Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Time was stopped for us

#1
A venit vremea sa fac un nou topic si sper ca acesta sa fie mult mai bun, adica sa contina lucrari mult mai frumoase decat celalalt. Din multitudinea de poze pe care am facut-o azi, le-am ales decat pe acestea. Astept critici, mai ales la prima fotografie. Ceva e in neregula cu ea si nu stiu ce.

buburuza ^^
papadie ^^

#2
Hello 15

Imi place buburuza. E bine focalizata, insa mi-ar fi placur sa vad un alt unghi, care sa se concetreze mai mult pe ea, si ceva mai aproape, asta daca iti permite aparatulSmile

Papadia. Am ramas shoked21. Poza e foarte tare, ai reusit sa scoti ceva genial dintr-o simpla papadie71. Focalizare buna, idee buna, singura chestie care deranjeaza e o cealalta papadie din colt [ cred ], dar oricum, nu atrage atentia decat la a doua privire. But next time, pay attention to that 3.

Ce pot spune? Astept mai multe poze de la tine si bafta hug

#3
Hello there ! Ma bucur sa mai vad poze noi pe forum ^^
Nu stiu ce ti se pare in neregula cu prima fotografie. Tehnic vorbind, nu exista erori. Poate unghiul sa-l fi schimbat, sa faci cumva sa nu mai apara si planta din stanga, parca e putin deranjanta. Mai ales 'bumpul' ala de pe ea, nu stiu cum sa-i zic... floare, ce o fi... Iti 'fura' ochiul si chestia asta ar trebui sa o faca buburuza.
A doua ! A doua poza ! Te felicit sincer ! Este superba ! Unghiul este genial, iar culorile sunt perfecte, de expunere nici nu mai zic 10
Imi place mult ca am dat peste cineva care e asa interesat de fotografia macro pentru ca si mie imi place foarte mult, dar din pacate nu ma ajuta obiectivele indeajuns.
Sper, deci, sa mai vad poze de la tine pentru ca m-ai facut curioasa ^^



#4
Nu stiu ce papadie era aia, dar era una foarte batrana. Defapt, L'pti.chat, in colt nu e o alta papadie, face parte tot din ea. Am surprins cand batea vantul si au zburat semintele.
dopamine, chiar imi place sa fac fotografii macro, mi-ar fi placut sa ma axez si pe portrete, dar nu am modele. In orice caz, cu peisajele nu ma descurc deloc, mi se par foarte grele, mai ales daca aparatul nu-mi permite unele chestiute.
Apreciez comentariile, fetelor.

vin, cred...
Domnul Paianjen

#5
Ca toti ceilalti, te felicit pentru fotografia cu papadia. Am impresia ca e cea mai reusita lucrare a ta.
Prima poza din ultimul post foarte aiurea. Pare facuta de un incepator. Am impresia ca vroiai sa fie ceva abstract, dar dupa parerea mea nu ti-a iesit foarte bine. Daca te uiti atent in mijlocul imaginii, vei vedea cum reflexia clara a pomului trece brusc la o parte blurata. Dupa mine nu este foarte in regula asta. Nici nu imi pot da seama ce este intradevar acolo si cum ai obtinut efectul.
Paianjenul e dragut, dar unghiul mi se pare plictisitor si banal in acelasi timp. Focalizarea este buna si atat, ar fi trebuit sa exprime un sentiment de fobie.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#6
La fotografia cu paianjenul tot ce nu-mi place mie e crop-ul imaginii. Nu stiu...imi pare ca e prea mult lipsa sus si jos, si prea mult in stanga...cumva.
Nu-s de acord cu Alicia la ce zice despre sentiment. E o cromatica foarte reusita ce ai obtinut tu acolo, si cred ca o incadrare mai...diferita un pic ar fi facut o diferenta mai mare decat un unghi mai nu stiu cum.

Oricum, foarte reusite imaginile care le vad pe acest topic. Ai felicitarile mele.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#7
Ca sa nu moara topicul... Hmm...
Mos Craciun a ramas agatat in bradut.
Un macro, ceva. Focalizarea nu e tocmai unde am vrut eu sa fie.

#8
Imi plac ultimele doua poze, desi la cel cu mosul cred ca ar fi fost mai dragut daca il fotografiai din alt unghi astfel incat in spate sa se vada aproape compet in blur luminitele de brad si decoratiile. Celalalt macro imi place cel mai mult si cred ca focalizarea e destul de buna. Deasemenea ma bucur ca nu l-ai editat. Si imi place cum te-ai semnat, desi poate ca mergea ceva mai micut scrisul. :]

Bafta. <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#9
Buna Rain.
Prima poza, cea cu bururuza, m-a lasat putin o.o" adica uimita. Acea pata rosiatica in acel univers de un verde crud m-a suprins intr-un mod placut, cat despre papadie, este poza mea preferata, momentul in care ai facut fotografia a fost perfect si umm, nu stiu, am mai vazut poze cu papadii, dar ca aceasta nu.
Apoi, cea cu vinul, a durat putin sa ma prind ca te referi la vin, bautura si nu la vin, a veni, deoarece mie mi se parea ca paharul acela sau ce era era o minge transparenta iar vinul, lichidul rosiatic din minge, dar nu a fost sa fie > . <
Poza cu Mos Craciun, nu ma prea atrage, unghiul nu este tocmai potrivit si na >.< nu se vede nici prea bine.
Ultima, este interesanta, iar culorile ii dau un aspect si mai interesant.
Cam atat de la minehug succes in continuare.
Pe aici a trecut micuta
Turta Dulce secret




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)