Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Toradora

#11
Un animeu superb! Mi l-a recomandat my bff, defapt se uita ea si m-am luat si eu dupa ea. xD Mi-a placut foarte mult si inca imi place, dar nu as avea rabdarea sa il revad. Mi-a placut cand Aisaka-chan a zis ceva in gen "Oricat incerc, nu-l pot uita pe Ryuji..." cred ca prin ep 19-21, nu stiu sigur.
Oricum, e bun de urmarit. <3
[Imagine: one_piece_quotes__luffy__quote_3__by_sky...5yul99.png]
Carpe Diem.

#12
Recunosc, am inceput seria acum mult timp, mai mult de un an si nu am reusit sa termin toate episoadele, din pacate. Am de gand sa o iau de la capat pentru ca sincer nu prea mai tin minte atat de mult. Ce tin minte e ca Taiga e o bad-ass, daca exista varianta feminina. I mean, really?
Si au fost mai multe scene funny pe care le tin minte dar cea mai interesanta si cea care mi-a ramas cel mai bine in minte a fost prima data cand s-au intalnit. Vorbim despre ' dragoste la prima vedere ', lol, nici vorba. Ryuu lasa dupa ea, nu ca ar avea de ales.
Chiar mi-ar placea sa revad episoadele pe care le-am vazut deja si cele de care nu m-am atins. Pana la urma e un anime interesant, cu o poveste la fel de interesanta.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#13
Am terminat de vizionat Toradora acum vreo doua saptamani si mi-a parut rau ca nu am avut timp sa il vad pe tot intr-o perioada mai scurta de timp, pt ca la un moment dat aveam impresia ca nu imi amintesc ce s-a intamplat.
Grafica a fost interesanta, ii dadea un aer de anime mai vechi, cel putin mi se parea ca seamana cu alea, mi se parea o grafica clasica. Mi-a placut mult ending-ul ala cu portocala amara, avea versuri pur si simplu adorabile.
Povestea mi s-a parut foarte draguta, desi umpic copilaroasa pt ca nu mi se pare ca iubirea e chiar asa cum a fost descrisa aici. Oricum, a fost interesant, iar finalul a fost cel la care ma asteptam, nicio surpriza. 10
Taiga a fost preferata mea. Era asa de micuta si de sweet, parea dura si tupeista, dar era timida si sensibila cand era vorba de baiatul pe care il placea, fie el Kitamura sau Ryuji. A fost tare faza de la ski, cand ea a lesinat si si-a marturisit sentimentele lui Ryuji. Oh, de ar fi asa de simplu! 21 Saraca, il iubea, dar se gandea mai mult la fericirea lui si a lui Minorin si isi dorea sa ii vada impreuna, chiar daca asta insemna ca il va pierde pe baiatul la care tine asa mult.
Ryuji... Mi-a placut si de el. Foarte ordonat si ingrijit baiatul asta, bun la gatit si la treburile casnice, destept, dar nu prea stie ce sa faca atunci cand sentimentele il coplesesc. Era cam fraier atunci cand o placea pe Kushieda, tot timpul avea in minte teama de a nu fi respins si de a nu face sau spune ceva gresit. Apoi, cu Taiga, nici nu stiu ce sa mai zic...
Oricum, a fost cam sec faptul ca cei doi nu s-au vazut un an, nu au mai stiu nimic unul de altul si cand s-au revazut era ca si cum nu s-ar fi vazut de ieri. Sa fim seriosi, nu e asa usor.
Kitamura mi s-a parut un personaj exagerat. Adica era pus acolo sa para destept si responsabil, dar facea niste tampenii mai mari ca el. Si mi s-a parut o prostie cand nu mai voia sa candideze pt Presedintele Elevilor si s-a vopsit blond si a fugit de acasa doar ca sa arate ca nu merita. Am inteles ca suferea pt tipa aia ca pleca, dar si ea il cam trata ca pe un fraier.
Minorin trecea uneori foarte repede de la o extrema la alta. Cateodata era prea vesela si dadea dovada de exces de energie si de zel. A fost interesanta comparatia pe care a facut-o intre iubire si fantome, da umpic de gandit unora, parerea mea. 71 Altadata, se subaprecia total, intra in depresie sau se enerva. Ce sa zic, personalitate complexa.
Iar Ami... De multe ori imi dadea impresia ca si ea il place pe Ryuji. Mi s-a parut enervanta la inceput, dar dupa a inceput sa imi placa gandirea ei: spune totul direct ca sa nu ai regrete ca ai tacut. Desi nu prea aplic asta, cred ca avea dreptate in majoritatea situatiilor. Dar ii sfatuia pe altii sa fie sinceri, iar ea nu a fost intotdeauna asa.
Mi-a placut foarte mult Toradora si mi-a parut rau cand s-a terminat. Acum imi amintesc de momentul in care aproape mi-au dat lacrimile, momentul meu preferat, atunci cand Ryuji s-a imbracat in urs si a inveselit-o pe Taiga, care era singura. A fost singurul care a fost alaturi de ea tot timpul si mi s-a parut frumos ca era acolo si atunci. Smile
Un anime foarte frumos si ma bucur mult ca mi-a venit ideea sa il vad, am fost inspirata. 10
[Imagine: sig_reinoir.png]

