Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 personaje preferate

#1
deci...care sunt primele 5 personaje preferate de voi?!

Incept eu:

1 Neiji-pentru ca este puternic plus ca arat bine...
2 Naruto-pentru ac este amuzant...si este si puternic...
3 Sasuke -este personajul meu preferat-calm,misterios,puternic
4 Haku-m-a impresionat trecutul lui foarte trist si faptul ca si-a sacrificat viata pentru a-l salva pe Zabuza...iar visul lui era sa ii indeplinesca visul lui Zabuza
5 Hinata-pentru ac este timida dar puternica,imi place personalitatea ei...

#2
Interesant topic ai facut,oricum aveam si eu de gand sa fac unul in genul acesta,multumesc mult pentru ca l-ai facut inaintea mea 4.
Pai la mine personajele stau cam in ordinea aceasta.
1.Obito Uchiha - Este personajul meu preferat din Naruto,din pacate nu apare in anime ci doar in manga.Pe Obito il consider un om special fata de celelalte personaje din Naruto.El si-a sacrificat viata pentru a-l salva pe Kakashi Hatake si pe Rin(colegii sai de echipa),punand-o pe Rin sa ii dea ochiul lui Kakashi pentru a o proteja.Tocmai din cauza aceasta eu il consider pe Obito,cel mai respectabil membru al Clanului Uchiha si cel mai special ninja dintre toti.
2.Kakashi Hatake - Alt ninja pe care eu il apreciez foarte mult.Imi place stilul sau de lupta si faptul ca el este foarte comic.El este senseiul meu favorit dintre toti pentru ca a reusit sa devina respectabil prin puterea sa proprie si nu ca Orochimaru.Oricum imi place ca a reusit sa isi dezvolte Sharinganul la lvl 3.El a suferit faorte mult in copilaria sa pentru ca si-a pierdut prietenul cel mai bun,si anume Obito.Ei au fost rivali,iar un ultima secunda de viata a lui Obito prieteni.
3.Itachi Uchiha - In ciuda faptului ca si-a ucis tot clanul imi place stilul sau de lupta.Eu il consider unul dintre cele mai puternice personaje din Naruto.Este foarte rapid si foarte puternic si nimeni nu il poate opri.De asemenea a devenit foarte puternic datorita Sharinganului sau,care l-a obitnut prin uciderea celui mai bun prieten,apoi a Clanului Uchiha.Eu il apreciez pentru faptul ca a reusit sa devina puternic fara ajutorul cuiva.
4.Haku - Il apreciez foarte mult pe Haku pentru simplul fapt ca a fost loial pana in ultima clipa lui Zabuza.Mereu la respectat si nu i-a iesit vreodata din cuvant.El a avut un suflet curat si l-a apreciat pe Zabuza pentru ce era.A respectat ordinele sale nepasandui ca este rau sau bun,el doarea doar sa se revanseze pentru ca Zabuza l-a acceptat asa cum era el defapt.
5.Gaara - Pentru faptul ca a suferit foarte mult in copilaria sa.Mereu si-a dorit sa aiba un prieten aproape insa mereu a fost respins de ceilalti.Cu toate acestea el a reusit sa devina foarte puternic si niciodata nu s-a dat batut.Este unul dintre cei mai puternici luptatori pe care i-am vazut,si asta nu numai datorita Kiuuby-ului din el.In ciuda faptului ca el a fost considerat un monstru a reusit sa devina Kazekage.
Cam atat... 4.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#3
1:hatake kakashi: un ninja desavarsit,un sensei super extra.Pare ca nu se implica insa stie sa traga o linie intre orice lucru.Amuzant rau.Bun luptator,inteligent.Bun tactician.Stie cum sa-si distruga inamicul,desi poate acela este mai puternic decat el.e cute cu masca aia...Nu sare in lupta fara sa analizeze aproape la perfectie inamicul.
2: Hyuuga Neji:in shippuden este singurul de rang jouunin.Byakugan este una din tehnicile mele favorite.Bun ninja.Inteligent.Mereu este cu capul limpede si analizeaza totul in profunzime.Ca si kakashi,se gandeste inainte sa actioneze.
3;Naruto: lenes ,lenes...dar are ceva care mereu mi-a placut.Determinare,putere...si seamana asa mult cu yondaime(lol..yondaime e cute..desi e mort..)
4:Temari: tipa e super determinata si puternica.Bravo ei.
5:Gaara...a devenit un bun prieten de-al lui naruto...si se aseamana cu el in multe privinte..
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#4
Hmmm interesant pai ar fi cam asa:
1)Itachi- este destul de evident dupa nickul meu 4 Imi place in primul rand fiindca este personaj negativ, ador personajele negative si imi place fiindca este foarte puternic.
2)Neji-imi plac foarte mult jutsurile lui, chiar poate fi considerat un geniu 4
3)Shikamaru-pai din cate am vazut nimeni nu il are pe Shikamaru in top5, ei bine eu il am fiindca este foarte inteligent, asta reiese din misiunile pe care le-a avut si in principal fiindca, dupa examenul chunin, a fost singurul care a devenit chunin Smile
4)Gaara-pai Gaara mi-a placut si la inceput cand era sadic si omora oamenii din lipsa de ocupatie si dupa aceea cand a devenit...hmmm mai calm 4
5)Naruto-imi place Naruto doar fiindca este amuzant, au fost cateva episoade in care, din cauza lui Naruto, am cazut de pe scaun de ras Smile

