Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

~Vampire knight Guilty(sezon2)

#1
Vampire knight(Drama, Romance, Supernatural).

[Imagine: b5dc0bc55d2570_full.jpg]
[Imagine: 5df94bb0ce65d0_full.jpg]

Vor fi doua serii prima are 13 episoade si este terminata,iar a doua serie 26 episoade si apare in octombrie.
Story10rimele memorii ale lui Yuuri sunt dintr-o noapte in care ningea,iar ea a foat atacata de un vampir,dar salvata de un altul kaname kuran.
Dupa 10 ani Yuuki Cross fiica adoptiva a directorului of Cross Academy,devine gardian si are datoria de a proteja studentii de la Day class(oameni) de cei de la Night class(vampiri),pentru caoameni sa nu-s de seama ca cei pe la Night class sunt defapt vampiri.
Ea este ajutata de Zero Kiryu un prieten din copilarie a carui parinti au fost omorati de un pure blood.Cruda soarta face ca si Zero sa devina vampir fiind muscat de un pure blood(acelasi care i-a atacat si familia) in copilarie.
Main characters

Yuki Cross-este fiica adoptiva a Headmaster Cross.Dupa ce unchiul ei rido ii omoara parintii Juri and Haruka Kuran ea nu-s mai aminteste nimic.Isi aduce doar aminte atunci cand Kamane kuran a salvat-o de la moarte.Ea nu-s mai aminteste latura ei vampirica,care a foat adormita.Este soara si logodnica lui Kaname(chiar daca sunt frati intre pure blood se poate face asta).Ea crede ca vampiriii si oamenii pot trai impreuna.Inca un prieten al ei este Zero.Un prieten din copilarie ,a crescut cu el in ultimi 4 ani.

Zero Kiryu-familia lui a fost omoarta de un pure blood,iar el a fost musca devenind mai tarziu vampir.
Chiar si dupa ce kaname omoara acel pure blod fratele lui geaman Ichiru crede ca zero a facut-o si il invinuieste.zero uraste vampiri i a inceput sa aiba sentimente pentru yuuki,sarutand-o aprooape de doua ori.

kaname kuran:este un pure blod care a salvat-o pe yuuky de la moarte.el este presedintele night class si Class and Moon Dormitory,.Este foarte respectat.
el o iubeste pe yuuki si il doare faptul ca ea ii da sange lui zero.
El a iubit-o pe acesta inca de mic.Cei doi sunt logoditi,inca de cand s-au nascut.Rido este maiestrul lui si asa kaname nu il poate omora.

Nivelele:
Level A-pure blood
Level B-noble
Level C
Level D-vampire ce odata au fost oameni

Exista si manga.Pana acum s-au facut 42 chapter.

Parere:Vampire knight este unu din animeurile mele preferate.
Povestea este extrem de frumoasa ,mai ales pt iubitori de vampiri.Este un pic ciudat ,deoarece eu am vazut si manga care are 42 vol.si este un pic mai diferit decat anime.Oricum stiu ca in manga Kaname se dovedeste a fii fratele lui Yuki.(cand Yuki a fost mica mama ei a pus o vraja asupra ei ,ca sa nu traiasca ca un vampir.fapt pt.care mama ei a murit)Mai tarziu in manga Kaname o,,trezeste".
O sa-mi fie greau sa astept pana in octombrie pentru a doau serie.
Oricum eu il recomand tuturor,chiar este un anime reusit
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#2
I love Vampire Knight...
Cand vezi cum Zero atinge suav gatul lui Yuuki...sangele care curge pe gatul ei,ochii rosii si privirea atat de distanta...
Si ador acel trio al dragostei...in care sunt implicati Zero,Kaname si Yuuki...
Abia astept a doua serie...si e tocmai de ziua mea...eu care doream sa o uit am un motiv sa astept cu drag luna octombrie...Smile

#3
Rar gasesc un shoujo care sa-mi placa, iar cu vampiri si mai rar... Vampire knight insa mi-a placut din prima. victorie

Chiar daca Yuki nu este un personaj tocmai pe placul meu si nici prea original nu este, imi aminteste de Toru din Fruits Basket, este un personaj dragut. Baietii insa imi plac... in ce priveste desenul... Zero si Kaname sunt super sexy... greu sa decid care-mi place mai mult.. poate ochii mov ai lui Zero care-i dau o privire atat de hipnotica sa-i aduca un punct in plus...

