Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Spiral.

#21
Ador Spirala 8
Prima oara parca l-am vazut acum un an sau doi pe Animax . Inainte nici nu auzisem de el o__0 . Pur si simplu l-am adorat din prima clipa . Eram pe canapea si cand a inceput openingul ala boring si tampit mi-am zis : ce doamne vreau sa urmaresc eu aici o__0 . Pur si simplu nici acum nu suport openingul xD . Dar cand am vazut inceputul anime-ului mi-am zis GOD existi xD . Il ador pe Ayumu 8 Este atat de dragut si este atat de inteligent . Intotdeauna vrea sa arate ca nu sta in umbra fratele lui mai mare , vrea sa arate ca e mai bun decat el si chiar este 15 . Modul sau de a gandi si de a vedea lucrurile este incredibil . Mi-au placut la nebunie primele 2-3 episoade cand Ayumu rezolva toate acele cazuri pe care cumnata sa nu le putea rezolva xD Ah da cumnata lui ,Hiyono, e atat de draguta si chiar il iubeste mult pe Ayumu .
In general mie nu-mi plac anime-urile care se bazeaza pe logica si mister , pur si simplu mi se par plictisitoare -_-" . Pe mine ma omoara logica . Mi-e greu sa gandesc atata o__0 Adica la un momendat m-ar durea capul ingrozitor xD Cred ca Spirala este singurul anime mistery vizionat de mine . El mi-a captat atentia intr-un mod deosebit . Nu stiu ce m-a atras mai mult la el . Personajele sau pur si simplu povestea acestuia care este superba si foarte bine gandita . Trecutul copiilor spintecatori aproape m-a facut sa plang T_T Este atat de trist T_T Adica multi oameni le vor raul , ii vor sa dispara , dar ei lupta de fiecare data si merg mai departe . Fiecare din ei are o personalitate puternica aparte . Nu cred ca am cuvinte sa-mi descriu admiratia fata de ei . Acei copii stiu ce inseamna cuvantul "viata" . Stiu cate nenorociri se pot intampla si stiu ca niciodata nu vei fi mereu fericit . Ceva te va supara de fiecare data . Copiii spintecatori parca mi-au ajuns la suflet, nu stiu parca mi-au trimis un mesaj important despre viata . Acestia au fost singuri de mici si nimeni nu i-a ajutat . Nimeni nu le-a vrut binele , nimeni nu s-a gandit si la ei , deoarece si ei erau oameni ca toti ceilalti . Copiii spintecatori chiar au trimis un mesaj prin acest anime de nota 10+ . Ei ne-au aratat ca viata nu e mereu roz si acest lucru contine un mare adevar .
Eu ii felicit pe cei ce au creat acest anime , deoarece pur si simplu au creat ceva magic cum sa spun . Cred ca au gandit mult la realizarea acestui anime . Oricum , a meritat efortul depus .
Personajul meu preferat cred ca este protagonistul anime-ului , Ayumu . Ii place să lucreze singur,este calculat,inteligent dar în acelaşi timp îi lipseşte încrederea în sine.El insuşi crede că este doar "o copie" a fratelui său şi că poate doar să-l imite şi nu va putea fi niciodată mai bun ca el . Dar el nu isi da seama ca a facut atatea ce fratele sau probabil nu a facut . Hiyono mi se pare o fata destul de draguta si frumoasa , dar cateodata imi vine sa o dau cu capul de pereti o_0 . Ma enerveaza ingrozitor cateodata . Nu-i mai tace gura aia mare . Am dorit enorm sa vad ceva romance in acest anime , dar din pacate nu a fost sa fie T_T . Chiar doream sa vad ceva intre Ayumu si Hiyono T_T . Cei doi sunt complet in antiteza , dar parca acest lucru ii uneste xD Eu chiar as dori sa fie ceva intre ei , nu stiu parerea mea .
