Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Uta No Prince-Sama Maji Love 1000%

#1
[Imagine: poster.jpg]
Titlu : Uta no prince-sama Maji Love 1000% / Uta No Prince-Sama.
Genuri : Music, Romance, School Life, Comedy, [ a little drama ], Shoujo.
Episoade : On-going
Anul : 2011

Cu visul de a deveni un compozitor pentru a scrie cantece pentru idolul sau, Haruka intra in Academia Saotome, o scoala prestigioasa de arte si muzica. Daca va avea succes acolo, ea va putea sa se alature agentiei Shining dupa absolvire. Cu toate acestea, nu va fi atat de usor atunci cand Haruka este deja inconjurata de potentiali idoli si de compozitori. Pentru a face lucrurile mai dificile, romantismul este interzis in scoala! Care print va fi asociat cu melodia Harukai si cu ea insasi? Uta no Prine-sama este un incitant anime, comedie romantica, care va fi ca o muzica dulce pentru ochii si urechile voastre !


Deci anime-ul este on-going, fiecare episod iese odata la o saptamana - mie mi se pare destul de convenabil. - aa, doar 5 episoade pana acum sunt iesite.

Povestea nu este destul de originala, dar mie imi place ca are in vedere si muzica. <3 . Da, mai ales muzica.
*back to anime*
Imi place cum sunt conturate personajele, grafica este geniala - da, de la NicoNico Production. xD
Oh, ce-as vrea sa se grabeasca mai repede cu dragostea asta; eu deja am ales partenerul Harukai. Si astept sa vad ce se mai intampla. ^^
Personaje :

Nanami Haruka
Ichinose Tokiya
Ittoki Otoya
Hijirikawa Masato
Jinguji Ren
Kurusu Shou
Shinomiya Natsuki

Ichinose Hayato
Shibuya Tomochika
Tsukimiya Ringo
Aijima Cecil
Hyouga Ryuuya
Kurusu Kaoru

* si uitati un link unde puteti viziona episoadele aparute momentan :
http://www.animecrazy.net/uta-no-prince-sama-anime/

Now, ce parere aveti despre anime ? Dar despre personaje ?
Aveti vreun personaj favorit ?

#2
Nu credeam ca o sa imi placa un harem vreodata! Dar, ca sa fim sinceri, genul harem prezent aici nu este chiar atat de dominant, desi i se observa influenta. Mai degraba muzica este elementul domninant, and then the characters, and then something else, and maybe then the harem genre.

In orice caz, cand am auzit prima data de anime, with description and everything, am gandit ca este "inca un anime stupid" si nici macar nu i-am dat importanta. Totusi, ieri, cand ma invarteam pe aici, am dat de el, pentru ca aveam chef sa ma uit la ceva neaparat si mi s-a parut intotdeauna ca are o grafica upper cute, well... I thought: why not ? let's give it a try. Si daca nu-mi place, ce? vad eu ce vad dupa. And then... well I actually LOVED the first episode so much that I wanted to see more and I ended watching 10 episodes yesterday ( nu stiu insa daca a fost si episodul 11 released? ah, e still ongoing, right? as far as i know... it is! )

Oricum ar fi, mi-a placut foarte, foarte, foarte mult ceea ce am vazut pana acum. Nu este a masterpiece, doar un alt anime, cu un plot nu foarte original si cu personaje, la fel, nu foarte originale. Sunt multe elemente cliseice prezente in anime, dar pe mine nu ma deranjeaza nice catusi de putin and I am quite enjoying the anime and I can't wait to see the last 3 episodes and see how it ends. Sper sa aiba un final destul de dragut si sa nu ma faca sa zic "waste of time" how it happens sometimes, with some endings. Dar prevad deja ce o sa fie in ultimul episod, and I hope that if it's that, it's upper cool. Si ma intreb daca it's the end of it sau vor face si un secon season

Ceea ce ma bate la cap este si ideea mangaului, pe care nu... nu vreau sa il incep. Cred ca nu ar avea farmec, sincer. Adica, animeul asta este 40% ( mai mult? ) muzica. Seriously, poate chiar 50% si restul de elemente, grafica ( o ador ), personaje ( super! ), poveste ( nefiind cine stie ce ), si alte... elemente. In orice caz, quite complicated.

