Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un nou RPG - topicul de propuneri si idei

#1
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#2
Eu nu prea stiu sincer cu ce se mananca RPG-urile, dar sustin ideea cu Harry Potter, yesyes.
So I'm in, ma familiarizez eu cu conceptul ^^" sa vedem insa daca ne strangem, i guess.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#3
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#4
[Imagine: cO53.png]

#5
... sau am putea crea ceva complet original, y'know? Harry Potter e over-over-overrated, ?i nu ?tiu dac? tuturor le place.
[Imagine: pivv.png]

#6
Sigur, m-am gandit si la asta, dar ar trebui mult efort si multi oameni implicati (vreo 10 cel putin) ca sa construim un plot si sa dam startul role-playului in asa fel incat cei care se inscriu sa inteleaga clar lumea fictionala propusa. So, astept voluntari.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#7
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#8
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#9
Euuuuuuuuuuu ma baaag *maestra in rpg-uri yaoi* XD
Putem sa facem ceva bazat pe Harry Potter, dar ar fi prea monoton sa facem cu personajele din serie (cine vrea, poate sa fie oricine din serie) si sa inventam vraji noi, camere noi, lectii noi, turnee noi.
Exemplu: Marele turneu al unicornilor ~
XD
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#10
[Imagine: cO53.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)