Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sukitte Ii na yo

#1
http://www.youtube.com/watch?v=ZC7WMy3MheI
In anime se povesteste despre o fata Tacibana Mei.In cei 16 ani de viata, ea niciodata nu a avut prieteni.Intr-o zi ea din intimplare s-a lovit cu cel mai popular baiat din scoala Yamato Kurosawa. Kurasawa cum a vazut-o a inceputo sa se intereseze in ea,la inceput Mei-chan il ignora si se starduia sa il ignore si sa nu intre in contact cu el.Pe urma au devenit prieteni...
In ultima vreme pe ea o urmarea un stalker(oameni care te urmaresc peste tot ) si Mei a observat noaptea cind s-a dus la market.In acel moment a sunat lui Kurasawa sa o ajute.La iesire din magazin el ca sa o ajute a sarutato si ia spus ca o iubeste.
Asa se incepe viata noua a-le Tacibana Mei?

#2

#3
[Imagine: tumblr_lyly8fHcYn1qkzl9po1_r2_500_large.gif]
~"THE NEXT TIME YOU OPEN YOUR EYES, THE WORLD MIGHT HAVE ALREADY CHANGED."~

#4
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#5
Acest anime mi-a starnit interesul de cand am vazut ca trebuie sa apara,chiar daca l-am vazut in 2013 stiam de el dinainte,dar nu am apucat sa-l vad.Mi-a lasat o impresie foarte placuta,personajele fiind foarte bine realizate si la fel si grafica.Povestea lui de dragoste dintre Mei si Yamato a fost aceea care mi-a starnit mai mult interesul pentru aceasta serie.Ea fiind singura si fara prieteni,iar el cel mai popular baiat din scoala,a fost foarte frumos sa le urmaresc evolutia in relatie si cum Mei isi facea prieteni pe zi ce trece.
Cred ca acest anime romance va fi preferatul meu si nu cred ca-l va putea inlocui un alt anime.Am vazut multe anime-uri romance,dar acesta mi-a starnit cel mai mult interesul.
[Imagine: 9pwads.gif]

#6
Tocmai am terminat de vazut anime-ul saptamana trecuta. A fost primul romance de genul ,pe care l-am vazut eu, in care baiatul nu era inca de la inceput super experimentat si sigur pe el .
In primul rand cea ce nu mi-a placut este ca in anumite momente relatia lor sta pe loc iar apoi sare brusc la urmatorul pas ...de exemplu intr-un episod ea se jeneaza cand el se uita doar la ea ,si abea il ia timid de mana, iar in urmatorul deja adorm impreuna. Si nu numai relatia ei cu el e asa . De exemplu relatia dintre Mei si Aiko . Dupa ce Mai i-a luat apararea au devinit brusc cele mai bune prietene . Inteleg ca a fost dragut si s-au inteles dar totusi saltul de la o uri la bff e cam mare intr-o singura scena.
In afara de asta anime-ul mi-a placut , nu e lung cat sa devina plictisitor, nici scurt cat sa vrei mai mult . Mi-a placut ca atat el cat si ea au experimentat gelozia in aceasi masura . In alte anime-uri ea e cea geloasa si el o consoleaza dupa si ca ambii s-au indragostit in acelas timp ...de obicei unul se indragosteste si il streseaza pe celalalt pana se indragosteste si el .
Mi-a placut ca au continuat cu evolutia lui Megumi si dupa ce s-a clarificat problema dintre ea si Yamato.
Deci mi-a placut si nu m-am plictisitde el, dar nu cred ca l-as recomanda .
[Imagine: sign9.png]
[Imagine: 41917.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)