Ä‚h... personajul meu favorit? Greu de spus. I guess it's Nanami Haruka in a way or another. I hate her legs, though, why does she have such ugly legs ? with such a cute face! and well well, I like her hair so much that I want to have the same haircut, though I won't, my hair is too short right now and I'm too lazy too let it grow. Ma rog, ideea e ca imi place de ea si ca personaj si ca grafica si... well she's utterly cute. Cat despre baieti, I love 'em all. Imi place mult de Ittoki Otoya because he's so fucking cute si I tend to call him Shiki, I don't even know why ( okay, I know, but well I don't call him like that or at least I'm trying not to ), apoi... let's see, Syo-chan ( who's so CUTE and ADORABLE si si si si... he's just like that ! ) apoi it would be Shinomiya Natsuki ( Satsuki, actually - spoiler - the guy without the glasses, Doamne ce fain a fost cand a cantat la concertul lui Hayato * smiles* it was one of the best songs ever!!!! si cred ca ma duc imediat sa il mai ascult, lol, because I loved it ), apoi Jinguji Ren ( gosh! how he plays that instrument of his... kills me and he's such a flirt and hot. he's VERY HOT ) si Hijirikawa Masato care e atat de dragut cu tunsoarea aia si cu cantecul compus pentru Nanami and he's just a nice guy, I like him very much. Si apoi ar fi Ichinose Tokiya. The thing about this last guy is that... yeah I love that song that 'saved' Nanami, but it's just that, he's the typical type of guy, si momentan nu m-a impresionat cu nimic... Si proful Hyouga Ryuuya e foarte simpatica ( *drools* )

Enfin, sunt innebunit dupa ending si dupa opening, actually. Mi se par foarte simpatice, simplastice si reusite. Love 'em! ~ si animeul e chiar FOARTE BUN avand in vedere titlul and stuffs. De mult nu m-am mai uitat cu atata incantare si entuziasm la un anime si cu un zambet stupid intiparit pe chip; he-he-he-

#3
Mi-a placut anime-ul si ideea lui chiar foarte mult <3 M-am apucat de el in saptamana dinainte de vacanta de iarna,joi,parca, pentru ca eu nu mai mersesem la scoala de miercuri. * si asa nu se faceau lectii , iar majoritatea plecau in vacanta* Grafica m-a atras din prima , sunt asa chiut si atat de viu colorati ! <3
Mi-a placut Nanami Haruka , este draguta , desi personalitatea ei poate ca nu e chiar pe gustul meu , inafara faptului ca a luptat pentru visul ei xD As da-o putin la o parte din peisaj , woah , ce yaoi ar iesi *daydreaming*
Heh , si cam atat ^^ In mare parte , anime-ul chiar e unul fain.
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#4
Nyaa :3 iubesc animeul asta cand am vazut primul ep m-am gandit ca nu o sa fie asa fain [adica clasica poveste despre o singura fata si vreo 5-8 boys]
dar avand in vedere ca este despre muzica iar baietii sunt prea draguti n-am putut sa nu ma indragostesc de el.
Personaj favorit...ar fi shou e so cute si dulce :X si ar mai fi Tokiya[la inceput am crezut ca o sa fie o poveste de dragoste intre tokiya si haruka,dar nimic de genu 106]
Mi-a placut cand toti baietii au ales-o pe ea ca compozitor *Go Nanami go*21

Din cate stiu nu mai e on-going. Episodeul 13 a fost ultimul poate se va mai face un sez al 2 desi nu prea cred. 106
[CENTER][Imagine: shiki-natsunocopy.png][/CENTER]
[CENTER]Together forever ! xD[/CENTER]

