Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Last Unicorn

#1
Aventurile ultimului unicorn care, singur si trist intr-o lume din care simtea ca nu face parte, pleaca in cautarea celor asemeni lui, refuzand sa creada ca a ramas ultimul.

O legenda frumoasa ce ilustreaza peripetiile acestei fantastice fapturi, pe drumul catre lumea sa. Isi face prieteni, dar mai ales dusmani. Cei mai multi il confunda cu un simplu cal, caci putini sunt aceia care au sufletul intr-atat de pur pentru a-i vedea cornul. Dar sunt si care il vad cu adevarat o creatura magica pretioasa si care il haituiesc prin groaznice vrajitorii punandu-i gand rau.

Pe parcursul calatoriei sale afla ca este intr-adevar ultimul unicorn, toti ceilalti fiind tinuti prizonieri de un crud vrajitor. Astfel ca devine unica speranta de a-i elibera. De atunci aceste fiinte nemuritoare, mai vechi decat cerul, mai batrane decat luna salasluiesc in voie pe pamant descoperindu-si stralucirea, doar cui o merita.

destul de vechi, cu o grafica putin mai invechita, dar o poveste superba :X
[Imagine: unicorn.gif]

dak nu l-ati vazut.. faceti rost de el imediat :X e super ... dak l-atzi vazut.. ce parere avetzi?? 5

#2
intr-adevar, este un film care nu trebuie ratat. l-am vazut si eu adineaori, si marturisesc ca m-a lasat cu gura cascata.
asta in primul rand pentru ca e disney si... nu-ti dai seama ca e disney :love:
grafica e destul de buna, de fapt... ce-am gasit eu pe odc chiar nu era la fel de saracutz ca 'the sword in the stone', de exemplu (un alt desen disney genial). probabil ca eu am gasit versiunea reinnoita, which can only please me ^^.

imi place echilibrul omniprezent aici. pana si sfarsitul, nu este completamente un happy ending. este... altceva... o gura de aer proaspat de la toate printesele si printii si nobilimile disney. nu am vazut clisee aici... filmul asta este un ultim unicorn prin propria existenta... trebuie vazut! :die:
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#3
Lam vazut sincer e fain Smile il recomand si altora merita pierdut nu e doar o pierdre de timp 4

#4
Este un film vechi,intr-adevar,dar merita vazut! Grafica este..putin veche ,dar cred ca povestea ar uimi pe oricine.Da...cum a zis Games Master, nu e doar o piardere de timp...sincera sa fiu,am plans putin cand l-am vazut pentru prima oara




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)