Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Knight

#1
Dander here: Deoarece link-ul pe care-l pusese Ady nu mai era bun, uitati aici linkul unde puteti sa vizionati episoadele din Vampire Knight subtitrate in romana.
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#2
Kyyaaa Vampire Knight... una anime aparut ieri 8 aprilie si deja subbed azi 9 aprile... lucreaza repede shoku-dan...
Anyway nu ma pot pronunta inca cu o parere, pot spune insa ca vocile sunt bine alese, mai ales la Zero si Kaname... Op e genial, fredonez mel aia in prostie... akaku akaku akaku yurete, yume no... En lasa de dorit atat mel cat si video, eh se poate trece cu vederea. Grafica e buna, ce altceva sa ne asteptam de la Studio Deen?

Pana acum e ok, sper ca nu-l strice cum au facut cu alte anime-uri facute dupa manga-uri (nu cred ca e nevoie de exemple)

#3
Eu am luat episodul de pe veoh cu veoh tv ,dar ma rog,astea-s detalii...

Aveti in fata o persoana care nu a citit nici macar coperta de la vk ,deci uitandu-ma la anime totul mi se pare nou si nu am nici cea mai vaga idee despre ce se intampla mai departe 21 Si nici nu voi citi mangaul ,vreau ca VK sa fie primul meu anime la care ma uit fara sa dau de vreun spoiler X_x

Pai ,animatia si felul in care sunt desenate personajele sunt foarte atranctive [ador cum arata ochii @-@] . Povestea mi se pare interesanta 4 Personajul meu preferat ar fi sa zicem Shiki [ a aparut intr-o secventa ,doar atat ,dar deja imi place tipul ] . Si Zero ar fi in top cred.

Melodia de deschidere mi se pare geniala ! O ascult in prostie [daca o vrea cineva o gaseste aici ] .Abia astept si urmatoarele episoade , ca sa le comentez xD

offtopic: ahem ,snow, ziceai ca nu te mai uiti la animeuri ongoing 24

#4
A aparut deja episodul 6, iar traducere o sa apara curand. Lumea a inceput sa o ia razna dupa acest anime 10 ...

Eu am auzit de acest anime de la o prietena si nu ma asteptam sa fie asa de bun. Am inceput cu primul episod si apoi am continuat cu manga, care nu este terminata si mor de curiozitate. Personajele sunt superbe, dar imi este greu sa ma decid la unul preferat... Cred ca cel mai mult imi place Ichijou, pentru ca este mereu jucaus si nu se comporta deloc ca un vampir.
In primele episoade, s-a respectat manga aproape in totalitate, dar deja in episodul 3 dau in alte parti. Well, o sa asteptam si o sa vedem.

Btw: Thank you for the sub Shoku-dan.
[Imagine: cd534d7862259bace6e002d7185a669b_ra.gif]

[Imagine: chibi_59.gif]
Chibi-ul lui Maou


Twilight - click and the world of Twilight will be at yout feet

#5
Cute topic Vampire Knight!Pai mi-a placut anime-ul,l-am vazut tot,pacat ca s-a terminat asa,e dar macar ama inteles ca va incepe din nou la toamna o noua serie.E nice,poveste destul de interesanta,grafica super misto,coloana sonora nici nu mai zic ador ending-ul(Still Doll) si opening-ul ( Futatsu no Kodou to Akai Tsumi).Personaje preferate Yuki,Zero ,Aidou si Kaname-sempai(imi place foarte mult vocea e seiyuu meu preferat).Merita vazut.[Imagine: 7387sc6.jpg]

#6
Well eu inca nu am inceput sa citesc manga-ul T.T dar anime-ul mi-a placut foarte mult, cel putin cat a aparut din el xD Grafica e destul de buna, nu pot zice ca e perfecta dar e destul de buna xD Imi place foarte mult povestea, mai ales ca e cu vampiri si mie imi place tot ce e legat de ei xD n_n Imi plac personajele care sunt bine conturate, desi in anime vorbesc cam mult si e mai putina actiune x.x' si asta poate deveni enervant uneori xD Totusi cred ca se putea mai bine O_O'' parca ii lipseste acel ceva care te atrage foarte mult x.x'