#5
Eu pana acum am vazut pana la episodul 7, inclusiv. Pot sa spun ca ii ador pe toti baietii. Fiecare melodie e geniala in felul ei. Pur si simplu ador cam totul la acest anime.
Syo si Ittoki sunt preferatii mei. In episodul cu inaltimile am ras de m-am prapadit. Ce sfarsit! Nici nu m-am gandit ca se va termina asa
Sunt de acord cu Teh. Harem theme nu este neaparat prima. Se resimte mai putin tenta harem.
Cat despre Haruka... Nu stiu exact cu cine va ramane. POate cu Ichinose Nu stiu ce sa zic. Doar o banuiala. Sa ma uit si aflu.
Pana acum anime-ul a fost o delicatesa. Mi-a placut mult. Nu m-am mai indragostit de un anime atat de mult de multa vreme. Abia astept sa vad si celelalte episoade
EDIT: Am uitat sa spun ceva... Stupid me! Directorul academiei este genial! Ador toate fazele cand apare el. Sa mori de ras si nu alta Este super penal domnul. Imi place personalitatea lui excentrica si rasul lui ma omoara.
EDIT 2: Dupa ce am terminat de vizionat tot anime-ul, am revenit cu un edit ca sa-mi las si eu parerea Ca si persoanele dinaintea mea, cred ca va urma un sezon doi. Tipii misteriosi sunt unul dintre motive, dar eu cred ca mai e si Cecile. Pentru ca prea l-a adaugat din pom, ca sa nu-l dezvolte si pe el. Daca nu ar mai fi, el ar fi doar un persoanj adaugat de dragul de a avea mai multe personaje. Parerea mea aici, desi trebuie sa spun ca e frumos baiatul. Si pe langa asta, Haruka nu a ramas cu nimeni. Nu e corect! Trebuie sa ramana cu cineva! -.-
She's wiskey in a teacup.



#6
Sunt singura (nu am citit celalalte comentarii) care crede ca directorul nu isi facea cele mai grozave intrari? 43 Oricum, mai aveam un episod si jumatate (da, si jumatate) si il terminam, dar l-am abandonat. O sa continui episodul si jumatatea zilele astea.
Nu stiu... hmmm, anime-ul asta merge yaoi. 21 Serios! Fiecare cu cel din camera. Mie imi placea de Natsuki x Shin si fabulosul 'cuplu' Ren x Masato.
Natsuki este prea epic... cu plasa de fluturi si toate cele. 21 Bietul Shin, pana si din cauza lui are rau de inaltimi.21
Masato era 'preferatul' meu. <3 E prea misto si a cantat superb la pian si vocal, atunci (cand a facut-o pe tipa sa uite de tracul ei).
Anime-ul a fost frumos. Opening misto, ending nu mai tin minte, melodii frumoase si etc. Anime-ul acesta este despre "puterea muzicii" daca poti sa spui asta. 21 Ah, daaaa, mi-am amintit ca au inversat opening-ul si ending-ul. Deci spun ca imi place ending-ul. <3 You are ready? One, two, three... *laughs*
Prima data credeam (din cauza opening-ului primului episod) ca e vorba despre o trupa de baieti. Si ma intrebam de ce ei nu se cunosc sau nu isi vorbesti in primul episod si etc. Apoi mi-am dat seama ce si cum. 21
Tipa e cat de cat draguta... 39
Nu mai doresc sa continui fiindca nu pot sa fac sapaturi prea adanci acum. <3 (o fi din cauza recitirii manga-ului asta cul? <3)
[edit] Am uitat sa specific ca acesta e un anime pe care eu l-am ales sa il vizionez, fara recomandari sau ceva... 21 Pfff!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
A spus cineva cumva Uta No Prince-Sama Maji Love 1000% ? O.O ADOR acest Anime in adevaratul sens al cuvantului. L-am vizionat deja de 10 ori si tot nu ma plictisesc. Dupa parerea mea grafica este destul de buna si elementul dominant imi place (muzica). Nanami Haruka este o tipa asa de dragalasa si cutyeee si blanda si bla bla bla. Imi plac ochii ei aia mari si puterea sa de a merge mai departe in ciuda vorbelor colegilor sai cum ca ea nu stie sa cante sau ca bla bla bla ._. rautaciosii! Personajul meu preferat e Nanami si chiar mi-as fi dorit s-o vad impreuna cu Ichinose 46 dar nu mereu visele devin realitate. Huh, pai in parte imi plac toate personajele(chiar si directorul ala tignit) 21. Sincer in primul episod cand l-am vazut pe directorul ala cum si-a facut intrarea eram ceva de genu ; O.O dar a fost amuzant. Ren, e genul tipului mai nustiu cum sa zic, ii cam place sa se dea la fete si e insistent. De asemenea ii place sa fie in centrul atentiei fetelor, de obicei. Hmp, Ittoki e asa de cuteeee si dragalas. Mmm imi place si de el la fel de mult, caci doar a sprijinit-o pe Nanami mai mereu si ar face o pereche frumoasa (cu atatia baieti frumosi e greu sa te hotarasti. Hijirikawa-kun, are o tunsoare ciudata si este cam in conflict cu Ren mai mereu dar ma bucur ca intr-un final ehehe se inteleg si ei. Imi place foarte mult de Shinomiya 8 si de cele doua personalitati diferite ale sale. Cand a rupt bietul copac dintr-un pumn am crezut ca mor de ras ca si atunci, cand purta in cap o sapca gen pui. Kurusu Shou e atat de chinuit de Shinomiya, bietul de el! Dar e amuzant mai ales cand ii face poze imbracat in cine stie ce! Doamne, ador asa de mult animeul acesta si abea astept sa apara sezonul 2. DA cum a-ti auzit, s-a aprobat deja sa apara si un sezon 2 si abea astept >.<
Cam atatea am avut de spus! Ja neee!

