Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Upgrade la 1.6

#31
Avand in vedere ca Flaw face upgrade la 1.6 ( unul dintre upgradele majore myBB) este un lucru foarte bun intrucat upgrade-ul contine o multime de noi caracteristici si modificari aduse temei precedente.
Una dintre caracteristicele majore ar fi imbunatatirea drastica a functionalitatii forumului,a securitatii,o mai simpla utilizarea a "moderator tool" si multe altele.Inclusiv noi userii ne vom bucura de cateva noi caracteristici ale temei,gen video embedding,extended reputation si user status pare-mi-se, etc.
Pt. mai multe delatii click here.

Bafta si mult succes Flaw.
This curiosity completes us all and drives us all.

#32
Flaw, ai facut treaba buna si fii linistit avem rabdare pana o sa readuci totul la normal. Smile
Pe mine nu ma deranjeaza cu nimic aceasta "tema" .
E bine cu si fara ea.
Oameni buni nu mai luati foc atata: gen -> ce tema hidoasa, urata, sau ce ati mai scris voi-- a spus ca este temporar, deci se va rezolva.
Bye si spor la treaba.
Q: 'Ce ' EsTe ' PumNuL ?
A: 'PumNuL ' EsTe ' ParTeA ' De ' VorBirE ' CaRe ' ItI ' MuTa ' MaXiLaRuL ' Si ' ItI ' PuNe ' InTrEbAReA ' MaI ' VrEi ' ?
15

#33
(01-08-2011, 10:52 PM)Debb. A scris: Tare tema Cameleon. OMG. Azi am postat continuarea la ficul meu si cand m-am uitat sa vad daca e acolo pur si simplu nu aparea. o.o Am dat la Posturi de azi si imi arata cine a lasat ultimul post dar cand intram sa vad nu mi-l arata. In fine.. ma gandesc ca este tot din cauza acestor schimbari.

Bafta cu modelarea site-ului. Probabil la sfarsit va arata super. :]

Presupun ca tu esti cea cu "save as drafts". Era un post mai devreme... deci

http://animezup.com/forum/usercp.php?action=drafts

cel mai probabil e acolo ^^

Click edit draft si dai POST NU SAVE. 4

Mah, eu iti vad capitolul pe forum...

Zau ca ajung experta in erori pe chestia asta X_X


#34
Am observat si eu o eroare. Chiar si cu tema Cameleon, nu merge deloc sa imi schimb semnatura. Imi da mereu eroarea aceasta :'' Your signature has too many lines. You can use only 5 line(s) in your signature '', avand in vedere ca la semnatura noua imi pun decat o imagine.
[Imagine: j5atg3.png]


#35
Aly.. mersi dar cand dau pe link-ul acela spune ca n-am nici un draft salvat o.o Nu prea ma impac cu limba engleza ori nu stiu eu sa ma descurc.. desi probabil sunt amandoua. OMG. Pe bune? Chiar vezi postul pe forum? o.o Piersicuta mi-a zis ca nici ea nu vede postul meu. o.o

#36
@Deb, click pe spoiler
(01-08-2011, 10:27 PM)Debb. A scris: Dupa o absenta destul de indelungata, v-am adus nextul. :] Ei bine.. sper sa va placa. 4


Capitolul X


Sasuke:


Deschid usa vilei si intru cu tot cu rozalie in brate. Buzele noastre sunt implicate intr-un joc nebunesc. Inchid usa cu piciorul si ma indrept spre canapea. Ma asez iar fata ramane calare in bratele mele. Reusesc sa-i dau jos pantofii, aruncandu-i pe undeva prin sufragerie. Imi infig mana in parul ei, adancind si mai mult acel sarut. Rozalia incepe sa-mi desfaca unul cate unul nasturii de la sacou, reusind sa-l dea jos si sa-l arunce pe un fotoliu. Ma descalt rapid si las pantofii langa canapea. Cad pe spate, cu rozalia peste mine. Mainile mele incep sa se plimbe pe spatele fetei, cautand cu atentie fermoarul rochiei. Zambesc usor cu buzele fetei peste ale mele cand il gasesc. Trag incet de el in jos, vrand parca sa prelungesc mai mult clipa. In momentul urmator, rochia aluneca de pe trupul fetei. Zambesc pervers cand ii vad din nou sanii mari ce abia ii sunt tinuti in frau de sutienul negru. Simt mainile fetei umbland pe camasa mea. Imi desface primii trei nasturi, iar pe restu nu mai are rabdare sa-i desfaca, asa ca imi rupe camasa. O arunca pe undeva si se lipeste de trupul meu. Mainile mele se incolacesc pe talia ei, facand-o sa tresara. Ma ridic cu tot cu ea si simt cum fata incearca sa scape de pantalonii mei. O las jos si o ajut sa-mi desfaca pantalonii. Zambesc smecher si o iau din nou in brate, pozitionandu-i picioarele in jurul taliei mele.


