Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Knight

#31
Animeul e bun pana la un anumuit punct. Daca ar disparea idioata aia de Yuuki Cross care e cea mai mare imbecila din anime,ar fi foarte ok. Nu stiu ce vad Kaname si Zero la o idioata distrusa ca aia.Nu e buna de nimic fetitza asta care le face la toti probleme.
Preferatii mei sunt KanameXZero,Aidou-sempai si Ichiru onii-chan al lu' Zero,ar face un cuplu frumos Zero cu fratele sau:p si KanameXAidou. Toti din Clasa de Noapte sunt super frumosi.8
Ei,bine tema anime-ului e faina,imi plac defapt toate personajele inafara de Yuuki Cross-proasta anime-ului.
Am urmarit ambele sezoane,ar fi fain sa apara si al 3.Evident,Yuuki Cross sa apara cat mai putin,daca se poate de loc.21
3Parerea mea,cui nu ii convine byebye

#32
Animeul e chiar bun. Il vad acum pentru a doua oara si nu imi pare rau. Poate ca imi plac mie serialele si animeruile SF ... Whatever. Sezonul 2 mi-a placut cel mai mult, a fost mai mult suspans si actiunea mi-a placut mai mult, adica cine s-ar fi gandit ca Yuuki e sora lui Kaname? Eu nu. Ador vampirii aia de Nivel E. NU stiu, poate ca sunt mai ciudati sau ... Oricum, concluzie - Animeul e bun si merita vazut.

ayame_chan si Koisuru Boukun, nu credeti ca exagerati putin? Mai ales Boukun. E doar un personaj, nu va ambalati asa ca nu se transforma in om si va sperie noaptea.
[Imagine: Hm757.png]





#33
Well...pot spune ca Vampire Knight este animeul meu preferat.8
A avut atata mister, dragoste si actiune. Mi s-a parut geniala faza cu piesele de sah ale lui Kaname. Dar nu mi-a placut ca el si Yuuki erau frati si au ramas impreuna....Adica stiu ca la ei nu conta dar....puntru public(parerea mea:d) nu cred ca arata asa de bine. Sincer as fii vrut sa ramana cu Zero pentru ca mi se parea mai simpatic. Kaname era prea opsedat de Yuuki...
Inca sper ca va incepe un sezon 3.
Animeul e de nota 1000000000000 si merita vizionat!
[center][Imagine: Naruto.Wallpaper.213636.jpg][/center]
[center] I'll could reach up and hold you star for everytime[/center]
[center] You made me smile...[/center]

#34
Si eu am vazut anime-ul si am ramas placut impresionata - de fapt este printre primele 3 anime-uri indragite de mine: x. Ideea mi-a placut si mie - chiar daca toata lumea este plictisita de chestia asta cu vampiri, in opinia mea e mai interesant decat seria Twilight. Sezonul 2 a fost mult mai bun, asa este. A avut mult mai mult suspans, ca sa zic asa. In legatura cu Yuuki, daca ati citit manga, ea devine mult mai increzatoare pe propriile-i forte. Relatia dintre ea si Zero se cam distruge, deoarece ea stie ca trebuie sa fuga de el, insa cred ca pentru Zero ea tot o slabiciune a ramas. Kanname ma enerveaza din ce in ce mai tare. Are atat de mult mister in jurul lui incat te ameteste si nici macar nu stii ce sa mai crezi. Asta nu inseamna ca il prefer pe Zero, din contra; de fapt nu ma pot hotari care dintre este mai potrivit pentru Yuuki, avand in vedere ca fratele ei, Kanname - care se dovedeste a nu-i fi frate intr-un final, are atat de multe secrete fata de ea, iar Zero nu poate sa accepte ideea ca, desi Yuuki e acum vampir cu sange pur, tot fata pe care o stia el si pe care o iubea - pot spune, a ramas. Dealtfel, el a avut cel mai mult de suferit - pentru ca Yuuki l-a ales pe Kaname (de fapt, cred ca a fost mai mult nevoita, din dorinta de afla adevarul despre ea) si imi pare rau pentru el, ca a trecut prin atatea.

