Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Personajul preferat?
Chris
36.84%
14 36.84%
Ales
18.42%
7 18.42%
Colin
26.32%
10 26.32%
Jean
10.53%
4 10.53%
Kiril
5.26%
2 5.26%
Claire
2.63%
1 2.63%
Total 38 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Tendințe Interzise (+18)

#31
Bine, imi iau laptopul afara, ca-i mai cald si ma apuc sa corectez nexturile si le pun.
alexutzy97 ce imi place de tine, ca chiar esti entuziasmata de actiune - eu pe asta ma axez. :zuppy02: Pacat ca pot da numai un + pe zi, dar esti urmatoarea. )

#32
deci..de unde sa incep...aaa..presupun ca trebuie cu inceputul...imi place ficul tau..e atractiv si interesant...chiar daca nu avem yaoi..(inca)..oricum de abia astept=p~
cred ca cel mai mult apreciez ca pui multe capitole si repede:))...nu suport sa stau mult in asteptare...nu de alta, dar uit tot ce am citit inainte si trebuie sa reiau:))...
nu o sa stau sa comm acum nimic gen actiune descriere si etc., asta o las pe data viitoare
ti`am dat comm, ca sa te fac sa pui nextul mai repede...:X....vreau sa vad cum va reactiona Alex...surprins si nervos? sau poate chiar gelos?..de abia astept

nu ma lasa sa astept mult:*
Las cadavrele trecutului in spate, imi croiesc drum spre viitor,ma arunc intr-o mare inspumegata,fac o baie insangerata. Renasc cu aripi rosi si gravate cu mii de dorinte neimplinite,care sa ma duca in iadul meu,numit viata


tot ce ramane in final sunt lacrimi, durere, cioburi de sperante si multa ura, aceasta ne defineste fiinta animalica, parsiva si atat de frivola22, suntem ceea ce vorbim si facem, nu ce aspiram sa fim

#33
Deci wooow. :O
Niciodata nu mi-au placut yaoi-le astea :)) si alealalte :))
Si tu esti prima care a reusit sa ma schimbe :X Acum fara ocoliri si altele, ceea ce ma atras sa iti citesc pov este titlul si am vazut lq ce sectiune e si ca e +18, asta am observat dupa ce m-am uitat la ce sectiune si mi-am zis hai sa incerc, apoi hopaaaa... +18 :> trebuie s afie mortal rau :)).
Acum. Vreau sa-ti spun ca ai unele propoziti scurte. Daca vrei sa ai fraze mai lungi , inlocuieste punctul cu virgula. Descrierea e aproximativ buna. Nu sunt eu cine stie ce ,,criticanta`` :)) dar spun din ce am acumulat de la altii. Puteai sa mai dezvolti la partea aia cand la prins ALexutu pe Chrisu nostru ,,lingandu-se`` cu altul. In rest ce pot zice? Nimic altceva decat ce au zis alti. Fiind PRIMA OARA in viata mea cand citesc asa ceva, si eu cred cam am dat lovitura cu povestea potrivita. Bafta mai departe si fa-ma sa vreau sa citesc in continuare aceasta poveste. Sayonara! :*:*:*:*

#34
Nu ma speriati cu asa commuri si laude, deja mi-e frica sa nu va dezamagesc, serios. :zuppy02:
Vai, mersi ca ati trecut pe aici. Promit ca pun azi un next mare.
edit: Ely si Ruxana, ma voi stradui sa nu va dezamagesc nici pe voi nici pe ceilalti.
Ely, daca nu ai mai citit yaoi, atunci nu stiu ... am in fic unele scene mai scarboase, cum zic unii si mi-e frica sa nu ti se para si tie asa. Dar am spus ca anunt inainte de scenele +18 si nu vei citi daca vei socoti de cuviinta.

#35
Doamneee :)) . Stai linistita, si sa nu ma crezi asa de obsedata dar pe mine nu ma scarbesc asa tare chestile alea scarboase pe care le scarbesc pe alti ;)) Adica, daca nu-ti place nu citi, alea yaoi sau yuri mereu au chesti ,,scarboase``care trebuie s amai puna pe jar cititorul :)) . Sper sa nu ma dezamagesti deji nu as vedea cum. Doar sper sa nu grabesti relatia dintre Alex si Chris daca o sa aibe vreodata vreo relatie .

