Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Placere infioratoare

#1
Nopti fara somn, zile fara rost si mereu cosmaruri. Mereu acelasi baiat, mereu acelasi vis, mereu acelasi scop: sa nu uite placerea de a muri.
Totul s-a intamplat cand soarele a inceput sa apuna. Trei tineri - o fata si doi baieti - merg inspre casa dupa ce au pierdut toata ziua impreuna. O bautura cu alcool pentru Daisuke, prietenul fetei, o inghetata pentru Maie si un suc pentru Flyu, fratele ei mai mic, le-au ocupat toata ziua, dar mai mult s-au plimbat. Lui Daisuke, un tanar de douazeci si cinci, douazeci si sase de ani, cu parul nu mai lung de umar, de un alb spre rosu nemaipomenit incepe sa i se urce bautura la cap si i se inroseasca fata.
- Iar a baut vin amestecat cu pastile! isi spune in gand Maie, o fata cu patru ani mai mica decat Daisuke, o fata putin timida, niciodata trista, iar parul ei, de invidiat, este de un albastru aparte, cu nuante de mov, rosu si galben. Va fi rau... simte ea, dar aceste cuvinte ii scapa si fratele ei, Flyu, o aude.
- Shh! o trage de ureche in timp ce ii vorbeste. Nu stii ce se intampla daca aude ceva ce nu-i convine? spune el cu putina frica in ochi. Ai uitat ca e mai puternic decat noi doi impreuna?
- Ce tot bolborositi acolo? vede si Daisuke intr-un sfarsit ca fratii vorbesc unii cu altii in soapta.
- Mi-e rusine sa-ti spun...
Flyu albeste. Crede ca ce este mai rau se va intampla, dar greseste... El nu poate citi gandurile, ci doar presimti.
- Trebuie, t-trebuie... sa fac o baie! termina fata propozitia si se inroseste.
- He, hee! rade Daisuke putin, dar apoi se opreste si se uita la fata siret, dar putin aspru. De ce incerci sa ma minti? Crezi ca nu mai pot rationa dupa un pahar de Willo, sau cum si spui tu, vin cu pastile? Crezi ca imi slabesc puterile daca beau acea bautura? Hmp! se ratoieste baiatul cel mai in varsta. Bautura aia chiar imi prinde bine.
- Imi cer iertare, dar-...
- Nu! ii taie vorba Daisuke. Trebuie sa fii pedepsita! Nu uita ca esti prietena mea si voi avea mila, dar tine minte ca nu sunt atat de bland cu altii.
- D-desigur! raspunde fata cu ochii in lacrimi.
Fratele ei pune mana pe o sageata. Acum stie sigur ca va fi o lupta. Daisuke o ia in brate si dispare. Flyu nu stie ce sa spuna, sa faca, sa simta... Tocmai i-a fost rapita sora. Nu stie ce sa spuna, ce s-a intamplat. Ce poate face mai mult decat sa se gandeasca? E doar un muritor.

