mine, indincandu-mi exercitiul. Incep sa il rezolv, iar el se uita la mine mirat de viteza cu care il rezolvam.
- C-Cum de stii atat de bine matematica de a X-a ? ma intreaba uitandu-se la mana mea care nu s-a oprit nici macar cand i-am raspuns la intrebare.
- Te roade invidia, este? Eram cel mai bun la matematica din clasa, plus ca profesoara ma iubea...cand ii aduceam cadouri.
- Dar, de ce ma ajuti?
- Tu nu mai incetezi cu intrebarile? Sa stii, nu o fac pentru tine ca vreau sa ai note mari, da' in seara asta vreau sex, nu sa te ascult pe tine cum spui teoreme. Ii inmanez foaia pe care scria rezolvarea exercitiului... Plus o mica remarca perversa despre pierce-uri, dar nu mai conta ce era scris, conta ca si-a facut efectul, plodu' inrosindu-se tot si uitandu-se suparat la mine. Termina de copiat tot ce ii scrisesem pe foaie, isi inchide caietele si cartile si si le indeasa in ghiozdan. Ma uit spre ceasul agatat de parete, care indica ora 4 dupa-amiaza. Imi sting tigara in scumiera dupa masa si imi caut telefonul, dupa care apelez la cel mai apropiat restaurant chinezesc dupa mancare. In jumatate de ora mancarea era la usa camerei, la pachet cu un tip scund, slab mai rau ca scandura si cu ochelarii cat sanii lu' bunica. Iau mancarea dezgustat si-o inmanez pustiului, spunandu-i sa-mi pastreze ceva ca mi-e mi-a pierit pofta de mancare ( la cum arata ala, cui nu i-ar pieri... ) . Ma indrept spre canapea, trantindu-ma in ea cu putere. Nu stiu de ce, dar parca imi pierisera toate poftele, si de sex, si de mancare, si de al mai necaji pe pusti. Cat urasc fazele astea, in care tot ce as face e sa dorm, sa dorm, si iar sa dorm. Imi pun mainile sub cap, vrand sa ma eliberez. Simt ca mintea mea vrea sa zburde pe campii pline de maci, sa fumeze ceva, sa bea, sa traga pe nas, sa o doara undeva de tot, toti si toate. Cu gandurile astea adorm, iar cand deschid din nou ochii, desi mi se pare ca am dormit doar cateva minute, erau defapt cateva ore.

(capitol scurt, ne revansam la urmatorul)
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#33
Din nou aici. Mi-am placut capitolul asta chiar daca a fost scurt, apropo astept capitolu urmator si daca se poate vreau sa fie mai lung :-". Sti, si mie mi-a pierit pofta de mancare cand l-ai descris pe omul ce servea mancarea, il inteleg perfect pe Adriano. Oricum cand am citit faza "ochelarii cat sani lu bunica" =)))) am crezut ca fac pe mine de ras. Ei, ei, bietul Al a fost lasat cu fraza in aer, fiindca demonul brunet nu a avut chef sa-l asculte, apropo nu stiam ca e asa destept :-"(la mate ma refer). Pai Adam, mi-e mila de el intr-un fel. Tot trebuie sa indure atatea saracutul. Astept next si vreau sa apara iubire in fic, cat mai curand :-"(si un yaoi daca se poate:">). Ja ne!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#34
Ceau, ceau! <3 Eu, ca deobicei trec abia dupa cateva cpitole, dar asta nu inseamna ca nu le citesc.
Din contra imi place povestea si o voi urmarii pana la final.
Am sa spun cate ceva la fiecare din aceste ultime 3 capitole, dar inainte de a incepe am rasfoit celelalte pagini si mi-am adus aminte ca nu doriti critica legata de greselile de tastare, pentru ca am inteles ca aveti probleme cu tastarea. Inteleg si totusi cat puteti sa incercati sa le corectati. ^^

Capitolul XI - Nykky
Am citit acest capitol inca de cand l-ai postat, insa nu prea am sa spun foarte multe lucruri despre el fiindca am mai uitat, mi-am mai aruncat putin ochii peste el ca sa vad cum statea treaba pe acolo si deja stiu ce am sa iti spun; in loc sa folosesti acele paranteze, ai putea pune linii a de exemplu: "...- da stiu, sunt mai rau ca un vampir -...". Pentru ca nu mereu este necesar paranteza, poti pune virgula sau incearca sa descrii mai mult, fa-l pe Adriano sa se dezvolte singur in descrierea personalitatii lui.
"...ori cartofi pai cu oua prajite, ori oua ochiuri cu cartofi prajiti..." - ok, aici e cam ciudat meniul: oua prajite nu sunt ouale ochiuri, adica puse in ulei si prajite? Ba da, e acelasi lucru, poate doreai sa spui oua fierte, ca asa inseamna acelasi lucru.
Legat de ultima parte - razbunarea - care e dulce pentru Adriano. *laughs* Deci foarte pervers din partea lui sa stii, mi-a placut mult.

Capitolul XII - Natsuru
"N-am reusit sa ies, nici sa fac vreo chestie increibila. M-am bagat singur in belele si nu facusem decat sa reactionez impulsiv. Am oftat . cand m-am trezit si m-am imbracat de scoala. Pe drum totul a fost ... numai saruturi. Nici nu apucam sa respir ca lumea cateodata. Si, nu era asa, unul scurt la fiecare segcunda. De fiecarea data cand avea ocazia si erau exagerat de lungi pentru mine." - sunt foarte multe propozitii, cand defapt trebuiau virgule si unele puse de la capat. Nu mai fragmenta atat de mult, pune in continuare, caci nu mereu este necesar sa tai propozitii lungi, nu are nimic daca sunt mai mari.
Am observat ca ai folosit de multe ori mai mult ca perfectul, insa suna ca perfectul simplu, dar in forma in care ai folosit-o tu e ok, insa ar fi mai bine sa folosesti perfectul compus in orice caz.
De asemenea si tu incearca sa mai scoti in paranteze, am observat ca de multe ori bagati gandurile personajelor, asa ca mai bine ar fi sa puneti doua puncte sau punct si vorgula sau linie si intre ghilimele cu italics insurati ce gandesc ei pe moment, in asa fel sa poata se ne dezvalui ceea ce pare ai deranja extrem de mult sau desigur fragmente din personalitatea lor.
La greseli m-as lega doar la virgulele mancate inaintea lui iar si dar, dar in rest nu ma mai leg, oricum trebuie corectate capitolele si totusi ma bucur ca greselile se diminueaza asa si asa.
Capitolul acesta a fost destul de tulburat si foarte intes, chiar mi-a placut si m-a pus pe ganduri.
Mi-a placut felul in care ai descris gandurile lui Adam, foarte interesant si faptul ca acum a mai prins ceva curaj. Ai facut o treaba buna si pot spune ca actiunea nu este grabita.

