Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

T-ara

#1
[Imagine: t-ara.jpg]

Este un grup format in 2009 de Mnet Media. Primul lor cantec a fost " Good Person " , ost pentru "Cinderella Man" . In Iunie 2009, Jiwon si Jiae, au parasit trupa si au ruinat toate planurile care le-au avut pentru acest grup. In iulie a aceluias an, t-ara are din nou 6 persoane in grup, si debuteaza cu cantecul "Lies" (Geojitmal).


Membrii :

1. Eunjung

Nume adevarat : Ham Eunjung
Data nasterii : 12 Decembrie 1988
H: 167cm / W : 47 kg.
Pozitie : Lider, Lider vocalist, Rapper principal, Dansatoare principala.


2. Hyomin

Nume adevarat : Park Sun-young
Data nasterii : 30 Mai, 1989
H : 167cm / W: 43 Kg
Pozitie : Lider vocalist, rapper, Liderul la dans.


3. Soyeon

Nume adevarat : Park In-Jung
Data nasterii : 5 Octombrie 1987
Pozitie : Vocalist principal.


4. Boram

Nume adevarat : Jeon Boram
Data nasterii : 22 Martie 1986
H : 155cm
Pozitie : Vocalist.


5. Q-ri

Nume adevarat : Lee Ji-hyeon
Data nasterii : 12 Decembrie 1986
Pozitie : Sub vocalist.
Ocupatii : Cantareata, Model, Actrita.


6. Jiyeon

Nume adevarat : Park Ji-yeon
Data nasterii : 7 Iunie 1993
H : 167cm / W : 46 kg
Pozitie : Vocalist.






Hm~ Care sunt parerile voastre despre aceasta trupa de fete ?
Care este melodia preferata ?
Dar membrul prefera ?



Hm~ Mie cel putin imi plac foarte tare 43 le-am descoperit datorita melodiei Bo peep Bo peep. 21 si mi-au placut apoi am inceput sa le ascult cat mai multe melodii 39 . Melodia mea preferata este cu siguranta I go crazy because of you 21 e foarte faina. : ) Membrul preferat .. well am 2 21 : Eunjung si Jiyeon . ^.^ Cam atat .




Astept raspunsuri~ ^.^
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#2
Trupa aceasta a avansat enorm de mult, e una dintre preferatele mele. Prima melodie de la ele a fost [ca si la Mimi] Bo Peep. Ador dansul, si l-am si invatat xD De atunci le-am urmarit mult timp si la ce melodii au, merita premiate. Nu numai ca te atrag, dar au si talent.

Parerile mai sus, si melodiile preferate [am mai multe] - "Why are you being like this", "Yayaya", "Time to love", "I go crazy because of you", "Bo peep", si multe altele.

Membru preferat: nu mai tin minte care era, dar stiu k era una dintre ele 21 [dau edit]

Btw, Denny ai uitat una dintre fete:

Hwayoung
Nume adevarat : Ryu Hwa Young
Data nasterii : 22 aprilie 1993
Pozitie : Rapper, Sub Vocalist
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
T-Ara e una din trupele mele preferate de fete. Îmi plac foarte mult fetele astea. Sunt foarte talentate şi drăguţe. Preferata mea este Qri. E adorabilă şi cred că ar trebui să cânte mai mult. ^^ Mai îmi plac Boram şi Jiyeon. Sunt foarte simpatice, dar îmi plac toate în general.
Dintre melodii, cel mai mult îmi plac Roly Poly, TTL (Time To Love), I`m Really Hurt, Why Are You Being Like This?, Bo Peep Bo Peep, Yayaya şi Lies.
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

#4
T-ara <3333.
Care sunt parerile voastre despre aceasta trupa de fete ?
Incepe sa-mi placa aceasta trupa din ce in ce mai mult.^^.Prima data am descoperit trupa din cauza lui Jiyeon.Ea fiind si actrita,m-am uitat la un serial horror cu ea,mi-a placut la nebunie,si asa am aflat ca face parte din trupa T-ara,asa ca am inceput sa ascult melodiile lor. Sunt super dragute si talentate. XD.
Care este melodia preferata ?
Pai prima melodia de-a lor pe care am ascultat-o a fost Bo Peep Bo Peep si mi-a placut la nebunie,mai ales videoclipul...uhh,super taree XD:]].Dar melodia preferata este Like The Beginning.4
Dar membrul preferata?
Eunjung 8.Este cutee si imi place la ea mult.Nu stiu foarte multe despre ea inca,dar intentionez sa aflu. 4

xoxo.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#5
Le new song 8 me gusta so freaking much.
Conceptul e superb ok
Jiyeon e super misto 105


Asta e videoul <3

[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#6
Nu stiu prea multe despre trupa asta dar incetul cu incetul am inceput sa devin fana. Prima oara a inceput sa imi placa de ele de la melodia Bo Peep care da. . . nu m-am putut abtine si i-am invatat si dansul *Nu numai partea de la refren X D* iar acum am dat recent de "Roly poly" care mi-a creat dependenta imediat si acum cand ascult melodia indiferent unde la casti pc imi vine sa dansez :]]]. Zau asa melodiile lor te ridica la dans instantaneu.
Just the
way you know me..




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)