Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul ? ^___^
Da
85.71%
60 85.71%
Nu
5.71%
4 5.71%
Cat de cat
8.57%
6 8.57%
Total 70 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Boys' love

#51
Deja e "The End"?De ce?E prea scurt....2

Deci ai facut un fic de nota 11 care se termina cam prematur21Mia vreau inca cateva capitole.Asa de plictiseala...poate mai faci un sezon ce zici5
Sunt fericita ca Sen a recunoscut in cele din urma ca il iubeste pe Raito.Era si timpul.Desi il inteleg....Raito si-a batut joc de el o data...si i-a fost teama sa nu o faca iar.
Ca sa vezi instincte feminine24Shiori si-a dat seama mai repede decat credeam...ma rog niic nu credeam ca va afla.
Si Mika e ca un cupidon....oare ce s-ar face astia doi fara ea.
Ultimul capitol a fost cam(foarte defapt) scurt.Dar mi-a placut.Sper ca te apuci de altul:d
Greseli chiar nu am vazut.Chiar daca sunt nu au fost facute cu intentie.

Cam atat am avut de comentat.Mult noroc in continuare.Ja-ne:bye:
I'm Kira.

#52
Deci...wow 43. Un sfrasit perfect pentru un fic foarte frumos.
Nu am lasat niciun comm pana acum, desi inca de la primele capitole citesc si astept cu sufletul la gura fiecare continuare.Iar acum, ca tot ai ajuns la sfarsit, m-am hotarat sa imi spun si eu parerea.
Este unul din ficurile mele preferate si abia astept sa il recitesc.Mi-a placut cum a evoluat povestea de dragoste intre cei doi, de la ura si indiferenta, la o dragoste foarte puternica.
Desi subiectul pe care l-ai abordat si pe care ai mers a fost oarecum banal- colegi de liceu si bla bla- totusi, a avut "acel ceva" care nu m-a lasat sa renunt nici macar dupa ce trecuse o gramada de timp si nu mai postasei nimic.
Despre fazele yaoi ce pot sa spun, decat ca au fost uhuhuuuu 38.Si sa nu uit de faptul ca m-a facut sa rad de atetea ori 21
In concluzie, te felictit si de la mine ai 10 Smile
:bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#53
E unul din cele mai interesante ficuri pe care le-am citit....si ultimul capitolul...ai prezentat foarte bine sentimentele lor....Mi-a placut mult de Sen...cum l-a implorat pe Raito...si cum si-a marturisit sentimentele in ultimul moment...Si Mika i-a ajutat foarte mult .....probabil fara ajutorul ei ar fi fost tot despartiti...
Oricum s-a terminat prea repede.......Toate ficurile frumoase se termina repede:cry:...nu-i corect...:yada:

P.S.Nu-i asa ca vei mai face un sezon??O continuare asa ....mitica...acolo??:pls:

:bye:
[Imagine: YulySigg.png]

A person needs a little madness, or else they never dare cut the rope and be free.

[Imagine: Yuly_sigcopy.png]

#54
Hei am reusit si eu sa citesc ficul pana la sfarsit si am venit cu un comm mititel5
Hm...o parere de ansambu...imi place cum scri pentru ca nu grabesti actiunea dar nici nu o lungesti prea mult, deci e numai bine. Descrierea e la locul ei si astfel nu-i simt lipsa, iar dialogul nu e sec sau atat de evident incat sa fie pus degeaba si asta poate sa insemne doar ca ai facut un fic reusit.
Finalul mi-a placut [ca orice happy end] si ma bucur ca cei doi au ramas impreuna in cele din urma.
Greselile nu am sa le mai corectez pentru ca nu au fost decat de tastare si oricum nu mai conteaza acum. Te astept cu alt fic si gambate mai departe jabye
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#55
ne am citit ficul pana la final si pot spune ca a fost extraordinar...a avut un final super si cel mai mult mi-a placut partea in care Sen isi recunoaste sentimentele pentru Raito
a mai fost haioasa partea de final cu ciondaneala dintre cei doi...oricum ficul a fost super tare
Felicitari!!!...kiss ya
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#56
Frumos!!Ce pacat ca s-a terminat!!!20
Mai vroiam inca cateva capitole, dar asta e...
Capitolul asta aproape ca m-a facut sa plang...
In sfarsit Sen si-a marturisit sentimentele in fata lui Raito...
M-a facut sa rad partea in care Sen se "cearta" cu Raito, a fost chiar amuzanta.
Deci inca o poveste grozava se termina...Felicitari!
Te-ai descurcat minunat!!
Astept si alt fic grozav din partea ta.
Kisses and hugs!!Bye!!3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.247 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 163.288 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 57.780 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 111.074 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 49.935 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.306 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)