Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wow si servere de WoW

#1
cum ce a facut Hacker mi sa parut stupid ( adica sa deschizi un topic numai pentru a face reclama la un server de Wow ) asa ca am facut un topic nou despre Wow
Happy posting and no spam :35::->
edit : trebuie sa repet despre ce se discuta aici , of despre jocul wow in sine si repet si serverele oficiale si private ( sau pirate cum se numesc )
edit [ again ] : EU NU MA JOC WORLD OF WARCRAFT , am facut pentru cei care il joaca sa vorbeasca destre gulide , grafica , gameplay s.a.dar vad ca tu nu prea intelegi !

#2
De curand m-am apucat si eu de wow...asta sub influenta unor baieti si a colegei de banca..Si a ajuns sa-mi placa.
Adevaru e ca nu sunt chiar asa obsedata..adica intru, ma joc o ora - doua dupa care il inchid. Prefer sa intru cu cineva cu care sa fac questuri si ce mai e pe acolo, decat sa ma duc singura si sa ma plimb de nebuna..
Cel mai mult imi place sa joc cu taurenul..mi se pare dragut 21 Sau cu oricare dar sa fie din hoarda..alianata ma plictiseste.
In schib ma enerveaza ingrozitor cand cade serverul...doamnee! imi vine sa inchid tot si sa nu mai intru in veci.Acum joc pe xwow care, desi cresti al naibii de greu, nu cade la fiecare juma de ora..Si prefer sa ma chinui putin pana sa ajung la 70..
Recunosc ca nu sunt experta in jocu asta, am invatat doar chestiile de baza.Dar nici nu vreau sa devin experta..Adica cand ii aud pe unii "aa..pai tu nu sti sa joci", imi vine sa le trag una. Nici nu vreau sa stiu mai mult de atat..pentru mine este doar o modalitate de a-mi face timpul sa treaca mai repede, nu iau jocul prea in serios.
Si acestea fiind zise, cred ca ma duc sa intru putin ca n-am mai jucat de vreo 4 sau 5 zile 4
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#3
Si eu joc WOW de cateva luni. Cel mai mult imi place sa ma joc pe priest. In felul asta mi se pare mai usor, adica nu trebuie sa ma misc ca sa atac si chestii de genul asta. De fapt, Kripterya este unul din caracterele mele, mi-a placut numele foarte mult de aceea am decis sa-l pun si aici.
Eu joc pe Burning Crusade 2.4.3. si sunt multumita. Ca mai cade serverul e adevarat, dar asa daca intru repede inapoi prind toti bossi in viata 21 .
Anyway mi se pare super, are atatea chestii interesante, este foarte complex, de aceea sunt putini jucatori care pot spune ca WOW-ul nu mai are secrete pentru ei.
Adevarul este ca dupa ce incepi sa joci este foarte greu sa renunti, incepe sa faca parte din jucator, si parca te indeamna ceva sa intri, iar dupa ce ai intrat tot joci, uitand de ceas 21.
Doresc tuturos jucatorilor an nou fericit, loot-uri bogate si numai bine :bye: .
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#4
Hello
Am trecut si eu pe aici pentru ca mi-a zis prietena mea Kripterya ca exista un astfel de topic...
Paai si eu joc acest joc care provoaca dependenta de in jur de un an cred 21
Mie una imi place foarte mult(chiar daca in ultima vreme nu m-am prea jucat), grafica nu se poate spune ca este excelenta, dar sa zicem ca e acceptabila... Imi place pentru ca e asa de complex si ai ce face, daca ma plictisesc ma plimb, dar de obicei im ocup timpul cu omoratul bossilor sau vorbesc cu prietenii.
Eu spre deosebire de Kripterya ma joc pe rogue(ea e healer-ul mea si ma ajuta21 ) si mie imi place taurenul(mai ales cand saluta, e asa de scump), dar de obicei ma joc pe bloodelf. I am playing the same server as my friend Kripterya, nu prea imi plac alte servere... Mie mi se pare enervant sa te tot chinui sa faci lvl, la noi e mai usor, te chinui sa-ti faci doar iteme si arme si avem ap mai mare. Eu is mai obsedata si imi place sa vad ca am arme cat de cat bune, nu sa am una cu care max reusesc sa dau un crit de 5k 21
Daca mai e cineva de pe aici pe acest sv dati add la rose.ofdark si poate mai vorbim. Ma plictisesc mai nou pe joc si mi-ar placea sa am cu cine povesti 21
:bye:
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

#5
Oh well long time no see.
World of warcraft nu e doar un joc e deja un fenomen social.
Oamenii nu il mai joaca doar pentru a progresa cat mai departe desi progresul in joc a ramas inca un factor decisiv pentru cei care il joaca. Dar este jucat de asemenea si pentru componenta sa sociala. Oamenii leaga prietenii trainici si oricat de stupid ar parea unele cupluri aleg sa-si petreaca seara jucand impreuna decat sa iasa in oras.
Pe mine m-a afectat destul de mult, am prieteni buni in joc am fost membru al guildurilor bune de pe realm desi acum nu prea mai am timp sa-l joc.
Un sfat: incercati sa-l jucati pe serverul original daca aveti posibilitatea pt ca nu se compara. Jocul e flawless distractia din raiduri e imensa, daca e un guild relaxat si care foloseste Ventrillo va garantez ca nu va veti mai desparti de joc.
In esenta World of Warcraft e in fruntea entertainmentului digital.
Acum asteptam Cataclysm care va inova jocul si va aduce Goblini si worgen.
Lok'tar Ogar!(ar zice hunterul meu)

#6
Hai ma, asa se face un thread despre unul din cele mai bune jocuri din lume?

