Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Fifth Estate

#1
[Imagine: awardsbait-article-p-slideshow-10.jpg]

Citat:The Fifth Estate is a 2013 thriller film directed by Bill Condon, about the news-leaking website WikiLeaks. The film's screenplay was written by Josh Singer based in-part on Domscheit-Berg's book Inside WikiLeaks: My Time with Julian Assange and the World's Most Dangerous Website (2011), as well as WikiLeaks: Inside Julian Assange's War on Secrecy (2011) by British journalists David Leigh and Luke Harding.

X

Recunosc faptul ca am fost curioasa pentru ca actorul meu preferat e in rolul principal dar dupa ce l-am vizionat, am realizat ca subiectul in sine e foarte important si daca indraznesc sa spun, ne priveste pe majoritatea dintre noi. Ca sa trec peste laudele de rigoare destinate actorilor, filmul mi-a placut pentru ca pana la urma, te face sa te intrebi daca poti sa mergi la cumparaturi fara sa ajungi sa fii urmarit. Nivelul acestuia e peste nivelul meu dar tocmai de aceea m-a impresionat atat de mult. Adevarul despre care se vorbeste ajunge sa devina obsesiv, destul de important incat o persoana dedicata, ca si personajul principal ajunge sa abandoneze ceea ce o alta persoana ar putea considera mult mai necesar. Ideea ca nimeni nu iti va spune adevarul complet si pur, ci tu va trebui sa il cauti ajunge sa te bantuie si nu e deloc distractiv. Talk about trust issues. Si in acea calatorie poti sa pierzi tot ceea ce ti-a ramas, cat de putin ar fi, de la ultimul prieten pana la demnitate. Pentru mine filmul a fost o gura de aer proaspat si o evadare din obisnuita. Good break.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)