Capitolul XIII - Nykky
As putea sa spun multe - da legate de greselute, dar nu o voi face Nykky, caci capitolul acesta m-a fermecat.
E scurt, mic si nu ai descris foarte multe plus nu s-au intamplat atatea incat dinamismul sa intre in joc dar mi-a placut atat de tare capitolul pentru ca felul in care ai descris scena cu exercitiul la atematica, m-a dat pe spate. Totul s-a derulat ca un film in capul meu si vedeam totul, era atat de placut, familiar si de cald. Adriano a fost un scum, chiar daca a facut ce a facut doar pentru sex, insa pe mine m-a atins la sufletel. *heartbeat* Nu stiu cum ai facut, insa ai reusit sa scoti in evidenta foarte bine momentul care nu am sa-l uit foarte repede, a si m-a mai amuzat faza cu invidia, foarte [i]sweet[i], ca sa spun asa.
Si totusi incearca sa fi mai atenta cand scrii, am inteles faptul ca aveti probleme cu tastarea, capitolele acestea sunt deja scrise (parca), dar corectati si incercati sa priviti exranul cand scrieti, caci e mult mai usor sa evitati nenumarate greseli, care nu trebuie neaparat de tastare, dar sunt si gramaticale: virgule mancate, prea multe fragmentari de probozitii...
Insa capitolul acesta mi-a placut enorm, il ador ca e scurt sau nu.
---

Nu am mai lasat un com atat de lung de ceva vreme, insa sper sa luati in considerare ce am spus pe parcursul scrisului. Face-ti o echipa pe cinste sa stiti, imi place ficul, chiar daca inca actiunea este la un nivel mediu, caci nu prea s-au intamplat prea multe. Totusi in aceste ultime capitole ati surprins foarte multe lucruri interesante care le formeaza pe protagonisti. Va felicit, nu alta si va urez succes cu nexturile, abia astept sa le citesc. *tighthug*

#35
~ANUNT~

Hi! Sunt Nykky. Vroiam sa va spun doar ca NU am uitat de voi. Vom posta in continuare, doar ca momentan niciuneia dintre noi nu ne merge calculatorul. Cand unul dintre ele va fi gata, adica cand eu imi voi lua unul nou sau Amor si-l va repara, promitem sa ne ravansam, punand mai multe capitole.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#36
Deci, capitolele Nu sunt corectate. De ce? Pentru ca nu stiu cat o sa-mi mearga net-ul, asa ca nu risc.


Capitolul XIV

Adam P.o.V


Imediat cum a adormit Ade , m-am așezat și eun pe pat și m-am culcat și n m-am trezit decât a doua zi, pentru școală, fericit că mă lasase în pace. M-am îmbracat de școală repede și în vreo cinci minute am ajuns, cu zâmbetul pe buze. Uitasem de ceea ce se întamplase cu o zi înainte și nu cred că aveam de gând să-i bag în seamă pe cei care crezuseră ceea ce crezureră. M-am întâlnit cu Al și Sam care-și adusese o prietenă. Pentru început nu le-am bagat în seamă, tot palavrageau de o nouă rutină pentru majorete, ceea ce era o porcarie pentru mine.
La tema de la mate am luat nota maxim, ceea ce m-a mirat și pe mine. Nu cedeam că mi-a facut de un zece cu felicitari... Al m-a întrebat de câteva ori dacă mă mai doare buza și o dată ce s-a întamplat cu Adriano după ce a plecat. L-am întrebat același lucru dar nu mi-a raspuns. Le-am privit pe fete și le-am zâmbit, cea nouă, Kim nu era rea vorbareață. Am schimbat câteva impresii asupra muzicii și am aflat că i se spune Kimmy. Era nouă , știa ce se întamplase cu o zi inainte ar nu mă vedea ca peo persoană care ar face așa ceva.
La ora de gramatică nu am fost deloc atent, tot gândindu-mă să plec de la ore. Nu mai ieșisem în oraș și vroiam neaparat să merg să mă distrez și să uit de tot, să mă îmbat până nu mai știam de mine așa că îm pauză mi-am rugat gașca să mă însoțească, dar nu au vrut. Mi-am luat inima-n dinți și am sunat la telefonul din apartament , de pe telefonul lui Al. Ade a raspuns imediat, e un ton care m-a facut să trezar. I-am spus să vină să mă ia de la școală sau plec singur. A încercat să mă amenințe dar eram hotarât că dacă el nu venea , plecam în parc.
Am ieșit din școală și m-am uitat în jur și mi-am dat seama imediat unde este ( era înconjurat de toate fetele din echipa de majorete plus cele populare ). Când m-a vazut a zâmbit, acel zâmbet veninos pe care nu-l suportam . L-am privit pe Al care m-a însoțit mereu.
- Dacă întreabă cineva de mine , zi și tu că am murit sau ceva....
M-a ciufulit încet și a aprobat apoi eu am fugit la mașina Diavolului. Când fetele m-au vazut au început să chicotească și să facă remarci rautacioasela adresa mea, spunând că Ade e prea bun pentru mine, că nu merit ca unul ca el să mă aleagă să fiu târfa lui sau că ar putea să mă dea la o parte oricând. Le-am privit și am oftat. Era pentru prima dată când îmi doream să le fac să tacă, să le închid mutrele așa că aveam de gând să mă comport ca atare. L-am prins pe Ade de braț și le-am privit învingator. Știam că risc multe, chiar mai multe decât atunci când l-am plesnit dar fetele mă enerveau prea tare și nu puteam să le ignor..Iar la firea mea impulsivă...
- Fiți geloase, pițipoancelor că Ade al meu e prea bun pentru voi și nu știți cum să mă dați la o parte, dar el numai pe mine mă vrea, nu ?
L-am privit parcă rugându-l din ochi să intre în jocul meu. El mă priviea un pic confuz, dar și-a revenit imediat. M-a prins de barbie și m-a sarutat în fața acelor fete, toate purtând câte ceva roz. I-am raspuns lui Ade, stângaci si cu greu dar doream să pară real, să mă lase în pace. Eram sigur că am auzit un „ ew” prin public și mi-am pus mâinile în jurul gâtului sau iar el în jurul taliel mele.
Sarutul fusese diferit de celelalte. După ce m-am urcat în mașină, s-a urcat și el și m-a privit.
- Atât de disperat ești ? Să ajungi să mă folosești , așa egoist ? a început să râdă. Am roșit puternic și mi-am întors capul.
- T-taci, e vina ta.
M-am întors să mă uit la el și m-a suurprins cu un sarut. Aveam impresia că o să mă mute de buză dar mi-am adus aminte de pierceuri... dar fusese în zadar. Mi-a prins limba cu dinșii și a strâns-o nu tare, dar destul de tare încat să mă doară. După ce mi-a dat drumul s-a uitat la mine.
- Credeai că nu te pot mușca de altundeva ?
L-am privit , m-am încruntat și m-am întors su fața spre cgeam spuându-i să mă ducă unde vrea el, numai să meargă undeva în oraș, pentru că mă plictiseam în casă. A zis ceva de sex, însă m-am facut că nu aud. Mă lasase în pace, nu se atinse de mine două zile.
În timp ce mă uitam pe geam, mi s-a facut somn, așa că am adormit și când m-am trezit eram în același loc din suburbii în care mai fusese cu câteva zile înainte. Mi-a zis să ies, așa că am facut cum mi-a zis și am coborât din mașină. Știam că i-am zis să mă ducă oriunde dar n mă gândeam că m-ar putea duce acolo. Ade s-a departat pentru câteva secunde, m-a lasat acolo așa că am profitat de ocazie și am început să mă plimb, analizând cladirile din jur. Nu m-am departat pre mult de mașină, să nu mă pierd însă, am calcat greșit și am cazut peste un baiat, puțin mai înalt decât mine,, tot blond . Nu am cazut dar el era vizibil nervos.
- Uită-te pe unde mergi, cap de spic. Și unde naiba te crezi, copil de bani gata ?Cum ai ajuns aici ?
Mi-a bagat mâna în par și m-a tras atât de tare încât credeam că mi-l va smulge. L-am privit ... aveam trasaturi asemanatoare într-un fel ( mă refer la par și ochi ).. însă el para genul îngrijit pe când eu nu am pus niciodată preț pe aspect.
- Hai, zi ce cauți aici, companie ? a întrebat , dar în acel moment am auzit niște pași grabiți venind din partea opusă și atunci necunoscutul mi-a întors capul asfel încât să-l vad. Era Adriano.
- E a ta? Vezi că se pierde pe aici, a spus rautacios . Mă așteptam la niște glume pe seama mea, dar nu a fost deloc așa. Ade i-a cerut blondului să-mi dea drumul , ceea ce a facut imediat iar eu m-am dus în spatele lui. Ade l-a lovit pe acel baiat fară nici o milă, un pumn și l-a lasat în genunchi. A spus ceva de cel mai bun prieten și despre mine bineînțeles apoi a plecat nervos.
- Faci numai probleme, tu trebuie să stai legat de pat să nu mai mă faci să mă bat cu...
S-a oprit când m-a vazut. Începusem să plâng, ca un copil. Mă speriasem de cel care tocmai plecase, foarte tare și îl vazusem pe Ade ca pe salvatorul meu. L-am îmbrățișat strâns, parcă cerând să fiu protejad de catre el și mi-am bagat capul în tricoul lui, nrevând să-l vad. Mi-a spus că trebuie să mergem așa că m-a dus pe brațe până la mașină și m-a bagat înauntru, și tot drumul n-am mai scos un singur cuvânt. Mă simțeam vinocat că Ade se certase cu acel baiat și nu știam ce să fac. Când am ajuns în apartament l-am privit încă având ochii plini de lacrimi .
- Grozav. Știi că m-am certat cu cel mai bun prieten din cauza ta ?
- V-vreau să ... mă revanșez.
- Ah, da? nu mai spune, cum?
- P-pai , am lasat capul în jos și am spus încet , aș raspunde la saruturile tale.
Nu credeam că m-a auzit, se veedea că nu era chiar în cele mai bune toate așa că am încercat să-l evit și am mers în dormitor, udne el m-a urmat și a închis ușa. m-am întors brusc și l-am privit. M-a prins cu o mâna de talie și cealaltă de barbie și s-a uitat pa buzele mele.
- Când ți-am dat voie să-ți bagi sârme-n bot ? a spus însă nu m-a lasat să îi spun ...explicația. M-a sarutat brusc, și apoi și-a dezlipit puțin buzele de ale mele cânt să-mi spună ” Parcă ai zis că raspunzi... ce faci?” apoi m-a sarutat din nou, a facut câțiva pași până am cazut amândoi pe pat. Nu aveam de gând să-l las să mă tortureze din nou și am încpeut din nou să îl împing, dar ca de alte dăți - degeaba.