Anu belore dela'na.

Am citit despre add-on ( expansion? - nu am inteles prea bine-) pe blogul unui prieten, si am fost foarte incantata, desi anumite zone imi placeau asa cum erau inainte sa fie modificate. Noua rasa m-ar tenta sa trec si de partea ally, but I remember the gayness/ noob factor and stay away.

Am avut un belf hunter 51 pe private, si acum am un undead lock, Lilim, pe Maghteridon, dupa 2 incercari nereusite de priest, unul pe acelasi server si altul pe Burning Legion. Pur si simplu n-am rabdare, until they zap zap zap zap zap kill, I get frustrated. Momentan frec menta in Thousand Needles, abia astept sa ies de acolo si sa fac SM, si sa nu uitam ca la 30 iau mount, abia astept, am destul gold, dar e bun de pus la soseta. Cu achievments si honour points stau mai prost, am cateva luate in Arathi Basin si daily quests + cele de level, professions etc., am avut mai multe pe priest, in special de la event-ul de Pasti, cand am zis ca trollul meu da in diabet de la atatea oua de ciocolata *bunny ears*.

Zonele care mi-au placut cel mai mult pana acum au fost cred StV si Un'goro si poate Tanaris, din pacate pana sa ajung eu acolo o sa mor de batranete cu +- 2000 latency. Noroc ca am fps-ul la 50.

Din pacate oricum contul meu de retail sta suspendat si lock-ul meu e intr-o hibernare lunga, ca nu am chef sa dau banii luna de luna ca sa nu am timp sa joc xD. Acum mai intru pe croggesserver de distractie, cand am chef sa omor ceva.

Ca profesii in general le aleg in functie de caracter, pe primul hunter am fost destul de neinspirata incat sa merg pe Mining/ Engineering, dar acum pe Mittwoch -belf hunter, 28- am skinning/leatherworking ce e convenabil si foarte practic. Pe Lilim am herb/inscript si am noroc ca am reusit sa fac rost de 3 Netherweave bags <3 care imi ofera deeeeeestul spatiu xD, altfel nu stiu unde bagam tot 21.

Ah, ma opresc aici pe moment 39.

Shorel'aran.

Oh, and glory for the HORDE!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
OOO da , cel mai jucat mmorpg din lume la ora actuala ... nu pot sal descriu decat prin SUPERB din toate punctele de vedere . Am inceput sal joc de cand a aparut primul server privat din lume undeva prin america , o experienta total noua pentru mine dar care mia placut foarte mult ... si iata ca si acum il joc ... dupa atatia ani . Trebuie sa recunosc ca dupa atata expansionuri mau cam ametit , 1 era sufiecient (Burning Crusade) dar ma asteptam si la Lich King si mai nou Cataclysm din cartile pe care leam citit .
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#8
Desi joc de ceva timp (sa fie doi ani?sa fie trei...?),nu pot spune ca m-am saturat de jocul asta. Am avut o perioada in care eram oarecum "dependenta",dar am reusit sa trec cu bine peste acea grea incercare xD .
Am inceput cu Wotlk direct,spre rusinea mea xD ... Am incercat Cataclysm si MoP,daaaaarrr parca n-au mai avut farmec. Wotlk va ramane,cel putin pentru mine,cea mai interesanta expansiune.
Am jucat vreo doi ani,cred,pe Spidernet,warlock,horde. Spidernet dand coltul,am zburat din "server in server" 21 Eu,de felul meu,fiind o persoana mai lenesa,am cautat servere de instant80,asta dupa cateva tentative esuate de a incerca sa fac level pe Molten...21
Ca rase...cred ca cel mai practic e humanul,cu racialul acela viclean xD ,cel mai interesant undeadul(probabil pentru felul in care arata sau pentru unele abilitati) si cel mai dragut draeneiul (cum sa nu-ti placa?!).
Clase...hmmm,warlockul a fost si va ramane iubirea vietii mele,a fost primul meu char,cate amintiri,vai... 21 Apoi,probabil,priestul,druidul si shamanul. Dk-ul mi se pare cel mai puternic si cel mai scarbos,pentru simplu fapt ca pica greu,ma enerveaza!!! 21 Warriorul nu e chiar asa de fioros,daca stii cum sa-l iei xD Rogue...serios? imi prind degetele in tastatura si tot degeaba,sunt pe langa. Hunterul cred ca e genial,dar mi se pare foarrrrte greu de jucat,no idea why. Magul e imba!
Revenind la servere,am avut o perioada cand am jucat pe WowTemple,Dispersion,iar acum joc,ceva mai rar(nu imi mai permite timpul,afurisit sa fie!) pe Zhyper-Pwnage,cum spuneam,toate Instant80(pentru puturosi).
Deci,in concluzie,WoW este un joc complex,cu o grafica destul de buna,care merita jucat,de preferat,de la inceput (Vanilla) sau Burning Crusade. Luat de la level 1,quest cu quest,pana la ultimul,trecut prin dungeonuri,battelgrounds si tot tacamul! Nu pentru ca n-ati avea ce juca,dar,din experienta mea,cel putin,Cataclysm si MoP sunt din ce in ce mai diluate si trase de par,plus,asa va puteti forma o idee cat mai corecta despre ce inseamna WoW.

A,da,era sa uit. Si sa nu exagerati!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)