* * *

Baiatul apare cu Maie intr-o pestera. Razele soarelui nu mai ardeau de mult, iar Daisuke rosteste o magie cu mana intinsa. Dupa jumatate de vraja mana ii straluceste si atinge peretele pesterii. Acesta elimina lumina alba continuu, dar ceva rosu curge si pateaza pestera. Sange...
- D., dragul meu, suntem doar noi doi, impreuna, dupa asa de mult timp.
- Intr-adevar, dulcica mica! raspunde Daisuke.
- Eh, cel putin ai incercat. spune fata cu un zambet pe buze.
- As incerca orice pentru Yly. zice el si roseste.
- Ah, de cand nu mi-ai mai spus aaa. rase Maie impreuna cu Daisuke.
Baiatul se apropie de ea si respira la urechea ei. Fata il musca de gat in joaca, dar putin sange curge. Nu il lasa irosit si il linge. Maie stie ce face. Daca ii lasa sangele sa curga, il respinge, dar daca il pastreaza in corpul ei... Baiatul nu pierde nici o secunda si se apropie incet de gura ei. O saruta si o imbratiseaza. Fetei nu-i place si incearca sa iasa din stramtoare, dar Daisuke nu o lasa. Ii lipeste mainile de pestera cu o mica incantaie pe care Maie poate sa o desfaca, dar cand are control de sine. Ea spune ceva, corpul ei alteva si mintea nu stie pe cine sa asculte. Daisuke preia controlul, dar o uimeste. Aseaza un ac pe gatul ei, iar potiunea isi face efect imediat. Saruta locul dupa ce o priveste si rana produsa de ac se vindeca.
In afara pesterii se aude un zumzet. Baiatul iese si vede pe fratele Maiei. Acesta stie ca nu are nici o sansa, dar ataca. Mintea lui este doar la sora sa si arunca o sageata in Daisuke. Doar daca ar fi un vrajitor ar avea o sansa, dar el deja si-a pierdut mintea. A uitat rostul luptei. Vrea doar razbunare. Baiatul in varsta simte ca adversarul nu mai are control si ii intoarce sageata. Flyu se fereste, dar ii intra in bratul drept. Tot ce poate face acum este sa rupa sageata. Zis si facut, dar pierde mult sange. Prea mult pentru un om. Imaginea ii este in ceata, pare ca se omoara singur, din interior, dar cade intr-un ac cu venin. Varful trece prin corpul baiatului ca si cum nu ar exista vreo piedica. In jurul lui se formeaza o balta de sange. Incearca sa se ridice, sa continue lupta, dar Daisuke nu-l lasa. Il loveste cu piciorul in spate si, in acest fel, scuipa si ultimul strop de sange care-l mai tine in viata.
- D! striga fata disperata dupa Daisuke, dar acesta nu-i raspunde.
Vine incet inspre ea si vraja de pe pereti se stinge. Ajunge in dreptul ei si o priveste ca o pisica. Vede tot, chiar daca este intuneric. Dar Maie nu e invatata cu acea culoare: negru. Prefera sa inchida ochii si sa-si astepte prietenul. Acesta ii dezleaga mainile, o ia in brate si intinde o haina pe jos. Fata, fiind in bratele lui, il recunoaste si isi da mainile dupa gatul lui. Daisuke se aseaza pe haina si o lasa pe Maie sa stea in poala lui. O imbratiseaza si o saruta pe gat. Chiar daca este puternic, de fiecare data cand vede sange isi pierde mintea, dar o singura fiinta il poate salva, aceea care este acum imbratisata. Dragostea lui pentru ea este neintalnita.
Dupa ce Daisuke a adormit asa, fata se ridica si, cu ajutorul unei vraji, il transporta, impreuna cu ea, in parcul unde s-au intalnit prima data. Florile de cires sunt spulberate de vantul aspru, semn rau. Presimte ca baiatul de langa ea sta sa planga.
- Mereu cand am venit aici, incepe el, faceam antrenamente. Imi aduc aminte cum stateam noi doi si ne concentram asupra unei flori inchise. Vroiam sa vedem cine poate crea o floare mai frumoasa, ca sa ne-o punem in piept.
Spunand aceste lucruri, isi inchide ochii inapoi. Maie zambeste. Isi aduce aminte de acele vremuri. Merge langa Daisuke si ii lasa o mica urma pe obraz. il iubeste mult si n-ar lasa pe nimeni sa le interzica dragostea. Nici o fantoma care nu-si gaseste locul.
- Arata-te! striga Maie dupa ce-si pune propriul scut pe Daisuke. Apoi ii sopteste prietenului ei cu o voce calma, dar oarecum multumita: Se pare ca e timpul ca eu sa te apar.
Se apropie de fantoma, iar aceasta se da in spate. Maie o urmareste, dar Flyu, fara forma umana, nu doreste sa se lupte cu sora lui, chiar daca nu are de ales. Fata arunca o vraja pe el, dar trece prin Flyu fara sa-l deranjeze. Acesta ofteaza si ataca si el. Gesticuleaza doar si vraja trece pe langa Maie. Fata nu intelege de ce nu a atacat-o, dar cand se uita unde flutura magia, spune repede o vraja si alearga cat poate ea de repede In fata baiatului. Il salveaza, iar potiunea trece prin fata, o raneste si ajunge si la Daisuke. Datorita

