Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suisei no Gargantia

#1
[Imagine: 48817l.jpg]

Alt title: Gargantia on the Verdurous Planet

Producers: Production I.G, Bandai Visual, Yomiuri Telecasting Corporation, Lantis, Viz Media, Nitroplus, Bushiroad Inc.

Genre: Action, Mecha, Sci-Fi

Rezumat: In viitorul indepartat The Human Galactic Alliance se lupta impotriva unei rase extraterestre numita Hidiaazu. In timpul unei lupte Ledo, un locotenet tanar, si robotul sau sunt prinsi intr-o distorsiune spatiala si sase luni mai tarziu se trezesc pe o planeta acoperita de apa si populata de oameni slab dezvoltati tehnologic.

Sound: OK, nimic exceptional, nimic oribil.

Video: Calitate superioara cum este de asteptat de la Production I.G.

Opinie: Cred ca este cea mai interesanta premiza a unui anime in ultimii cativa ani. Cel mai bun anime vazut anul acesta pana acum de mine. Ar fi fost super daca faceau un 50 ep anime in schimb. Sincer imi este dor de 50 epuri si a devenit cam enervant ca norma in zilele astea e de 12 ep si 24 a devenit noul anime lung. Trebuie sa ma interesez de manga daca mai continua povestea sau daca mai adauga ceva, dar din cate stiu a fost conceput initial ca un anime asa ca sperantele sunt mici. Mai trebuie sa apara doua ovauri insa so i'm happy 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Dupa cum s-a terminat, au lasat-o putin in plop pentru un sequel. Asta, sau OVA-urile vor continua de acolo. Dar nah, time will tell.

Ajungand la animeu in sine, m-a atras destul de mult. A facut parte din trioul de anime-uri din care abia asteptam un ep. nou: Shingeki no Kiojin, Sousei no Gargantia & Valvrave (pute a Gundam de la 3 eoni intergalactici, dar neah, merge).
I laik pie... and beer... period.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)