Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Spirit Crisis

#1
Revin cu o manga noua, facuta tot de mine si un amic(Dante). Imi pare rau pentru faptul ca am renuntat la primul proiect dar am vrut sa facem ceva original. Manga-ul se numeste Spirit Crisis si prezinta aventura unui adolescent de 17 ai care este elev la o academie care antreneaza oamenii cu puteri speciale sa se lupte contra demonilor. Mai jos aveti linkul de la albumul de pe deviant. Paginile vor aparea doar in weekend, in jur de 3-4 pe saptamana. Link-ul de pe deviant: http://xevozzez.deviantart.com/gallery/35884731

Introducere: Credeti in demoni? Ei bine, idiferenta daca credeti sau nu acestea exista. Sau am rog, au existat. Acum mai bine de 10.000 de ani ei isi faceau de cap pe Pamant, terorizand lumea si cauzand multe razboaie si boli. Insa oamenii nu erau singuri, ei au primit ajutor de la spirite. Spiritele erau fiinte fara forma si corp ca si demonii si ii ajutau pe oameni sa lupta contra maleficelor creaturi. Atat demonii cat si spiritele aveau nevoie sa posede un om ca sa se poata manifesta in lumea materiala asa ca ei foloseau oamenii pe post de vesele. In urma razboiului, cel mai puternic spirit, numit Astral, care avea puterea sa controleze spatiul si timpul, a trimis toti demonii cu 10.000 de ani in viitor, sperand ca atunci oamenirea sa fie mai pregatita pentru ai combate. In zilele nosatre spiritele stau inchise in niste pietre speciale numite "ganji" si sunt pastrate de catre famiile celor care au participat in razboi. Acestea au fost trimise din generatie in generatie pana in ziua de azi. Cei care le pastreaza sunt numiti "Spirit Fighters". Cei 10.000 de ani au trecut iar spritele incep sa apara tot mai des prin lume luandu-i pe luptatori nepregatiti asa ca s-a format o scoala menita sa ii ajute pe acesti luptatori sa isi controleze puterile ca sa ii invinga pe demoni. Acesta scoala se numeste Spirit Crisis Academy si azi isi deschide din nou portile pentru un nou an.
Never Give Up!

#2
Bun ... deci ce ai scris acolo era un preview , nu ? Sa stii ca ma impresionat, adica sunt niste idei bune , chiar foarte bune.DAr am o problema : cand am dat click pe link nu mi s-a deschis . 20 Mi-a aparut ceva de genul "Ooops ! Pagina pe care incercati sa o accesati nu exista - back to homepage-" N-ai putea sa trimiti alt link prin pm sau alt comm.(sau e de la calculatorul meu ?)Chiar m-ar interesa sa-l citesc. Gomene ! Iti dau comm imediat ce reusesc sa-l citesc ...
P.S. : Ca sa te uiti la albumul ala este nevoie de cont ? ( scuze,dar chiar n-am cont pe aia.sper ca nu consideri ca-i o intrebare stupida ... )
[Imagine: ItachiSig.jpg]









Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)