Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Walking Dead

#1
[Imagine: The-Walking-Dead-Wallpaper1.jpg]

A ajuns la sezonul 5,episodul 10 care apare in curand.
Apocalipsa zombie, mate, sange, barbi.
Serios vorbind Walking Dead e cel mai realist film/serie care abordeaza tema asta.
Desigur am fost impins din spate sa ma uit la el , nu prea crezand ca mai pot sa inghit zombieshit dar se pare ca am ajuns sa-mi sara inimioara cand apare un nou episod.
Sa revenim. Personajele sunt facute bine, totusi umpic nenaturale si overdramatice in unele situatii. Dea lungul seriei se petrec destule schimbari neasteptate si personaje noi,secundare,sau mai putin secundare apar constant.
Altceva care eu unul apreciez este ca serialul nu are un scop anume/un finishline. Singurul scop fiind supravietuirea cea care face ca starile si actiunile personajelor sa fie dintre cele mai diverse.
Un alt lucru foarte bun sunt zombalaii deoarece sunt bine facuti fara a se apela la cine stie ce edit-uri newage. *cuz clasic rullz*
Pentru ca ar fi prea multa bataie de cap sa insir mai jos toate personajele am sa las un link. Totusi e SPOILER caci va zic si care sunt moarte in momentul actual. Deci daca treceti de primele 3 episoade si va face placere ce vedeti, nu clickuiti.
http://walkingdead.wikia.com/wiki/TV_Series_Characters

Have fun! si datile le cap zombalailor
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#2
Yeah, nice one. Am ramas putin in urma aici, dar stiu destul. Intra-adevar, nu am vazut alt serial sau film ce abordeaza aceasta tema atat de bine. La inceput eram confuza deoarece nu realizam de unde au aparut si care e pana la urma spilul dar cu timpul am si uitat. Am vazut cateva gif-uri cu niste secvente si show si mi s-a parut super interesant. Din cate stiu, serialul e adaptat dupa o serie de benzi desenate. Nu stiu alt serial ce se afla in aceasta pozitie dar poate e doar pentru ca sunt prost informata. Cat despre stresul ce il ai in timpul serialului si paltipatiile ce te apuca, o sa evit sa vorbesc despre ele. E mai mult decat scary, e pur si simplu mindblowing. In orice clipa cineva poate fii ucis in orice modalitate si daca tu chiar crezi ca esti in siguranta, iti recomand sa nu stai culcat pe o ureche. Asta e mesajul ce il primesc din fiecare episod nou. It's a good show, worth watching. Putina adrenalina nu a stricat niciodata.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)