Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Venus-Roseta vs Dragonz Eyez

#1
Eu si Venus-Roseta ne-am gandit sa facem un duel. Dupa ce am sacait-o la cap o luna 21. Fiind primul duel pentru amandoua, am ales o tema simpla, si anume: Natura

Lucrarile vor fi anonime pentru a nu se vota pe baza de prietenii.
Fara Spam! Aduceti argumente pentru care ati ales acea lucrare.
Voturile de tipul: "Ce draguta e asta :X:X:X O ador :X:X:X" nu vor fi luate in considerare.
Da-ti o nota la fiecare dintre poze, iar apoi alegeti catre care va merge votul vostru.

Perioada de vot: de acum pana pe 19 aprilie la ora 19:00

Fotografia 1
Fotografia 2

Acestea fiind spuse, START VOT!

Succes Corny 10
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#2
Vin si eu aici si, ce surpriza, sunt prima ^^ Va spun bafta de acum hug

Fotografia 1
Imi place mult unghiul ales, mai ales ca in partea dreapta a pozei se vad si crengile unui copac. Nu stiu de ce, dar mie imi da impresia ca fotografia a fost facuta chiar din copacul ala, ceea ce imi place. Ador lucrurile fotografiate de la inaltile. Anyway, satrecem mai departe. Ai surprins un apus de soare foarte dragut ( apus e asta, neh xD ? ) . Imi plac culorile alese si sper ca poza nu e editata ( asta daca nu ati avut voie cu edituri... ) Se vede si satul/ orasul, poza chiar trebuie apreciata si este clara, deci discutii de genul asta nu exista. Mi-ar fi placut mult mai mult daca exista si o bucata de nor pe acolo, cerul pare cam simplu, dar asta e , nu poti spune : Norule, vino, ca trebuie sa fac poza pentru duel ! ( ar fi si culmea 21 )
Nota : 9


Fotografia 2

Unghiul este bun ( de jos in sus, deci intr-un fel tot inaltimea copacilor ai scoate in evidenta ) insa claritatea lasa de dorit ( iar eu scad mult pentru asta ... ) . Pai, apreciez faptul fundalului ales si a acelei flori ce sta foarte bine acolo. Mi-ar fi placut daca culoarea era mult mai accentuiata ( sa stii ca asta nu o poti face doar cu edituri in ps sau mai stiu eu ce, chiar cu aparatul foto, acum depinde ce aparat/telefon ai 46 ) Te incadrezi bine in tema, insa poza nu ma atrage cu nimic.
Nota : 6


Cred ca e clar spre cine merge votul meu, deci lucrarea unu este aleasa. Sper ca nu s-a suparat nimeni, eu doar am comentat!

#3
Cum sa nu trec eu pe aici?15

Prima fotografie: Well...imi place asa si asa. Nu imi plac culorile, imaginea este mult prea inchisa, doar cerul se poate distinge. Ar fi trebuit sa luminezi putin mai mult partea de jos, deoarece unele lucruri nu se inteleg deloc. Imaginea in sine imi sugereaza o atmosfera monotona, nimic interesant. Doar cerul imi capteaza atentia, culorile amestecate sunt foarte dragute. Iar soarele acolo in mijloc, kawaai :]. Ceea ce nu-mi place este acel fum, sa-i zic asa, din mijlocul fotografiei O__O Ce e mai exact? Nu da bine deloc la poza. Lasa intreagul peisaj in ceata si nu poate fi deslusit mai deloc. Imi place cum sunt surprinse acele crengi ale copacului, dar totusi cred ca ar fi trebuit sa nu apara atat de mult in poza. Ma refer sa fi surprins doar jumatate cat ai pozat din ele, deoarece acopera cam intreaga poza

A doua fotografie: Nu pot sa spun ca m-a surpins cu ceva. In primul rand unghiul nu este prea placut, acea floare nu imi inspira nimic. Nu poti sa spui ca este frumoasa, ba chiar deloc. Cand ma gandesc la natura, ma gandesc la ceva colorat, luminat, vioi. Fotografia ta nu imi inspira mai nimic din cele enumerate. Si daca vad eu bine...ala de jos e pamant O__O? Culorile parca sunt sterse, ar fi trebuit sa le accentuezi mai mult. Depinde acum si de ce aparat folosesti, dar daca nu, puteai pe calculator. Atat cat ar fi trebuit, nu sa exagerezi.

