Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vise Ciudate

#21
De obicei am vise destul de bizare ... unele chiar se implinesc !
Asa se facea ca odata ... ma aflam la scoala si un baiat pe care eu il placeam foarte foarte foarte mult se muta in clasa noastra , scoala noastra in fine ...( si se muta in spatele meu ^^ )
(acum pe bune ... in realitate ! ) Peste aproximativ o luna un alt baiat se muta la noi in clasa pe care intamplator il chema la fel ca pe cel din vis ( Cosmin mai exact ) ... a fost foarte ciudat !
Ja ne ! pupic

#22
Mi se intampla destul de des in ultima vreme sa am vise ciudate sau care se indeplinesc. In ultimele 5 luni am avut foarte multe vise cu Naruto, multe vise care s-au indeplinit si alte vise de-a dreptul ciudate. De ex ieri noapte am visat ca eram la scoala in ora de mate. In timp ce eram la scoala era noaptea iar noi foloseam in clasa lampi ca sa luminam. Stateam in banca si scriam totul de la tabla. Colega mea de banca era aceeasi ca si in realitate, numai ca se comporta foarte ciudat: ii placea sa ma traga de par si sa ma ciupeasca de mana [ceea ce nu face in realitate deoarece ne intelegem foarte bine], si cand profu i-a spus sa iasa a tabla, parca mi-a rupt o bucata din mana iat mana mea a ramas gaurita. Bucata de mana care mi-a rupt-o avea si venele mele acolo care parca atarnau in urma colegei mele care mergea la tabla tinand bucata din mana mea in mana ei.>.<' :p ~lol~ si tot nu inteleg de ce in ultima vreme in toate visele mele este noaptea o.O
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#23
Eu am visat ca ieseam pe usa in holul blocului...
Stateam eu ce stateam pana and l-am vazut pe vecinu ducand intr-o roaba o pisica moarta,neagra,cu ochii deschisi iar pe hol se auzea mieunat de pisica......Altadata am visat ca dormeam si ca dintr-o data o mana de schelet de om ma prinde....Alta data am visat toata familia spanzurata intr-o incapere alba.....de fiecare data am jurat ca nu ma mai uit la filme horror
[Imagine: kamysig.png]


Aspiratii,iluzii,poate doar un vis...
Ochii-mi argintii privesc tabloulul vietii,
Toate gandurile din acest abis
Se-mprastie in aburii cetii...

"Cine sunt eu?" ma-ntreb cu ardoare...
Nimeni nu poate raspunde.
O viata de visuri,o oarecare frustrare,
Nimic concret...

[Imagine: chibi_1855.gif]
, chibi-ul lui kamy


http://s2.bitefight.ro/c.php?uid=104046

http://kesy.mybrute.com

#24
vIsul meu este de acum ctv zile .
eram pe o cladire inalta ,eram imbracata doar cu ceva alb o bucata mare de material.
n fata mjea se afla o cladire mai inalta ,jos era o strada aglomerata (oamnei,masini) Uitandu-ma in jos mi s-a parut ca vad o persoana cunoscuta .
trecea si se uita in sus la mine .
Era o fata bruneta ochi albastri ....acei ochi albastri 42 imi dadeau fiori .
Intr-un mom de neatentie ,m-am deschilibrat si am cazut , m-am izbit de pamant dar eram inca constienta ,dinou am vazuto pe aceea fata dar de data asta am observat privirea ei ingrijorata ,ma speriasem chiar si asa desi eram paralizata de frica sau poate pt. k picoarel;e mele erau zdorite .
Un ultim lucru pe care l-am vazut a fost un colier in forma de luna (banal si straniu tot o data )
M-am trezit repede dar nu eram speriata eram mai degraba uimita nu stiu de ce dar acel vis poate nu pare sa fie asa dar chiar a fost un vis infricosetor ....tipa aia era precum ...-__-"
Whatever......visele mele ...sunt banalitati78
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#25
Vise ciudate nu am, am cosmaruri.Sunt foarte visatoare, am cate doua vise pe noapte, si sunt dati cand imi dau seama ca visez si cand vreau sa strig sau sa vorbesc nu pot.Cel mai ciudat vis??nu cred ca pot sa zic pentru ca toate sunt..

Un vis ceva mai demult...
Se facea ca eram intr-o padure, cu fratemio si cu parintii mei.La un momentdat am ramas singuri(eram mici in vis cam 10 ani sa fi avut), si am mai gasit copii in padure care se jucau...am plecat, se facea ca urcam un deal, si cand am ajuns deasupra dealului, era o casa...in jur era totul pustiu..am intrat in casa si era goala, numai un TV era si era aprins, tin minte ca era tom si jerry si am stat sa ne uitam la desene(eu cu fratemio), dupa un timp ne-am hotarat sa ne cautam parintii, ne abandonasera si nu aveam idee unde puteau sa plece, mai ales ca nu era nimic in jur.Am iesit din casa..si am mers inainte si au aparut niste frigidere uriase, dar cand m-am uitat in ele nu era mancare erau pline cu sange si carne vie...si fratemio manca, faceam tot posibilul sa nu il mai fac sa manance dar degeaba...