[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#8
L-am vazut tot. Sincer, nu e unul din cele mai reusite anime-uri prosibile, are o grafica si o coloana sonora buna si povestea nu e chiar originala. E aceeasi poveste a fetei care isi indeplineste visul. Mie mi-a placut mesajul 1000% love. Stiti ca asta inseamna 10% nu?21 Deci intr-o iubire doar 10% e pasiune. Restul ar trebui sa fie prietenie. Mi-a placut in special Haruka pentru ca era genul ala de personaj care poate face minuni (sa inveti in 2 nopti teoria muzicii e imposibil O.O) baietii sunt genul ala de prietenii nepasatori, care vor sa arate ca nu-i leaga nimic dar defapt e un fir intre ei. E un anime bun, unul din preferatele mele4 Da...cam da inspre yaoi, si mie nu-mi place yaoi-ul -_-". Dar la asta m-am uitat. Am riscat sa fiu din nou dezamagita de sfarsit si uite ca n-am fost21 Eram intr-o pasa d-astea proasta in care ma uitam care 5-6 ore pe zi la filme (exageram foarte mult) si fiecare, dar fiecare se termina prost si nu asa cum vroiam eu. Citeam in prostie carti politiste si din nou, si aici, criminalul era personajul care imi placea cel mai mult21 Si la anime-uri la fel. Cand ma uitam la primul episod si imi placea grafica si personajele, ori povestea era de tot rahatu, ori era yaoi ori yuri.
[Imagine: universul1.jpg]

#9
Intra-adevar, daca ar fii yaoi, nu cred ca am mai putea discuta despre nimic altceva decat acest anime. Dar si aici ca si in cazul anime-ului Kuroko no Basuke, visele raman vise. Poti doar sa iti imaginezi.
Cat despre anime in sine, I know I am pathetic but I only started to watch it because of the boys. Intr-un AMV, pe youtube am dat cu ochii de toata trupa, intr-o secunda. Nu am cautat plot-ul, doar anime-ul dar trebuie sa spun, nici el nu m-a dezamagit. Am vizionat doar prima serie dar planuiesc sa o incep si pe a doua cat de curand. Ce imi place mai mult este Haruka, personajul principal feminin. Pare atat de simpla si sincera cand vine vorba de sentimentele ei, cu siguranta nu poti sa gasesti un motiv pentru a nu o face. Baietii sunt, bineinteles, adorabili. Ai cate unul din fiecare gen de personalitate pe care o vrei la printul tau. Cat despre Starish, aici, ma bucur pentru faptul ca au reusit sa ajunga la un numitor comun. Sfarsitul putea fii mult mai nesatisfacator. Cat despre relatia sau mai bine spus, posibila relatie dintre Tokyia si Haru-chan, mi-ar fii placut intr-adevar. Dar cea mai importanta regula e, pana la urma 'No romance!'. Una peste alta, un anime bun pentru pasionatii genului.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kami-sama Hajimemashita Lexxu 5 5.370 18-07-2013, 10:57 AM
Ultimul răspuns: Namiko
  Kaicho wa Maid-sama! Twisty Emerald 10 7.230 02-12-2012, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Michee


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)