Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

~Vampire knight Guilty(sezon2)

#11
Deci,Vampire Knight Guilty..este preferatul meu...pentru ca este cu vapiri si mie imi palc foarte mult,povestea este superba,captivanta,personajele imi plac de asemenea mai ales Zero 105 si chiar nu ma asteptam ca s-ar termina asa,adica Yuuki sa plece cu frati'su
-.-'..da' asta face partea mai interesanta ..iar soundtrack'u se potriveste anime'ul ca o manusa ;x.Deci,pentur cei care nu l-au vazut si le plac vampirii...chiar il recomand ;]]
[Imagine: 52amxj.jpg]

Illusions or real illusions.
Within the illusions hide real illusions...
From the real illusions, the illusions are created.

#12
Seria asta mi-a placut mult mai mult ca prima.Mai ales sfarsitul cand Yuuki isi da seama ca Zero de fapt o iubea desi se vedea de la 5000 de km distanta asa ca nu trebuia sa il muste.Totusi mi se pare destul de aiurea ca s-a indepartat de manga. Daca ar fi sa ii dau vreo nota cred ca ar fi 9.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#13
Inainte sa citesc manga as fi spus excelent...dar pt ca am citit manga si pt ca am observat ca povestea a fost alterata extraordinar de mult, nu e prea stralucit.

1. sarutul pe care yuuki l-a initiat lipseste
2. yuuki a fost transformata intr-un personaj slab in lupta cu zero *in anime* pe cand in manga a luptat de la egal la egal cu zero
3. zero indreptand arma spre yuuki la finalul luptei lipseste
4. kaname incercand sa-l omoare pe zero lipseste
5. sarutul zeki lipseste
6. yuuki spunand ca va fugi de zero lipseste. in anime yuuki a spus ca il va astepta, pe cand ea a spus de fapt opusul
7. yuuki nu bea sangele lui zero l-a sfarsitul primului arc.

imi place f.mult grafica, dar asta e mai mult multumita stilului lui hino de a desena.
[Imagine: 486312-1.jpg]


#14
Vreau sa va spun ca si eu, de asemenea, sunt o mare, mare fana V.K. Faptul ca sezonul2 s-a terminat asa mi-a provocat ambitia de a citi si manga. Am vazut ca nu seamana tocmai perfect serialul cu manga, asa ca m-am decis o citesc de la 0. Cu toate astea, am observat ca pe site-ul nostru nu exista decat primele 8 capitole, ceea ce mi sa parut foarte, foarte trist! Eu personal mi-as dorii sa vad toate celelalte capitole traduse, asa ca, as vrea sa stiu cine s-a ocupat in trecut de traducerea lor si cum pot fi de folos. Sunt multi fani V.K care doresc sa inteleaga ce se intampla mai departe cu Yukky, Kanname, Zero... Sper sa mai fie persoane de acord cu mine! : *
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)