#36
Cred ca totusi e grabita putin, mai ales ca incep si alte relatii, nu doar ei doi.
Ve-ti vedea, nu mai povestesc mult, altfel nu va fi interesant.
Acum ma apuc de nexturi si sper sa le postez cat de curand.

#37
Gata.. Hoo ! Hoo !
Lasati scriitoare sa isi traga rasuflarea, va asigur ca nu are sa va dezamageasca, doar sa nu o dezamagiti voi pe ea si sa uitati sa-i lasati com si o parere. :P
Ea face ce vrea cu ficul, deci nu are cum sa va dezamageasca, so asteptati ca au sa vine si scenele acelea scarboase asa cum le spuneti unii. [dar nu sunt absolut de loc scarboase] Si sigur are sa faca fata bine, ca se vede ca e buna la scris. :*
Ceau !! [scuzati daca am facut un off topic si sper sa nu]

#38
Cred că ajunge doar un capitol, credeam ca vor fi mai scurte, dar ăsta e normal. Oricum mâine dimineață pun altul, așa că e bine. Pentru mine acele scene nu sunt deloc scârboase, dimpotrivă, mă excită - dar fiecare au părerile sale. Dacă veți dori, voi pune noaptea asta nextul. Acum trebuie să fac curat în cameră, dacă nu vreau să mă omoare tata.