Cu chiu cu vai reusim sa ajungem la camera mea. Deschid usa si o inchid la loc cu piciorul. Nu mai aprind becul si merg prin intuneric spre baie. Imediat ce dau de manerul usii, o imping si intram in baie. O asez pe fata pe masina de spalat, iar aceasta ramane masca. Jacuzzi-ul este plin cu spuma de baie, iar peste sunt presarate cateva petale de trandafir rosii, albe, roz si galbene.
- Exact ca prima data, o aud pe rozalie.
Ma intorc spre ea si vad ca priveste undeva in gol. Ochii ei verzi sunt goi acum. Fara sentimente. Ce vrea sa spuna? O nu.. Chiar asa am pregatit si pentru prima noapte care am petrecut-o impreuna. Seara in care ea mi s-a daruit iar eu am profitat de inocenta si naivitatea ei. Imi las capul in jos. Intre noi se lasa o liniste mormantala. Niciunul dintre noi nu mai zice nimic. Vad o lacrima scurgandu-se pe obrazul ei. Aluneca usor si ajunge la barbia, cazand de acolo.
- Sakura.. imi pare rau.. n-am vrut sa te fac sa suferi. Vroiam ca noaptea asta sa fie doar a.. noastra, spun incet.
Vad cum se sterge usor la ochi. Isi ridica capul si o vad zambind, spunandu-mi ca noaptea asta chiar va fi a noastra. Zambesc usor si ma apropii de ea. Ii mangai usor chipul, lipindu-mi rapid buzele de ale ei. O lipesc de mine si o ridic cumva de pe masina de spalat. O musc de buza inferioara, iar aceasta tresare, facandu-ma sa o scap.


Dupa cateva minute, eu ma aflu in jacuzzi iar fata sta calare in bratele mele. Zambesc usor si iau o farfurie de langa jacuzzi, pe care se afla frisca si capsuni. Iau putin frisca si i-o pun pe buze si gat.
- Nu crezi ca mi-a cam ajuns cu frisca pentru seara asta? intreaba fata incercand sa se stearga cu mainile.
Ii prind mainile si i le duc la spate. O sarut apasat pe buze, avand grija sa iau frisca de pe buzele ei. Imediat ce indepartez frisca, continui cu saruturile pe gatul ei. I-l ling incet, facand-o pe fata sa vibreze usor. Imediat ce imi termin treaba, ii dau drumul la maini, acestea repezindu-se la farfuria cu frisca. Rade usor si ia toata frisca, punandu-mio pe fata, gat si piept. Inchid ochii si ii redeschid brusc. Rozalia chicoteste usor. Ma saruta apasat, reusind sa indeparteze frisca de pe fata mea. Ma saruta incet pe gat, infigandu-si dintii in pielea mea. Instinctiv imi bag mana in parul ei, tragand-o usor. Trece imediat la pieptul meu, urmarind fiecare urma de frisca. Fata tresare cand isi da seama ca mainile mele i-au desfacut sutienul. O lipesc de mine, sarutand-o apasat pe buze. Cobor usor pe gatul ei si oprindu-ma la sanii ei.


