Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tegami Bachi

#1
Wikipedia says is adventure so here we go.

[Imagine: TegamiBachi.jpg]

Titles: Tegami Bachi/ Letter Bee

Producers: Studio Pierrot

Genre: Supernatural, Steampunk, Adventure

Rezumat: Poveste prinde radacini in jurul vietii lui Lag Seeing, un "Letter Bee". Acesta livreaza scrisori si pachete incercand sa le duca in siguranta, scapandu-le de Gaichuu (insecte ce se hranesc cu "sufletul" pus in coletele expediate). Lucrul nu e usor de unul singur, astfel Lag avand-o pe Niche si animalutul ei alaturi, dand amandoi de necazuri si luand parte la peripetii.

Sound: openingul mi se pare cat se poate de dragut insa nu-i ceva ce as asculta din placere. Este doar potrivit seriei.

Video: grafica da! Numai auzind de "steampunk" mi-am dat seama ca este ceva-ceva de capul lui. Este buna, fundaluri interesante si bine conturate; personaje si locuri originale frumos desenate; iar Lag si Nishe sunt superb crea?i.

Opinie: Navigam pe Crunchyroll cu imensa mea corabie de lene si mi-a sarit in ochi coperta cu care era afisat anime-ul. Am zis "de ce nu"? Nu a fost o pierdere de timp, chiar m-a atras povestea in sine. Comportamentul lui Lag din episodul pilot m-a dus cu gandul la un nou Naruto; insa nu, Lag se maturizeaza mult mai rapid decat ar fi facut-o blondul. Letter Beeul are un scop bine definit si l-as numi "un om mare cu chip de copil" (si cateva apucaturi mai inocente si amuzante, cateva). Niche este insa sigura pe sine pe parcursul seriei, chiar daca la inceput parea mai timida. Oameni obisnuiti pusi in situatii neobisnuite. Insa mi-a placut, ii dau un 8- 8,5.

Am luat ca model posturile lui Majin.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)