Votul meu merge spre prima lucrare si sper ca nu am jignit pe nimeni, nu asta a fost intentia mea. Succes ambelor concurente si fie ca cea mai buna sa castige.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
Vetul meu merge la a doua fotografie. In primul rand, movul este una dintre culorile care imi plac si imi dau o nota ambientala BUNA :-> Si in plus, imi plac florile. DAR LE URASC IN MOMENTUL IN CARE SUNT ADUSE DE UN BAIAT! Adica, fetelor, sincer, mai ales cand baiatul va este placut. Vreau sa zic, urasc senzatia aia de lesin 21 Anyway, imi plac florile. votul meu merge la poza 2
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#5
Deci , sa vad ce avem pe aici
Prima poza
Deci nu prea mi-am data seama , ce vrea sa se reprezinte in aceeast apoza ,de orece nu vedeam mai nimik , inafara de crengile de acel copac si soarle care apaunea sau rasarea . Dinc e am vazut asa parca ar fi un peisaj de toamna sau un icneput de primavara s au nu prea imi dau se ama daca , este vara primavara sau chair iarn a. Culorile sunt prea inchise si nu prea vad ce se afla in acea poza . scuzati-ma.
Nota: ca intre 6-8 adica 8

Poza a doua
A doua poza , aceasta mi-a palcut mai mult decat priama . Totuis nu inteleg un lucru aici ? Aceea persoana care a pacut poza , ce vroia sa fototgrafieze ? Foarea sau copaci ? Daca era coapci , a facut un lcuru bun , dar dca era floarea nu prea ia reusit sia sa ta sincer imi apre rau , dar asta e , nu am ce sa zic in legatura cua doau poza . Ba imi aplce , ba nu-mi palce nici nu stiu ce sa spun in legatura cu ea . Dar totuis ceva ma atrage la ea , dar nus tiu ce .

Nota mea pentru poaz asta este 9-10 adica 10


Gata ata am avut de spus sper ca e bine
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#6
Scuze daca fac off, promit ca va fi ultima oara dar nu m-am putut abtine. Uite care e faza, ultimii doi useri care au votat de ce au ales a doua poza? Uitati-va atent la semnatura lor, nu apare pe acolo nick-name-ul Venus-Roseta?
Sa fie asta o coincidenta? Nu prea cred. In primul rand, ♥Miky♥Wolf♥ comenteaza si prima poza. Sau de ce nu o poti comenta, e prea buna si nu stii ce defect sa ii gasesti? In al doilea rand, Elvira , verifica-ti mesajul inainte de a posta ca ai numai greseli si oricum, stiu ca e parerea ta, dar orice ochi uman ar vedea diferenta dintre poze.

Daca postul meu face prea mult spam/off, rog sa fie sters, doar ca nu m-am putut abtine. Urasc trisorii si cei ce pun lumea sa ii voteze doar pentru ca fac parte din "familia" lor!!!

#7
Fotografia 1 Destul de cliesic apusul de soare ca o idee generala, mai ales ca nu are nimic deosebit. Totusi contrastul e placut, iar senzatia de pustiu[desert] pe care o da... merge. Din pacate calitatea imaginii lasa de dorit, mergea un resize. Nota 4... hai sa fie 5.

Fotografia 2 Din nou nimic deosebit, poza ar fi mers daca era executata corect, dar din pacate papadiile nu sunt "punctul de focusare" asa cum ar fi trebuit sa fie[cred eu]. Culori sterse si e pacat, probabil s-au pierdut din cauza aparatului[stiu cum e]. Nota 3.