Vesti despre sequel... a aparut un trailer pentru sezonul 2, Vampire Knight Guilty.

Opening-ul se va numi Rondo si va fi interpretat tot de ON/OFF. Melodia mi-a placut de la prima ascultare.

Seria va incepe pe 8 octombrie.
[Imagine: Muza-chansWeblog.1.gif]

Muza-chan on Twitter
[Imagine: chibi_428.gif]
Chibi-ul lui Muza chan

#4
Desa a doua serie a inceput.
S-au facut 3 episoade dintre care 2 sunt si traduse:
http://www.crunchyroll.com/media-465328/...ode-1.html
http://www.crunchyroll.com/media-469024/...ode-2.html
Despre noua serie ce pot spune,foarte interesanta.
Dat fiind faptul ca m-am uitat la toata manga(ceea ce a pararut pana acum 43 chapter)http://www.onemanga.com/Vampire_Knight/ ,animeul nu mi se mai pare asa spectaculos.Adica se intampla ca in manga.Actiune este doar putin modificata.
Openingul si endingul sunt la fel de frumoase si si in prima serie:Op http://www.youtube.com/watch?v=0lXDCjBSdTE
End: http://www.youtube.com/watch?v=MC5k5fzTOVk
La soundtrackuri nu am fost foarte atenta,insa mi se par asemanatoare ca si in prima serie.
Dupa parerea mea,a meritat asteptatea.Grafica este in continuare superba,iar poveste la fel.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#5
pfff.....asemena tuturor,am ars de nerabdare sa apara noul sezon al vampiriloooor.....iubesc vampire knight! [ :X ] ...si voi,bineinteles!cred ca in fiecare zi m-am uitat sa vad daca a aparut noua serie si nu,nu aparea.dar acum a aparut.si este super tare.pot sa imi imaginez orice,dar ceea ce s-a intamplat in cele 3 episoade pe care le-am vazut pana acum,nu!so,ff tare sezonul 2 ~~~~ :X


http://www.closetanimeotaku.org/Q3_2008/vampire.jpg
http://i42.photobucket.com/albums/e323/l...tled-1.jpg
http://static1.animepaper.net/upload/thu...184534.jpg
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#6
Vampire Night Guilty este super! De abia astept sa apara mai repede episoadele bomba duap manga! Pana acum cele 3 episoade au fost super. Mult prea tari, astept cu nerabdare si pe urmatoarele 10! Toate personajele sunt mai schimbate acum, adica Yuuki nu prea mai este asa ca la inceput, am repfer la faptul ca este mai mult cu capul in nori se gandeste foarte mult acum la Zero si se poarte mai asa cu frate'su! Daca as avea un frate cum este Kaname cred ca nu m-as dezlipi de langa el! zau asa 212121. Ah da, si dragostea lui Zero pentru Yuuki, no comment. E si din cauza lui Kaname, dar na..duap atata timp...Anyway, continuarea super! de cand asteptam acest sezon in sfarsit a aparut!
[Imagine: Celestia_III2C_Spsasasaac1651sca-1.jpg]

