Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tom si Jerry

#1
Tom si Jerry

Mie mi-a placut Tom si Jerry. Sunt cele mai reusite desene animate. Orice copil stie de Tom si Jerry. E cel mai popular desen animat.

Voi ce credeti? Argumentati!

#2
Well.. Nu chiar toti copii stiu de motanul si soricelul care se cearta, se impaca, se cearta, distrug casa.. Ganteste-te la generatia noua care se uita numai la desene animate idioate >.> ..
Tom si Jerry mi-a placut extraordinar de mult.. Nu exista alt desen animat la care sa ma uit si acum, in afara de acesta. Avea un farmec aparte.. Un umor usor de intelese.. Si o situatie ireala in mare parte.. Un soarece se juca cu motanul.. [scuzati excesul de puncte puncte].
Mie imi placea Jerry desi imi era mila de Tom 4 . Si acum am nu stiu cate casete cu ei.. Am vazut fiecare episod de cel putin doua ori. Cel mai mult mi-a placut cu lupta din pivnita.. insa era dat mai rar decat celelalte..
Tom si Jerry sunt unele dintre cele mai faimoase peronaje de desene animate Smile [desi mai sunt alte nu stiu cate personaje la fel de cunoscute..]

#3
Cand eram mai mica eram fana desenelor Tom si Jerry.Eram incantata cand incepeau si ma amuzam de peripetiile lor.Dupa parerea mea sunt cele mai reusite desene animate de pana astazi.
[Imagine: Untitled-1.png]

#4
cand eram mica nimeni nu reusea sa ma ia de la televizor daca era tom&jerry,inca mai urmaresc desenul doar ca acum stiu ce urmeaza sa se intample,dar chiar si asa mi se pare foarte amuzant :->

#5
pe mine daca m-ai pune sa aleg intre un anime si tom&jerry as alege cu siguranta tom&jerry. cand eram mica stateam toata ziua in fata televizorului asteptand sa inceapa acest desen 43 . oricat de suparata as fi daca ma uit la el imi revin...e foarte amuzant. sunt de acord cu voi ca e cel mai bun desen animat de pana acum.

#6
Well sunt Tom si Jerry sunt printre cele mai cunoscute personaje de animatie. Mie inca imi mai plac. Daca mai stau la tv (lucrul pe care il fac destul de rar) si vad pe cartoon tom&jerry ma uit. Ma destine si ma amuza acest desen. Tom si Jerry fac parte din categoria desenelor nemuritoare.

#7
yeeeeeyyyyyy topic cu Tom & Jerry....
Dupa cum am spus si la cel mai bun desen de pe cartoon....acesta a fost unu din preferatele mele...cum sa va explic...dar parca el ma invata prin fiecare episod despre iata este ceva ce nu pot explica si stiu ca multi vor zice "Auzi ce proasta un desen o invata un cacat" in fine mie asa m s-a parut ca imi explica la aceea varsta ce e bine si ce e rau in acelasi timp cand eram suparata din motive prostesti de copil de 7 ani ma uitam la desen si ma inveseleam...am vazut absolut toate episoadele de mii de ori mama zicea ca exagerez dar si ea se uita cu mine 21 cateodata cand mai era o cearta in familie...mama-bunica, tata-mama etc etc eu deschideam T.V-ul dadeam pe cartoon la Tom&Jerry iar familia radea de mine si obsesia mea dar se uitat si ei si ne impacam....mdah motive stupide m-au facut sa il ador dar totodata acest anime imi aminteste de copilarie...si acum se poate spune ca sunt copil dar sper ca m-am maturizat un pic de la varsta de 7 ani....in fine sa nu mai spun faptul ca grafica mi s-a parut foarte buna, muzica si coloanele sonore erau atat de frumose...si app de grafica mi se parea ca desenau expresile foarte bine si corpurile era in stilul ala disney pe care toate familia mea il adora...pai nu prea mai am ce sa zic mi s-a dus inspiratia aaa da....si sora mea acum face exact cum faceam eu 21 se uita permanent si cand vede ca ma cert cu mama daca se nimereste sa fie tom si jerry pe cartoon deschide T.V-ul si ne impacam ca mama zice ca sora-mea e ana 2 21..(pe mine ma cheama ana)....mdah o...noapte buna si happy haloween pentru cine citeste mesajul de haloween 21 (ca acum e haloween)
[Imagine: tomandjerry.jpg]
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#8
Tom & Jerry....
Desenul copilariei mele.Imi aminteam ca stateam o zii intreaga in fata televizorului,pana cand incepea acest desen.Nu m-as satura niciodata de el...rivalitatea dintre motanul Tom si soricelul Jerry este atat de funny...Pana si parintii mey rad la el.Au trecut 12 ani din momentul in care am descoperit acest desen...dar si acum ma uit cu drag la elSmile
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#9
Si mie imi placea,si inca imi place.Desenele clasice imi aduc aminte de copilarie.Niciodata nu l-am placut pe Jerry,mereu eram de partea lui Tom si mereu eram dezamagita ca Jerry era mai cu mot si castiga lupta.

#10
Tom si Jerry..... sa o lu-am cu inceputul cand eram mik pitic prikindel imi placea foarte mult Tom si Jerry dar aku!!!!!! cand se anunta undeori Ca urmeaza Tom Si Jerry ma duk ka o mumie moarta care simte ca a intrat un diavol in el adik in mn si schimb pe Jetix rpd!!!! 4 deci aku pentru mn Tom si Jerry e super super suped NNNNNAAAAASSSSSSPPPPPAAA :p HEHE
[Imagine: Signature_-_RedFusionBleach_sig_by_rynseven.jpg]

Happy New Year - 2008




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)