Cam asta e ce am eu de zis, anime-ul merita vazut, zic eu.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#35
Este unul din serialele mele preferate deoarece ador vampiri! Titlul trebuie sa spun ca este atragator si personajele... am ramas fara cuvinte! Totusi nu as fi crezut ca Yuki este sora lui Kaname! Imi place mai ales faptul ca actiunea se petrece la o academie, seamana mult cu un fic pe care l-am citit. S-ar putea sa fie inspirat din serial.
Am citit si manga iar acum astept cu nerabdare sezonul 3 care se pare ca nu mai apare!
[Imagine: anime-11.jpg]

Moi, cand scriu capitolul unui fic! :yes:

#36
Sa vedem, sa vedem... Vampire Knight.
Pot spune ca-mi place foarte mult anime-ul, desi inca nu l-am vazut pe tot. E interesanta ideea, in ciuda faptului ca este cu vampiri. Mi se pare aiurea ca toata lumea spune "Ah, vampirii, n-avem ce vedea" doar datorita seriei Twilight. Orice serial/ anime, indiferent cu ce este, are o idee originala si merita apreciat.
Revenind la ale noastre, momentan nu am inteles prea mare lucru din serial. Zero este vampir si se uraste pentru asta si pentru ca se hraneste cu sangele lui Yuuki, proful cel nou e un vanator si directorul este un ametit fara leac21.
Zero imi place, in sensul ca e dragut. Despre personalitate... ouch. E genul clasic de vampir care nu se suporta si sufera in tacere. Putin cam folosit, dar sa zicem ca merge.
Yuuki e cam ametita, vesnic indragostita de Kaname si cam prea curajoasa. Nu stiu ce sa zic momentan despre ea, mi-ar placea sa o vad impreuna cu Zero dar se pare ca asta nu se va intampla, deci...
Kaname este dulce. Dulce ca vata de zahar. Imi place cum se comporta cu Yuuki, e atat de atent si spune mereu ca e singura persoana la care tine... Pe langa asta, conflictele dintre el si Zero mai anima actiunea.
Ceilalti vampiri sunt draguti, putin cam sadici daca stai sa te gandesc ca intreaba pe toata lumea "Ma lasi sa-ti beau sangele?"21, dar trecand peste au si ei rostul lor in anime.
Coloana sonora este frumoasa, mai ales melodia de la final care mie imi da fiori. Si grafica e excelenta, personajele sunt foarte bine desenate, miscarile curg lin(ca in realitate)...
Sunt curioasa ce se va intampla in continuare. 4
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#37
Un anime ce mi-a provocat dependenta. Am zis ca nu mai am ce sa vizionez, iar la vremea aceea ma pasionau vampirii asa ca am ales Vampire Knight. Primul sezon l-am vazut fara oprire dupa ce primul episod m-a atras. Plot-ul si grafica... Sau mai mult grafica a contat. Da, cam astea sunt criteriile dupa care ma ghidez prima data la un anime.
Vampire Knight Guily l-am urmarit cam in doua saptamani. A fost la asteptarile mele. Personajul preferat a fost Zero, bineinteles, insa dupa ce am facut cunostinta si cu restul, l-am ales pe Aidou, apoi pe Shiki. Am incercat sa ma "indragostesc" si de un personaj feminin, dar a fost destul de greu. Ajunsesem sa o urasc pe Yuuki... Caracterul ei imi devenise antipatic. Cu toate astea, animeul ramane in topul meu 3.
Night Class rulls! ^__^

#38
Mi-a placut acest anime si primul lucru care mi-a atras atentia si m-a ajutat sa-l retin a fost aparitia vampirilor,care sunt iubirea mea de mult timp.Este foarte tare anime-ul si il recomand tuturor fanilor vampirilor.Coloana sonora e super si piesele se potrivesc perfect cu actiunea si personajele.Povestea lui Yuuki,personajul principal,este interesanta.Cel mai mult,ca si personaj, mi-a placut Zero.Puternica personalitate si frumoasa infatisare(mai ales ochii,care se potrivesc cu parul alb),dar si povestea sa m-a fascinat.Prima data cand a aparut Ichiru imi venea sa-l omor,dar apoi l-am inteles si acum chiar imi place de el.Pe Kaname il urasc,il urasc si il urasc pur si simplu.Alte personaje pe care le ador sunt Shiki(dragut foc tipu') si Ichijou.Imi plac cel mai mult scenele in care apare sangele(adica mai toate) si sustin cuplul ZeroxYuuki iar pe Kaname il sfatuiesc sa plimbe ursul.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#39
[Imagine: attack_on_titan___mikasa_signature_by_sa...6sn9er.png]