Capitolul 6 - Alex

Fără să stau prea mult pe gânduri, i-am spus Crinei că trebuie să plec, dar mă întorc repede. Am hotărât să îi urmăresc pe cei doi, de fapt nu aveam idee ce se întâmpla cu mine. Eram foarte gelos pe acel tip, care probabil era un nou amic al lui Chris. Nu doream nici în ruptul capului să fiu înlocuit de cineva. Oare câţi ani avea individul? Douăzeci şi cinci? Mama lui Chris m-a minţit în legătură cu rudele sale, deci nu era nici un verişor de-al său. Şi l-a sărutat atât de familiar pe obraz atunci...
Culmea era că nu vroia să îmi spună mie, prietenului lui cel mai bun, cine e acest bărbat! Ne-am prezentat, am aflat că se numeşte Colin şi mai mult nimic. Când am ieşit din club, m-am gândit că numele tipului e oribil.
"Unde naiba se duc?!” mi-am zis eu nervos şi i-am urmat.
Nu încercam să merg tiptil, îmi era indiferent dacă mă vor vedea. În orice caz avea să le cer explicaţii. Ajungând la colţul clădirii, m-am rezemat de perete și îi priveam intens. Chris era prea beat ca să mă vadă, iar acest Colin era cu spatele la mine. Speram să aud despre ce vor vorbi, mai ceva, pot să zic că muream de curiozitate. La un moment dat tipul l-a trântit pe Chris în perete!
"Ce dracu, au de gând să se bată?” m-am întrebat eu pierdut, gata să îi sar în apărare lui Chris.
Discutau despre ceva foarte aprins şi nu înţelegeam nimic! Trebuia să mă dau mai aproape. Mă irita la culme tot ce vedeam şi am dorit să mă apropii de ei, dar când am făcut un pas înainte, m-am oprit ca electrocutat. Doamne, nu îmi venea să cred că ceea ce văd e adevărat. Era absolut ireal. Speram să fie un vis sau mai bine un coşmar. Tipul l-a sărutat pe Chris cu pasiune, iar el îi răspundea cu ardoare la acel sărut! Buzele lor erau lipite, se lingeau la propriu şi... erau doi băieţi! Era Chris, imposibil!!! Tipul şi-a coborât buzele pe gâtul prietenului meu, care a lăsat capul în urmă şi s-a lovit de zid, dar se părea că asta nu conta. Nu puteam să cred că face una ca asta de voie bună. Răsufla din greu şi părea atât de excitat! Nu doream să cred că e gay! Nu îmi venea să cred că m-a minţit! Nu îmi venea să cred că el face asta şi că acesta e iubitul lui! Nu se lega, eram încurcat şi nu aveam cuvinte.
- Imposibil, am şoptit eu, privindu-i pierdut şi mirat din cale-afară.
Chris a deschis ochii şi privirea lui s-a izbit de a mea. A devenit nervos dintr-odată, chiar pot să zic că s-a speriat. Sigur nu şi-a dorit să văd eu asta, să aflu despre asta. Atunci mă gândeam că înţeleg de ce niciodată nu a avut prietenă. Avea prieten! La dracu, mi-era silă să mă gândesc la asta! Nu îl voi ierta niciodată. Şi nu pentru că e gay, dar pentru că m-a minţit.
S-a ferit ca ars de lângă Colin, care îl privea neînţelegător. Chris a deschis gura să zică ceva, dar a închis-o la loc, răsuflând din greu.
- Ce-i cu tine? a întrebat Colin, dar s-a întors şi m-a văzut pe mine.
Doream să îi trag una în nas şi să văd cum îl umple sângele. Doamne cât îi urâm pe ambii în acel moment. Nu ştiam cum să procedez.
Vroiam să plec de acolo şi să nu îl mai văd niciodată. Dar Chris avea privirea speriată şi plină de durere şi nu am putut să fac asta, nu puteam să îl văd aşa. Trebuia să îmi explice totul, de ce s-a întâmplat că eu nu ştiu nimic, de ce nu ştiu despre orientarea sa sexuală. Am păşit repezit spre el şi l-am împins în perete cu atâta putere de i s-a zdruncinat tot corpul. Am copiat gestul acestui Colin, fără să îmi dau seama că tremura uşor.
- Explică, i-am spus clar, încercând să mă abţin să nu urlu acolo.
Feţele noastre erau foarte apropiate şi puteam să-i văd buzele umede şi ochii strălucind nu ştiu din ce cauză. Genele îi tremurau, dar nu mă privea în ochi.
- Priveşte-mă în ochi şi explică-mi tot, Chris. Ce a fost asta? am întrebat eu, insistând în continuare.
Îl strângeam atât de tare de umeri, fără să îmi dau seama că îl durea şi că-i voi lăsa vânătăi.
- Un sărut a fost. Prima dată vezi aşa ceva? am auzit cum a rostit o voce dură lângă mine.
Am întors capul şi l-am văzut pe Colin, care stătea cu mâinile încrucişate la piept şi zâmbea satisfăcut, dar nu înţelegeam de ce. Am şi uitat de prezenţa sa.
- Alex...
Am întors iar capul, căci mi-am auzit numele. Chris avea vocea tremurândă şi mă privea în ochi, deşi cu greu.
- Eşti gay? l-am întrebat direct, sperând la un răspuns negativ.
Poate va spune ca nu e aşa. Poate acest Colin l-a sărutat fără acordul sau.
"Ah, de ce mă mint, doar am văzut cu ochii mei!” am gândit eu trist şi m-am enervat şi mai mult. Colin a pufnit în râs, dar eu încercam să nu-i acord atenţie.
- Sunt bisexual, zise el cu vocea ștearsă.
Doamne, ce n-aş fi dat să nu aud asta! De ce Chris?
El şi-a muşcat nervos buza inferioară, parcă aşteptând ceva. Dorea să vadă reacţia mea.
L-am privit pentru câteva clipe și m-am ferit. Mi-am astupat fața cu mâinile, dorind să-mi revin din șoc.
- Dacă eşti un prieten bun, trebuie să înţelegi și să-l accepţi aşa cum este, a zis Colin sec.
L-am privit iritat. Simţeam că are dreptate, dar eu nu puteam accepta tot așa uşor! Ce trebuia să fac?
- Colin închide gura, a intervenit Chris, dar brunetul îl întrerupse:
- Și stai fără grijă, nu se va da la tine. Eu îi împlinesc toate poftele și dorinţele.
Asta a fost ultima picătură ce a umplut paharul. Simţeam că dacă mai zice ceva, nu mă abţineam și îl loveam. Nu eram în stare și nici nu ardeam de dorință să-mi imaginez cum Chris face sex cu tipul acesta.
- Colin, taci, te rog! Alex vom vorbim mâine, nu sunt în stare să-ți explic ceva acum.
I se înclicea limba în gură, la cât a băut, dar măcăr bine că recunoștea asta.
- Acum ai de gând să pleci cu el?! Christian, îți dai seama ce situație s-a creat? Ceea ce faci tu e scârbos! Nu îmi vine să cred că o faci cu băieţii! Te-ai gândit bine înainte să te culci cu ăsta? Probabil el te-a adus în aşa hal...
- Nu e problema noastra că tu ești homofob, zise Colin și îi șopti ceva la ureche lui Chris.
I-a atins urechea cu buzele, am observat asta din prima!
“A mai ramas să o facă în fața mea!” m-am gândit nervos și am plecat de acolo, fără să mai privesc în urmă. Deja nu mai exista Chris pe care îl cunoșteam eu, prietenul meu cel mai bun și băiatul pe care adoram să îl protejez. Era atât de nevinovat și îl iubeam atât de mult, iar acum am aflat că face sex cu persoanele de acelasi sex. Niciodata nu am fost homofob și chiar nu aveam nimic cu ei, dar el e Chris! Nu puteam să îl accept, nu puteam să îl înțeleg... pur și simplu nu puteam...
Aveam impresia că mi-a căzut cerul în cap.
***

