Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top

#51
Oh... Asta o să fie greeeu ... Îmi plac o tonă de melodii, de formaţii şi aşa mai departe. O să precizez de ce, şi aşa văd că nimeni nu o face...

1. Fall out boy - I don't care.
Iubesc partea de început cu tipu care zice "What the hell happened to rock*n*roll? Eyeliner? Energy drinks? I've taken sh*ts with bigger rock stars in them" După care povestea melodiei în sine, şi mai ales videoclipul. Prea bestial. Când Patrick se lupta cu moşneagul, sau când Pete (cât de mişto arăta când zâmbea...) îşi dădea drumul pe un perete... sau toboşarul şi-o arăta pe stradă...oricum, sunt melodii superbe de la FOB. Şi aşa, vocea lui Patrick ridică considerabil cântecul în ochii mei.

2. Fall out boy - This ain't a scene, it's an arms race
Cântecul este bestial, iar videoclipul m-a impresionat mult. Toate melodiile se leagă una de alta. Foarte frumos. Mai ales când înregistrează şi Patrick dă din mâini : )).Am râs atât de mult la faza asta. Ăla da moment de nepreţuit. Iar momentele în care ei apar în revistele acelea este pur şi simplu genial. "Andy made a big splash". Oricum, vocea lui Patrick este superbă şi aici.

3. Avril Lavigne - Nobody's home -
Melodia m-a impresionat până la lacrimi, iar Avril are o voce superbă, care poate interpreta şi tonalităţi joase sau ridicate fără să sune ca naiba. Este povestea unei adolescente plecate de acasă, care realizează cât de grea este viaţa... Absolut minunat. Videoclipul de asemenea, mai ales parte în care cânta separat, dar şi cea în care ea juca rolul adolescentei, unde era brunetă. :3. Îi stătea super mişto. Dar totuşi, Avril e şi aşa mişto.

4. Green day - American Idiot-
Versurile melodiei m-au impresionat extrem de mult. Se vorbeşte despre o America controlată de presă, în care se stârneşte mereu zarvă, şi în care totul este mai presus chiar şi de extratereştri. O America coruptă şi manipulată. Melodia propriu zisă este de asemenea frumoasă, foarte energică, în care se aud clar până şi tobele, şi chitara. Melodia aceasta le-a oferit de asemenea şi faima celor de la Green day, atrăgând şi tineretul. Au câştigat un premiu şi pentru album. (Este un album care poartă numele melodiei...)

5. Green day - Boulevard of broken dreams
Ahh... iubesc melodia asta. Le iubesc pe toate. Green day au câştigat ţin minte un premiu pentru cea mai bună piesă cu Boulevard of broken dreams. Versurile sunt absolut minunate. Cât şi melodia, lentă, se portiveşte de minune cu conţinutul. Cred că de fapt, în melodie se descrie o stare de singurătate apăsătoare (lol. parcă sunt profa de română. Singurătate adâncă : )) ). Pentru că, dragii mei am şi argumente : )), spune că urmează acel drum singur, şi că uneori şi-ar dori ca cineva să îl găsească. Videoclipul nu m-a impresionat atât de mult. Ei trei într-o maşină, merg, apoi se dau jos şi îşi continuă drumul pe jos.

EDIT : Aseară nu am putut să dorm, conştiinţa asta, pentru căă, mai am o melodie pe care o ador, şi pe care nu mă lasă inima mea de copil inocent (daa, foarte inocent) să nu o pun...

6.Fall out boy - Thanks for the memories .
Pentru mine melodia asta înseamnă destul de mult, pentru că este prima melodie pe care am ascultat-o de la Fall out boy. Bineînţeles că am ascultat-o până mi-a ieşit pe nas, că doar fiind prima melodie preferată de la o formaţie, aşa se face. Revenind. Videoclipul este foarte mişto. Ei încearcă să facă video-ul, şi regizori şi tot stuff-ul sunt maimuţe. Interesantă este faza când Pete se supără că maimuţa regizor se dă la tipa smexy pe care el vroia să o cucerească şi se enervează. Apoi tipa vine la Pete în cameră şi îl sărută. Apoi când vede că maimuţa se dă iar la tipă, îşi ia chitara şi dă atât de tare în B-ul de la FOB încât acesta cade.