Capitolul XV
Adriano P.o.V

Am cazut amandoi pe pat, pustiul nu vroia nici in ruptul capului sa ma lase. M-am asezat deasupra lui si i-am ridicat incet tricoul. N-o mai facusem de 3 zile, si simteam cum devin din ce in ce mai tare cu fiecare minut care trecea. Am inceput sa ma joc cu limba pe pieptul lui, dupa cinci minute desprinzand-o si ducand-o din nou spre a lui, iar mainile luandu-i locul. I-am apucat incet sfarcurile si am inceput sa le masez cu degetele mari. Pustiul reactiona, scotand un geamat infundat. Cobor cu mana spre partea de jos a corpului, mi-o strecor pe sub pantaloni si boxeri si ii iau jucaria in mana, incapand sa o mases. Pustiul incerca sa geama, dar buzele mele erau ca o bariera de care sunetele nu puteau sa scape. Il debarasez in cateva secunde de pantaloni si boxeri, descheindu-ma la randul meu la prohap si il patrund incet dar dureros, defapt as putea spune dureros de incet. Era stramt. Era ca si cum interiorul lui era facut imprejurul pe*isului meu. Am inceput sa ma misc, de data asta durea mai mult decat alte dati, se vedea pe fetele amandurora. Lacrimile pustiului sfarseau pe buzele mele, de data asta, mai mult ca oricand, simteam ca vreau sa-l protejez... Aberam, eram constient, faptele mele ma uimeau pana si pe mine. Simteam inauntrul meu un sentiment care nu-mi dadea pace, in minte un gand care nu vroia sa plece. Era un fel de dorinta de protectie, mi-am snopit cel mai bun prieten in bataie pentru el, oare unde voi ajunge?
Revin pe pamant, mai precis in camera de hotel, deasupra lui Adu ( de unde-mi venise chestia cu "Adu"? ), care se zbatea dedesuptul meu. Nu incetasem sa ma misc, o faceam inconstient, fara sa vreau .Cand penetratul a devenit mai usor am marit ritmul, facandu-l pe blond sa geama la fiecare intrare a mea. Isi puse mainile pe spatele meu, impingandu-le cat de tare putu, lasandu-mi rani care peste ceva timp au inceput sa sangereze. M-am eliberat in el si am ramas in pozitia aia cateva secunde bune, uitandu-ma extenuat la fata lui care lua o nuanta rosiatica. Il parasesc incet, lasandu-ma pe pat, langa el. Eram extenuat, de ce, nu stiu. Respiram greu, vroiam sa dorm, vroiam sa adorm si sa nu visez nimic. Inchid incet ochii, vazandu-l din ce in ce mai slab pe pusti.
(...)

Un cosmar ma trezeste. Sunt din ce in ce mai dese si mai groaznice. Ma ridic cu greu din pat, lasandu-l pe pusti acolo adormit. Apuc sa fac doi pasi ca o durere usturatoare intra in mine. Erau ranile facute de el, ma indrept spre oglinda si incerc sa ma uit la ele. In zadar. Le "abandonez" si ma indrept spre frigider. Singurul lucru pe care il pot gasi e o sticla de suc. O desfac si o indrept spre gura, vrand in acelasi timp sa ma duc spre telefon. In incercarea de a lua telefonul deplasez gura sticlei de pe a mea, lasand sa alunece cateva picaturi reci pe margini. Acestea cad pe pieptul meu plin de urme facute de pusti. Dupa ce beau tot lichidul portocaliu din sticla, formez numarul pizzeriei de langa colt si ascult beep-urile. Numar 7 pana sa-mi raspunda din cealalta parte o tanti. Comand 3 si ii spun unde sa le aduca. In 15 minute se aud ciocanituri in usa, ma duc si deschid usa repede, nu vreau sa-l trezesc pe pusti, le iau si ii dau tipului banii. Le pun pe masa si am indrept spre dormitor, hotarat sa-i stic "puiului" somnul...

(...)