Altul:
Se facea ca eram intr-un desert si stateam si ma uitam imprejur, parca atunci ma trezisem, apar niste masini mari, un fel de buldozere doar ca in fata aveau niste roti mari de fieri cu ghimpi si erau pline de sange, iar pe langa ele mergeau diferiti oameni morti, bulozerele respective treceau peste tot ce intalneau dar oamenii reinviau nu ramaneau morti, imi amintesc ca unu avea o secure in mana...dar nu mi-am dat seama unde se duceau.
[Imagine: 2ro6s1k.jpg]

#26
Well, vise ciudate? Cu siguranta visez

#27
Vise ciudate? Nu mi s-a intamplat asa ceva....pana acum.

Dar intr-o seara nu puteam sa dorm si dintr-o data mi s-a facut frica(nu stiu de ce) si mi s-a facut si somn(mi-era asa de somn) si m-am asezat mai bine in pat si dintr-o data nu m-am mai putut misca deloc, parca eram paralizata, vroiam sa tip dar nu am putut si cand am realizat asta m-a apucat o panica....eram foarte speriata. Asta a durat cam 2-3 minute dupa care mi-am revenit la normal, nu mai stiu ce s-a intamplat dupa aia. Nici acum nu stiu daca a fost vis sau realitate. Ce spaima am tras!

Intr- seara am visat ca era nopate afara si eram acasa doar cu maicamea si facem niste chestii(nu mai stiu ce) si ne tot mutam dintr-o incapere in alta(nu intrebati, nici eu nu stiu) si de fiecare data cand ajungeam in incapere gaseam un martisor(ce chestie). Mi-am dat seama ca era cineva in camera, dar nu eram sigura(cateodata sunt paranoica) si nu i-am spus la maicamea. Pana la urma am ajuns in sufragerie si era asa dezordine(desi sufrageria e cea mai curata parte a casei) si am aprins televizorul si ne uitam la un film, eu cu maicamea, si dintr-o data vad ca niste mingi de ping pong sunt aruncate prin fata camerei, din dreptul usii si eram curioasa si ma duc sa vad cine le arunca....Era un tip care le tot arunca...Ma uitam la el si nu facea altceva decat sa arunce mingile alea si i-am spus la maicamea ca e cineva in casa, nici nu mi-era frica (daca era adevarat cred ca muream de frica) si maicamea nu zicea numic, i-am spus de mai multe ori dar acelasi rezultat pana m-am trezit.

Ador visele ciudate4

#28
Ugh... Mami, sper sa nu imi spuneti ca-s obsedata. T.T

Intr-o noapte, cand m-am culcat pe la 11 spre 12... Eram foarte obosita. Adorm eu, linistita si... Visez ca eram urmarita de un tip. Ca de obicei, acelasi om negru :< Nu, nu negru. Ci negru ca o umbra. Se vede doar conturul lui si... Intelegeti. Ma urmareste omul, trec autostrada [da, stiu ca-i imposibil, dar e vis O.O"], ajung intr-o casa... Ma ascund in wc [eh, erau wc-uri ca la sims, impartite... Cu pereti intre ei 21] si tipul vine dupa mine, dar intra in cabina de langa mine. Si vad ca face dus. Pandesc eu si fug pe aceeasi usa... Realizez ca ma va tot urmari si eram obosita de atata fuga. [Daca si-n vise-s obosita 21] Ma asez pe un fotoliu pe jumate de spate... Cu capul rezemat de spatar. [Mda, un fotoliu inventat de mine... O_o] Dar mi se vedea capul, deci... Eh... Nu se mai aude apa curgand si vad [da, deodata nu mai vad cu ochii mei. Deodata ma vad pe mine stand - ciudat, nu-mi vedeam fat[z]a nici acum, iar capul lui nu era prins in imagine... Ca o poza facuta de la gat in jos.] cum vine spre mine umbra. Vine, pune mana pe fotoliu, pe capul meu... Apoi isi muta mana la burta si imi maseaza zona... Si ma trezesc. O.O

Omg, he wanted to rape me and i didn't fight back. 24

#29
Pai de obicei am vise lucide (imi pot controla visele), dar de data asta nu.
Adeseori visez acelasi vis de mai multe ori si ma trezesc cu o puternica bataie de inima, cateodata tremur si razbesc din pat ca o nebuna O_O'.
De exemplu... am visat ca am fost atacata de un om zburator cu aripi negre si mari cat casa care se uita insistent si avea ochii rosii. Mdea, l-am vazut foarteeee bine**. Nu inteleg de ce visez acelasi vis de mai multe ori. Si nu il pot numi cosmar pentru ca nu e. Nu imi este frica/ teama, doar ca ma trezesc bulversata si aiurita + ca ora mea de culcare este dupa ora 2, dupa care ma apuc de teme, wird, nu xD ?
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#30
Cel mai ciudat vis care lam avut a fost acum un an.
Am visat un inger alb, nu iam vzt fata era prea luminat,si ingerul tot ma striga pe nume..."catalin! catalin!"scary 21
Nu stiu semnificatia
visul acela nu am sa il uit
Dar de atuncia am senzatia ca ii cineva cu mne in camera, sau oriunde sunt chiar daca sunt singur.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplari ciudate Kira-chan 11 9.782 22-04-2011, 06:02 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)