Grafica anime-ului este de nota 11 . Nici nu se pune problema xD . Pur si simplu , toate acele personaje sunt extrem de dragute . Imi place la nebunie cum sunt desenate . Ce-as dori ca toate anime-urile sa fie ca Spirala xD
Pacat ca anime-ul este prea scurt , dupa parerea mea T_T . Chiar mi-a parut rau cand s-a terminat . Eu chiar as dori sa mai apara un sezon , deoarece anime-ul este prea frumos ca sa se termine . Stiu ca nu ar cam exista nici o poveste care ar putea continua anime-ul , deoarece finalul chiar a pus punct celor intamplate . Mi-a placut enorm finalul . Mi s-a parut atat de bine gandit . Nu stiu de ce , dar imi venea sa plang xD Parca imi parea nespus de rau ca se termina . Chiar nu cred ca am ce critica la acest anime , deoarece totul este perfect la el , de la inceput pana la sfarsit . Fiecare episod m-a tinut cu sufletul la gura in fata televizorului , asteptam cu nerabdare sa vad ce urma sa se intample . Cine nu a vazut acest anime , trebuie sa il urmareasca , deoarece este incredibil din toate punctele de vedere.

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#22
Spirala este unul dintre animeurile mele preferate ,are o poveste interesanta si garafica de asemenea este frumoasa .
Imi place foartea mult de Hiyono care de multe orii vrea sa il ajute pe Narumi si mereu ii este aproape ,imi place si misterul lui blade children .Este un anime care imi place foarte mult
[Imagine: WhyImsuposedtokeepmyheaddown3.png]
[Imagine: 5860362.png][Imagine: 5860357.png]

#23
Spiral este un anime excelent, foarte frumos desenat si cu voci bine alese. Cred ca cel care l-a creat este un om cu adevarat destept si cu multa imaginatie, pt ca tot ce se intampla in acest anime e plin de logica si de tot felul de probleme interesante. Mi-a placut pt ca m-a tinut in suspans si m-a facut sa gandesc, desi recunosc ca nu am inteles chiar tot. Imi place foarte mult inteligenta lui Ayumu, rapiditatea cu care actioneaza si gaseste solutia si relatia de prietenie dintre el si Hiyono, care e foarte simpatica, amuzanta, dar si desteapta si priceputa la computere, lucru foarte folositor pt amicul ei. Sfarsitul chiar m-a lasat putin in ceata.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#24
Spiral <3 Este unul dintre anime-urile mele preferate si asa va ramane cu siguranta, este superb din toate punctele de vedere. Povestea pur si simplu m-a captivat, m-a emotionat atat de mult, incat m-a facut sa nu ma desprind de monitor, deoarece originalitatea chiar m-a uimit in adevaratul sens al cuvantului.
Prima oara l-am urmarit pe animax exact de la primul episod, iar opening-ul mi s-a parut intr-un fel kawaai, chiar mi-au placut toate acele imagini. Inca din primul episod mi-a placut, povestea lui Ayumu m-a impresionat. Adica credea mereu ca va trai in umbra fratelui sau mai mare, ca nu va iesi niciodata in evidenta cu ceva nou si ca fratele sau va fi mereu mai bun decat el, ca nu-l va putea intrece niciodata. Este trist sa traiesti cu astfel de ganduri, dar in final a reusit, deoarece el a fost salvarea copiilor spintecatori. Trecutul copiilor spintecatori este incredibil de trist, atat de bine realizat si gandit. In unele momente simteam ca tot ceea ce pot face este sa plang, chiar m-a emotionat trecutulor lor. Parca prin ei, anime-ul a dorit sa ne transmita un mesaj, o lectie de viata si aceea fiind ca viata nu este perfecta. Mereu vom intalni dificultati in viata care ne vor dezamagi, dar de fiecare data o sa trebuiasca sa ne gasim taria si sa mergem mai departe. Asa cum au facut si acei copii inca de cand erau mici. Nimeni nu le-a vrut binele si nimeni nu a fost alaturi de ei atunci cand au avut mai mare nevoie de ajutor in special moral. Sunt niste copii speciali ca sa zic asa, m-au impresionat extrem de mult prin vointa pe care au avut-o de a merge mai departe, sunt foarte puternici.