Cobor din masina cand pustiul ajunge in dreptul usii mele. Salut majoretele care se uitau la mine printr-un zambet. Pustiul se uita urat la mine, vrand sa para gelos ( sau chiar e? ) si ma apuca de geaca cu care eram imbracat. Dar tot el ridicandu-se pe varfuri pentru a putea fi la acelasi nivel. Distanta dintre buzele noaste era milimetrica, iar eu o fac sa dispara cand mi le unesc cu ale lui intr-un sarut scurt. Dupa asta pustiul il vede pe Domnu' Bagacios cu inca doua tipe, una cu care umbla mereu si una noua. Dau sa ma intorc spre masina cand cineva imi atinge umarul. Ma intorc surprins si contat ca in spatala meu se afla un nene cat stalpu' , cocosat si cu ochelarii parca imprumutati de la ala cu mancarea chinezeasca.
- Buna ziua, sunt domnul Watson. Sunteti cumva noul tutore a lui Adam Anderson? ma intreaba ridicand dintr-o sparceana. Stau cateva secunde gandindu-ma la ce as putea sa-i spun, si intr-un final dau afirmativ din cap, completand:
- D-Da. Sunt Adriano Williams...
- Am inteles... Puteti veni in biroul meu, pentru a discuta si a-mi arata actul semnat de raposatii parinti?
- Um..Da, dar nu il am acum la mine, ma duc pana acasa si vin. Ii spun repede o minciuna pentru a face rost de timp sa creez actul ala. Imi iau la revedere si intru in masina. Directia: suburbii. Odata ajuns caut o persoana anume, ma plimb printre blocuri pana o zaresc. Geaca neagra, care ii ajungea pana mai sus de bazin, un tricou plin de inscriptii sataniste si o pereche de jeansi, la fel de intunecati, la care erau atasate lanturi, care ajungeau pana la genunchi. Toata tinuta se termina cu o pereche de bocanci luciosi, cu sireturi care erau incheiate pana la jumatate. Parul ii era saten, dar si el batea spre negru. Isi lasa bretonul sa-i acopere unul dintre ochi, pacat, as spune, pentru ca avea ochii al fel de mari si frumosi ca ai lui Adu, negri ca smoala. Niki, singura fata din toata gasca ( in gasca eram vreo 7, eu, Kei, Marco, David, ea si inca 2, care momentan isi duc veacul la zdup ), era singura, asteptand baieteii, prada ei sigura, sa-i cada in plasa. Toti erau topiti dupa ea, poate pentru ca era singura fata? A fost cu David, i-a invatat meserie pe Kei si Marco, si in tot acest timp era indragostita de mine. Ma apropii de ea, strigand-o "Niki", numai eu aveam voie sa ii spun asa. Restul ii spuneau "Nico", numele ei adevarat ( partial, cel adevarat era Nicole ). Cand ma aude isi indreapta privirea spre mine, sarindu-mi in brate. Ma "saluta" prin intrebari, care curgeau una dupa alta. Ii zambesc si ii spun un simplu "Sunt bine.". Eram singurul cu care se comporta asa, cu restul era autoritara si rece, insa cu mine...cu mine era exact ca o liceana.
- Am nevoie de tine si e minte si relatiile tale. ii spun serios, iar ea ma intreaba din priviri pentru ce. Trebuie sa dovedesc ca sunt tutorele unui pusti, ti-am adus niste acte semnate de parintii lui, care sunt morti. Nu intreba cum. Imi trebuie pana azi la 1. Te descurci?
- De parca nu m-ai cunoaste...imi ia foile din mana si se uita pe ele. Vino dupa ele la 12 juma', vor fi gata. Daca nu poti nu-i nimic, pentru tine astept aici. imi zambeste si baga filele in buzunarul gecii.
O sarut pe obraz in semn de multumire si ma indrept spre masina, fiind oprit de glasul ei:
- Presupun ca pustiul mi te-a luat, nu?
E inteligenta. Isi poate da seama de ceva doar printr-o privire. Era o scorpioanca perfecta, la fel ca mine. Daca ne-am fi ales alte slujbe, eu as fi fost matematician iar ea detectiv. Spunea ca vrea sa se faca legista, dar tot detectiva ii sta mai bine. Tot ce pot sa fac e sa zambesc, spunandu-i ca imi pare rau. Intru in masina si ea mai apuca sa completeze:
- Lasa, imi gasesc eu o fata...