#40
Am tot auzit si citit de Vampire Knight, se pare ca l-au vazut destule persoane. Eu am ramas cam dezamagita. M-am uitat pana la sfarsit pt ca voiam sa stiu cum se termina si nu aveam de gand sa citesc undeva pe net despre final doar asa, dar am avut momente in care ma cam plictiseam, nu pot sa zic ca ma tinea in suspans sau ma incanta actiunea. Totusi, recunosc ca grafica mi-a placut mult, toti erau frumosi.
Despre Yuki nu prea stiu ce sa zic, doar in raport cu altii. 106 Nu m-a enervat, dar nici nu am fost incantata de ea. Clar tinea si la Zero si la Kaname si tind sa cred ca a ramas cu al doilea mai mult pt ca simtea ca e de datoria ei sa faca asta, din recunostinta si pt a afla mai multe despre trecutul ei si nu pt ca il iubea mai mult. Ce mi-a placut la ea a fost loialitatea pt prietenii ei si in general pt cei care au ajutat-o in timp. Si il iubea pe Zero mai mult decat stia ea.
Kaname mi s-a parut enervant si clar super obsedat de Yuki. Avea intotdeauna aerul ala de superioritate si vocea semiadormita si plictisita de chestii pe care parca le considera sub demnitatea lui, adica orice lucru ce nu avea legatura cu binele lui si al lui Yuki (si peste asta imi dadea impresia ca poate trece daca nu ii sunt satisfacute interesele). Era extrem de posesiv atunci cand cica formau un "cuplu". Alta obsesie importanta era puterea.
De Zero mi-a placut mai mult. Fiindca tinea la Yuki trecand peste comfortul sau. Desi uneori exagera putin si era in stare sa si moara numai pt ca ea sa nu sufere de vreo inconvenienta. Asta imi aminteste de exageratul Edward din Twilight care credea ca stie ce e bine pt Bella mai bine decat stie ea, cam asa e si Zero cu Yuki. Pare sa tinda spre ideea de a disparea din viata ei doar ca sa o protejeze. Yeah, sure... fizic, pt ca sufleteste ar fi foarte ranita.
Senri si Rima mi se par foarte draguti si potriviti unul pt altul. Petrec tot timpul impreuna si mananca sticksuri cu ciocolata. 10 Aido e amuzant si cu o extra doza de zahar in corp, chiar imi pare rau de el fiindca ii e atat de loial lui Kaname incat nici nu poate sa ii dezvaluie adevarata fata, de ucigas si vanator de putere. Kain mi-a placut foarte mult, e atat de calm si rational, clar indragostit de biata Ruka (alta victima sentimentala a lui Kaname, orbita de loialitate si de o aparenta iubire...) si atat de rabdator cu ea, intotdeauna gata sa ii fie alaturi (sadly friendzoned).
Alta chestie care duce la o idee pe care ar fi vrut sa o induca seria Twilight e cea a vampirilor ca fiinte perfecte. Toti vampirii din anime-ul asta sunt inalti, minunat de frumosi, destepti, cu abilitati fizice si chiar magice ce depasesc posibilitatile umane, simpla lor prezenta ii vrajeste pe oamenii simpli. Nu ma deranjeaza ideea abilitatilor, ci sugestia perfectiunii. Lipsea doar sa sclipeasca in soare... la care oricum sunt imuni. In schimb, mi s-a parut interesanta ierarhizarea lor si ideea ca oamenii care sunt transformati in vampiri se degradeaza pana la gradul de monstru care ucide fara niciun control.
Well, ce sa zic, nu a fost un anime rau, a avut partile lui dragute, dar nu pot spune ca as vrea sa vad un al treilea sezon sau ceva de genul asta.
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)