Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Hobbit: Trilogy

#1
[Imagine: the-hobbit-trilogy.jpg?itok=Ld4o963X]

Citat:The Hobbit is a film series consisting of three epic fantasy adventure films directed by Peter Jackson. They are based on the 1937 novel The Hobbit by J. R. R. Tolkien. Portions of the trilogy are also adapted from the appendices to The Return of the King, which expand on the story told in The Hobbit. The films are subtitled An Unexpected Journey (2012), The Desolation of Smaug (2013), and The Battle of the Five Armies (2014).

Stiu ca The Hobbit are in jur de 300 de pagini si de asemenea stiu ca aceasta trilogie a fost singurul mod de a-mi satisface curiozitatea. Nu ma deranjeaza faptul ca dintr-o carte pe care poti sa o citesti in cateva ore, maxim, au fost create trei filme de proportii deoarece mi-au placut la nebunie. Ador personajele alese, in special Smaug si trebuie sa mentionez faptul ca senzatia pe care o ai intr-o sala de cinema, cand acesta vorbeste sau cand ataca sau rage nu se compara cu mai nimic altceva. Ma bucur foarte mult pentru ca am reusit sa le vizionez toate trei la cinema, daca nu reuseam, nu intram in noul an fericita. Gnomii sunt absolut geniali, Dori si Bofur fiind printre preferatii mei, asta pentru ca nu mai are rost sa il mentionez pe Thorin. Si daca tot vorbim de ei, bineinteles ca in carte Fili & Kili nu au fost descrisi ca fotomodele ale companiei dwarf-ilor insa ceea ce apreciez foarte mult este relatia lor stransa ce a fost scoasa in evidenta in al doilea si al treilea film, in special. Sfarsitul e, well, fml. Chiar daca stiam ce se va intampla, tot am simtit un junghi in stomac. Tot incerc sa imi dau seama de ce s-a sfarsit asa cum a facut-o si simt ca sunt pe calea cea buna. Pentru cei ce au citit cartea, cam totul a fost previzibil dar stiu si persoane ce au fost binecuvantati cu un spoiler si de suparare nici nu au mai mers la cinema. Sunt multe detalii ce pot fi discutate cum ar fi Tauriel si faptul ca nu apare in carte, de fapt, nu exista, ci a fost creat deoarece in carte nu avem nici un personaj feminin si multe altele. Over all, loved it all, cu cat mai mult, cu atat mai bine, dupa parerea mea.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Three Flavours Cornetto trilogy DeDal N. 1 2.747 27-06-2014, 06:42 PM
Ultimul răspuns: MajinCloud


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)