#14
Eu am terminat anime-ul in doua zile si stiu sigur ca este un anime bun. Mi-a placut mult si fiecare episod ma facea sa-mi doresc din ce in ce mai mult. Oricum, am fost destul de trista atunci cand s-a terminat, vroiam mai mult.
Taiga este foarte adorabila, ea da picanteriile in întregul anime. Este atat de adorabila si atitudinea ei este atat de amuzanta. Batausa, dezordonata si in toate felurile, si atat de rusinoasa cand era pe langa Kitamura. Incercarile ei erau foarte amuzante, pentru că in general dadeau gres.
Ryuuji... Ce pot sa spun, el este genul acela de persoana care este judecata după cum arata. Acea privire fioroasa *mie nu mi se pare, dar ma rog* care il "ajuta" in a-si face prieteni. Imi place ca e un maniac al curateniei, si cand are momentele lui poate fi ataaat de draaagut!
Minori... Stiu ca nu o puteam suporta cu toată veselia ei si hiper- activitatea. Dar pe urma, cand am aflat mai multe despre ea, am realizat ca ea e asa sa ascunda cum se simte. Si e o prietena adevarata, ceea ce apreciez la ea.
Ce mi-a placut si cu siguranta face original acest anime, e modul in care se dezvolta actiunea. Sfarsitul este cam grabit si m-a dezamagit. In rest, chiar se merita. E un anime bun, cu momente funny, adorabile si tot asa.
She's wiskey in a teacup.



#15
Mi s-a parut interesant numele si felul in care erau personajele asa ca l-am vazut 4 A fost extreeem de amuzant 21 si povestea frumoasa, felul in care a evoluat relatia celor doi :X L-am terminat rapid, in vreo 3 zile. Nu prea mi-a placut nici Ami pe la inceput, defapt in majoritatea timpului, dar macar a avut si ea un rost. Ma mir cum Taiga cu corpul ala micut si fragil al ei poate fi asa puternica 39 Si Ryuuji nu mi s-a parut asa infricosator cum il credeau colegii, dar normal ca din perspectiva celor din anime, e vazut altfel. Sincer nu mi-a placut sfarsitul, dar asta e. Totusi il recomand 4
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#16
Este un anime dragutzMopenmouth
Anime-ul acesta poate sa te invete sa nu judeci cartea dupa coperta,in cazul dat Ryuuji arata ca un bataius dar in realitate este un baiat de treaba.Imi place cum are grija deTaiga:3(la inceput aveam senzatia ca sunt frate si sora)
In rest calitatea este foarte buna si istoria este interesantaSmooth-crazy-rabbit-emoticon




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)