#7
Cu toate ca animeul mai are o serie care nu a aprut,pot spune ca imi place f mult *.* Mai ales ca am reusit sa citesc si manga-ul asa ca deja stiu cam despre ce e vorba pe acolo*mwuhaha* Oricum,nu este prea mare dferenta intre cele doua,poate in anime au fost omise niste scene si nu are o trasatura chiar asa tragica.Daca stau bine si ma gandesc e chiar f putin subliniata in anime fata de manga,unde relatia Yuuki-Zero e mult mai profunda si ciudata o.o'
Ceea ce-mi place f mult la anime sunt openingul si endingul.Cred ca este prima data cand se intampla chestia asta,de obicei eu ignorand aceste parti ptr ca ma enerveaza ^^' Apoi urmeaza personajele care sunt f bine realizate *.* Am ajuns sa fiu obsedata de Kaname,care e f kawaiio,de altfel si Zero e dragutz doar ca ma enerveaza personalitatea lui.E genul de persoana care-si plange de mila si nu face nimic ca sa schimbe asta.Iar uneori exagereaza asa de mult ca da dintr-o extrema in alta.
Ar mai fi si Aidou,care e f haios cu toate ca e si foarte puternic XD
Despre grafica animeului...pot spune ca prefer mai mult manga.Stiu ca suna ciudat dar in anime personajele mi se par desenate aiurea o.o pe langa manga,care te face sa nu te mai poti abtine din holbat *o*

Oricum,chiar si asa animeul este destul de bun,existand o multime de intorsaturi de situatie,care te lasa cu gura cascata ^^ In plus merita sa te holbezi la vampirii aceeia perfecti *.*
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#8
Vampire knight(Drama, Romance, Supernatural).

[Imagine: b5dc0bc55d2570_full.jpg]
[Imagine: 5df94bb0ce65d0_full.jpg]
Nu prea ma dau in vand dupa drama,insa romance este genul meu preferat.
Vampire knight este unu din animeurile mele preferate.
Povestea este extrem de frumoasa ,mai ales pt iubitori de vampiri.Este un pic ciudat ,deoarece eu am vazut si manga care are 42 vol.si este un pic mai diferit decat anime.Oricum stiu ca in manga Kaname se dovedeste a fii fratele lui Yuki.(cand Yuki a fost mica mama ei a pus o vraja asupra ei ,ca sa nu traiasca ca un vampir.fapt pt.care mama ei a murit)Mai tarziu in manga Kaname o,,trezeste".
O sa-mi fie greau sa astept pana in octombrie pentru a doau serie.Oricum astia pana in octombrie termina seria sau din octombrie trebuie mereu sa stau o saptamana pana sa apara urmatorul capitol.Eu zic ca de cand s-a terminat prima seriie,au avut destul timp sa faca episoade,acum vom vedea.
Oricum eu il recomand tuturor,chiar este un anime reusit
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#9
Eu am aflat de acest anime cu multa vreme in urma (inca din timpul scolii) de la una din colegele mele , insa m-a stresat atat de tare cu anime-ul , incat facusem o aversiune totala fata de el si imi impusesem sa nu ma uit.
Oricum , in vara aceasta cativa din prietenii mei s-au uitat si ei si , din lipsa de ocupatie am hotarat sa-l urmaresc si eu .
Rezultatul ? Am ajuns o disperata Vampire Knight !Mi-a placut la nebunie si , va marturisesc : este primul anime de acest gen pe care il vizionez !
Mi-a placut in special personajul Kaname Kuran , care m-a fermecat prin latura sa misterioasa.
Este un anime pe care il recomand fanilor genului si celor curiosi.
[center][Imagine: 2ibj691.jpg][/center]

#10
Vampire KNight este unul dintre cele mai misto anime-uri. NU este aparut de foarte mult timp si totusi are o groaza de fani! Adevarul este ca nici nu prea a mai fost abordata acesata tema. Trebuie sa recunosc ca este super ideea. Muzica este super , si grafica de nota 20 pe o scara de la 1 la 10, ca si muzica 21. Personajele sunt...nu exista un cuvant pentru a le caracteriza ... cel mai mult imi place de Aidou Hanabusa! E prea haios si mai zapacit eu asa de el, cam neatent la detaliile importante, chiar daca acum se prinde si el ceva mai repede. Plus ca imi place cum "se tot da", daca pot spune asa, la Yuuki, poor girl...21 And again, his voice is the one of JUn Fukuyama(love this guy :X ) .. Ce sa mai zic, un anime care ne da pe spate si bne uimeste din episod in episod!
[Imagine: Celestia_III2C_Spsasasaac1651sca-1.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)