Probabil si pentru ca tema aleasa e destul de vaga ati avut probleme, totusi puteati gasi ceva mai interesant, "natura-i multa"[vorba unui amic].
Votul meu merge la Fotografia 1.

edit: @Ŧani. Avand in vedere ca nu au respectat "sistemul de votare" normal ar fi sa fie luate in considerare, deci nu are sens sa te "agiti". *wink*
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#8
Fotografia 1: Ideea nu mi se pare cu nimic originala, apusul fiind o tema destul de comuna. Totusi, culorile se armonizeaza, iar acel copac este bine plasat in cadrul fotografiei. Fotografia ma atrage intr-un fel, chiar daca calitatea nu este tocmai buna. Deci. ii dau nota 8

Fotografia 2 : Acele flori strica fotografia, cred ca daca ai fi lasat numai copacii ar fi fost mai bine. Ideea in sine este buna, insa unghiul din care ai pozat florile nu este potrivit. Calitatea imaginii nu este foarte buna. Nu este o fotografie perfecta, insa nici rea nu e. Ma atrage, desi mai ai de lucrat la ea. Ii dau nota 7.

Mi-a fost greu sa aleg, dar in final votul meu merge catre prima fotografie.
Sper sa nu va suparati, eu mi-am zis doar parerea. Oricum pentru primul duel este destul de bine. Stiu ca este foarte greu sa faci o fotografie reusita, si deci va admir pentru ca ati incercat. Va felicit pentru acest duel, a fost unul reusit. :X
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#9
Prima fotografie: Ideea este destul de drăguţă, însă claritatea lasă de dorit. Prima dată nu observasem, dar cred că apare şi o casă în peisaj, nu? Şi în spate este un stâlp de telegraf şi, dacă nu mă înşel şi un mic sătuc. Deci nu poţi spune că poza îţi inspiră singurătate. Bine, nu mă iau de Ladd Russo, zic doar că nu îmi inspiră acelaşi lucru. Îmi place partea cu stâlpul de telegraf, deşi nu se vede prea bine. Nu ştiu, pare aşa...mai inspirat. Pentru că ideea de poză la apus/răsărit a devenit foarte populară. :]] De aceea e bine că există un element care să fie diferit faţă de celelalte poze. Mă cam deranjează sătucul din spate, dar nu cred că aveai ce să-i faci aşa că nu mă iau de asta. Acel fum sau ce este el, intr-adevăr, cam deranjează. Îmi place combinaţia de culori, e un apus foarte frumos. Crengile...da, chiar pare că ai făcut poza din copac. Poate chiar aşa ai făcut-o...:]] Pot spune că poza reprezintă îmbinarea dintre natură şi om. Bine, asta e părerea mea. Eu îi dau nota 8.50.

A doua fotografie: Ideea e bună, doar că claritatea este foarte proastă. Defapt...nici nu ştiu ce ai vrut să pozezi. Copacii sau florile? Pentru că eu când mă uit la poza asta nu ştiu către ce să-mi îndrept atenţia. Florile sunt chiar în faţa obiectivului, deci cred că asta ai vrut să pui în evidenţă. Nu prea ţi-a ieşit însă...Puteai folosi macro. În peisaj sunt prea multe obiecte care ne atrag atenţia de la subiect, iar asta deranjează. Poate că tu ai vrut să pozezi florile, dar eu, de exemplu, când mă uit la poză observ atât înălţimea copacilor, cât şi culoarea [cam ştearsă, ce-i drept] a florilor. E deranjant. Pe viitor fii mai atentă la alegerea subiectului şi la obiectele din jurul lui. Poate că dacă făceai poza din alt unghi, ieşea mai bine. Eu îi dau nota 6.

Deci aleg prima poză. Succes amândurora în continuare! >;D<
[Imagine: 2z7exb6.png]
Tnx, Tox!<3

Lăv mai femili :]]:
Fiică: Beki
Soţia: ♪ Ąѕђą ♪
Mama Soacră: Tweety
Cumnăţica: Ame

My fic: Hypnose; My drawings; My photos

#10
Nu o sa le comentez pe amandoua in parte. O sa zic scurt si la obiect :

O sa aleg prima fotografie pentru ca se evde ca este mult mai buna din punct tehnic decat a doua. Este mai clara. A doua are culori sterse ceea ce ii da un minus, in schimb prima este mai intunecata dar surprinde soarele, nu stiu cum sa zic. Prima poza este mai interesanta si ma captiveaza mai mult.

In fine, cama tata pentruc a sunt cam obosita.
[Imagine: Jun0xCa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)