Capitolul XVI

Nu suportam să le aud pe rozaliile alea la intrarea în școală și așa că mă comportam de parcă țineam la Ade - și ceea ce credeam că și încep, fară să vreau, să fac. Imediat cum a aparut Al în peisaj am plecat de lângă Ade și exact atunci directoru l-a întrebat ceva. Aveam impresia că era ceva important.Am dat din umeri și m-am îndreptat catre grupul meu, însă una dintre blonde (teoretic vorbind)m-a oprit și m-a tras afară din mulțime.
- Ce vrei și tu? am întrebat-o fară niciun chef.
- Bunaciunea aia chiar e iubitul tau... sau..?
- Sau ce ? am spus nervos. alta care-și dadea cu parerea. Nu vă mai bagați, vă place să furați iubiți ? Chiar nu vă înțeleg pe voi, majoretele.
- Nu , Adam, nu înțelege greșit. L-am auzit pe director spunând ceva de tutorele tau...
Ce? Tutore? Ah, da aveam numai șaisprezece. Dar Adriano, tutorele meu ?Nu. Nici gând... adică, nu că aș fi putut împiedica ceva însă dacă ar fi devenit tutorele meu.. îi aparțineam legal. M-am speriat și am fugit la director, am trecut pe lâgă Al, sam și Kimmy și glonț în biroul directorului, fară să mai bat, fară să mai fac nimic. M-a privit mirat. Nu eram genul impulsiv însă.
- Anderson, ce cauți în biroul meu?
- În legatură cu ..cu tutorele meu, domnule. A-am auzit că ați vorbit cu..
- Cu Adriano, da. O să fii bine cu el, și din câte am vazut ar fi în folosul tau.
În folosul meu ? Mă facea să râd. Dacă ar fi știut el de ce mă comportam cum mă comportam... nu ar mai fi spus acea prostie. Mi-a spus să plec, ceea ce aș mi facut. Afară mă așteptau cei trei, Sam m-a îmbrățișat strâns și m-a prins de mână apoi am plecat la ore. Pe drum a palavragit ceva de Ade, m-am facut că nu aud.
***
Orele au trecut repede, și fară să-mi dau seama ceasul era unu. Mai aveam biologia dar Ade a venit să așa că a trebuit să merg în biroul moșului să clarificam chestiile cu tutorele.Nu prea aveam chef însă eram obligat, și chiar înainte să întram Ade m-a târât la baie ( cred că era și cea a fetelor ) și mi-a lipit spatele de peretele rece.
- Fii atent. Un cuvânt greșit și te fac praf, în fața tuturor. Adu-ți aminte, poate greșești ceva, o să te iau și o să plecam în ...habar n-am unde, dar să de-a dracu...
A facut o scurtă pauză și s-a uitat la mine. Îi placea să mă vadă speriat sau ce ? Aveam lacrimi în ochi iar el mai avea puțin și țipa la mine. Și-a apropiat chipul de al meu însă chiar înainte să mă sarute s-a deschis ușa. Oh, Doamne, Al dă numai de momentele nepotrivite. Ne-a privit cu o expresie ciudată ( n că ar fi fost ddezgustat... dar parcă auzise ce-mi spusese Ade , care îmi daduse drumul ).
- Mda, ce mai tutore. Nu-mi vine să cred că-l bruschezi așa.
Ade nici nu l-a auzit, m-a luat de mână și am plecat amândoi din baie direct la director. Nu doream să risc prea multe așea că aveam de gând să-i spun lu Al că tot ceea ce vorbise era un joc între noi. Când am ajuns în birou, moșul ne-a invitat să luam loc, ceea ce am și facut. Ade a scus niște acte - de unde, nici cea mai vagă idee - și i le-a dat dorectorului. Era mândru, dar de ce ? Mama nu semnase nimic, nu pentru el. Cum... Falsificare ? Da, ar fi fost în stare.
- Deci, Adam , stai bine cu Adriano ? Am vazut că voi doi... îți e mai mult decât tutore, ții la el.
- Da, nici nu știți cât și cât ține el la mine, m-ar ține numai pentru el.
Am cerut voie să plec, Ade s-a uitat urât la mine dar asta nu m-a împiedicat. Am ieșit pe ușă imediat cum directorul mi-a dat permisiunea. Am fugit repde în curtea școlii unde ea Al. Nu se mai întorsese la ore iar când m-a vazut mi-a facut semn să-l urmez.
- Ești sigur că Adriano ăla e... eu știu, sanatos mintal ?
- Al, ce ai auzit să știi că e doar un joc. Nu e nimic grav, adică doar mă țtii, n-am de ce să te mint, pe tine sau Sam.
- Cum zici tu, Piticot. Dar la primu semn că ar fi ceva în neregulă, îl dau pe mâna poliției... Ah, aporpo de poliție. M-au acceptat la Academia Militară. Încep peste două luni.
Mă bucuram pentru el. Enorm însă avea să mă lase singur ? L-am întrebat și a zâs că mă va vizita în fiecare saptamână.
Am auzit soneria. Sam și Kimmy - priemele lângă noi... ca Adriano, se asemenea. L-am privit și am luat-o pe Kimmy de braț.
- Poate să vină azi la mine ? A spus că mă ajută la..la biologie, da biologie.
O alesesem pe nou-venită deoarece doream să aflu mai multe despre ea și cum altfel decât prin „facerea undei teme” ? A dat afirmativ din cap, vizibi n prea încântat . I-am spus fetei la ureche să nu-ți facă griji. Am mers la hotel , unde eu eram mut șa fata se uita pe peste tot , deci puteam spune deja că era curioasă fară pereche.
Am ajuns sus. în sfârțit. Ade mi-a dat cheia și a plecat la dra ..nu știu unde. Am invitat-o în casă și i-am spus să se facă și ea comodă. Draci ! Nu strânsese patul... Am încercat să evit să o lase să stea jos , am dus-o în bucatarie și eu am strâns sepede așternuturile acelea.
- Kimmy, de ce-ai muat la noi în școală ? Doar ai auzit de ce s-a întamplat.
- Îhî. Dar mi se pare o provocare , mi-a raspuns surprinzator de curajoasă. Îmi facusem o impresie greșit, se parea ă nu era așa timidă... poate doar până când vorbea cineva cu ea.
- Crezi ? m-am dus și am cautat ceva prin frigider... am gasit niște înghețată în congelator și am pus-o în două pahare, unul i l-am dat ei. Mie mi se pare o porcarie...
- Are legatură cu parinții tai ? Crap! Parcă îmi citea gândurile însă nu i-am raspuns sincer. Am dat negativ din cap și i-am întins o linguriță. Știi, te-am vazut cu tipul ăla...
- Ce ? am srit ca ars . Avea de gând să înceapă și ea cu întrebarile ?
- Stai liniștit. E frumos, dar e al tau, corect ? a cicotit și a privit tavanul în timp ce mânca îghețata. Vă stă bine împreună, serios. Poate vă casatoriți.
- CUM ?! Kim, ce ai ? apoape că mă înncecasem cum înghețata. Ce putea gândi fata aia. Am rpvit-o ciudat dar ea mi-a zâmbit. Se parea că era ceva normal pentru ea. Adică dacă am face o socoteală - fa câte am facut cu Ade... ar trebui să mi se pară și mie însă.
- Și ia zi, ați facut-o? Ești ăla de jos , corect ? era prea entuziasmată, iar eu ramasesem stană de piatră. Am deschis gura să-i raspund dar telefonl din cameră a sunat. M-am scuzat și am raspuns Era Ade și mi-a spus că are treabă cu mine. Mi-a cerut să fac ceva cu Kim însă am refuzat. Chiar dacă era ciudățică, îmi placea compania ei. A închis însă și a venit în cameră, a salutat-o pe brunetă și ia zâmbit. Adică, cu două secunde înainte îmi spuse..