O trantesc pe pat iar eu ma urc deasupra ei. Zambesc usor cand o vad pe fata privindu-ma cu atentie. Mainile mele se plimba pe trupul ei, facand-o pe rozalie sa vibreze la fiecare atingere. Trag usor de chilotii ei in jos, reusind sa-i arunc pe undeva prin camera. Fata ramane goala, lasandu-ma sa ma delectez cu niste imagini superbe. Ii prind buzele intr-un sarut apasat in timp ce o patrund cu doua degete. Fata ma musca de buza, facandu-ma sa zambesc in sinea mea. Le misc inauntrul ei si imi iau buzele de pe ale ei. Gemetele rozaliei incep sa rasune in intreaga incapere. Imi scot degetele din ea, facand-o pe fata sa rasufle usurata. Ma las peste ea si incep sa ma infrupt din buzele ei. Ma joc usor cu ele si simt cum fata vrea sa scape de boxerii mei. Ma desprind din sarut si o ajut sa scape de ei. Rozalia zambeste usor, facandu-ma sa-mi pierd rabdarea. Ma apropii de urechea ei si ii soptesc usor:
- Imi pare rau, dar sti ca o sa te doara.
Fata da afirmativ din cap si inchide ochii, inghitand in sec, dandu-mi de inteles ca este gata.
O patrund brusc, facand-o pe fata sa dea capul pe spate si sa tipe de durere. Isi musca incet buza, facandu-ma sa-i mangai usor chipul. Fac miscari de du-te-vino usoare, pentru a nu-i provoca prea multa durere, insa nu prea cred ca rezolv ceva. La fiecare patrundere, cate o lacrima se scurge pe obrazul ei.
- Mai repede.. si.. mai.. adan..c, o aud pe rozalie cum sopteste printre gemete.
Ii fac pe plac si maresc ritmul, miscandu-ma mai repede. Ma las peste fata, sarutandu-i usor buzele moi cu dorinta sa mai diminuez durerea. Fata geme tot mai tare si imi dau seama ca saruturile mele nu prea au efect. O trag pe fata peste mine, dandu-i voie sa faca ce vrea. Incepe sa faca miscari de sus-jos destul de rapide. Imi pun mainile pe soldurile ei, facand-o pe fata sa mai incetineasca cat de cat ritmul. Mana mea dreapta incepe sa se plimbe usor pe trupul ei. Fata se lasa brusc peste mine, lasandu-si suvitele de par sa-mi mangaie chipul. Zambesc usor si imi ridic capul, prinzandu-i buzele intr-un sarut apasat. O lovesc usor peste sezut, facand-o pe fata sa-mi muste buza inferioara.


Dupa cateva minute, ies din rozalie iar aceasta cade pe burta. Ranjesc si ma las peste ea, patrunzand-o pe la spate. Fata strange in brate perna, dand capul pe spate. Parul ei imi loveste fata, provocandu-mi cateva furnicaturi. Ma imping in ea in timp ce imi afund chipul in parul ei parfumat si ce-i drept, cam plin de fixativ. Un strat lipicios de transpiratie se asterne pe corpurile noastre. Ies din fata si o intorc spre mine, patruzand-o din nou. Ma ridic cu ea din pat, intrand in baie. Deschid cabina de dus cum pot si dau drumul jetului de apa. Fata isi incolaceste picioarele in jurul taliei mele, facand patrunderile sa devina mai usor de executat. Apa calduta incepe sa ne mangaie trupurile, indepartand stratul de transpiratie de pe noi. Imi asez bratele in jurul taliei rozaliei, reusind sa-i cuprind trupul. O lipesc de mine si ma eliberez in caciulita. Fata isi pune mainile pe umerii mei si da capul pe spate. Picioarele ei imi elibereaza talia, dandu-mi voie sa ies din cabina. Arunc caciulita in WC, luandu-mi o pereche de boxeri pe mine si aud cum se opreste dusul. Rozalia iese din cabina cu un prosop in jurul trupului ei. Parul ei e cam ud si destul de ravasit. Intra rapid in camera ceea ce ma face sa zambesc usor. Merg dupa ea si o vad cum incearca sa-si incheie inchizatoare de la sutien. Zambesc usor si profit de faptul ca sta cu spatele.