#7
Vampire Knight Guilty.Oh geez.Impreuna cu vampire knigh sezon 1 sunt anime-urile mele preferate.En fin este un singur anime pe doua sezoane.Si sunt curioasa,va mai fi si un season 3? Sper ca da...
So cat despre parerea mea despre acest anime,pot spune ca m-a fascinat.In acest moment este anime-ul meu preferat.Atat de interesant si minunat.Fiecare personaj este hot si nimic nu pare imposibil in cadrul actiunilor intamplate in anime.Si damn tot ceea ce are legatura cu vampirii iubesc.Privirea lui Kaname Kuran este atat de wow,si pur si simplu m-a fascinat.Poate ca multi il ador pe kaname cum si eu o fac dar pot spune ca am un motiv pentru asta.Ii inteleg foarte bine sentimentele si atitudinea fata de Yuki,inteleg de ce a facut tot ceea ce a facut si il admir pentru asta.Mi se pare extraordinar cum a putut sa reziste atator sentimente.Este minunat.
Hmm personaj extraordinar care a mai iesit in evidenta a fost Zero ( cel putin din punctul meu de vedere ) , zero este un tip interesant.ce mai tarziu devine vampir..Este captivanta povestea lui si prezenta lui in anime in cadrul tuturor lucrurilor ce se intampla.Fratele sau Ichiruu , si evident atitudinea si dragostea lui fata de el este minunata.Ador aceasta legatura frateasca ce da anime-ului o si mai mare splendoare.
Hmmm,Yuki personajul principal ce pot spune este un vampir cu cea mai mare admiratie.E tare cum totul se intampla in jurul ei si toti in cele din urma doresc sa o protejeze.Imi place felul sau de a fi..Este o fata interesanta.
De asemenea alte personaje care mi-au placut enorm de mult au fost Shiki si Aidou.Cei doi mi s-au parut foarte hot , atat atitudinea lor si infatisarea acestora.
In cadrul sezonului 2 se intampla atat de multe lucruri poate chiar neprevazute,iar eu pot spune ca le-am adorat.hmmm , am asteptat atat de mult acest season si in sfarsit ca l-am vazut ma declar foarte multumita.A fost extraordinar si chiar sper sa existe si un sezon 3 desi din cate stiu eu nu va mai aparea.Oricum vampirii sunt incantatori de sangerosi. So am adorat acest sezon

#8
Al doilea sezon din Vampire Knight mi sa parut mult mai resusit decat primul...
Kaname in sfrasit isi arata adevaratele sentimente fata de Yuuki... dar ceea ce simtea mai mult pentru ea era o dragoste frateasca, luand in considerare gradul lor de rudenie...
Nu sunt o fana a lui Kaname, personal il prefer pe Zero. As fi vrut ca el sa fie ca Yuuki. Insa daca totul ar fi fost roz, toti erau feritici si toate cele, animeul devenea prea banal...Asa ca Zero vrea sa o ucida acum pe Yuuki, fiindca e vampir...
Cred ca aceasta idee e mult mai interesanta, decat o dragoste simpla intre un vanator de vampir si un vampir...
Grafica si culorile mi-au placut, cat si ideea animeului...Smile
sper sa fie si sezonul al treilea:bye:





#9
Iti multumesc pentru acest topic . asa,sa incepem :
Vampire Knight este numarul 1 dintre animeurile mele preferate ,iar sezonul 2 ,este mai reusit , dupa parerea mea . Se afla mai multe secrete ,iar Zero este si mai indragostit de Yuuki. Imi plac scenele cu el ,cum ar fii :Atunci cand ii atinge gatul lui Yuuki cu limba(Yuuki,damn girl, in that moments you must feel so excited 21 ) ,cand Yuuki il imbratiseaza pe Zero pe la spate.
Personajele preferate din anime sunt :
1Kaname (e un nume de fata, ca in FMP,dar totusi ,este si un nume de baiat...) este hot,si imi place atunci cand o imbratiseaza de fiecare data pe Yuuki *Butterfly in the stomach * 21 ...and i love his hair :001_wub:
2Zero -Tipul asta are nevoie de dragoste. Mereu mi-am zis asta de cate ori vizionam animeul 21 E hot and sexy :001_tt1: ...he's the perfect men
3Aidou -sama .Incredibilul vampir care ma face mereu sa rad ..doar e blond 21
Grafica este exclenta , iar melodiile m-au innebunit pur si simplu . Am melodia lui Kanon Wakeshima-Still doll .Ador melodia asta,iar fiindca imi place atat de mult ,mi-am pus-o ca ton de apel.
Cam atat am avut de scris despre Vampire Knight 10
Pentru cei care nu au vizionat animeul inca , vi-l recomand din suflet. Va garantez ca il ve-ti iubii la nebunie.
Ja ne 4

#10
Este unul dintre anime-urile mele preferate :X desi nu ma asteptam sa se termine asa...

Sincer 9 ...eu vroiam ca Yuuki sa ramana cu Zero...si nu ma asteptam ca sa se despartă...offf...si nu trebuia sa-i spuna ca o va omora .. desi stiam asta cand am citit manga...
( desi nici cu Kaname nu cred ca ii va merge rau)
...si mi-a placut de asemenea povestea de dragoste intre Senri si Rima ...




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)