- Ți, Adam, nu mi-ai zis. Da sau nu ?
- Kim, taci.
Am încpeut să râd fară să vreau. Insistența ei era amuzantă, mai ales tonul cu care îmi punea întrebarile alea ciudate. Adriano a venit lângă noi și s-a așeat pe un scaun. A privit-o pe fată ți a ridicat o sprânceană.
- Kimmy, corect ? Știi, cred că aș avea pe cineva care te-ar place.
- Serios ? Eee , c est magnifique.
- E fată.
Aveam impresia că mă ignorau complet..defapt nu , chiar asta faceau. Am luat pentru ultima dată din inghețată și m-am retras... iar după vreo trei minute a plecat și kim, toată numai intr-un zâmbet. După ce a închis ușa, Ade a venit lângă mine și m-a luat pe brațe.
- Nu, nu.. am încpeut să mă zbat însă el m-a pus jos.
- Ho, piticule, cum să fac sex la ora asta ? E abia trei... am treabă.
- Ce ți-a facut mama mea ? l-am întrebat aducându-mi aminte de condiție. M-a privit și a râs, apoi a spus ceva de genul „ asta mai târziu” M-a prins de talie și m-a tras în brațele sale ioar buzele mele au fost luate de el, cu un sarut lare care m-am alaturat și eu, stângaci . Doar îl batuse pe ăla, nu de alta. Mi-a dat drumul și m-a privit.
- Trebuie să mai exersezi. Nici oral nu știi, nici sarut, trebuie să le fac eu pe toate ?
- Am șaișpe. Ce ai vrea să știu ? am spus nervos și m-am șters cu dosul palmei la gură. A facut câțiva pași spre mine . Adică, de ce aș vrea eu în primul rând, să știu ? am continuat și am cazut pe canapea/fotoliu ce era iar el s-a departat de mine. Deci, practic, teoreit se juca cu mine...
- Nu ai de gând să mă saruți ? am gândit cu voce tare iar el s-a întors spre mine și a început să râdă. S-a aporpiat de mine, de chipul meu și a spus un „nu” apoi a început din nou să râdă, eu abia atunci dându-mi seama de ceea ce vorbisem. Am scos limba la el copilarește și m-am strâmbat. Mi se parea mie sau deveneam din ce în ce mai faliliar cu El, cel care îmi distrusese viața ? M-am ridicat și mi-am întins oasele. Ceasul era vreo patru , nu aveam ce face iar Ade se fâțâia prin dintr-o cameră în alta, fară vreun motiv vizibil.
- Adu, nu mai sta în drumul meu că te bag în pat...și nu la dromit mă refer.
Mă pierduse după „Adu” . Tocmai mă poreclise. Am dat din cap și m-am dus în bucatarie și am cautat prin frigider. Îmi era foame, dar nu era nimic. M-am uitat la el și am oftat.
- Tu nu manânci ? Vreau să fac ceva de mâncare, masochistule.
S-a oprit din ceea ce facea și m-a privit, ridicând o sprânceană. Da, îl facusem masochist, și ? A venit în bucatarie și s-a uitat în jur ( dar asta nu înainte de a îmi mângâia fundul un pic ) A dat din umeri și mi-a spus că vom merge să cumparam ceva. Aveam impresia că traiam ca două iubiți, eu nu faceam nimic să plec ( nu că aș fi putut.. plus că mă obișnuisem într-un fel cu ideea, dacă nu ar fi sot să mă rapească aș fi ajuns la tâmpita de Mary Ann, matușa mea care mă ura și m-ar fi ucis, la propriu și nu glumesc ) Așa că am plecat, am mers la un supermarket din aporpiere și eu nu am vrut în ruptul capului să iau caruțul, așa că l-a luat el, ce să facă ? Ah..m-a sarutat exact la intrare, toți se holbau.
Oricum, trecând peste incident, am cumparat tot ce era necesar unui om normal în frigier... adică, dacă avea să mă ucidă din două în două zilce...sau chiar mai des, aveam nevoie să mânăânc.. că el din câte observasem nmai la comandă și am plecat. Jumatate dintre pungi le-am carat eu, normal... era un pervers, masochis, nemilos și leneș..să nu uitam leneș. Acasă am bagat toate prin totul și am pasttrat numai să prajesc niște aripi de pui. Nu eram fanul lor însă mi-era foame. În timp ce tigaia era pe aragaz, Ade a venit în spatele meu și m-a îmbrățișat strâns, strângându-mi fesele cu putere, ceea ce m-a facut să scâncesc.
-Îhh.. ce te-aș face, ce țe-aș lua la ..
M-am smucis și el mi-a dat drumul.
- Gata, nu acum stai liniștit, piticule.
- Și vrei să te cred ? Adică..
- Fă cum vrei , mie îmi e foame. Ce faci ? Sper că ești bun bucatar altfel fac ce facede obicei . comand pizza.
L-am privit , și chiar dacă încercam să mă fac să nu-l crd, îl credeam. Adică,... Ah, vreau să știu ce gândește.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#37
Aici sunt! Deci s-o luam cu inceputul. Prima data cand mi-ai spus c-o sa postezi am tot asteptat si am tot asteptat insa, vad ca a meritat. Nu ai venit cu un capitol ci, cu 3 :x. Doamnee Ade e asa un diavol si e asa de "inmuiat" de catre Adu. Nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca si-a pocnit prietenul cel mai bun pentru micutul ala adorabilicios. Al, ma bucur c-o sa mearga la alt liceu desi intr-un fel nu ma bucur. Fac pariu ca el o sa-i dea batai de cap lui Ade cand o sa se intoarca(asa cred). Tipa aia noua e destul de ciudatica dar si simpatica. Sa inteleg ca e un fan yaoi si ea? Ehehe, lucruri in comun>:). Cand Ade i-a pomenit de o fata de ce s-a entuziasmat atat? E lesb. sau bi? Sunt curioasa in legatura cu persoana ei. Mmm, ar mai fi lucruri pe care sa le zic dar mi-e lene. In principal am observat ca, cei doi s-au apropiat extrem de mult si-mi place. Abea astept urmatorul capitol. Da, ai avut greseli de tastare la greu, insa ai mentionat sus ca nu risti sa corectezi pentru ca nu sti cat mai merge netul deci e ok. E bine ca ai pus capitolele ^.^ Asteptam cu nerabdare. Spor la scris si la tastat si ahh da (nu mai scrie capitole cu diactrice!). Kissez. Zbyeee
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#38
Ohayo. Ti-am citit toate capitolele de pana acum si pot sa spun ca imi place la nebunie fic-ul. Comentariile cu privire la continut: descrierea sentimentelor personajelor si toate celelalte mi se par ok, dar am vazut destule greseli de tastare. Ideea e foarte interesanta si vad ca au aparut personaje noi o.o. Abia astept sa vad ce se va mai intampla cu Adu si Ade, din punct de vedere a sentimentelor lor, se pare ca cei doi devin din ce in ce mai apropiatii.
Sa vii repede cu nextul.
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#39
Mergee neeetuuuuu'!!!
Asa.. vin cu sfarsitul, si imi pare rau ca eu trebuie sa-l postez, pentru ca probabil eu ma voi alege cu toate injuraturile.


