Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Mistery of the Dragon Ball's

#1
MOTDB este o manga facuta de catre mine si de catre un prieten si este continuarea celebrei serii Dragon Ball Z. Pentru noi GT nu exista deoarece e naspa (Vegeta cu mustata, serios?! WTF). Povestea are loc la 2 ani dupa sfarsitul serei, iar primele 7 pagini sunt un fel de preview la ce o sa urmeze mai departe. Avem un site unde postam cate 3 pagini pe saptamana dar nu il voi pune aici deoarece nu doresc sa fac reclama. Mai jos am sa pun primele pagini, pana acum avem doar 11+coperta. Un capitol va avea cate 20 de pagini iar numarul capitolelor pe care le va cupride povestea este inca necunosut. Sper sa va placa si asteptam criticile voastre! (Inca suntem incepatori)

PS. Voi updata postul de fiecare data cand scoatem cate o pagina noua.

Coperta capitolului!
[Imagine: 2r6d6iv.jpg]

Pagina 1!
[Imagine: 2vbsyzk.jpg]

Pagina 2!
[Imagine: k2phk.jpg]

Pagina 3!
[Imagine: 4qmp0o.jpg]

Pagina 4!
[Imagine: 4q4wgy.jpg]

Pagina 5!
[Imagine: qozwwi.jpg]

Pagina 6!
[Imagine: 1642vc.jpg]

Pagina 7!
[Imagine: e8s4cm.jpg]

Pagina 8!
[Imagine: 260cvi1.jpg]

Pagina 9!
[Imagine: 25jw7pc.jpg]

pagina 10!
[Imagine: rwoqpf.jpg]

pagina 11!
[Imagine: 11udvud.jpg]

Pagina 12!
[Imagine: aloju9.jpg]

Pagina 13!
[Imagine: 1496r0i.jpg]

pagina 14!
[Imagine: b64xhy.jpg]
Never Give Up!

#2
Citat:Avem un site unde postam cate 3 pagini pe saptamana dar nu il voi pune aici deoarece nu doresc sa fac reclama.
De ce?
[Imagine: s17omd.jpg] [Imagine: i1z6nr.jpg]

#3
(10-09-2011, 11:43 PM)raluca-z A scris:
Citat:Avem un site unde postam cate 3 pagini pe saptamana dar nu il voi pune aici deoarece nu doresc sa fac reclama.
De ce?

Cum adica de ce?
De ce nu am pus site-ul? Pai daca la asta te referi nu cred ca moderatorilor le-ar plcea tare mult sa fac reclama pe aici, cine doreste sa il vada imi poate da un PM si voi fi mai mult bucuros sa ii dau site-ul sau sa il ajut cu informatii. Paginile apar Miercuri, Vineri si Duminica la ora 20:00 la noi pe site si curand dupa am de gand sa updatez postul si aici.

Never Give Up!

#4
Nu cred ca era o problema daca puneai site-ul. In general oamenii prefera sa urmareasca direct o serie acolo unde e ea postata decat sa stea pe forumuri dupa un update. Plus ca la un moment dat, o sa fie destul de greu de urmarit pe ce forum ai updatat si pe ce forum nu, pentru ca updatarea se face manual si nu automat. My two cents.

Am intrebat pentru ca mi s-a parut un pic ciudat... In conditiile in care oamenii dau link la pagini de deviant art si galerii pe nu stiu cate alte site-uri pe aici.
[Imagine: s17omd.jpg] [Imagine: i1z6nr.jpg]

#5
Eh, pai uite.
Daca spui tu ca nu e nici o problema am sa pun linkul de site-ul nostru si de la devinart aici iar daca nu ii convine caruiva moderator il rog sa imi stearga postul.

Site-ul nsotru este: http://themisteryofthedragonballs.webs.com/apps/photos/
Deviart: http://xevozzez.deviantart.com/gallery/32270838

PS. Am pus o pagina noua! :d
Never Give Up!

#6
Am pus o pagina noua si as vrea sa va rog sa mai postati si voi niste critici sau pareri caci altfel am sa ma opresc din postat pagini pe acest forum pentru ca nu vad rostul in a intra zilnic pe un site unde sa verific daca cineva comenteaza si sa tot updatez degeaba.
Never Give Up!

#7
(16-09-2011, 09:40 PM)Rasen A scris: Am pus o pagina noua si as vrea sa va rog sa mai postati si voi niste critici sau pareri caci altfel am sa ma opresc din postat pagini pe acest forum pentru ca nu vad rostul in a intra zilnic pe un site unde sa verific daca cineva comenteaza si sa tot updatez degeaba.

Sa-ti zic ca ti-am zis ca asa se va intampla? it's ok, though. Exista un thread, exista un link, cine e interesat sa citeasca va gasi calea. Nu se prea da feedback pe asemenea topicuri, dupa cum poti sa vezi si singur la restul de thread-uri din aceasta sectiune.
[Imagine: s17omd.jpg] [Imagine: i1z6nr.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)