semnului de pe fata lui, otrava nu il raneste. In schimb, Maie nu mai e. Cum a atins-o vraja, cum a disparut.
Flyu, multumit ca l-a ucis pe Daisuke, pleaca. Dar asta este ce crede el. In realitate, Maie a fost stearsa din mintea tuturor atinsi de aerul respirat de ea. Cum prietenul ei inca are semnul ei pe fata, nu o uita. El inca respira propriul lui aer. Scutul ei il protejeaza.
Daisuke se trezeste cand toate petalele ciresului au atins solul. Se ridica si se uita dupa Maie. O simte, dar nu o vede. O vrea, dar nu o are. Isi lasa inima sa-l conduca inspre ea. Merge, merge, merge... Dupa cateva minute gaseste o papusa In forma ei. Are un ultim mesaj adresat lui Daisuke:
Dragul meu, sa nu crezi ca te-am uitat. Dar uneori imi doresc sa nu fi murit niciodata. Ma gandesc la tine, pentru ca nu ai fost nascut... fara motiv.
- Draga mea, te simt langa mine, te simt ca ma doresti, stiu ca simti ca te doresc, dar... Nu te gasesc. Te vad moarta, dar nu vreau sa cred asa ceva! striga prietenul ei. Ei nu
ti-au luat moartea, dar... incepe sa delireze de durere, lacrimi iesindu-i din ochi. Printesa mea nu este decat a mea. Nu se poate sa nu fie cu mine. O voi gasi! striga el cu disperare.
Deodata i se pare ca aude ceva. Ia papusa de jos si rade la ea, un ras nebunesc iesind din el. Vrea sa o taie in doua, sa o elimine din viata lui, sa aiba doar originalul, dar ceva ii opreste mana.
Glasul Maiei se aude de oriunde: O papusa e tot ceti-am putut lasa. Sa o omori, nebunie! Trezeste-te! Traieste-ti viata! Nu te uita ca am murit. spune glasul fetei cu tristese. Trezeste-te si vezi realitatea. Adu-ti aminte cand stateam pe banca de lang? cires si ne dadeam o floare doar ca sa avem ceva sa ne amintim unii de altii. Fata ofteaza. Adio! se mai aude si Daisuke pierde orice urma din mireasma ei, glasul ei, tot ce ii apartine. Se ridica si se simte fara de control. Inteapa papusa cu un ac fara venin. Baiatul ramane socat. Sangele Maiei, mireasma ei, totul este in acea papusa.
- Auch! se aude. Daisuke stie vocea si se uit? In jurul lui. Aici, jos! vorbeste aceeasi voce.
Daisuke priveste papusa. O vede pe Maie... Ramane socat, dar o recunoaste. stie ca este ea. O saruta si, cum nu isi poate imagina nici Daisuke, nici Maie, fata isi recapata marimea originala.
- M-M-M-Maie! striga prietenul ei si o imbratiseaza.
- Da, nici mie nu-mi vine sa cred, dar se pare ca fratele meu te-a testat sa vada daca esti demn de mine. spune Maie mai mult razand.
- Si am luat testul? intreaba zambind Daisuke.
- Cu siguranta... Da! Si il imbratiseaza si ea.
Astfel, dupa ce dragostea le-a fost asigurata, au trait mai fericiti decat orice om. Poate din cauza ca ei nu sunt oameni. Oricum, au avut totusi numai un copil, asupra caruia si-au focalizat toata dragostea si au trait mai putin fericiti cand a inceput copilul sa tipe dupa mancare.
Sfarsit!

#2
eh! cu revenirea mea pe bancile fan fictionului [sa zic asa] povestea este destul de interesanta.
Imi place dar ape bune ca merita ceva mai multa descriere si nu mi se pare ca
meritai 5.Meriti mult mai mult si sper sa continui fiindca este destul de dragut.Nu critic, dar astept un next pe masura si atunci am sa mai vad care este situatia.
-

#3
Da,descrierea e buna,are si o naratiune interesanta si destul
de atractiva,desi ar trebuyi descris putin mai mult sentimentele
personajelor.cum sa mai zis probabil,nu meritai chiar un cinci,
hai sa zicem un 7 :d karma and gambate...

#4
Wow imi place la nebunie si am sa iti si motivez de ce il ador
1) are descriere si nu asa doua, trei randuri are cum trebuie
2 ) are multa actiune cea ce ador la ul fic
3 )ai pus si ceva suspans il aceasta poveste cea ce imi place e nice
4)are faze comice :)) cea ce ador la un fic sa fie amuzant
5 ) si au trait mai putin fericiti cand a inceput copilul sa tipe dupa mancare . Am vrut sa stii ce faza ma amuzat cel mai tare ;))



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durere si placere Muffles 1 2.335 09-07-2012, 10:05 AM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)