Capitolul XVII
Adriano P.o.V

Part. 1

Trecusera deja 2 ani de cand locuiam cu Adu. Intre timp ne mutaseram impreuna si devenisem "iubiti". Nu stiu daca eram in stare sa ma sacrific pentru el, dar odata si odata voi afla. Ne mutaseram amandoi intr-un bloc din centrul orasului. Era un apartament cam mare pentru doar noi doi. Living, doua dormitoare, baie si o bucatarie imensa ( perfecta pentru fanteziile mele ). Pustiul era in ultimul an al liceului. Crescuse, s-a inaltat cu cativa centimetri si se ingreunase. Insa ramasese la fel de slab, fara prea multa masa musculara. Ii crescuse si parul, de 7 luni rafuzand sa se mai tunda. Si-l prindea in coada, altfel ajungandu-i pana mai jos de umeri. Odata cu el si-a lasat si bretonul sa creasca, ii ajungea putin mai jos de nas. Tot timpul era nevoit ba sa si-l prinda in clame, ba sa si-l dea dupa ureche. De obicei uram asta la baieti, dar cand o facea el era altceva. Era in pline examene, asa ca aveam voie numai o partida la trei zile. Invata continuu, incepusem sa ma port cu el ca un frate mai mare, care ii este insa si iubit. Eu? Eu ramasesem acelasi pervers melancolic. Nu crescusem, nu ma ingrasasem, nu era nimic nou la mine. Pe zi ce trece vedeam cum trece timpul, cum imi ramane cat mai putin timp cu pusti. Hotarasem ca dupa ce va termina facultatea, voi pleca. Nu puteam duce jocul dea soarecele si pisica cu politia tot restul vietii. Sau daca ma vor prinde pana atunci, ii voi lasa mostenirea de la taica-miu. Eram raspunzator de soarta lui, nu l-am putut ucide atunci cand am avut ocazia, iar acum devenisem prea atasat de el ca sa ii fac asa ceva.
Ziua incepuse ca oricare alta, l-am dus la scoala, unde ma intalnisem cu Niki, ca in fiecare zi de altfel. Facea acelasi lucru ca si mine, isi aducea iubita la scoala. Ii facusem lipeala cu Kimmy, prietena lui Adu. Ii pria, era mult mai zambitoare, si renuntase pentru ea la afacerile murdare din suburbii. Se reintoarse la facultate, anul III, la medicina. O salut si intru din nou in masina. Aveam o presimtire rea, simteam ca totul se va sfarsi azi. Simteam ca s-a scurs timpul, ca justitia isi va face odata si odata treaba. Dar de ce trebuia sa fie azi? Pornesc masina si ma indrept spre suburbii, ultimele afaceri de fixat. Odata ajuns ma indrept spre locul in care statea Kei, il salut si scot din buzunar un numar de telefon. Il indrept spre el, iar el il ia oarecum nehotarat din mana mea. Imediat cum nu mai am foita in mana ma intorc spre masina, auzind in urma mea:
- A...lex? Cine e asta, Adriano?
- Unu, combinate cu el dupa ce te lasi de prostii. Dar daca poti cat mai repede. ii spun intrand in masina si apoi inchizand usa. Inainte sa plec deschid geamul si completez:
- Aa, si spune-i lui David ca imi pare rau pentru pumnul ala. Stie el care. nu mai ascult ce are de zis si plec de acolo. Era ultima data cand ma mai plimbam pe strazile alea. Ajung inapoi in fata blocului, si imi las masina acolo, abandonata. Vroiam sa mai fac inca o plimbare, ultima. Aveam sa fac inchisoare pe viata pentru fapta ce o facusem acum 2 ani. Vroiam sa-mi intiparesc bine in memorie imaginea orasului... si, mai ales... imaginea pustiului. Inca ii spuneam asa, ma obisnuisem. Ii spuneam Adu doar cand eram in momente intime sau in plublic, la scoala. La un colt de strada dau peste "Domnu' Bagacios" , il mai stiti? Era la militie, ma prefac ca nu il vad dar el imi strica planurile concepute in 2 secunde. Se opreste in fata mea si ma priveste serios. Eu, cu mainile in buzunar si prefacandu-ma ca nu il vad, vreau sa trec pe langa el. Insa o mana fixata pe pieptul meu ma opreste. Imi intorc privirea spre el, iar el, fara sa se uite spre mine, imi spune:
- Pana aci ti-a fost. imi transmite si face doi pasi in fata, iar inainte sa se departeze prea mult completez:
- Stiu....parasesc spatiul de cativa metri pe care l-am creat cu Al si imi continui plimbarea. Ma duc spre cabinetul de avocatura, si caut un anume "Michael Gold". Il gasesc, si intru in biroul lui. Un birou plin de hartoage, de stampile si de dosare. In spatele lui se ascunde un om mereu ocupat, care atunci cand observa ca am intrat isi ridica ochelarii si zambeste. Ma intampina cu un "ce te aduce pe aici?" calduros. Dupa ceva timp de discutat ies multumit din biroul lui, indreptandu-ma spre scoala pustiului. Era momentul sa-l iau de la scoala. Ultima data cand faceam asta. Ma duc pe jos, era prima data cand faceam asta, cand nu eram cu masina. Adu ma astepta in fata scolii, cautand cu privirea masina. E putin uimit cand ma vede fara masina, il iau de mana si il sarut, aveam o pofta sa-i simt buzele care durea. Ma impinge, adica incearca, dar vad ca o face si ma opresc. Ii spun ca trebuie sa mergem undeva, il iau de mana si ma intorc de unde am venit. Mai precis spre cabietul de avocatura. Adu se uita tot timpul nedumerit, dar n-a scos nici un cuvant pana am ajuns in biroul avocatului. I-am spus sa stea jos, in timp ce eu m-am retras intr-un colt cu Michael, pentru a discuta ultimele amanunte. Ma intorc langa Adu, iar el se tot uita nedumerit la mine, iar cand vrea sa ma intrebe ceva avocatul intervine:
- Aici sunt actele. Adam, te rog...
- Ce? Ce acte? Ce sunt astea, Ade? ma intreaba afisand niste ochi de care o sa-mi fie al naibii de dor.
- Semneaza-le, piticot. Nu e nimic de care sa-ti faci griji. in continuare ma privea oarecum speriat. Semneaza locul indicat de avocat. Dupa terminarea formalitatilor il iau din nou de mana si iesim din birou. Ma urma fara sa scoata vreaun cuvant. Ajunsi in fata blocului il iau pe brate si incep sa urc scarile. La etajul 4, unde se afla apartamentul nostru, pustiul imi cere sa-l las jos. Ma supun si deschid usa apartamentului. Mergem amandoi in dormitor, pustiul pentru a-si lasa geanta, iar eu... Eu intr-o fractiune de secunda sunt deasupra lui, in pat, sarutandu-l. Vroiam sa profit de ultimele clipe cat mai mult. Nu vroiam sa le irosesc pe perversiuni inutile. Imi ajungeau saruturile, la care pustiul invatase sa raspunda. Ma avantam din ce in ce mai mult, il strangeam din ce in ce mai tare, vrand sa nu mai simt durerea pe care o simteam. Pustiul ma invatase sa simt. Sa nu ma mai infund in furie si sa imi dau arama pe fata. Recunosc, ma durea al dracului de mult sentimentul ca nu o sa-l mai am. Ca odata si odata va veni altul care imi va lua locul, in inima lui Adu. De 9 ani n-am mai plans. M-am inchis in mine. si, chiar daca sufeream, nu lasam sa se vada. Insa acum...acum durea prea tare.