Sakura:


Simt doua maini punandu-se peste ale mele. Tresar si intorc capul spre faptas. Zambesc usor si ma calmez cand realizez ca este Sasuke. Baiatul imi incheie sutienul si se lipeste de mine, punandu-si mainile in jurul taliei mele. Imi saruta usor gatul, dupa care obrazul stang. Ma forteaza sa inaintez pana ce ajung in fata oglinzii ce se afla pe usa dulapului. Ma lipeste cu fata de ea, facandu-ma sa scancesc cand simt suprafata rece. Imi da parul pe o parte, dezmierdandu-mi pielea gatului. Pieptul sau se lipeste de spatele meu si simt cum ma ia pe sus. Scot un tipat si il aud pe brunet cum rade usor. Ma lasa pe pat si se pune peste mine. Isi pune mainile de o parte si de cealalta a capului meu, apropiindu-se incet de buzele mele. Ma saruta apasat, facandu-ma sa-mi infig mainile in parul sau negru ca smoala. Se sprijina pe coate ceea ce ne apropie mai mult. Se lasa mai tare peste mine, presandu-mi sanii cu pieptul sau. Mainile sale imi cutreiera trupul fara sa lase vreo particica neatinsa, exact ca prima data. Zambesc cu buzele lui peste ale mele si il simt desprinzandu-se din sarut. Ma priveste confuz si intreaba ce-i asa amuzant. Vrand sa ma joc putin ii spun ca nu-i zic. Vad cum isi musca buza inferioara zambind provocator, moment in care il imping pe spate. Ma ridic din pat si ma asez pe scaunul de la birou, picior peste picior. Brunetul se ridica in sezut si imi zambeste rautacios indreptandu-se spre mine. Ma ridic rapid de pe scaun si incep sa alerg prin camera cu el pe urmele mele. Ies din incapere si alerg pe hol coborand rapid scarile.


Stau ascunsa dupa canapea, ascultand cu atentie si cel mai mic zgomot. Ce tampenie. Zici ca suntem doi copii mici. Incep sa chicotesc la gandul asta si aud pasi care intra in bucatarie. Foarte bine! E timpul sa urc sus. Ma ridic de langa canapea si ma indrept in fuga spre scari. Urc rapid treptele si cand sa ajung la laminatele albe, simt cum glezna imi este prinsa. Cad intinsa pe burta si simt cum cineva ma ridica de talie in sus. Un trup se lipeste de al meu si imi intorc capul spre partea dreapta, vazandu-l pe brunet.
- Uite ca te-am prins, imi spune acesta rautacios.
Fac pe bosumflata si vad cum mergem in camera baiatului. Ma lasa pe pat si se indreapta spre intrerupator, lasand camera intr-o bezna totala. Ma intind pe spate si simt cum brunetul trage pilota peste noi. Se apropie de mine si ma ia in brate, sarutandu-ma pe obraz. Intind mana pe noptiera si apas pe butonul rosu de la telefon. Observ ca este ora sase si jumatate dimineata. Deja?! Ne-am facut prea mult de cap. Zambesc rautacios la acest gand si simt cum brunetul isi pune o mana pe spatele meu, fortandu-ma sa ma intorc spre el. Imi asez capul pe pietul sau si imi las mana sa cada pe talia sa. Ma saruta pe frunte si isi lipeste capul de al meu. Imi dezlipesc buzele si rostesc un noapte buna destul de intarziat.
- Doar atat in semn de "noapte buna"? ma intreaba.
Ridic din spranceana si il simt pe baiat ridicandu-mi capul cu doua degete. Ma trage peste el si imi saruta usor buzele. Ma musca usor de cea inferioara si simt cum isi infige mana in parul meu. Ne desprindem din sarut si imi las capul pe pieptul sau, adormind in cele din urma.


Cateva raze jucause se strecoara printre jaluzelele albastre, uita-te deschise. Se opresc pe chipul meu si incep sa ma foiesc pe toate partile. Dupa cateva minute de lupta, hotarasc sa ma trezesc. Ochii mei verzi incep sa se deschida. Clipesc rapid de cateva ori pentru a ma obijnui cu lumina. Observ ca brunetul nu se afla langa mine. Ma ridic brusc in sezut, privind buimaca in jurul meu. Camera este goala, luminata doar de razele slabe ale soarelui. Ma uit la ceas si observ ca este ora treisprezece. Ah.. am dormit asa de mult. Vad pe dulap un umeras, pe care sta frumos o rochita alba, pana cu o palma deasupra genunchilor si jos sunt o pereche de sandale albe fara toc. Zambesc usor cand vad ca de rochita este lipit un bilet scris frumos. Ma indrept spre dulap si iau umerasul in mana dezlipind biletul. Il citesc si observ scrisul elegant al brunetului.