#5
1. Itachi-este foarte puternic si mai presus este personaj negativ
2.Neji-un geniu no comment
3.Gaara-cel mai sadic din naruto
4.kakashi-un sensei bun , isi poate distruge adversarul chiar daca este mai puternic decat el
5.Naruto-amuzamentul lui de nedescris

#6
Cum mi-a scapat mie topicu asta??No prob..postez akm10
1)Sasuke Uciha>mai trebuie sa spun ca este preferatul meu?Il ador pentru comportamentul lui,pentru privirea lui invaluita in mister...pentru paru lui super(am o obsesie pentru par)...pentru ca e PERFECT

2)Sakura Haruno>mi-a placut fata asta inca de cand am vazut-o.Cu toate ca Sasuke o respinge in repetate randuri,ea este la fel de grijulie si vorbeste la fel de frumos cu el...in plus imi place parul ei ROZ(par again)

3)Naruto Uzumaki>Fara el...nu stiu cum ar fii animeul.Este haios dar totodata foarte puternic...este "dusmanul"lui Sasuke...este atat de haios cand se uita urat la el si isi spune in gand ca o sa il bata pe "Domnul Atitudine"...

4)Kakashi Hatake>a demonstrat de foarte multe ori cat este de bun...are grija de echipa lui si o protejeaza cu pretul vietii...Ce kawaii e atunci cand nu are gura acoperita...

5)Gaara>tipul asta...imi place pentru ca intodeauna lasa impresia ca ar ascunde ceva...si in plus....imi place ca e roscat(da da...devin stresanta..1010)
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#7
1. Itachi este personajul meu preferat datorita comportamentului sau.
2. Sakura pentru ca desi la inceput e slaba si e moarta dupa Sasuke devine puternica si se poate apara si singura.
3. Kakashi pt k e simpatic ( mai ales cand intarzie)
4. Kisame pt k e enervant rau.
5. Anko pt k e super sweet.
Tobi dak nici acum nu-ti convine omoara-ma ca nu mai stiu ce sa scriu.

#8
1. Sabaku no Gaara - mi-a placut personajul inca de la inceput.Cu un trecut zbuciunat si cu "familie iubitoare" (notice quotation marks),cruzimea lui Gaara este cauzata de mediul in care a crescut.
Destul de ironic mi se pare contrastul dintre semnul pe care il poarta (Ai - iubire) si personalitatea sa.
Oricum,un personaj pe care il prefer ca "bad guy " XD . Don't really like him as the kazekage (Shippuuden).
2.Naruto - imi aduce aminte de "batranul" Songoku XD .
3.Kakashi sensei - amuzant.
4.Shikamaru Nara - smart and funny .He likes Temari-chan ^^ .
5.Tsunade sama - personajul feminin pe care il apreciez cel mai tare.
[Imagine: suigin01wb2.jpg]

I stand alone between Heaven and Hell.

#9
1. Neji- foarte tehnic si puternic .
2. Hinata- draguta, puternica, timida ( asta imi place la ea0
3. Sasuke - foarte puternic si imi place la el ca foloseste focul in upta cu inamicii
4. Kakashi - E foare tehnic si foarte puteric . Isi poate invinge adversarii foarte usor. Imi mai place la el faptul ca i se spune Copy Ninja fiindca copiaza tehnicile adversarului.
5. Ino - e draguta si puternica. Un alt motiv e faptul ca se razboieste cu Sakura si nu se multumeste cu locul 2 ( adica eambitioasa)

#10
Sasuke-are un caracter puternic si imi place cum arata
Hinata-arata foarte bine si e draguta
Sakura in viitor este va fi o luptatoare foarte buna
Itachi este fratele lui Sasuke si e foarte cute
Ten Ten are niste codite foarte dragute
Neji fratele Hinatai imi place cum arata dar mi se pare temperamental
[Imagine: sssfcopy.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care este/sunt Clanul/Clanurile tau/tale preferate JustMeRin 28 20.631 06-08-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)