Part. 2 Adam P.o.V

De dimineata aveam un sentiment ciudat, ca era ce se va intampla insa am incercat sa imi spun ca nu e nimic. Au trecut doi ani de când Ade falsificase documentele cum ca ar fi tutorele meu dar in acei doi ani am inceput sa tin la el, ba chiar sa-l iubesc as putea spune - insa nu i-am zis-o nicioada. La scoala nu s-au intamplat prea multe, Sam a fost iubita lui Al pentru cateva saptamani, Kimmy s-a combinat cu o prietena de-a lui Ade, ceea ce a schimbat-o mult - adica, nu mai era aceiasi fata timida de la inceput, vorbea cu toti.
Oricum, ziua a fost una stresanta, mai ales ca nu puteam s-mi iau gandul de la Ade. Am vrut sa plec mai devreme insa m-a oprit Kimmy asa ca l-am asteptat la sfarsitul orelor. Ceea ce mi s-a parut ciudat a fost faptul ca a venit pe jos, ceea ce de când il cunoscusem nu facuse niciodata. Am mers la un avocat, sau ce era ala. Nu stiam ce se întampla, am semnat insa ma ingrijora si l-am intrebat de ele insa nu mi-a zis nimic clar. Când am ajuns in apartament, m-a luat prins surprindere, m-a imbratisat puternic si am cazut pe pat. I-am raspuns fiecarui sarut, la fiecare imbratisare. In doi ani ma obisnuisem cu vocabularul lui pervers si cu ceea ce imi placea, ba chiar ma simteam ciudat de bine cu el. L-am privit cateva secunde, pana cand si-a afundat chipul in tricoul meu. Am vrut sa-l întreb de ce se comporta asa. Îmi ascundea ceva ? insa cum am deschis gura ss-i spun ... plangea? Marele Ade, plangea? m-am panicat si m-am ridicat in fund. Mi-am pus mainile in jurul lui si am oftat.
- Ce-mi ascunzi, Ade ? De ce te feresti de mine... doar ma stii mai bine decat oricine.
M-a privit pentru cateva secunde si m-a sarutat ( am cazut din nou pe pat ) fara sa-mi raspunda la intrebare. Am mai intrebat odata ce-i cu el insa el a tacut si a doua oara si deja incepea sa ma sperie.
- Ade, la dr*cu', zi ce naiba ai. am spus. Injurasem de cateva ori în viata mea, ma uimise si pe mine de ceea ce spusesem. M-a privit si s-a ridicat, eu imediat dupa el. S-a asezat in fund, eu mi-am pus capul pe picioarele lui.
- Nimic important, piticot, doar ca nu ma simt bine de azi-dimineata.
- Pai de ce m-ai plimbat pe la ala si ..plângi? Nu te cred... i-am mangaiat obrazul insa el mi-a luat mana si mi-a sarutat-o.
- Piticot, vreau sa mananc ceva. Ceva dulce.. Mai avem din ciocolata de ieri?
- Doar trei bucatele.
M-am ridicat si m-am dus la bucstarie de unde a luat ambalajul si i-am adus-o. M-a prins de incheietura si m-a tras în bratele lui. M-a intrebat daca vreau si eu... sincer, nu prea aveam chef dar am dat din cap afirmativ. A luat o bucatica cu dintii si a inchis ochii. A spus sa o iau singur, ceea ce am si facut, fara nici cea mai mica jena si fara sa fiu timid. Era dulce, la fel ca Ade dupa ce mi-am dat seama prima oară ca nu era asa de rru precum parea. Am ramas in pozitia aia cateva minute, sarutandu-ne, cateodata isi mai lasa mana pe fundul meu, dar nimic mai mult.
- Piticot, promite-mi ca nu o sa ma uiti vreodata.
- Ce ti-a veni ? Adica... eu, cum sa te uit ? Stii, eu, pe tine...
Nu am continuat. Ma infiora atitudinea lui si cuvintele pe care mi le spunea ma ducea la gândul ca avea de gand sa se sinucida si as fi facut orice sa-l opresc..ori as face-o inaintea lui. Am oftat si m-am apropiat sa-l sarut insa am fost oprit de telefon. Era Al, nu ma mai sunase de ceva vreme. M-am dat jos de pe picioarele lui Ade si am raspuns.
- Adam, il iubesti pe ticalosul ala? Stii ca ti-a ucis parintii, corect? Ah, normal ca stii. Ai fost singurul martor, de ce nu ai zis nimic, nebunule? Vrei să fii luat drept complice?!
Cum? De cand stia ..sau cand aflase? De-aia se purta Ade asa, era pe cale sa fie prins? Nu, era imposibil, nimeni nu il vazuse inafar de mine iar amprente erau numai ale mele atunci cand a plecat el...
- Da. Stiam si da. Al, te rog, lasa-l... doar stii, imi e greu.
- Mda, taci piticot si da-l pe el la telefon. Nu vreau sa ma cert cu tine, esti prietenul meu si deja am incercat sa-i conving pe aia ca esti doar martor si amenintat - incearca sa ma ajuti doar spunand ca am dreptate.
I l-am dat pe Al la telefon. Au avut o conversatie scurta, Ade parea foarte calm iar imediat cum a inchis, mi-a dat telefonul. M-a imbratiaat strans si s-a pus in genunchi in fata mea.
- Adu, stii ca esti prima persoana care m-a facut sa simt iubire? idiotule.
Fara sa stiu de ce, am inceput sa plang si nu incet.. nu-l mai vedeam din cauza lacrimilor. A incercat sa mi le stearga, insa au urmat si altele. Ce facea, se ducea la politie? Nu era prea incapatanat. M-a prins de umeri si mi-a spus sa raman acolo si apoi s-a ridicat. L-am prins de tricoul si l-am privit in ochii lui albastri de care-mi placuse din prima clipa ( da, din ziua in care-l vazusem pe aleea casei mele )
- Nu pleca. Unde vrei sa te duci? am reusit sa-i spun insa nu mi-a raspuns, doar m-a sarutat. A insitat apoi sa raman acolo, apoi a iesit... dar exact inainte am vrut sa-i spun sa nu plece. Sentimentul ca avea sa se intample ceva era tot mai greu de ignorat. Am iesit cu cateva minute in urma dupa el, il auzeam cum urca ( noi stand la ultimul etaj... ). Am alergat ( am si cazut odata ) dupa el. Cand am ajuns sus pe bloc, fuma. De ce ?
- Ce vrei sa faci? Esti prost? am tipat dupa el si cand m-a vazut acolo a facut ochii mari, de parca era ingrijorat de ceva. Eu insa m-am dus langă el si am oftat. Vrei sa pleci fara mine? Sa ma lasi in urma?
- Adam, de ce ai venit? E periculos.
- Spune-i cui ii pasa. Zi, ce vroiai sa faci ?
Nu a raspuns ... aduca a vrut insa la baza blocului se auzeau sirenele masinilor. Cum se intamplase? Cine ce a gasit? L-am prins de mana, l-am indemnat sa fugim, insa pana si eu stiam ca nu aveam unde. M-a imbratisat si mi-a spus sa fug, sa ma ascund insa m-am facut ca nu-l aud.
- Ade, la dracu'. Te iubesc, nu plec de aici fara tine.
Am spus-o. In sfarsit am spus-o. S-a uitat la mine de parca eram de pe alta planeta. A spus incet un „stiu” si a zambit ...dar nu pentru mult timp. Am auzit usa bufnind, erau trei politisti... sau de la CSI , nu stiam eu exact. Erau ceva de genu „mainile sus” ca in filme. Dar nu i-am ascultat, l-am imbratisat strans pe Ade.
- Ti-am spus sa nu-mi ingreunezi situatia, Adam.
Al ? unde..era aclo, insa nu era unul dintre cei care intrase. A intrat ultimul, avansase in grad si pe mine nu ma anuntase. Il cred, doar locuiam si-l iubeam pe cel pe care el nu-l suporta. M-am pus in fata lui Ade, cu mainile deschise, incercand oarecum sa-l protejez insa stiam ca avea de gand sa faca vreo prostie.
- Nu miscati. Baieti, arestatii. Imi pare rau, Adam.
- Mie nu. a spus Ade si m-a prins de mijloc, si s-a intors cu spatele iar cineva l-a împuscat in spate ( pentru ca a fost numai un singur glonte, banuiam ca e Al ) . Am cazut amandoi, el deasupra mea, privindu-ma cu ochi tristi iar eu deja incepusem sa plang. De ce trebuia sa fiu eu cel care le patea pe cele rele de fiecare data?
- Ade, numai .. lasa-i ...numai.. am spus atingandu-i obrazul. A dat din cap in semn că nu si s-a aplecat sa ma sarute, in acel moment ceilalti prosti l-am nimerit. Ade s-a dezechilibrat si a cazut... M-a privit si mi-a spus un „te iubesc, piticule”. M-am miscat putin si l-am sarutat ... Ma saturasem. L-am prins de umeri si m-am rostogolit, l-am sarutat pentru ultima oara. Erau numai trei gloante, s-ar fi putut face bine... insa eu ajunsesem la capat. Cand ma introsesem deasupra , imi asumasem un risc. Ofitetii care probabil s-au speriat de miscarea mea s-au panicat si au tras. In acel moment o durere ingrozitoare in vreo doua locuri m-a facut sa cad cu capul pe pieptul iubitului meu. Si-a pus mana incet pe capul meu si a tusit incet.
- Ti-...am zis...
- Te iubesc... i-am spus si am strans tricoul insangerat cu putere. Am tusit incet si am ridicat incet capul. A spus un „ si eu” incet apoi a inchis ochii. Am vrut sa plang, dar n-aveam nevoie. Deja totul se incetosa, auzeam din ce in ce mai putin vocea lui Al care tipa la mine... sau asa cred... in sfarsit , totul se terminase si puteam sa fiu cu cel care-mi daduse un sens chiar daca nu fusese intr-un mod corect. Ii iubesc, o sa-l iubesc mereu si daca ar fi ca Dumnezeu sa ne desparta, înseamna ca distruge o iubire... Si as face orice sa ajung la Ade al meu.


***

M-am trezit pe o campie verde, totul mirosea a flori. Ce se intamplase? Eram in fata a doua usi deschise. Mama.. ma chema la ea...toata familia mea era acolo. Am zambit insa privirea mea s-a oprit la cealalta usa. Mi-am iubit enorm familia insa pe El mai mult. Am sarit in acea lumina, doream sa ajung la Adriano, la cel pe care l-am iubit mai mult decat orice. In rest, totul a ramas o poveste perfecta pe care am trait-o amandoi în Paradis.

Scuzati daca mai gasiti diacritice.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#40
Ceeeeeeeeeee?! O.O Tu chiar vrei sa ma omori?! Woaaa, a fost asa de dramatic si plin de lacrimi si bietul Adam si Adriano:(((. A fost foarte emotionant si mi-a placut descrierea foarte mult. El chiar s-a indragostit de un pici, eh, ma bucur mult(intr-un fel). Intr-un final cei doi au murit impreuna, eh? Destul de trist insa, nu m-a luat prin surprindere alegerea lui Adam. Era clar ca nu o sa-si aleaga familia ci o sa-si aleaga o eternitate traita langa persoana ce-o iubeste, fie si in iad. Totusi, cea a ramas in ceata pentru mine a fost ca a-ti spus la inceput ca o sa fie si-un "sezon 2", nu? Pai daca o sa fie asa o sa-l astept si o sa dau si pe acolo. Sunt curioasa :3. Felicitari pentru acest fic. As dori sa vad si altele din partea voastra, imi place cum lucrati impreuna. Bafta! Kissez~~
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Meet My Bloody King [2] Natsuru 24 14.212 28-06-2013, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Michee
  Bloody Flowers AnimeliciousAngel 2 2.844 13-03-2010, 02:04 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Bloody 13 [+16] [crime] Secret Past 1 2.564 28-12-2009, 11:18 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  I want to meet ... jennadavis 2 3.003 19-09-2009, 12:29 AM
Ultimul răspuns: jennadavis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)