Well...nu as avea niciodata ceva de criticat la acest anime, deoarece a fost prea superb. Un anime care chiar m-a impresionat, care chiar a stiut sa transmita ceva prin personajele lui. Cat despre personaje mi-au placut toate extrem de mult, nu cred ca a fost cineva care sa-mi displaca, deoarece toti au avut un rol foarte important in anime. Eu una il recomand tuturor, deoarece chiar merita vazut. Nu cred ca a existat om care sa nu fie impresionat de minunata poveste a anime-ului. Tot ce regret este faptul ca a durat prea putin, adica chiar au fost putine episoade. As fi dorit ca povestea sa continue, chiar daca finalul a pus punct tuturor din pacate. Chiar as dori o continuare.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#25
Wiiiii.4 Spiral.8 21
Mi-a placut. Cel putin ce am vazut din el.21 Il urmaream la tv acum foarte mult timp, asa ca nici nu mai stiu cat am vazut.21 La un momentdat chiar ma saturasem sa astept dupa programu' de la tv, si am urmarit cateva episoade si pe net. Anyway. I remember I liked the opening A LOT!8 Si toate soundtrack-urile, defapt. Imi placea ca erau cantate la pian and whatever. Imi placeau si punct.21
Povestea mi se pare interesanta si complexa. Imi amintesc cum urmaream eu un epsod pe net odata si ma gandeam: ba, nu e chiar cum ma asteptam.71 Genul de poveste care evolueaza odata cu 'cititorul', in cazul nostru 'privitorul'.
In concluzie, merita vizionat.smile3
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#26
Aww yiss, Narumi-kun xD. Imi lipsesc zilele in care tot ce imi doream era ca baietii astia animati sa fie reali, o gramada de linii curbate. Anyway. Imi amintesc faptul ca adoram opening-ul si ending-ul si inca le ador. Povestea era peste nivelul meu dar incercam sa tin pasul. Acum realizez ce copil destept era Narumi si faptul ca nu era nevoie sa se compare cu altcineva, din moment ce avea propria metoda de gandire si era mai mult decat capabil pe cont propriu. Suspans, nevoia de a gandi si ceva umor ce ma amuza chiar daca nu stiam de ce. Intotdeauna ma intrebam de ce personajul principal nu parea sa fie atras de Hiyono, apoi am realizat ca in ciuda faptului ca e frumoasa, e cam sacaitoare, incredibil de ingrijorata 24/7 si pana la urma nu intra in lista mea de personaje preferate. Probabil o sa il revizionez intr-una din zile, doar sa mai dau jos din ceata. Good break.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#27
Yeah, un alt anime pe care l-am vizionat pe A+, din nou nu prea imi mai amintesc detaliile, insa stiu ca la vremea aceea mi-a placut, tocmai pentru ca il gaseam ca avand un plot foarte interesant si inteligent croit, care mereu te tinea in suspans si iti provoca materia cenusie ca mai toate anime-urile criminalistice. In acest sens mi se pare intr-un fel asemanator cu Death Note, chiar daca plot-ul este evident altul, totusi metodele folosite pentru a rezolva misterele, cum ar fi deductia si indiciile subtile lasate pe parcursul povesti sunt similare. Pe Narumi chiar il pot compara cu L intr-o oarecare masura, amandoi fiind genii in a rezolva cazurile dificile. Ii dau un 9, asta deoarece grafica nu e chiar exceptionala.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#28
Asta e unul din anime-urile pe care chiar vreau sa le revad, cand eram mica nu intelegeam mai deloc ce se intampla pe acolo, dar eram nebuna dupa el si aveam si personaj preferat, wait, I'm googling her. this one , wow, grafica era mult mai faina acum 6 ani. Si de Hiyono imi placea foarte mult, de Eyes eram head over heels.
Oricum, daca nu voi reviziona animeul, o sa citesc manga, are mai multe detalii.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rio vs Hiyono[Spiral] Blacky 5 5.421 09-03-2011, 04:39 PM
Ultimul răspuns: Eclair.
  Personajul preferat din Spiral Iris 16 12.905 26-02-2011, 01:40 PM
Ultimul răspuns: Catherine
  Rio vs. Ryoko[Spiral] Blacky 7 6.251 05-02-2011, 01:59 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Spiral Game Lye 10 8.626 26-05-2009, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  Ce credeti ca s-a intamplat cu Kyotaka?(Spiral) Lye 7 8.265 30-11-2008, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Heratcher.21q


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)