Cred că acesta ar fi oarecum top-ul meu, deşi sunt de la 3 formaţii/ cântăreţe. E greu, pentru că sunt multe melodii frumoase, ca de exemplu a celor de la maNga... eh... LP, AC/DC... mă rog.
Au revoir! (Sper că am scris bine : )) că nu le am cu franceza..)
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#52
Top...Top...Top.
1. LM.C - Oh my Juliet!
2. LM.C - Bell The Cat
3. Gackt - Jesus
4. LM.C - Sentimental Piggy Romance
5. Miyavi - Yappari Megumi Ga Suki
KyuMin.

#53
Doar 5? 22 Nu imi ajunge 21 Adica o sa fie primele cu 5 cu Eminem, asa ca pe primul loc o sa pun numele unui album...

1. Eminem - Recovery -- Negative, versuri, stil. Tot.
2. M.I.A. feat. Jay-z - XXXO -- nu-i chiar genul meu dar totusi ma obsedeaza de vreo 3-4 zile.
3. 50 Cent - You Should Be Dead -- vechiul 50. Nimic fortat. Atmosfera intunecata Smile
4. Nas & Damian Marley - Distant Relatives (tot albumul) -- astia doi se completeaza foarte bine Smile Si iar: versuri, negative, stil...
5. Drake feat. Alicia Keys - Fireworks -- versuri interesante Smile
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#54
1. Led Zeppelin - Stairway to heaven
E printre singurele melodii care ma duc atat, dar atat de departe. Uneori, cand o ascult in casti in drum spre casa, ma simt departe de toate porcariile din lume, ma simt un om mai bun. Si ma intreb : "De ce este considerata a fi satanista o asemenea melodie?"

2. Metallica - Nothing Else Matters
E o legenda deja, e o parte din rai.

3. Kamelot - Love you to death

4. El Negro - Stand by si Ray Charles - Song for you (nu ma pot decide)

5. Vama - Pe sarma (Chirila e asa un sentimental!) si Cargo - Nu pot trai fara tine

#55
1.Naruto-Sadness and sorrow
2.Daddy Yankee-Rompe
3.Owl City-Fireflies
4.Celine dion-Titanic
5.ATC-I'm in heaven when you kiss me

Well...asta este topul desi mai sunt o gramada de melodii
Ja ne!
[Imagine: tumblr_m214h2MXjD1r3aka4o1_500.gif]

#56
Eu sunt cu melodiile mai ritmate ,desi nu am doar 5 ...sunt foarte multe care-mi plac ...dar fac un efort..

1.Paradiso Girls-Boys Go Crazy
2.Pitbull-Hey Baby (Drop It To The Floor)
3.Crazy Win-Beautiful Lover
4.Jennifer Lopez-Play
5.Enrique Iglesias-Dirty Dancer/Can You Hear Me ?

Cam atat...

#57
Nu-s doar cinci, dar fie.

1. Never Shout Never - Can't stand it
2. Hurts - Wonderful life
3. Angus and Julia Stone - Big jet plane
4. The Pretty Reckless - Zombie
5. The Pretty Reckless - He loves you

Atât ? Doar atât ? Ah, câte mai aveam. ; /

#58
1. Audioslave - Be yourself/Soundgarden - Black Hole Sun
2. The Killers - Human - Live Abbey Road/Nirvana - Where did you sleep last night?
3. Gavin Rossdale - Comedown *AOL Sessions*/The Cranberries - Zombie
4. Pink Floyd - Comfortably Numb/Metallica - Master Of Puppets
5. Blind Guardian - Valhalla/Iced Earth - Melancholy
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#59
1.2NE1 - I AM THE BEST
2. 2NE1 - HATE YOU
3.David Guetta - Little Bad Girl ft. Taio Cruz, Ludacris
4. Travie McCoy: Billionaire ft. Bruno Mars
5. Lady Gaga- You and I
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)