Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cu ce votati?
Poza 1
44.44%
4 44.44%
Poza 2
55.56%
5 55.56%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Stormrage vs. Batsy

#1
Ii multumesc lui @Stormrage ca mi-a ascultat dorinta si am pus-o de un duel pentru a mai face o oarecare atmosfera pe forum. Am ales repede o tema generala si speram sa va placa.

Tema: natura

Fotografii:
Poza 1
Poza 2

Perioada de votare: 28 martie - 4 aprilie

Sistem de votare:
1. Prin poll: 1 punct pentru fotografia aleasa.
si/sau
2. Prin comentariu (pentru ambele poze) cu incheierea: "votul meu se duce catre fotografia x" - 2 puncte

Bafta, Stormrage! Va rugam, votati, comentati. Smile
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#2
Imi plac ambele fotografii, truth be told si cred ca ati facut amandoua treaba buna. Imagini clare, calitate buna. Cu toate astea o voi alege pe prima, pe motiv ca fotograful a fost atent la detalii si a reusit sa surprinda foarte bine si picaturile de roua/ ploaie. A doua poza e simpatica, numai ca am impresia ca ar fi iesit mai bine daca s-ar fi vazut clar si background-ul, pentru ca centrul de interes ar fi ramas oricum doamna rata (oooh, ducky so sad).

Good luck to both of ya! ^^
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#3
La prima poza ador detaliile (datorate atat instrumentului folosit cat si felului in care a fost setat) si cred ca ar fi o poza foarte reusita daca subiectul nu ar fi atat de banal. Sa nu ma intelegeti gresit, nu-s cine stie ce critic de arta, dar mare idee nu rasare din poza asta.

Poza a doua in schimb, desi n-are nici ea vreo idee aparte si nici macar frumusetea detaliilor pozei intai, are o rata. De aceea votul meu merge la aceasta poza, pentru ca-mi plac ratele.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#4
Imi plac detaliile primei poze, mai ales acele picaturi de roua, insa tema aleasa este putin... banala. Nu-mi inspira niciun sentiment.
A doua poza, in schimb, chiar daca background-ul este sters, acea rata e minunta. Atat de trista. Imi place, imi inspira melancolie si, in plus, ador ratele. Asa pufoasee 8
In concluzie, votul meu merge catre a doua poza

Bafta ambelor concurente!
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#5
Prima a fost a mea, cea de a doua a domnisoarei Batsy -castigatoarea-
Felicitari Batsy si chiar acum am sa-ti dau medalia hug
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alicia vs. Stormrage Stormrage 0 2.967 26-09-2013, 10:44 AM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Stormrage vs. Azazel Stormrage 8 6.069 08-05-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Niska


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)