Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Would you rather.

#1
Cred ca ati auzit de acest joc, in traducere Ai prefera sa.... Incepem cu aceasta propozitie si punem doua conditii, trebuie sa alegem una si ca sa nu facem prea mult spam, sa spunem si de ce am facut acea alegere. Nu am mai gasit acest joc, so here we go. I will start.

Ai prefera sa mananci salata de cartofi toata viata sau sa iti faci un tatuaj cu o caracatita?
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Eu cred ca as prefera sa mananc salata de cartofi toata viata. Imi place ideea de a avea un tatuaj, dar o caracatita ar fi ultimul lucru pe care mi l-as imprima pe piele. In plus, imi plac foarte mult cartofii. *shrug*

Ai prefera sa ai ca animal de companie vietatea pe care o urasti si de care te temi cel mai mult pe lumea asta, sau sa fii inchis intr-o camera cu oamenii pe care ii detesti din tot sufletul timp de-o ora?
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#3
A doua, cu siguranta. O vietate te tine mai mult (daca nu ii faci de petrecanie), de oamenii aia pot scapa intr-o ora. Si o ora nu e chiar atat de mult, cred. Plus ca eu si un sarpe/paianjen veninos? Not gonna happen.

Ai prefera sa traiesti izolat/a toata viata sau sa ai de iti infruntat cea mai mare frica o data in fiecare luna?
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#4
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#5
Surd. Daca as deveni acum ar fi de preferat pentru ca deja stiu sa citesc asa ca majoritatea divertismentului meu ar fi acelasi. Daca ar fi din nastere tot surd as prefera.

Daca ar fi sa intri in "coma" odata cu apusul sau rasaritul soarelui cand ai prefera sa traiesti? Ziua sau Noaptea?
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#6
As prefera sa traiesc noaptea. Noaptea ascunde fetele omenirii, noaptea ne simtim mai in siguranta, acoperiti de intuneric asa ca vom crede intr-un secret absolut ce exista doar pentru a ne proteja pe noi. Fiecare are o viziune proprie asupra noptii si eu ma gandesc la faptul ca mi-ar face placere sa bag spaima in diferite exemplare.

Next: Ai prefera sa ragai din doua in doua minute sau sa iti tragi o palma din doua in doua minute?
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
,,Ai prefera sa ragai din doua in doua minute sau sa iti tragi o palma din doua in doua minute? ''

As prefera sa-mi trag o palma din doua in doua minute...

La fund. Crazy-monkey-emoticon-060

Ai o aventura cu ,,crush-ul" tau. Ai prefera sa te prinda neepilat(a) / neras (a), sau sa te prinda nespalat(a)?
[Imagine: ls.jpg]

#8
Iooooooi! Mai bine neepilata decat nespalata. Parul hai, il mai treci cu vederea, dar duhoarea, in niciun caz.

In cazul in care esti indragostit/a de una/unul din prietelene/prietenii tale/ tai, ai prefera sa ii spui ce simti si sa fii rejected (astfel stricand si relatia de prietenie) sau sa tii totul pentru tine (si sa fiti friends in continuare; sa-l/-o vezi iesind cu alte persoane, fiind ranit/a and stuff like that)?

Edit: DeDal, si eu am trecut prin asa ceva, de-asta am intrebat. 21
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#9
Din moment ce la acest capitol am experienta neplacuta, aleg sa tac si sa nu spun nimic. E mai bine, trec cu vederea si las sa dispara, ma concentrez pe invatatura, anime sau scriu poezii decat sa imi dau sufletul afara pe gura si sa primesc un frumos nu drept raspuns. So I would shut up.

Next: Ai prefera sa nasti o pisica sau un caine?

Edit: @Agrona Urat destul, imi pare rau. Dar mergem mai departe xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#10
Oh my. As prefera sa nu nasc nimic, ever, dar fie. Cu riscul de a fi putin mai mare poate, as prefera sa nasc un caine. Imi par mult mai dragastosi si cred ca ne-am intelege mai bine odata ce...imi creste bebele.

Cazi. Ai prefera sa iti rupi o mana sau un picior?
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)