#39
deci ai zis, subliniez, un capitol mare....si de asemenea nu unul, ci doua:((...de ce,ma tortureaza toata lumea? nu va este mila si de mine, macar putin de tot?...:stress:
oricum totul a fost genial, se vede ca l`ai mai modificat, e mult mai bun decat capitolele celelalte...
intrebarea care ma macina este"acest, Alex este prost?"(sper ca nu se supara nimeni ca nu am pus"*"), deci el nu accepta ca prietenul sau sa fie atins de alti baieti, "Nu eram în stare și nici nu ardeam de dorință să-mi imaginez cum Chris face sex cu tipul acesta.", il enerveaza Colin care este presupusul iubit al lui Chris..deci, cat de greu e sa`si dea seama...ca...il iubeste?.....
- Și stai fără grijă, nu se va da la tine. Eu îi împlinesc toate poftele și dorinţele. doamne de ar sti Colin, cat neadevar vorbeste:))....



P.S.:spor la curatenie, eu una trebuia sa fac niste proiecte la fizica, dar le las pe mai tarziu, ca plec intr`o vizita acum:>:))
Las cadavrele trecutului in spate, imi croiesc drum spre viitor,ma arunc intr-o mare inspumegata,fac o baie insangerata. Renasc cu aripi rosi si gravate cu mii de dorinte neimplinite,care sa ma duca in iadul meu,numit viata


tot ce ramane in final sunt lacrimi, durere, cioburi de sperante si multa ura, aceasta ne defineste fiinta animalica, parsiva si atat de frivola22, suntem ceea ce vorbim si facem, nu ce aspiram sa fim

#40
Awww in sfarsit, Doamne ajuta! Un capitol nou, da,da ,da ,da. Sing with me "Un capitol nou, da ,da ,da ,da" Scuze, m-a luat putin [mai mult] valul ><".
So..yes me again, happiness in person :> Yeah, yeah, stiu ca-ti era dor de mine :))
Deci... sunt sigura ca si eu as fi fost in soc daca as fi vazut asa ceva si as fi fost baiat :| Dar dupa cat ma cunosc eu de mult as fi zis" WHAT THE f**k? YOU ARE GAY?! SO COOL O__O" :))).
Scuze, mi-a fost lene sa ma ridic din pat, deci nu m-am dus dupa pancarda T^T.
Alex, oh nu, prietenia lui cu Chris, nu o sa se duca de rapa, nu? Normal ca nu!!! Saracul era in stare de soc rau, iar Chris aw... Chris imi e mila de el, oricum... el si cu Colin au "treaba" :"> Muuultaaa treaaaabaaaaa :))
Sa stii ca pentru mine niciodata nu ajunge un capitol :| De ce ai spus <<Dacă veți dori, voi pune noaptea asta nextul.>> Oricum nu mai avea rost, cine citeste acest fic nu-si doreste asta, caci e prea obsedat de fic ca sa-si dea seama >.<....
"- Un sărut a fost. Prima dată vezi aşa ceva? am auzit cum a rostit o voce dură lângă mine. " Ohh... Colin you are so coole, like a bad boy 8-> I am in love with you ba!! :))

Te astept cu bratele deschise pentru urmatorul capitol. ^_^
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Placeri interzise Prevented :D 1 2.303 17-10-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  ♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18) alexutzy97 35 11.622 08-08-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.979 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Zei printre muritori ~Vise interzise~ Strawberry*Lipstick* 0 2.374 18-12-2009, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai) Mitsukai Yoru 5 4.491 18-08-2008, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)