Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

W.I.T.C.H.

#11
Aveam 15 ani cand le urmaream si mie nu mi-au transmis niciun fel de senzatie aferenta unei nevoi de a replica desenul in viata mea, asa cum afirma tzaranhul. Trebuie sa fi usor de influentat sa te afecteze.

La inceput am fost destul de sceptica in ceea ce priveste desenul, dar hei, cinci tipe care isi descopera puterile de a controla elementele natura, grafica draguta si costume interesante care i-ar placea oricarei pustoaice, asa cum eram si eu pe atunci.

Am urmarit cred ca doar primul sezon si apoi parca nu mai era atat de captivant, incepusem sa nu mai inteleg ce se intampla si am renuntat la a ma uita. Dar daca as avea timp, chiar as incerca sa-l revad pentru ca face parte din copilaria mea si nu e frumos sa lasi lucruri neterminate.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#12
Cand am vazut desenul asta aveam vreo 10-11 ani, cred. Am fost fascinata de poveste, pentru ca pe vremea aia imi placeau desenele ce aveau ca subiect principal elementele naturii, deci, vazut si asta. La un moment dat am inceput sa il ador, abia asteptam sa vin acasa ca sa vad urmatorul episod, apoi incepusera sa me enerveze cu reluarile, dar, ironic, tot ma uitam, asa eram atenta si la alte detalii. Vazusem si niste volume din banda desenata, imi placea mai mult cum erau desenate.
L-am vazut pana la sfarsit, acum nu imi amintesc foarte multe legate de poveste, dar imi amintesc bine sfarsitul, l-am vazut de vreo 3 ori, fi-le-ar reluarile.
O aveam ca personaj preferat pe Will, desi era ciudata pasiunea ei pentru broaste, dar avea caracterul perfect al unei fete normale, de asta am indragit-o si inca o fac. Mai era si Hay Lin, imi placea pasiunea ei pentru desen.
Oricum, a fost dragut la vremea lui, uneori mai caut unele chestii despre el, pastrez amintirea vie. ;-"
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#13
Cand se difuzau aceste desene eu aveam cam 8 ani >.<.
Am urmarit toata seria, dar nu imi mai aduc aminte aproape nimic din ele. Pana si numele personajelor sunt in ceata. Am avut la un moment dat niste reviste cu ele, dar nici de acolo nu prea mai stiu. 21
Imi placea de fata care avea colierul si le "transforma", cea cu parul scurt si roscata. Parca Will o chema si fata cu par lung si brunet. Hmmm, Hay Lin. Era atat de simpatica, ea parca (,) controla aerul sau apa. 39
Oricum, il cautasem acum vreo 2 ani, dar cand am vazut cate serii are am lasat-o balta.
In perioada aia mai erau si "Sirenele", inceputul seriei "Hannah Montana" si "Spioanele" -ciudat e ca imi amintesc mai multe despre acestea trei-.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#14
Eu am vazut doar desenele de pe Jetix, dar stiu ca existau si reviste de benzi desenate pt ca aveam in generala o colega foarte pasionata de revistele alea. Desi chiar nu inteleg de ce se considera ca aveau o mare influenta daunatoare asupra fetelor, pana la urma erau prezentate chestii ireale.
In fine, nu imi amintesc foarte mult din WITCH. Stiu doar ca personajul meu preferat era Cornelia, mi se parea cea mai draguta si, chiar daca era superficiala uneori si vesnic indragostita, avea momentele ei de seriozitate, era o buna prietena si ma fascinau puterile ei. Hai Lin mi se parea vesela si simpatica, imi placea pozitivitatea ei, doar uneori era cam copilaroasa si prea energica. Stiu ca Will nu ma atragea aproape deloc ca si fire, chiar mi se parea enervanta uneori, iar de celelalte doua fete nu imi prea amintesc. Intr-un fel, poate ca eram ciudata, dar nu ma prea atragea personajul Caleb, in schimb, imi placea foarte mult printul ala rau, Phobos, tot asteptam sa se schimbe intr-un personaj pozitiv, iar minunata si inocenta lui sora nu ma impresiona absolut deloc. 106
[Imagine: sig_reinoir.png]

#15
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)