Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Teach me masters!

#1
Da,luati de vizionari:
http://www.youtube.com/watch?v=aSrHRVU_BD4&feature=plcp
Punetiva pe tastat si datimi sfaturi,Mersi xD
I will edit soon: (cu alt AMV desigur sau o tentativa)
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#2
Scuze, nu am putut sa ma uit la tot. Mi se pare ca sunetele din anime se aud prea tare, la un moment dat e si o melodie care se suprapune cu cea de la Papa Roach... Cred ca ar trebui sa faci ceva in legatura cu asta. .


[Edit Kankrosas] Ce e cu spamul asta? Ori 4-5 randuri, ori ti-l sterg, dear dopanime. Nu e greu sa mai scri cate ceva. ^^

Chiar n-am avut ce sa mai zici. Poti sterge , a vazut ^^

#3
(14-06-2012, 03:55 PM)dopamine A scris: Scuze, nu am putut sa ma uit la tot. Mi se pare ca sunetele din anime se aud prea tare, la un moment dat e si o melodie care se suprapune cu cea de la Papa Roach... Cred ca ar trebui sa faci ceva in legatura cu asta. .

O yea....observasi,o sa revin cu unul putin mai dezghetat, asta a fost doar pentru a invata bazele de la Sony Vegas,si da stiu ca e deranjanta faza cu muzica. Mersi de comment,o sa fiu atent in privinta asta la urmatorul.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#4
Cum a spus si dopanime, melodia de pe fundal se combina cu cea de la Papa Roach, plus ca nici aia nu se aude clar. La fel ca si imaginea, si videoclipul trebuie sa fie clar si sa dea bine.
In primul rand, sfarsitul unde ai acel text pe foaia mototolita e prea lung: 5, maxim 10 secunde era de ajuns. In al doilea rand, scenele sunt prea lungi si devin plictisitoare, iar sincronizarea nu prea exista.
Eu, spre exemplu, impart sincronizarea in doua tipuri:
-cea cu versurile, atunci cand in melodie spune ca ploua iar tu in amv bagi o scena cu picaturi, fulgere etc.
-cea cu mimica, atunci cand se aud versuri, iar tu bagi chipul unui personaj ce da din gura.
E ok pentru un incepator. Chiar ma bucura faptul ca mai sunt interesati in a lucra in Sony Vegas si chiar nu e greu ca sa faci un amv cat de cat bunicel.

Daca totusi nu ai inteles cum sa scoti sunetul dintr-un videoclip in SV, intreaba-ma in topicul asta

#5
http://www.youtube.com/watch?v=Y2YgRPovw...ature=plcp

E facut in graba,sa ma mai antrenez umpic....Chobits uncommin,dar am de gand sa lucrez ceva mai mult la el.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#6


Revin cu un test de vreo 30-40 de secunde sau ceva de genu. Nu e ceva alert,doar am incercat sa fac ceva pe o strofa romaneasca.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#7


Ma bate talentu' hau hau hau cred ca are cateva saptamani decand e facut
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#8
Se pare ca imi spamez din nou threadul.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#9
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#10
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)