" Imi pare rau ca nu sunt langa tine cand te trezesti dar am fost chemat la firma parintilor mei. Pentru ca nu sunt langa tine ti-am lasat rochita aceasta in semn de imi pare rau. Voi reveni curand si te rog, asteapta-ma. Tine minte, te iubesc.

Sasuke.
"

Zambesc usor si buzele mele se lipesc de foaia incarcat cu parfumul brunetului. Iau rochita si merg in baie, facandu-mi un dus rapid. Imediat ce ies, imbrac rochia si realizez ca imi vine perfect. Se leaga dupa gat si are sub sani o curea aurie, lasand la vedere un decolteu generos. Incalt si sandalele si ma privesc in oglinda. Chicotesc usor si cobor jos, pentru a pregati masa. Asez pe masa doua farfurii si doua pahare in care torn suc de portocale. Stau cateva clipe, gandindu-ma ce as putea sa gatesc. Dupa cateva momente, imi trazneste sa fac niste clatite. Zis si facut. Amestec ingredientele necesare si incep sa prepar clatitele. Dupa un sfert de ora, pe farfurii stau asezate cateva clatite, avand in varf putin unt, iar peste miere. Zambesc usor si merg in gradina din spate, cat timp il astept pe brunet. Verdeata, o multime de flori si trandafiri de aproape toate culorile mi se infatiseaza in fata ochilor. Zambesc usor si merg spre trandafiri, mirosindu-i pe fiecare in parte. Rup un trandafir rosu ca sangele si continui sa-l miros.
- O floare printre flori, aud o voce dulce.
Talia imi este cuprinsa de doua brate puternice si doua buze suave imi saruta tampla. Imi intorc capul spre dreapta si il observ pe brunet. Zambesc usor si ma intorc spre el, ridicandu-ma putin pe varfuri. Ajung la chipul sau iar buzele noastre se unesc, formand un sarut usor timid. Ma lipeste usor de el, mangaindu-mi parul ce imi cade in valuri pe spate. O atingere tandra las pe chipul sau, facandu-l pe brunet sa zambeasca cu buzele mele peste ale lui. Ne desprindem din sarut si observ cum brunetul imi ia trandafirul din mana. Ii rupe codita, facandu-l mai mic. Il aseaza usor in parul meu, sarutandu-mi fruntea.


- Wow! exclama brunetul cand vede ce am pregatit.
Ma saruta pe obraz si se aseaza pe un scaun, lasandu-ma sa fac acelasi lucru. Mancam in timp ce facem fel si fel de glume ce ne amuza.
- Sakura, parintii mei ar dori sa te vada. Cum le-am spus ca te-am intalnit din nou au inceput sa radieze din fericire. Ma intrebam daca ai vrea sa mergem la cina cu parintii mei in seara asta, il aud pe brunet.
Accept zambind oferta lui si observ cum brunetul se intinde peste masa, sarutandu-ma scurt pe buze. Zambesc usor si dupa ce terminam de mancat baiatul ma duce acasa, vrand sa incep sa ma pregatesc pentru seara ce va urma.


Scuzati-ma pentru eventualele greseli. ^^


@Kayla, tu vrei sa pui o imagine... eu vad ca semnatura ta e mai mare... Trimite-mi un pc cu noua semnatura si ti-o pun eu 39 Nu am probleme cu semnatura.

#37
Emm.. ok? M-am lamurit ca imi vezi postul pe forum dar eu una tot nu pot sa fac sa il vad si eu. Am bantuit peste tot pe link-ul acela care mi l-ai dat. 22

#38
Hei...am si eu o roblema...sunt noua si nu stiu cum sa trimit cereri de prietenie Zuppy03
[Imagine: search%3Fq%3Dnaruto%26hl%3Dro%26gbv%3D2%...9,r:5,s:49]

#39
^ Avem cereri de prietenie pe forum? O.o WHAT??? Umm, nu suntem hi5 sau facebook... iti faci prieteni prin metoda veche, vorbesti/scrii cu ei... si sunt prietenii tai.


Deb, incearca acuma... altfel iti dau quote si iti postez eu capitolul. In postul de deasupra il vezi postat?

#40
Aly, cred că se referea la asta :


[Imagine: cats-horz.jpg]
[Imagine: Jun0xCa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)